Nii palju, kui on inimesi, on ka arvamusi

Ma tean, et ma võin tänase postitusega kaotada mõne kitsarinnalise lugeja, kuid ma olen alati eeldanud, et inimesed, kes siia tulevad, tulevad sellepärast, et neile sobivad meie põhimõtted ja see postitus ehk räägib natuke minu ja Esileedi taustast.

Nagu eile Facebooki lehel ette teada andsin, siis täna räägin ma mõningasest vastuolust, mis meil siin sõpruskonnas tekkinud on. Meie sõpruskonnas on lapsed umbes pooltel. Teised kas katsetavad või on erinevatel põhjustel selle kiire asja mõnevõrra edasi lükanud. Kuid veider on see, et nii paljudel, ka neil, kel veel lapsi pole, on väljakujunenud põhimõtted, mis kahjuks ei lange suuresti kokku minu (tihti ka meie) tõekspidamistega lastekasvatusest.

Loomulikult olen ma kursis, et laps ei peaks päevad läbi teleka ees istuma ja iPad ei ole arengule eriti hea. Kuid samal ajal ei ole ma ka sellega nõus, sest see teooria on pooltõde. Sest ma usun, et oluline ei ole see, et see telekas seal käib, vaid see, mis seal telekas käib. Ma püüan vältida erinevaid mõrvadega seotud seriaale, sest olen näinud, et kui Noorsand end teleka ette naelutab, kus verd ja tapmist on liiga palju, siis ta uni ei ole öösel sama kvaliteetne, kui tavaliselt. Kuid kui telerist tuleb näiteks Foorum, või Vabariigi kodanikud, või Piinlikud kehad, kus räägitakse erinevatest keha anomaaliatest, siis kuidas takistab see lapse arengut? Vastupidi, laps õpib elust arusaama eakaaslastest varem, kes telerist Fiksikuid ja Peppat vaatavad. Noorsand vaatab Peppat ka, kuid õnneks mitte liiga palju. Ja siin on üks koht, kus sõbrad sõidavad sisse, et laps ei peaks ka Foorumit ja Vabariigi kodanikke vaatama. Mina tahan vastu öelda, et vaatame kümne aasta pärast, kui mu laps on klassivanem, sest ta vaatas väiksena arendavaid saateid, siis räägime uuesti.

Ka ei ole ma blogis puutunud liiga palju religiooni teemat ja ei taha ka seekord sellest rääkida, kuid see on mulle ja Esileedile oluline. Et vältida mõttetut diskussiooni, ei hakka ma enda usku siin reklaamima, kuid ütlen lihtsalt ära, et jah, meie usul on kindlad piirangud ja kohustused, mis paistavad meie sõpru häirivat, kuigi see ei puuduta üldse neid. Ma ei arva, et need piirangud on ülepingutatud, vaid kui neisse süveneda, siis mõistab igaüks, et need on tegelikult evolutsiooni silmas pidades täielikult mõistlikud.

See, et meie usus ei peaks ema vanemat kui kahe aastast last sülle võtma, on ainult loomulik, sest miks ta peaks? Looduses on kahe aastane isend juba vaata, et iseseisev ja suguküps, miks peaks inimene olema teistsugune? Loomulikult, kui laps viga saab, võib ema ta sülle võtta, et ta isa juurde transportida, sest ema kaisutamine annaks lapsele vale signaali ja seksualiseerib ema kui isikut. Ma usun, et olete nõus, et turvalisuse eest peaks perekonnas hoolitsema isa. Me oleme sellel teemal saanud palju kriitikat. Eriti olengutel, kus Noorsand Esileedi juures töinab, et ta sülle võetaks, kuid me peame olema tugevad, sest kui anda ühe korra järgi, siis saab ka Noorsand aru, et ema sülle pääs on vaid piisava nutu kaugusel.

