110 eurot nagu maast leitud

Postitusele andis hoogu Eesti Energia!

Mõni nädal tagasi tabas mind ehmatus, mida ma kogen igal aastal – korraga läksid kõik asjad kallimaks. Ma ei räägi siinkohal ainult diislist ja kabanossist, vaid kuludest, millest meil pole pääsu. Ma räägin elektrist, gaasist, digiboksi puldist, veest. Kõige hind kasvab ja nii kui väljas jahedamaks ja pimedamaks läheb, siis kasvab ka nende kasutus. Eriti Vennase tõttu, kes majas KÕIK tuled pidevalt põlema paneb. Ok, vee tarbimine ei kasva. See langeb, sest vett läheb jahedal ajal vähem. Higistad vähem, jood vähem ja pole ka basseini, mida veega täita. Digiboksi pulte kulub meil ka vähem. Varem kadus neid kiirusega umbes üks pult kuus. Nüüd on see pult (ja kolm varupulti) päris mitu kuud alles olnud. Naljakas on ka see, et vanad puldid, mis kaduma läinud, ei tule ka peale põhjalikku koristust välja. Müstika!

Kui ma selle mure Facebookis välja hõikasin, siis sain teilt nii palju tagasisidet, kuidas ka teil on see hüppeline kasv rahakotti õhemaks muutnud. Mäletan kui me veel korteris elasime, siis oli meil tualetis/duširuumis põrandasoojendus, mille Esileedi alati esimeste külmadega huugama pani, sest tema ei talunud, et põrand jahe oli, kui ta seal ei-tea-mida tegi. Ma hiilisin alati lüliti juurde, et soojust natukenegi vähemaks keerata, sest selle peale kulus alati ilmatu raha ja elektriarve paisus nagu minu kõht kui ma jäätise poole vaatan.

Kuid postitus jäi silma ka Eesti Energiale, kes küsis, et aga äkki vaataks mu lepingud üle, et äkki me saame kusagilt kokkuhoiu saavutada. Mina olen alati avatud suhtlemisele. Ok, kui vestlus algab, et see ei ole püramiidskeem, vaid ainult tundub sellena, siis ma ei ole huvitatud. Ajalugu on näidanud, et kui miski tundub nagu püramiidskeem, siis see on püramiidskeem. Sellepärast käib mul alati külmavärin üle kui keegi, keda ma pole kümme aastat näinud, helistab ja küsib, et äkki ma tuleks temaga lõunale = püramiidskeem!

Me vaatasime mu kulud ja asjad üle ning vähem kui minutiga leidsime viisi, kuidas ma saan aastas kokku hoida ligi 110 eurot. Ma ei tea, kas te teate, aga igal majaomanikul on Elektrileviga võrguleping ja te olete kunagi valinud endale mingi konkreetse võrgupaketi. Meie majal oli vanast ajast jäänud võrgupakett number kaks, mis oli üle saja euro kallim kui üks teine seal valikust. Vahe nende kahe paketi vahel minu jaoks ei olnudki midagi muud kui 110 eurot. Vahetasin paketid ja nüüdsest maksan võrgutasu aastas tunduvalt vähem. 110 eurot nagu maast leitud.

Rääkisime läbi ka tarbimise. Mul on hea sõber, kes on maailma kõige teadlikum ja ökonoosem tarbija. Kõige suhtes. Ta teeb kõike ise. Kui ta ei oska midagi, siis ta guugeldab ja läheb ja teeb ikka ise ära. Isegi kui tellimine võtaks miljon korda vähem aega ja energiat, siis ta läheb ikka googlesse, tutvub ning teeb asja ära. Ka tema elektritarbimine on kadestusväärselt teadlik. Ta teab täpselt igal ajahetkel, kas hetkel on mõtet pesu pesta, või tuleks oodata ülehomseni, kui elekter on mõnevõrra odavam. Ta suudab kõike nii peenhäälestada ja ta on nii pedantne, et ta langetab alati enda jaoks materiaalselt kõige paremaid otsuseid.

Mina olen vastupidi. Raha tuleb ja raha läheb. Mul pole mitte kunagi, mitte kordagi elus õrna aimugi, kui palju elekter maksab. Millal on elektrit osta odavam ja millal kallim. Ainuke loogika, mis mul olnud on, on see, et öösiti on tarbimine soodsam, sest siis on öine tariif. Kui palju soodsam? Pole aimugi! Seega inimene, kes jälgib elektri hinda börsil, võib sellise teadliku kasutusega kindlasti võita ja aasta lõikes päris arvestatavalt kokku hoida. Võib-olla isegi mitukümmend eurot. Mina, kes ma lähtun otseselt vajadustest, süvenemata, kas seda äkki mõistlik muul ajal teha, sellest kõikumisest mingit kasu ei saa.

Sellepärast Eesti Energia pakett “Võrdne” oli minu jaoks kõige loogilisem. See võtab minu viimase 12 kuu keskmise elektrikulu ja teeb selle 12 võrdseks osaks ja ma maksangi aastaringselt selle kindla arvestuse põhjal. Kui me arvestasime siis selliselt tuli kW hind isegi soodsam kui keskmiselt börsilt ostes, kui me arvestasime meie pere tarbimisharjumusi.

