Kõige naljakam mäng: Mimiq. Mängunädala kolmas mäng.

Postitus on valminud koostöös Apolloga

Oleme jõudnud mängude nädala keskpaigani. Mängisime kolmandat seltskonnamängu ja las ma ütlen, et see on nagu ei miski, mida ma kunagi mänginud olen. Mängu nimeks on Mimiq, mida toob maale Aasageko OÜ ja nagu nimigi reedab, on mängus tähtsal kohal miimika. Ehk nägude tegemine.

Pakis on hulk kaarte ja igal kaardil on peal mingi nägu ja ülesandeks on kokku koguda kolm ühesugust nägu, et need maha saaks panna. Ja kätte saab neid oma mängukaaslaste käest, kellel sa loodad, et on sulle vajalik kaart ja selgust saab selles siis, kui sa küsid, kas neil see kaart on. Kuid sa ei tohi seda küsida mitte sõnadega, vaid sa pead võimalikult täpselt näo järgi tegema, mis seal kaardil on.

Lapsed ei ole varem meid nägusid tegemas näinud. Ei ole me neile ei keelt näidanud, ega nina uppi ajanud ega midagi. Ma pole ammu neid nii rõkkavalt naermas näinud nagu selle mängu ajal kui me Esileediga neile nägusid tegime. Pluss kui Noorsand püüdis samuti kaardil olevat nägu järgi teha, olid kaksikud naerust nõrkemas. Ma tabasin alles poole mängu pealt, et ma ei suudaks elades seda emotsiooni blogiga edasi anda ja olukorra filmimine olnuks kõige õigem viis.

Esileedi unustab sageli ära, et mina olen mina ja ta tegi kaardil olevat nägu ning ma palusin tal seda umbes neljal korral järjest teha, kuni ta aru sai, et ma lollitan. Ma tahtsin lihtsalt näha, kaua ta viitsib nägusid teha. Päris kaua.

Mäng on mõeldud vanusele 4+, kuid Piiga oli terve mängu ninapidi juures ja üritas samuti nägusid teha. Ta ei saanud küll päris hästi reeglitest aru (Noorsand ka mitte), aga see ei olnudki tol hetkel oluline, sest emotsioon, mis sellega kaasnes, oli kulda väärt. Isegi mu kõditamine ei saavuta ligilähedaseltki seda emotsiooni, mida nägude tegemine suutis. Avastasime, et Noorsand ei oska ühte silma kinni panna ja tema lahendus, kui ta pidi tegema järgi pilti, kus on üks silm kinni, teine käega kinni katta või sulgeda mõlemad. Seega, et kuigi see tundus selline lihtne meelelahutusmäng, mida ta ka ongi, oli sel ka õppefaktor juures, sest pingutas ta neid näolihaseid, mida ta muidu vist väga ei kasuta. Lisaks oli paki tagaküljel kiri, et see on heaks kiidetud Eesti logopeedide ühingu poolt ning seda punti usaldan ma küll (:

Kas see mäng oleks naljakas ka siis kui ainult täiskasvanud mängiksid? Jah, esimesel paaril korral kindlasti, sest kui täiskasvanud üksteisele nägusid teevad on see naljakas vaid nii mitu korda. Lapsed seevastu arvavad, et need näod on kõige naljakamad asjad maailmas ja kui teil on 4+ vanuses lapsi, siis ma usun, et te saate terve perega korraliku keretäie naerda.

Ma lisan siia postitusse ka pilte, mis meil õnnestus mängu ajal klõpsata ja kuigi Esileedi oli mures, et äkki ta näeb liiga tobe välja, siis ma arvan, et ei näe. Ta ei näe ennast kõrvalt, aga tegelikult teeb ta pooli nägusid, mis seal kaartidel näha on, pea iga päev. Näiteks kui ma sokid pesukorvi kõrvale jätan ja ta seda mulle seletama tuleb, et pesukorvi kõrval ei ole sama, mis pesukorvi sees.  Siis ta teeb just sellist nägu nagu siin alloleval pildil.

Esileedi võitis taaskord kõik mängud, sest nagu me teame, saadab teda mänguõnn. Lisaks on tal väga väljendusrikas nägu. Nagu vaese mehe Jim Carrey. Pluss on tal ebaloogiliselt pikk keel. Kui tema suudab sellega enda kulme siluda, siis minu keel ulatub vaevu esihammasteni. Ok, võib olla ma liialdan natuke. Õige pisut.