Ka ei luba meie usk imiteerida looma hääli, sest inimene on ja peaks end tundma loodusest kõrgemal. Ei ole mina välja mõelnud ütlust, et inimene on looduse kroon. See on nii alati olnud ja see nii ka jääb. Üks viis seda näidata, on kanda karusnahku, mida me ka uhkusega teeme ja pingutame, et inimesed ei häbeneks enda naaritsakasukaid, vaid uhkustaksid, et neil on kapis neid kolm tükki veel. Pluss müts ja muhv chinchilladest. See ei tähendaks, et sinu jaoks on tapetud 100 naaritsat, vaid 100 naaritsat teavad nüüd, milleks on nad siia maale sündinud.

Seni, kuni me suudame enda instinkte alla suruda, ei ole me üks loomadest ja me ei peaks ka tahtma nende moodi olla. See on rada, mida on väga raske järgida, sest enamus lasteraamatuid just loomahäältest koosnevadki. Mul on isegi tunne, et mu sõbrad püüavad meid Esileediga kiusata, sest eile hoidis Noorsandi naabrinaine ja Noorsand tuli tagasi ja haukus nagu koer. Meie pole seda talle õpetanud ja kui ta enne ütles koera nähes “kutsa”, siis nüüd, kui ta näeb või kuuleb koera, hakkab ta teda imiteerima. See ei ole normaalne, sest inimene ei ole papagoi, kes teisi liike jäljendama peaks.

On ka teisi piiranguid, kuid just kaks loetletud, on viimasel ajal meid sõpradega raksu ajanud. Me ei tohi päikesevarjutuse ajal palvetada ja selle põhjust ma vaevalt, et lahti pean seletama, sest see on ilmselge. Ka ei tohi me juua teed piimaga ega sööma suitsutatud tooteid ja seda ühel ja samal põhjusel, mida ma arvatavasti ka ei pea lahti seletama.

Ka saime eile suure kriitika osaliseks minu Facebooki lehel, kuhu me panime kaks armast pilti Esileedi ja Piigaga, kus ma lihtsalt soovisin jagada meie pere ilusamat poolt. Tänaseks olen ma need maha võtnud, sest pildid langesid mõistmatuse ja kitsarinnalisuse ohvriks ning selle tobeda Facebooki uuneduse tõttu, said pildid rohkem kurje pilke, kui südameid ja pöidlaid. Lisan need pildid siia. lehe vallutasid kommentaarid stiilis “Piiga on liiga väike veel kõrvaaukude jaoks”, “ta peaks ise saama valida, kas ta neid soovib” jne jne. Ma ei liialda, ma olin ühtalsi nii pettunud kui jahmunud, sest kui te ise neid pilte vaatate, siis te näete, et need rõngad (mis pole isegi rõngad mitte, vaid väiksed täpid) sobivad talle imeliselt. Teiseks, ei tea ma nagunii ühtegi naisterahvast, kellel ei oleks kõrvas auke, peale mu ühe vanaema ja tema on juba 90 ning tema nooruses polnud kõrvaaugustamist veel arvatavasti välja mõeldudki.

12914859_10154156090618115_1283853631_o

Mis ma tahan öelda on see, et meil kõigil on mingid kindlad põhimõtted ja piirangud. Me teeme asju, mis on meie sõprade jaoks pentsikud või vastuvõetamatud, kuid inimesed ongi erinevad. Minu jaoks on näiteks veider see, et mõni riietab enda koera ja teine peab kodus ämblikku. Kuid ma ei hakka siin enda õigust taga nõudma ja ei käi tänavatel koeri lahti riietamas. Ma heidan küll põlgliku pilgu, kuid ma ei korralda interventionit (ma ei oska sellele eestikeelset vastet leida.. äkki sekkumine?) nagu see meil möödunud nädalal juhtus.

12948525_10154156479863115_1912155570_o
Maailm muutub iga päev ja kui me soovime enda lapsi sooneutraalsetena kasvatada, siis see ei tohiks olla kellegi asi. Ammu on soorollid muutumas- isad on lastega kodus, samal ajal, kui emad riike valitsevad. Või näiteks mu eelmise nädala avastus, kui ma pudeleid viimas käisin- naised on bussijuhid. Jah, bussijuhid! Bussijuhid, mis on sajandeid ja sajandeid olnud meeste töö!?!? Seepärast ei sunni ka meie peale, et Noorsand peab autodega mängima (kuigi autod ja kopad on ta lemmik mänguasjad). Iga paari kuu tagant me peidame ta autod ära ja asendame need nukkude ja mänguköögiga. Alguses ta on õnnetu ja ei oska midagi peale hakata, kuid nagu mu vanaisa alati ütles- igavus on parim motivaator. Ehk kui tal hakkab piisavalt igav, siis ta mängib ka nukkude ja köögiga.

