Selgitav postitus meie usust

Väga tore oli saada vastukaja, et teid huvitab meie usk ja räägin sellest äkki natuke lähemalt. Saame me kokku igal teisel neljapäeval, kell 18.00 Tartus Kalevi tänavas, endises Sõbra majas. Kuna ruumid on külmad ja antud hetkel maja ei köeta, tuleks panna end piisavalt soojalt riidesse. Kaksikutega ongi keeruline, sest ristimise protsess võtab kuni kaks kuud aega, mil nad peavad teenistuse ajal sinna selleks kohaldatud basseinis olema, mille vesi on ruumide jaheduse tõttu samuti külm ja selle pideva vääksumise tõttu on tihti meie usuharujuhti keeruline kuulda.

OK, ma ei saa. Ma aina itsitan siin omaette ja jätan usukirjelduse korraks katki. Esileedi käis mulle nagu uni pinda, et ma sellest lähemalt räägiksin ja ütleksin teile ka ühe sõna: aprill!

See postitus on järg SELLELE postitusele

Siinkohal ma tahan tänada kõiki, kes te mu kõrvale jäite, et te toetate meid isegi hoolimata sellest, et me oleme hullumaja kandidaadid. Ma loodan, et te sisimas jäite siiski lootma, et äkki ikka on aprillinali. Oli küll jah. Mul oli plaan see õhtuni üles jätta, kuid Esileedi räägib aina, et ma peaks kiiresti selle ära lahendama, sest inimestele ei meeldi, kui neid ära lollitatakse. Mis mõttes? Selles esimese aprilli mõte ongi, et teine korrakski usuks, et ta selg on valge, või et siga lendab.

Mulle meeldisid ka teie kirjad, mis mu postkasti ummistasid, millel oli pea kõigil üks sõnum- ma ei saa mitte millestki aru- kas sa teed nalja, või sa oled päriselt hulluks läinud. Hah, mõlemad on vist tõesed. Tore, et selline jutt teile sisimas valena näib ja seega tekkiski teil segadus peas, kas uskuda enda silmi või uskuda enda sisetunnet. Järgmine kord minge sisetundega kaasa 😀

Et nüüd saada meie tavapärane nägu tagasi, siis selles postituses ei olnud mitte ühtegi sõna tõtt. Mitte ühtegi.

Ma võtan postituse lõik lõigu haaval lahti ja loodetavasti saate isegi aru, et te oleks pidanud läbi nägema. Ja muide kuupäev 31 märts, siis ma ei tea, minu wordpressi kuupäev on mingi muu aja järgi sätitud ja päisesse jäi 31, märts, mis tegi selle postituse veelgi usutavamaks.

Ei, ma ei arva, et kui laps kodus Foorumit või Vabariigi kodanikke või mis veel hullem, Piinlikke kehasid vaatab, et see talle midagi juurde annab. Laps ei vaataks teleka poolegi, kui seal igavate häältega kiilanevad mehed räägivad. Me küll ei keela Norosandile iPadi ja telerit, kuid piirame seal veedetavat aega :). Seega, aprill!

Mitte ainult me ei keela Noorsandil Esileedi sülle minna, vaid see on tema üks lemmikkohti, kus aega veeta. Eriti siis, kui kaksikutel imetamisaeg on. Siis ta paneb justkui Esileedit proovile, et vaatame, kas te mind ikka piisavalt armastate, või ajate sülest minema. Ei aja. Kui ta on veendunud, et ta on jätkuvalt sama tähtis, kui kaksikud, ronib ta paarikümne sekundi pärast põrandale. Aprill!

Meie usk ei luba imiteerida loomade hääli. No kuulge 😀 . Ma jäin ise hästi rahule lausega: Üks viis seda näidata, on kanda karusnahku, mida me ka uhkusega teeme ja pingutame, et inimesed ei häbeneks enda naaritsakasukaid, vaid uhkustaksid, et neil on kapis neid kolm tükki veel. Ehk siis jah, aprill! Ma olen alati uhke, kui ma Noorsandilt küsin kuidas erinevad loomad teevad ja ta oskab nende hääli teha. Eriti põrsa oma, sest see kukub tal eriti armsalt välja. Äkki saan kunagi filmile ja jagan teiega ka.

Ei tohi palvetada päikesevarjutuse ajal, ega süüa suitsutatud tooteid ega juua teed piimaga ning seda kõike loogilistel ja kõigile arusaadavatel põhjustel, mida ma lahti ei seletanud. Ei seletanud, sest ma ei tahtnud postitusega liiga ulmeliseks minna. Aprill!