Ka teie võite endale ühe Mimiq mängu võita kui te jätate kommentaari, mis teid viimati südamest naerma pani. Osalemiseks peaksite te olema ka nii meie kui ka Apollo FB sõber. Me läheme nüüd järgmist mängu lahti pakkima ja lähedalt uurima. See on üks toredamaid ja pereliitvamaid koostööprojekte, mis me kunagi teinud oleme (:

Eelmised mängud, mida me mängisime, võib leida siit:

 1. Mölkky
 2. Vestluskaardid: karjäär

Kommentaarid

“Kõige naljakam mäng: Mimiq. Mängunädala kolmas mäng.” on saanud 16 vastust

 1. Marii ütleb:

  2 ja 3 aastased poisid suudavad kodus igapäevaselt midagi sellist korda saata mis tõsiselt naerma ajab. ????

 2. Margit ütleb:

  Viimati naersin südamest just räna hommikul, kui 1-aastasele lapsele hommikuputru mehega andsime. Kuna ta toitmine on ettevõtmine omaette, siis käib tsirkus sellega kaasa. Aga asi oli juba nii kaugele läinud, et hakkasime räppima mehega Põdral maja lugu lapsele. Ja see nägu, millega ta meid vaatas oli lihtsalt hindamatu, et kogu see olukord ajas mind lihtsalt pisarateni naerma. 🙂

 3. Laura ütleb:

  See on tōesti vahva mäng. Kodus olemas ja naerda saab väga palju ?
  Soovitan ?
  PS: ideaalselt jäljendatud näoilmed ?

 4. Geidi ütleb:

  Ma kujutan juba ette kuidas mu 11ne ja 3ne naeravad kuidas me issiga nägusid teeme.
  Nalja nabani kindlasti.
  Viimati ajas mind südamest naerma. Mhmm täna hommikul töökaaslase lõõpimine aga ma isegi ei mäleta täpselt millest jutt. Nalja sai jälle nii, et silmist vesi väljas.

 5. Angeelika ütleb:

  Mu 8-kuune ajas mind naerma ?

 6. Eliko E. ütleb:

  Väike vennapoeg oma siirusega.

 7. Annika ütleb:

  Mingi jabur najapilt internetst ajas viimati hullumoodi naerama. Kartsin veel, aga ehmatan poja üles hilja õhtul 🙂

 8. Carolyn ütleb:

  Viimati ajas südamest naerma mind mu elukaaslane oma jutuga, see juhtus täna aga juttu enam kahjuks ei mäleta. Ta ajab koguaeg mind naerma 🙂

 9. Meril ütleb:

  Mängime sõbrannaga messengeris joonista ja arva mängu. Kuna minu joonistusoskus on nulli lähedane, siis saan tihti südamest naerda oma pildi ja tema arvamuse üle selle kohta. 😀

 10. Maria ütleb:

  Esmakordselt tegin lapsele sibulasokke nohu ravimiseks. Poiss siis 4 aastane ja talle tuli selgeks teha, miks soki sisse sobulat panen ja need veel talle jalga lähevad. No nimetasin siis neid sokke võlusokkideks. Poiss tükk arga pressis vastu, et tema neid võlusokke jalga ei pane. Siis kui lõpuks jalga said ja oli nõus nendega magama… Küsis vaikselt…. Emme, aga miks need armsad võlusokid haisevad nagu kaka? vot nalja sai palju enne kui tuli mõtte pähe kuidas ilusti selgitada et see on hea võlusokkide lõhn hoopis?

 11. Helen ütleb:

  Mu õepoeg pillas enda palli teise korruse aknast alla, ma olin aias ja tahtsin selle tagasi visata. Ei tahtnud õnnestuda, kuni lõpuks sain aknast sisse, õde hõikas juba võidurõõmsalt jeee, et sai kätte ja siis põrkas see käte vahelt vupsti õue tagasi. Situatsioonikoomika täielikult 🙂

 12. Keiu ütleb:

  Viimati naersin südamest hommikul, kui neljane teatas, et tema ei saa oma mänguasja tooma minna, sest tema magas öösel oma jalad tühjaks, aga emme magas oma jalad täis, niiet mina peaksin minema ja talle selle tooma.

 13. Pille-Riin ütleb:

  Töökaaslane oma juttudega ajab pidevalt naerma.

 14. Kristi ütleb:

  Mu mees on paras koomik ja iga päev naeran tema naljade peale südamest. Naljadega on tihti aga nii, et need kipuvad naljakad olema ainult kontekstis, nii et ühtegi nalja konkreetselt välja tuua ei oska.

 15. R ütleb:

  Isa naljad?

 16. Anneli ütleb:

  Vaatasime väikevennaga ETV pealt saadet “Ööülikool”. Ei, see ei ole absoluutselt naljasaade, aga need inimesed, kes olid tulnud loengut kuulama ja keda filmiti, olid lihtsalt selliste nägudega, et naersime terve saate ajal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…