12903611_10154156538203115_1361699387_o

Igal juhul tundub see pidev maailmavaadete põrkumine igavene sõda, millest ei ole võimalik võitjana väljuda. Loodan aga seda, et teie, kes te loete, mõistate nüüd meid natukene paremini ja olete jätkuvalt meie leeris.

Postitus jätkub SIIN

Kommentaarid

“Nii palju, kui on inimesi, on ka arvamusi” on saanud 38 vastust

 1. K ütleb:

  Aprill

 2. Kersti ütleb:

  Tere Henry ja Kerstin. Ütlen ausalt, et minu jaoks oli see postitus üllatus, sest niipalju kui ma sinu/teie blogi jälginud olen, siis ei ole kuskil kajastunud teie usulised vaated või tugevalt need põhimõtted, millest kirjutasid. Ma ei ole ise küll lapsevanem (veel), kuid ilmselt kasvataksin oma järglasi teisiti. Ehk mul oleks oma põhimõtted, mis oleme samuti minu kaaslasega läbirääkinud. Kuid mida ma öeldad tahan, on see, et mul on tugev respekt teie vastu. Et julgesid kirjutada (nii avalikult) oma perekonna väga tundlikul ja isiklikul teemal, mis kindlasti põhjustab vägagi suurt tormi ja vastukaja 🙂 Ma loodan, et selle blogi ja ka Delfi lugejad saavad siiski aru, et te ei soovi suruda oma põhimõtteid kellelegi peale, vaid selgitate, kuidas teie maailma ja lapsekasvatamist näete. See on teie õigus ning ma loodan, et paljud lugejad austavad teie arvamust … nagu olete teie valmis austama inimeste erinevaid arusaamasid. Edu Teile! PS! Blogi loen ikkagi huviga edasi 🙂

 3. Margit Partei ütleb:

  Head 1. aprilli teilegi. 😀

 4. Diana ütleb:

  ” Me ei tohi päikesevarjutuse ajal palvetada ja selle põhjust ma vaevalt, et lahti pean seletama, sest see on ilmselge. Ka ei tohi me juua teed piimaga ega sööma suitsutatud tooteid ja seda ühel ja samal põhjusel, mida ma arvatavasti ka ei pea lahti seletama.”
  Väga piinlik, aga minu jaoks pole see üldse iseenesest mõistetav. Olen küll enda arvates üsna põhjalikult uurinud erinevate uskude kohta, aga see kõik kõlab väga võõrana (jajah, eks see näitab minu põhjalikkust 😀 )
  Ma tegelikult pole päris mitme asjaga üldse nõus, aga noh. Nii palju, kui on inimesi, on ka arvamusi, eks 🙂