Piiga kõrvarõngad. Lisan siia originaalpildid ka. Siinkohal pean ma tänama Efka Photo andekat Evelini, kes nii abivalmilt oli mulle nõus need sinna photoshoppima. Algul oli mul plaan panna väikesed magnetid, kuid ma ei leidnud neid üles. Siis oli mõte käia Expressionsis, et äkki neil on mingeid kleepekaid, aga see oleks kolme lapsega õhtul olnud liiga suur ettevõtmine ja ei pääsenud kodust välja. Õnneks tegi Evelin nii head tööd, et näevad tõesti tõetruud välja ja olgem ausad- Piiga näeb ka kõrvakatega väga armas välja ja täitsa sobivad. Siiski ei plaani me teda augustada, vaid kui ta kunagi teatab, et ta seda soovib, küll nad siis selle tee Esileediga koos ette ka võtavad. Sinna on loodetavasti veel paar-kolmkümmend aastat aega. Ja väide, et mu vanaema on 90 ja tal pole auke, sest tema lapsepõlves ei olnud kõrvade augustamist veel välja mõeldud.. no kamoon 😀
12919585_1178629425495057_1248055085_o

12919329_1178733445484655_2092589561_o

12946902_1178733748817958_1316487828_o
Minu jaoks ei ole veider, et keegi koeri riietab või ämblikku lemmikloomana peab. Mu emal on taks, kes talviti tiigrikostüümis ringi takseerib. Ok, ämbliku pidamine on veits ekstreem ja ma ei teeks seda kunagi.

Me ei kasvata lapsi sooneutraalsetena. Ei mängi Noorsand ei nukkude ega köögiga, kuigi mul ei oleks ka mingit probleemi, kui ta seda teeks. Kes olen mina, et lapse fantaasiat piirata. Ka ei ole ma üllatunud, et on naisbussijuhid ja see väide, et mehed on olnud sajandeid need, kes busse juhivad, siis juba see peaks reetma, et tegu võiks olla naljaga, sest bussid leiutati alles möödunud sajandil.

Esileedi telefon on olnud sõprade kõnedest punane, kes ei suuda uskuda ja helistavad hämmingus, et kui suur osa postitusest on nali, kui suur osa tõde, siis nad ohkavad kergendunult, kui Esileedi ütleb, et kõik sada protsenti on olnud tillikas.

Aitäh teile, kes te meid toetate ka hullumajakandidaatidena ja aitäh teile, kes te meid hurjutasite. Kui me päriselt oleksime sellised… õigemini, kui me kunagi peaks sellistesks muutuma, siis võtke enda kaasad käe kõrvale ja tulge tehke meile intervention ning andke mulle peksa ka :D..

ah jaa, seda ka veel, et … APRILL!

PS! Ma ei taha kuidagi seda avalda nuppu vajutada, sest kommentaare aina lisandub, aga Esileedi põhimõtteliselt elab mul seljas ja üritab üle mu õla sinna nupule vajutada. Eks ma siis vajutan 🙂 Loodan, et teil kõigil on huumorisoon olemas ja mitte liiga suur ego, et te ei solvu ja ma saan teile nalja teha, sest te tunnete mind ja mul on tunne, et ma tunnen teid. Just selliste piire kompavaid nalju peab Esileedi taluma.. nüüd teate, kui raske tal on 😀 Ja kõik, kes te aru saite, et aprillinali, siis järgmine aasta on uus võimalus, vaatame, kuidas siis läheb. Mul juba järgmise aasta idee peas keerlemas ja see saab olema leg.. oota… endaarne!

Kommentaarid

“Selgitav postitus meie usust” on saanud 17 vastust

 1. Ruth ütleb:

  Väga vahva! 😀 Ja mina omas naiivsuses juba arvasin… Lihtsalt uskumatu, et see 1. aprill iga aasta ununeb. 😀 Kuupäeva nagu tean, aga mis sellega kaasas käib, läheb meelest..
  P.S. Piiga näeb tõesti võrratu välja nii kõrvarõngastega, kui ka ilma. 🙂

 2. Triinu ütleb:

  Piinlik aga ma ärritusin kohe nii palju et mõtlesin et ma enam ei jälgi blogi 🙂 See tundub nii ajuvaba aga aprillinalja peale ei tulnud ma kordagi 😀 Hea et see tõsi ei ole 🙂 Hea et teid veel kustutada ei jõudnud 🙂 Hästi tehtud!

