AMHTi pere katsetab viite erinevat mängu. Mäng nr 1 – Mölkky

!Postitus on valminud koostöös Apolloga!

Meil on tulemas põnev nädal. Nimelt saatis Apollo meile viis mängu, et me neid mängiksime ja jagaksime enda mõtteid ja emotsioone ka teiega. Seega algamas on viie postituse pikkune sari, kus meid on ootamas raske töö – mängimine.

Esimeseks mänguks valisin ma selle, mida ma juba varasemast ajast teadsin – Tactic õuemäng Mölkky(LINK). Umbes viis aastat tagasi olin ma sünnipäeval, kus mingil hetkel otsiti välja karp puust pulkadega, asetati need maha seisma ja hüüti, kes mängida tahab. Mõistes, et suur osa mängust seisneb täpsusviskamises, siis mina enda võimetes ei kahtle ja mul oli esimesena käsi püsti. Mulle meeldib vähemasti mõelda, et mul on täpne käsi. Päris elu küll seda ei kinnita, sest kui me koolijütsidena käisime hilja õhtul keemia klassi aknasse kivi viskamas, siis maandusid nad alati korrus all pool geograafia klassi aknas ja meie lemmik õpetaja pidi hommikuti töömehe ümisemist kuulama.

Niisiis Insplay on maale toonud Tacticu õuemängu Mölkky, mis on segu strateegiast, petanqist ja keeglist. Mängus on 12 pulka, mis tuleb kindla korra järgi murule seisma panna. Igal pulgal on number ühest kaheteistkümneni. Pulgad paigas, tuleb liikuda 3-4 meetri kaugusele ja visata viskamispulgaga kurikate suunas. Kui sa viskad maha kurika, millel on kirjas 12, saad sa 12 punkti, kui on number 5, saad 5 punkti jne. Kui sa viskad aga maha korraga enam kui ühe kurika, saad sa nii palju punkte, mitu kurikat maha kukkus. Mäng kestab nii kaua, kuni üks mängijatest saab täis TÄPSELT 50 punkti. Kui läheb üle, kukub tagasi 25 punkti peale ja hakkab taas üles ronima.

Tundub lihtne ja eesmärk oleks maha visata vaid üks kurikas võimalikult suure numbriga, aga see on palju rohkem vilumust nõudev kui arvata võib. Pluss kui mängus olen mina ja Esileedi, siis ma ei saa ju ometi lubada, et tema võidab. Ta võib võita, kui ma lasen tal võita. Kuid ma ei saa tal lasta, kui me mängime seda põhimõttelsielt esimest korda, kui välja arvata see üks kord, mis ma viis aastat tagasi katsetasin.

Ma suutsin näole manada kõige ükskõiksema näo, mis ma vähegi suutsin ja tegin näo, et mind punktid ei huvita ja et tähtis pole mitte võit vaid osavõtt. Ja ma ei saanud aru, et kuidas tema suudab kurikaid ühe kaupa maha visata, samas iga kord kui mina viskan, vajuvad teised järele. KUIDAS?!

Ütleme nii, et esimene mäng oli algaja õnn. See ei takistanud tal tüdruku moodi kekselda ja öelda mulle, et “Henry sina olid ka tubli”. Mida iganes, mul pole su haletsust tarvis! Tegime teise mängu veel. Teatasin, et joon on kurikatele liiga lähedal. Lähme meeter tahapoole. Ilmselgelt oligi asi selles, sest nüüd kasvasid Esileedi punktid tunduvalt visamalt. Kuid mitte piisavalt. Teise mängu tulemus jäi kaheldavaks, sest Esileedi väidab, et ta võitis, kuid mulle tundus, et viimase viske ajal oli tal varvas üle joone. Kahjuks pole meil videokordust ja ennast täis Esileedile omaselt keeldus ta ka mu kätt surumast kui ma püüdsin temaga viiki leppida.

Mida iganes. Kolmas mäng otsustab. See, kes kolmanda mängu võidab, võidab kõik kolm ja pakkusin välja reegli, et kuna me oleme mõlemad paremakäelised, et teeme selle mängu huvitavamaks ja viskame ainult vasaku käega. Ütleme nii, et see ei ole oluline, kes selle mängu võitis. Me mõlemad alles harjutame ja skoori pidamine on mõttetu, sest keda see huvitab. Ma nõudsin revanši ja kes neljanda mängu võidab, on üldvõitja, kuid Esileedi keeldus. Ta pidavat minema lapsi äratama, sest ka nemad soovisid seda mängu proovida.