 5. Pssst ütleb:

  Aprill…

 6. Triin ütleb:

  Aprill 🙂 🙂 🙂

 7. Kätu ütleb:

  Oeh, ma tavaliselt ei kipu blogides kommenteerima. Minu isa ütles, et igal pool pole vaja suud lahto teha..aga nüüd ma pean. Usulised vaated- see on teie valik ja selle valiku järgi kasvatate oma lapsi,tublid! Mina pole usklik, aga see on ainult minu asi, minu lapsed võivad ise valida, mida õigeks peavad. Lastetud inimesed on parimad õpetajad ever! Nad loovad lastekasvatamisest omad illusioonid ja suruvad seda tihti teistele halenaljakalt peale (räägin enda tutvusrinkonnas olevatest lastetutest). Ikka ideaalis nende laps toitub ainult parimast, telekat ei vaata, on loodusega lähedane, ei tea midagi elu pahupoolest ka maiustuste asemel saab kallistusi ja musisi.
  Reaalsus on minu puhul pigem see, et peale 12h tööd ei jõua ma muud hommikusöögiks teha, kui putru ja mõnikord annan hommikuhelbeid. Tunnistan, et olen õhtusöögiks ks purgisuppi ostnud. Ma ei suuda end alati vaos hoida ja heakz jääda, kui laps nimme mu närviraasudel tallub jne..
  Piigal kõrvarõngad-nunnu ju! Jällegi ainult teie pere otsus!
  Mänguasjad- mul 2 poega , kel on nukuköök ja nukud. Printsessi värviraamat ja nukukäru. Muidugi kõige muu “poistevärgi” kõrval. Minumeelest on armas, kui 4a teeb nukuköögis lastele süüa- on temagi kunagi isa ja pere eest vastutaja. 9a laps mul mängib heameelega vennaga “kodu”, kus ta on üldiselt kuulus maletaja, ja kui tal malest vaba hetk tuleb, läheb venna nukuga nö jalutama, et vend saaks rahus süüa teha. Tegelt on seda armas näha! Ja meil on kirju sõpruskond- osade “karvaste “meelest on see ikka nii homo kui olla saab. Aga meil on reegel : meie kodus on meie valikud ja kurat kui tullakse meile külla ja 4a palub ühel nahkvestis karvasel nukukäru kussutada, siis ta hoiab oma arvamuse endale ja teeb seda…või siis võib kodus jalga puhata. Üldiselt austatakse meie kodu reeglit ja mängitakse kaasa.

 8. Anni ütleb:

  Esiteks…piiga nii vahva nende täpikestega 🙂 Talle tõesti sobivad need hästi.
  Teiseks…tead kõige kõvemad laste kasvatajad on need kellel lapsi pole (veel) 😀
  Tahan sellega öelda et nemad kipuvad ütlema lõige rohkem ning näpuga näitama. Olid ka mul endal nö ideaalid lapsekasvatamisest ennem kui mul polnud lapsi ja võin julgelt öelda et pooled nendest on jalge alla tallatud. Olen ise nii mõnelegi lastetule tuttavale kähvanud et saa lapsed ja siis räägime lastekasvatamisest.
  Usu kohta arvan mina nii et kui vanemad on teatud usku siis kasvatatakse ka lapsi selles usus ja suureks saades on võimalik lapsel otsustada kas ta jätkab elu sedasi või mitte. Samuti nagu teistele ei tohiks ka lapsele peale pressida usku.

  Ma kunagi kuulsin üht sellist ütlust et kui tahad kellegiga vaielda hakka rääkima nendega usust või poliitikast ja tüli on kerge tulema 😀

  Aga igal juhul jõudu ja jaksu teie perele!
  Ma pole eriline blogide lugeja tegelikult ja veel vähem võtan ma neis sõna…aga tegelikult on see ainus blogi mida loen ja see ütleb juba nii mõndagi 🙂

 9. Janne ütleb:

  Super! Ma ei tea, kas on tore kohe alguses lõbu rikkuda, aga arpill! 🙂 🙂

 10. Britt ütleb:

  Mina mõtlen aga, et osa sellest postitusest on hoopis aprillinali .. 🙂 Kui mitte, siis muidugi väga julge samm aga hetkel jään praeguse arvamuse juurde 🙂

 11. Nele ütleb:

  Esiteks austan ma teie pere tõekspidamisi isegi siis kui ma päris kõigega nõus ei ole. Aga teiseks on täna 1. aprill ja nii igaks juhuks ootan ma veel päevakese ja vaatan kas ka siis jääb info samaks.
  Aga muidu, jaksu!

 12. Gaidi Randmäe ütleb:

  Just nagu sa kirjutasid, et kõigil meil on omad põhimõtted jne ja kuna pead blogi ja juba kaua, siis ometigi peaksid sa ju teadma et teatud teemade puhul võib ka negatiivsust tulla. Blogijana peaksid olema sellega arvestanud, nii et imestada pole midagi. Ära saa minust valesti aru, ma ei kritiseeri vaid ütlen lihtsalt nagu on ? Mina isiklikult pole kunagi usuinimestest aru saanud ega hakkagi kunagi kuigi olen ise ristitud ja kirikukoolis käinud aga usklikuks ma ennast ei pea ja muid uske ka ei usu. Ära lase pead norgu ega pööra liialt tähelepanu negatiivsusele..on ju ka palju positiivset onju?!? Edu ja jaksu teie perele ning olge sama toredad edasi nagu siiani ? Tublid olete ??