 3. M ütleb:

  Ei mina selle tünga õnge ei läinud, ei kahelnudki et lapsele need täpikesed photoshopitud külge 😀

 4. Maren ütleb:

  Mina jäin ikka totaalselt uskuma! Hea aprillikas tõesti 😀

 5. Merilyn ütleb:

  Kas mulle ainult tundub või keegi vaatab liiga palju How I met your motherit? 😀

 6. Triin ütleb:

  Julmad naljad 😀 Kusjuures seda tv-vaatamise osa juures ma veel üldse ei mõelnud, et see võiks nali. Et kui taustaks mängib, miks mitte 😀

 7. Nell ütleb:

  Mis sooneutraalsusesse puutub siis minu meelest oleks patt lapsele keelata mingeid mänguasju, mis “ei sobi”. Eriti veel kui peres on ka teisest soost lapsi ja seega vastassoo mänguasju. Meie 2-aastane on ka paadunud tehnik ja autod, traktorid ning kraanad on 100% tema põhivarustuses aga samas kokkab ta usinalt oma mänguköögis ja kärutab oma roosat beebinukku roosas nukuvankris. Ma ei usu, et lapseeas nukkude eest hoolitsemine temast tulevikus kehvema mehe teeb. Pigem annab eeldused saada heaks isaks.
  PS! Aga see aprillinali mulle meeldis. Eriti see kui suur osa inimesi ilmselt polnud kalendrisse vaadanud ja orki läksid.

 8. Mrs T ütleb:

  Teie peres on nii ilusad tüdrukud! Täiesti kaunid pildid selles postituses.

  Mo mees tegi ka eile nalja. Kuupäev oli juba õige, vedelesime kaisus diivanil ja vaatasime veel filmi, kui äkki mees ehmatab, et – vaata, purssakas jookseb köögis! Mina võpatasin ja kamandasin, et sina lähed siis ja püüad kinni, mina ei liigu! Mees siis tegi teatavaks APRILL! ja krabas uuesti kaissu. Võeh, nad olid meil eelmine suvi nuhtluseks, aga õnneks tõrje kogu majas aitas! Vastikud elukad!

 9. Kristi ütleb:

  HAHAAAAAAAAA 😉

 10. Hel ütleb:

  HEA 😀

 11. Külli ütleb:

  Aitäh toreda aprillinalja eest! See on ka ainus, mille sain… Terve päeva murdsin piike, et mis paganama usulehk see on, pole kuulnudki sellistest tõekspidamistest 🙂 Tore, kui fantaasia niimoodi lendab. Igatahes megalahe aprillinali, Olge terved ja ilusat päikeselist kevadet teie armsale perele.

 12. Marjana ütleb:

  Lugesin esimest korda Sinu blogi, läbi sõbra jagamise… Ja see mis sealt ikka alguses tuli…oli ikka jahmatav…olles ise lapsevanem, siis kõige suurem šokk oli see, et last sülle ei võeta 😀 kõige normaalsem oli kõrvarõnga augud. Tean lapsi kel on tehtud imikueas ja ausalt, minu arust pole seal midagi imelikku 😀 aga ma olen õnnelik, et leidsin jätku, ja saan nüüd südamerahus magama jääda 😀

 13. Anni ütleb:

  Räige hanekstõmbamine, heas mõttes. See karuslooma nali oli väga hull, kui see poleks nali olnud, oleks ma quittinud 100%. Hästi tehtud!

 14. Vanaema Pille ütleb:

  Hommikul just mõtlesin, et ma ei saanud ühtegi aprilli. Täna aga pediküüris olles ajaviiruseks lugedes ei jõudnud ära imestada et mis usud need tänapäeval on! Noore vanaemana olin lausa hirmul, et järsku tõesti ei tohiks tänapäeva laastele loomahääli õpetada! Praegu on selline tunne nagu halvast unenäost ärgates. Aitähh hea nalja eest!

 15. Super andekas! 😉

 16. Maris ütleb:

  Väga hea nali. Selle karusnahkadega uhkeldamise lause peale hakkasin kahtlustama, et vist pole päris tõsiselt võetav jutt.

 17. Triin ütleb:

  Mul hakkas huvi tekkima. Et mida hekki.. mis usk.. whaat… Et täiesti totter.
  Noh hästi paned! Väga hea nali!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…