Lisaks kaasneb paketiga kindlustus, mida tavaliselt kodukindlustusega ei saa. Tuleks eraldi osta. Nimelt elektririkke ja elektriseadmete kindlustus. See tähendab, et kui pikselöögist või voolukõikumisest tulnud ülepinge tõttu mõni kodumasin rivist välja lööb, siis see läheb kindlustuse alla. Enam ei pea äikese korral kogu elektroonikat seinast välja tõmbama. Tegelikult ikka peaks. Ära ole loll. Aga kui jääb pistikust välja võtmata(oled reisil või näiteks pole lihtsalt kodus), siis annab vähemalt südamerahu, et kui midagi peaks juhtuma, siis tehnika on kindlustatud.

Mis ma tahan öelda, on see, et kui te tunnete, et miski on liiga kallis, siis suhelge enda ettevõttega ja uurige, et äkki on võimalik leida kusagilt kokkuhoidu. Väga tihti on. Sain palju paremad tingimused enda mobiilioperaatorilt, sain mulle väga sobivad tingimused Eesti Energiast. Mina võitsin arvestatava kokkuhoiu ja lisaks on meil lisakindlustus ja ei ole ka šokki, et igal aastal elektrile kuluv summa pöörastesse kõrgustesse kasvab. Muuhulgas läksin ka gaasilepinguga EE-sse üle, sest ka seal õnnestus soodsam pakkumine saada kui hetke pakkuja seda pakub. Blogi ei aita mul mitte ainult arveid maksta, vaid see muudab ka arved meeldivamaks. Mulle sobib.

PS! Ma tahaksin ka kiita head teenindust. Enamjaolt jääb meile mälestustesse see kui me kogeme halba teenindust. Kuid Eesti Energia konsultant Angela oli minu viimase aja üks parim teeninduskogemus – sõbralik, rõõmsameelne ja mis kõige tähtsam – asoluutselt professionaalne. Hea teada, et tema jääb minu EE kontaktiks. Loodetavasti komistate teie ka tema otsa.

PS2! Kuigi Eesti Energiaga on meil väike koostöö käimas, kus ma räägin paaris postituses järgmistel nädalatel natuke elektri teemadel, siis tahan kinnitada siin, et mingit sisulist kokkulepet ei ole. Ma ei läinud elektrilepinguga neile üle, sest me teeme koostööd, vaid ma sain hetke pakkujast parema pakkumise. Ma ei valinud “Võrdne” paketti, sest me teeme koostööd, ma valisin sellepärast, et ma võidan sellega. Ma ei läinud oma gaasilepinguga neile üle, sest meil on koostöö, vaid samuti – ma sain olemasolevast parema hinna. Koostöö on ainult selles, et ma seda protsessi ka teiega jagan.

Kommentaarid

“110 eurot nagu maast leitud” on saanud 5 vastust

 1. Pilleriin ütleb:

  Meil üks pult ja see on suutnud vahepeal nii ära kaduda, et pool päeva taga otsinud, ükskord oli lahtikäiva diivani sees. Kõige tavalisem koht, kus pult on olnud on laste pehmete mänguasjade kast, lastele meeldib seal lebotada ja pult käes ja telekat vaadata. Igakord kui jälle kadunud ja otsin nagu segane, mõtlen, et panen puldile nööri ümber ja seon kuskile kinni 😀 😀 😀

 2. J ütleb:

  Üks hea asi on veel- päikesepaneelid ?
  Ja ma tean, et sul on ühed tuttavad, kes sellega tegelevad ?

 3. Aiki ütleb:

  Parim peidukas- prügikast! Viid ilusti ise igaveseks prügikonteinerisse oma puldid 😀

 4. Kristi ütleb:

  Ma olen täiesti nõus, et tasub aegajalt oma püsikulud üle vaadata.
  Telefonipaketid on meie peres juba aastaid nn letialused. Isegi kui suvel mu pakett meelevaldselt ära muudeti, sain ainult küsimise peale sama raha eest palju paremad tingimused.
  Elektrihind.ee lehel tasub elektrimüüjaid võrrelda, vahe võib olla üüratu ja sääst aastas päris kopsakas.
  Vanale kliendile keegi midagi ekstra pakkuma ei tule ja tihti võib juhtuda, et lojaalsuse eest saad kordi suuremad arved kui uus klient. Kui esimese küsimise peale ei taheta paremat pakkumist teha, siis tasub proovida teise firma juurde üle minna. Oi kui ruttu siis see hea pakkumine tuleb 🙂

 5. […] See oli Eesti Energiaga neljas postitus ja selleks korraks on meil koostööga ühel pool. Vähemalt selles vormis. Teises vormis me alles alustasime, sest esimest korda tundsin ma huvi, kuidas enda arveid vähendada ja selgub, et ka neil on erinevad paketid ning mulle sobis kõige enam Võrdne. Kui ka teie olete vaaginud, et äkki oleks võimalik kuidagi paremaid tingimusi saada, siis äkki on abiks SEE postitus. […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…