 13. K. ütleb:

  1. Aprill

 14. Britt ütleb:

  Eelmise kommentaari jätkuks: kui kunagi uut usulahku looma hakkad, siis võid enda oma ju Henryismiks nimetada. Kõla täitsa olemas 😀

 15. marika ütleb:

  Kui oleks tänase kuupäevaga oleksin veendunud et see on aprillinali aga kuna eilsega siis ei teagi…
  Mind siiralt huvitab mis usuga tegu, sest googeldades nagu midagi ei leidnud ja no osa asju tundub tõesti kummaline…

 16. Kerli ütleb:

  Ei saa mina aru, miks see kõrvade augustamine nii suurt draamat tekitab. Ilmselt, enda tulevasele tütrele ( praegu on kodus poeg, sellele ju ei tee :D) ei teeks, sest ma jubedalt kardan infektsioone ja olen ise väga allergiline erinevate metallide suhtes. Aga ometigi näevad pisikesed übernunnud oma augukeste ja täpikestega välja.:)
  Aga tõsi on see, et igal lapsevanemal on omad meetodid ja tõekspidamised ning see mida räägid enne lapse saamist, et aa ma teen kindlalt nii.. on tihtilugu nagu öö ja päev sellega kuidas sa twgelikult toimetad. Teie olete kahtlemata vahva perekond ja vaesed sõbrad kes teist lahti peaksid ytlemal?

 17. Ruth ütleb:

  Minul tekkis küsimus seoses lapse sülle võtmisega. Kas Noorsand armukadedaks ei muutu, kui väiksemaid näeb emme süles ja teda ei võeta? Mul on endal kahe ja poole aastane ja temal on tihti peale just siis sülle vaja saada, kui ma parasjagu tema 5-kuuse vennaga tegelen. 😀

 18. Maarja ütleb:

  Mina pole ka kunagi kommenteerinud seda blogi, aga olen seda alati meeldivaks lugemiseks pidanud. Niisiis lugesin ka selle postituse läbi ja päris ausalt mõtlesin, et rohkem enam seda blogi lugeda ei taha. Ma ei pea end üldse sallimatuks inimeseks, aga see ei olnud enam selline meeldiv lugemine nagu varasemalt… Natuke aega hiljem taipasin, et täna on 1. aprill. Ohkasin kergendatult.

 19. Marta ütleb:

  Tajun aprillinalja! 🙂

 20. viva ütleb:

  sinnamaani uskusin, kuni usuni jõudsin 🙂 kui selle oleksid vahele jätnud ja kohe kõrvaaukude juurde läinud, siis ma oleks ka sees old 🙂

 21. Liina ütleb:

  Oh, esimese auruga läksin ka kaasa ja proovisin kõike seda infot kuhidagi kategoriseerida ja mahutada ja sallivust “venitada” aga kokkuvõttes tundub ikka, et kõik see on seotud tänase kuupäevaga 🙂 Või siis pole ma iseendaga erilises kontaktis ja eksiarvamusel oma tolerantsi piiridest. Keep going!

 22. Kats ütleb:

  Aprillinali 😀

 23. maarja ütleb:

  Blogija on musta huumoriga ja terve mõistusega, peale esimese lõigu lugemist..ma olen veendunud et see on 1 aprilli nali… julge nali, ma peaks ütlema..sest paljud võtavad tõe pähe

 24. Reeli ütleb:

  Lööge mind risti, aga elusees ma ei usu, et te Esileediga oleks nii karmid, et peale teist eluaastat laps enam sülle ei saa 😀 Aprillinali kukkus läbi 😀

