Oma lapse käkerdised on ikka alati täiuslikud + LOOS

Postitusele andis hoogu ja pani välja loosiauhinna Lego!

Kui ma peaksin kirjeldama enda ideaalset vaba päeva perega, siis see oleks midagi sellist, kus me läheme kõik päevaks bussiga Tallinnasse ja halbade tingimuste kokkulangemisel jään mina kogemata bussist maha ja see on viimane buss sel päeval. On lihtsalt selline päev. Ma küll armastan oma lapsi kogu südamest ja soovin neile parimat, aga vahel on seda kõike liiga palju. Sõnast “vahel” täpsem sõna oleks tegelikult “tavaliselt”. Tavaliselt on seda kõike liiga palju. See möll, mis kõigega kaasnema peab, on rusuv. Olen lugenud, et lapsed, kes sõjakoledusi näinud on ja pidevalt neid plahvatusi kuulevad, muutuvad igaveseks. Ma usun, et ma olen muutunud igaveseks. Ma ei ole küll sõda näinud ja väga loodan, et ei mina ega mu järeltulijad seda ka kunagi ei koge, aga kõik lapsed näevad nagu lahingust naasenud. Sinikad, kriimud, plaastrid. Kui nad kogu aeg nii rõõmsad poleks, siis ma arvakski, et nad on kas sõjast tulnud, või tikripõõsas kasvanud. Ja kisa, mis sellega kaasneb ei ole õnneks midagi hullemat kui see, et keegi võttis kellegi Käpapatrulli mänguasja ära.

Kuid kui ma peaksin nendega päev läbi koos olema (mis toimub muide juba homme, sest Esileedi läheb terveks päevaks Tallinnasse ja mina jään lastega üksi koju), siis me leiame mingi filmi, mida me kõik naudime ja vaataksime seda. Loomulikult on see variant välistatud, sest minu pere lapsed on nii sügavale Käpapatrulli lummusesse langenud, et ma ei pääseks midagi muud vaatama. Lihtsam on teler kinni hoida. Minu vaimne tervis on tähtsam.

Seega, mida teha, mida viitsiksime me teha kõik, mis ei ajaks lapsi iga sekundi tagant tülli ja oleks kuidagigi arendav? Siin kohal ongi tegelikult tubased valikud – kas mängida kineetilise liivaga, maalida/joonistada, mängida plastilinga, või ehitada klotsidega.

Meil on aastatega Duplo klotse kogunenud juba päris muljet avaldav hulk ja kui keegi meile sünnipäevale tulles küsib, et mida kinkida võib, siis Duplo on jätkuvalt kindla peale minek, sest meie kollektsioon suureneb, mis tähendab, et me saame ehitada ka suuremaid asju.

 

Lego saatiski meie pere lastele mõned uued komplektid ja tee mis tahad, siis Lego on nagu “Shreki” multikas – mõeldud lastele, aga ka täiskasvanud nopivad endale sealt nii mõndagi välja. Nii ka Lego klotsidega mängimine. Kui Esileedi põrandale lastega tundideks end mängima unustab, siis ta ise ei märkagi, et vahel on lapsed ammu endale uue tegevuse leidnud, kui tema ei lõpeta enne kui tema ehitis on valmis. Ei ole harv juhus kui lapsed trepil virisevad, et nad on unised ja soovivad magama minna ja Esileedi keel huulte vahel jätkuvalt klotsidega mängib, lubades teist tundi, et ta saab kohe kohe valmis. Nali. Samas oleks see päris naljakas vaatepilt.

Uus pakk lahti, ei läinud kaua aega, et terve põrand oleks klotse täis ja mis seal salata – kõige entusiastlikum mängija oli nagu alati Esileedi. Ta pole mitte ainult entusiastlik, vaid ta ei lubanud ka kellelgi teisel klotse puutuda, sel ajal kui tema mängis. Päriselt. Ta küll väitis, et sellepärast, et ta tahtis raudtee enne kokku panna, mitte ei soovinud, et Vennas seda pidevalt lammutas, aga kes teda usub? Lõpuks kui raudtee oli sõidetav, oli ka Vennas Noorsandiga jaol. Võrreldamatu on see, kuidas nad ehitamises ka arenenud on. Alles oli see aeg, kui nad ei suutnud klotsi klotsi peale kinni saada ja nüüd ei ole tehniliselt enam mingit probleemi ja ainsaks takistuseks on loovus. Ka see pole neile enam mingi takistus. Rohkem on see takistus täiskasvanule, kes õpetus käes, püüab karbis olnud klotsidele õiget kuju anda. Laste fantaasia ei suru neid raamidesse ja kas majal on aknad või ei ole, pole üldse oluline. Nende käkerdised on täiuslikud, sest nad ei tee mingi pähe pandud malli järgi.

 

Kuid see Duplo rong on geniaalne, sest sa saad ehitada talle nüüd ju absoluutselt kõike. Tahad teha pika tunneli? Tee! Tahad, et see sõidaks su maja keldrist läbi? Palun! Tahad ehitada pika depoo, kuhu mahuks nii politseinik, autojuht, arst, jänes ja kaelkirjak? Kõik on tehtav, sest Duplo on olnud aastaid kindla peale minek ja terve hulk klotse võimaldavad fantaasial lennata nii vabalt kui vähegi soovi on. Arvestades, mis pahandustega lapsed iga päev hakkama saavad, siis fantaasiavaesuses neid küll süüdistada ei saa.