See on väga lahe seltskonnamäng ja see vajab osavust, kuid nagu tänane katse Esileediga näitas, siis osavus ei ole peamine, pigem on tähtsaimal kohal pime õnn. Vähesti ei vea tal armastuses siis. Oot…

Karbil näitab, et mäng on mõeldud lastele vanuses alates kuuendast eluaastast. Tundus veider, sest mäng on ju puupulkadest. Miks ei võiks mu neljane ja kahesed puust pulkadega seda mängu mängida? Seda põhjust ei tulnud kaua oodata, sest nii kui Esileedi oli lastele pulgad püsti saanud, jooksis Vennas nagu trank läbi asetatud pulkade, et need kõik jalgadega maha ajada. Enne kui Esileedi jõudis pulgad tagasi püsti panna, oli Piiga juba enda pulga Esileedi suunas lennutanud. Õnneks läks mööda. Pime õnn saadab seda naist ma ütlen.

Ka reeglist, et visata võib ainult altkätt, ei pidanud keegi neist kinni. Kohutav. See mäng on tõepoolest vanematele kui meie omadele ja ma panin selle juba meie auto pagasiruumi ära, sest see on parim õuemäng, mida seltskonnaga mängida saaks. Ma ei teagi, mis see muu olla võiks, mida meie seltskond mängida viitsiks. Sulgpalli saab mängida ainult kahekesi. Tacticu õuemängu Mölkkyt võib mängida kasvõi 10 inimest. 10 on tegelikult palju, võiks vähem olla, sest muidu tuleb enda viskekorda lihtsalt liiga kaua oodata. Tavaliselt kui seltskonnad kellegi aias kokku saavad, siis ongi lihtsalt laua taga istumine ja lobisemine. Mölkky lööks mingiks ajaks ikka seltskonna kihisema. Ja kuna Esileedi võttis kõik enda võidud juba esimesel päeval välja, siis pole mul probleemi temaga edaspidi mängida 🙂

 

Kui tahad ka endale ühe Mölkky mängu võita, siis veendu, et oled meie ja Apollo sõber Facebookis (LINK) ja kommenteeri postituse all, kas Esileedi võis sohki teha. NB! Osalevad vaid õigesti vastanud! Mängu saab lähemalt uurida SIIN.

Kommentaarid

“AMHTi pere katsetab viite erinevat mängu. Mäng nr 1 – Mölkky” on saanud 57 vastust

 1. Kadi Lohu-Mikk ütleb:

  Kindlasti ei tee Esileedi sohki!

 2. Hannela ütleb:

  Esileedi ei tee sohki:)

 3. Carolin ütleb:

  Kindlasti tegi sohki! Sina, Henry, oleksid pidanud ikka võitma ??

 4. R ütleb:

  Esileedi ei tee sohki

 5. Sigrid ütleb:

  Muidugi ei teinud ta sohki ???

 6. Annika ütleb:

  Esileedi ei tee sohki. Mittekunagi! 🙂

 7. Margit ütleb:

  Olen ise ka seda mänginud, mõnus ajaviide 🙂
  Aga esileedi ei teinud sohki!

 8. Eve ütleb:

  Esileedi ei tee kunagi meelega sohki ja kui see varvas oligi üle joone, siis täiesti kogemata :-).

 9. Laidi ütleb:

  Mäng on vahva jah, aga tulemus on ettearvamatu. Algaja õnn paistab alati mängus olevat, aga ma ei usu, et Esileedi sohki tegi, kuigi kolmas mäng tundub siiski üpris viigi sarnane olevat (kirjelduse järgi) 🙂

 10. Nele ütleb:

  Esileedi võis sohki teha. Mulle palun mäng 😀

 11. Jaanika ütleb:

  Ta võis teha, aga ta ei teinud ? Tunnista kaotust mees!