 25. Heleen ütleb:

  Iga lapsevanema ÕIGUS! on oma last kasvatada nii nagu tema seda õigeks peab, niikaua kui lapse tervis ei ole ohustatud ja laps rõõmus, võiksid võõrad oma ninasid teiste pereelust väljas hoida.
  Ka mina ei nõustu mõne teie meetodiga aga ma ei pane seda teile pahaks, need on teie lapsed, teie pereelu ja teie otsused. Teie kui oma laste vanemad teate kõige paremini mis teie lastele hea.
  Ja see pisitütre kõrvade augustamine… ka minu vanemad tegid seda kui olin pisike. Ja mina olen nende üle väga rõõmus. Eriti olin ma nende üle uhke kui koolis käies sain kanda pisikesi täppe kõrvas ja nii mõnigi klassikaaslane mul oli kade, sest neile ei olnud neid tehtud, ja kui siis teismeeas tehti läksid mingil põhjusel paljudel need augud põletikuliseks.
  Need kes teiste pereelu ja lapsekasvatust kritiseerivad on tüüpiliselt ”tiiger emad” kes arvavad et teavad kõigist kõige paremini mis nii nende, kui ka kõigi teiste laste jaoks hea on. Ärge laske end sellest mõjutada ja teie olge aga rõõmsad on pisinupsude üle edasi 😉 Kena päeva!

 26. Aprill ütleb:

  Ilusat esimest aprilli teilegi! ?

 27. tusa ütleb:

  Hehee:) ma jäin peaaegu uskuma

 28. J ütleb:

  Ma olen pehmelt öeldes šhokis, kuid laste kasvatamine on igaühe oma asi seni, kuni laps riides, kôht täis jms..
  Arvan, et nii nagu teil on pôhimôtted, on ka teistel ja üksteise pôhimôtted ei tohiks kellegi asi olla. Pean silmas seda, et kui teistele ei meeldi Teie kombed jms, siis vastupidi ei tohiks ka olla?
  Mina küll kallan ja musun oma lapsi, olenemata et üks on 7a ja teine kohe 2a. Ma ise vajan ka nende hoolt ja armastust. Ja see ei tohiks teistele probleem olla?!
  Samuti teavad mis hààlt teevad loomad, mitte sp et nad papakoid oleksid… Nad ei imiteeri koguaeg, kuid teavad!
  Minul isiklikult on ükskôik kuidas keegi kasvatab lapsi seni, kuni lapse peal vägivalda ei kasutata ja nagu eespool mainisin: kôht tàis, riided seljas!
  Aga oma last teistele “hoida” anda, pead alati enne hoidjale selgeks tegema, kuidas on teie reeglid! Kui minu v mehe vanemad lapsi hoiavad, teavad mis on kindlasti keelatud ja kui nad meie pere reegleid ei austa, siis lihtsalt ei saa oma lapselapsi hoida.
  Igaljuhul olete Te mu ühed suured lemmikud ja soovin vaid parimat! ?

 29. Mirje ütleb:

  Aitäh mõnusa nalja eest, ma kohe naersin kõva häälega 🙂 Päikest reedesse !

 30. Karin ütleb:

  Keegi polegi veel maininud hea Photoshopi oskust. Mina kiidan, väga tõetruu! Head esimest aprilli!

 31. Triin ütleb:

  Mina läksin küll õnge mõneks ajaks 😀 Paar lõiku hiljem läks aga juba nii üle võlli, et tuli jälle meelde, mis päev on 😀

 32. Eveliis ütleb:

  No olen ilma igasuguse konkurentsita leidnud endale uue lemmikblogi. Aitäh selle sissekande eest! *õhtul paneme ka Idaga Foorumi taustaks käima

 33. Monsa ütleb:

  Kuidas on see võimalik, et nii paljud ei mõista, et tegemist on aprillinaljaga :’D hakkan usku inimkonda kaotama….

 34. 31.marts ütleb:

  Kas aprillinalju ei võiks 1 aprill postitada?

  • henry ütleb:

   Täna on esimene aprill ja ma postitasin selle täna, esimesel aprillil. See, et päises on mingi muu kuupäev, on süsteemi glitch ja pole ka oluline 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…