 12. Kristiina ütleb:

  Meie pere lemmik mäng! Alati mängime kui sõbrad külas ja aias grillimine käib. Väga lahe seltskonna mäng! Meil pooled pulgad juba ära kulunud, niipalju mängitud 😀
  Aga no võib-olla oli Esileedile varvas naaaaatukene üle 😀

 13. Pille-Riin ütleb:

  Esileedi võis ainult kogemata sohki teha, aga see ju ei loe 😉

 14. Merli ütleb:

  Kuidas selles mängus sohki saab teha, et oleks garanteeritud võit?:D Nii et, ma ei usu, et ta sohki sai teha.

 15. Kertu R. ütleb:

  Usun, et ta ei teinud sohki 🙂

 16. Monika ütleb:

  Ei usu sohki ?

 17. Carolyn ütleb:

  Esileedi ei teinud sohki?

 18. Liisa ütleb:

  Kindlasti ei teinud sohki ?

 19. AiriR ütleb:

  Esileedi vaevalt et sohki tegi, ka varvas oli joone peal kuid mitte üle 🙂 nii vahvad olete 🙂

 20. Karin ütleb:

  Haha, parim mängu kirjeldus üldse 🙂
  Jumala kindlalt oli Esileedi varvas üle joone, kui see pole sohk siis mis see on??? 😀

 21. Janne ütleb:

  Esileedi ei teinud sohki.

 22. Kadi ütleb:

  Esileedi tegi vahepeal sohki, siis ei teinud ja siis tegi jälle ?

 23. Keiu ütleb:

  Õige vastus on see, et Esileedi ei tee kunagi sohki. Kui sina reegleid eirad, siis see on sohk. Aga tema ei tee sohki, tema teeb nii, nagu on õige ja kui mängujuhistes on kirjas midagi muud, kui see, mida teeb Esileedi, siis tuleb need juhised lihtsalt ümber kirjutada, sest ilmselgelt on seal viga sees.

  Ja oma esimese võidu pühendaksin ma fortuunale ja Esileedile mõlemale, kui selle mänguloosi peaksin võitma.

 24. Pille ütleb:

  Tavaliselt teevad sohki kõik mängijad – võidab see kes kõige paremini sohki teeb ?

 25. Liisa ütleb:

  Naised ei tee kunagi sohki ?

 26. Kersti ütleb:

  Ei usu et Esileedi sohki tegi. Kui siis ainult kogemata ja see ei loe. ? Aga mäng on super algavaks puhkuseks, saaksin ise ka harjutada seda kogemata sohi tegemist.. ?

 27. Helen ütleb:

  Paraku pean minagi nõustuma siin populaarse arvamusega, et sohki ei tehtud 😀 Mölkky on väga lõbus mäng!

 28. Doris ütleb:

  Ei teinud sohki

 29. Triin ütleb:

  Ma arvan, et Esileedi tegi täitsa ausat mängu. 🙂 sohki tegi hoopis see pime õnn 😀

 30. Kersti ütleb:

  See on nii lahe mäng, ma lihtsalt pean selle võitma ? Arvestades, et postituse kirjuutas kaotusvalus Henry, siis ilmselgelt tegi Esileedi sohki ??

 31. mailis ütleb:

  Ma arvan, et esileedi ei teinud sohki. Kui lugeda Sinu juttu, siis sealt loeb juba välja mis vinkliga kirjutanud oled. Väga tore arvustus. Ma ei teadnud varem sellest mängust midagi. Suured tänud. Tekkis kohe huvi endalegi soetada.

 32. Karine Tiik ütleb:

  Väga hea mängu kirjeldus, sai jälle naerda ?
  Kujutasin juba vaimusilmas ette, kuidas puhkusel olles Saaremaal, meie suur ja segane pere ning sõbrad seda koos võiksid mängida. Igaljuhul lõbus oleks! Ja vastates küsimusele, siis ilmselgelt Esileedi siiski ei teinud sohki ?. Aga pole hullu Henry, ükskord võidad sa nii kui nii! ?

 33. Bibian ütleb:

  Ma arvan, et isegi kui Esileedi tegi sohki, ei teinud ta seda tahtlikult, lihtsalt ehk püüdis varvast sirutades end tasakaalus hoida ?

 34. Kiira ütleb:

  Kindlasti Esileedi oli aus. Meie 3 rübrikud (14a, 12a, 11a) sooviksid kindlasti seda mängu ära katsetada.

 35. Inga ütleb:

  Natuke vist ikka tegi kyll 😉

 36. Stella ütleb:

  Pead vist ikka kaotust tunnistama ? Nii võib tülli minna, räägin kogemustest ? Olen juba ammu seda mängu endalegi tahtnud, jään nüüd loosiõnnele lootma.

 37. Ave ütleb:

  Esileedi arvates ta ei teinud sohki aga sinumeelest kindlasti 😉 olen korra seda mänginud firma suvepäevadel kus mees töötab, vaga super oli 😀

 38. Tuuli ütleb:

  Muidugi tegi sohki! XD

 39. Angeelika ütleb:

  Ei teinud sohki 🙂

 40. Merilin ütleb:

  No, kui sa mängude jooksul suutsid jälgida, kas Esileedi jalg oli joonel või üldse üle, siis loomulikult tegi sohki 😛
  Mina usun sinusse 😀

 41. Kadri ütleb:

  Esileedi ei teinud sohki, sa oled lihtsalt liiga tugev mees ja lõid kõik pikali 😀
  Ma juba mõnda aega nillin, et see mäng isale juubeliks kinkida 😀

 42. Getri ütleb:

  Väike sohk käib ikka asja juurde, aga protokolli läheb, et Esileedi mängis puhtalt 🙂

 43. Sirli ütleb:

  Esileedi sohki ei teinud, aga küll tuleb ka sinu kord võita.. Kunagi 🙂

 44. Kristiina ütleb:

  Sellises mängus salaja sohki teha on ka omaette kunst, ei saa ju poole maa peal seista ja visete täpsust ühe sammuga nii väga parandada ei anna kui ikka üldse ei ole võimeid,kui on siis jällegi pole sohitegemisel mõtet? mina arvan küll, et ühe varba jagu üle ei saa sohitegemiseks lugeda kui jutt on meetritest

 45. d ütleb:

  Liiga igavaks on blogi läinud, sest enamus ajast on reklaam ja sellest on kohe aru saada

  • henry ütleb:

   Aitäh kommentaari eest. Õigem oleks öelda, et sinu jaoks on blogi igavaks muutunud, sest lugejaid on viimasel jaal just juurde tulnud. MIs mõttes, et aru on saada, et on reklaam. Ma ju kirjutan kohe postituse esimeses lauses, et tegu on reklaamiga? Kuid muid postitusi ei ole reklaami tõusu tõttu vähemaks jäänud. Ma ei ole kunagi kirjutanud rohkem postitusi kui ühe nädalas. Nüüd ma kirjutan 3-4 korda nädalas- loomulikult tuleb postitusi rohkem ja reklaampostitusi rohkem, kõik areneb. Asjad ei saagi jääda nii nagu kunagi oli.

  • henry ütleb:

   asjalik kriitika oleks, kui sa kirjutaksid, millest sa tahaksid, et ma räägiks, mitte millest sa ei tahaks, sest see, mis sind ei huvita, selle võid ju alati vahele jätta. Seega kõik nõuanded on oodatud

 46. Meril ütleb:

  Ei teinud Esileedi sohki.

 47. Minna Sjuteist ütleb:

  Ei teinud sohki 🙂

 48. Anneli ütleb:

  Ma olen aaastaid tagasi seda mängu mänginud – tõepoolest väga kaasahaarav ja tekitas meis kõigis hasarti. Ja kuigi tahaks sind lohutada ning öelda, et Esileedi kasutas keelatud võtteid, siis ei, ta ei teinud sohki. Pole tema süü, et tal nii hiiglaslikud varbad on, et üle joone kipuvad 😀

 49. TS ütleb:

  Ja see 100% õige vastus sellele küsimusele on… MA EI TEA. 🙂 Ma ütleks siinkohal aitähh mängu eest, kuid me elame linnas (ning veel eraklikult). Seega las saab selle keegi, kes seda ka reaalselt naudiks. 😀

 50. Kristi ütleb:

  Esileedi VÕIS sohki teha. Aga ta VÕIS KA MITTE sohki teha! 🙂

 51. Geidi ütleb:

  Meil on see mäng aga me pole veel mänginud. Pühapäeval ajan kõik suured ja väikesed mängima.

 52. M ütleb:

  Vaevalt ta teadlikult sohki tegi . ?

 53. R ütleb:

  Esileedi ei teinud sohki

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…