Igal juhul Lego – meie oleme teiega nõus koostööd tegema ka järgmised 100 aastat ja ma ootan põnevusega seda aega, kui mängu tulevad väikesed Lego klotsid, sest avanevad võimalused veelgi. Usun, et enamus teist on minuga nõus ja seepärast loosin ma ühele teist nädala pärast selle laheda Duplo rongikomplekti, mida Noorsand pildil käes hoiab. Rongile käivad patareid ja rööpad kaasas ja värki. Igatahes keegi saab endale. Selleks kommenteerige, kas siin või Facebooki postituse all, mis oli teie lemmik mänguasi kui te lapsena üles kasvasite. Tingimuseks on, et oled Facebookis meie lehe jälgija.

Enda kohta võin öelda, et mina mängisin peamiselt sõduritega, kuigi ma unistasin pidevalt Legodest. Ainuke koht, kus ma Legodega mängida sain, oli muide Rasmus Kaljujärve pool, kellel oli neid terve suur kastitäis 🙂

181 kommentaari

 • Diana
  3 nädalat ago

  Eks ikka Barbie nukud olid lemmikud 🙂

 • Kairi
  3 nädalat ago

  Minu lapsepõlve mänuasjad olid odavad hiina barbid. Tegin neile ise kleite ema kõige vingematest ja sädelevatest riideesemetest…oi kuidas ma sain pragada. Selle rongikomplekti üle oleks hullult õnnelik mu väike 3aastane pliks, kes täiega fännab autosid ja romge:)

  • Karoliina
   3 nädalat ago

   Enamus ajast küll mängisime õues ukakat ja neljanurka. Aga kui toas oli vaja olla siis nukud ja barbied. 🙂

 • Margit
  3 nädalat ago

  Kirjapilti ei tea, aga damagodši oli mingi aeg lemmik 🙂

 • Mairold
  3 nädalat ago

  Mul ei olnud väga palju mänguasju ning seega pidin loovalt end lõbustama – alati aitasid hädast välja jalgratas, perekoer ja oks, millest kujutlusvõime abil võis saada mida iganes! Hiljem nautisin telekamängu rõõme.

 • Liisa
  3 nädalat ago

  Ausaltöeldes ei mäletagi, millega ma umbes 5.aastasena ise mängisin. Praegu lapsepõlvele mõeldes tuleb meelde ainult,et mängisime naabrilastega tänaval kulli ja ukakat ja plikadega keksu. 😄
  Oma lapsed on hetkel kohe 3aastane poiss ja 5 aastane tüdruk ja nende lemmikud on ka lego duplod. No ikka iga päev tiritakse see suuuuuur kast keset tuba ja läheb mänguks. Meil on neid ka terve suuur hunnik kogunenud,aga ühtegi rongi veel polegi millegipärast. See oleks maailmaparim vôit igaljuhul !

 • Keili Sellik
  3 nädalat ago

  Kõige esimesena tulevad meelde Barbied. Need on siiani alles ja nüüd mängivad mu vanemate kodus nendega mu tütred.
  Legosid minul omal ajal ei olnud, küll oli meil peretuttavatel neid megakogus ja sünnipäevadel ehitati alati terve lastetoa põrand legolinna täis.
  Praegu on Legod mu laste (ja minu ja laste isa) lemmikmänguasjad 🙂

 • Helena
  3 nädalat ago

  Ikka Barbied, ikka Barbied

 • KristaB
  3 nädalat ago

  Mina mängisin kruvitava konstruktoriga- alati oli põnev. Kõige põnevam oli see muidugi ema kapist enne sünnipäeva üles otsida 😀 muidugi ka Barbidega ja siis kolast ehitatud kodu või nõuka aegsete värviliste kuubikutega.

 • Grete
  3 nädalat ago

  Ahh, ma olin selline tavaline preili, kellele meeldis Barbiedega mängida. Eriti õnnelik olin muidugi siis, kui mõne mööblijupi või asja ka kingituseks sain. Unistasin muidugi sellest uhkest Barbie autost, mis tol ajal oli, aga ma seda kunagi ei saanudki..

 • ann
  3 nädalat ago

  Mulle meeldis väga värvdia värviraamatuid😃, neid oli ikka väga palju. ja no loomulikult barbie nukud. koos oma parima sõbrannaga käisime ùksteisel külas mängimas, tegime ise barbidele riideid. Mingid jõulud tõi jõuluvana mulle isegi barbie maja ja oii kui õnnelik ma olin😃😊.
  Minu tütred 4 a ja kohe 3 aastaseks saav, on hullud lego duplo fännid. minu meelest neid legosid pole kunagi liiga palju😃, mida rohkem, seda vingemaid asju ehitada saab😃. Väga armas oleks saada see komplekt ja pista see oma tütre sünnipäeva koti sisse😊

  • Ave
   3 nädalat ago

   Minu lemmikud olid lõvi ja krõll. Lõvi sain sünnipäevaks ja see ikka alles (nüüd tütre voodil). Krõlli nägin esimesena ema kapis, aga tema sõnul oli see kellelegi kingituseks, käskis jõuluvanale kirjutada- ma siis suure hoolega joonistasin pildi, et ikka jõuluvana teaks, millist Krõlli ma soovin- ja üllatus-üllatus saingi jõuludeks sama Krõlli.

   Tütardel on duplod ikka lemmikud- haigla ja tuletõrje komplektid on parimad.

 • KatA
  3 nädalat ago

  Piinlik lausa öelda..
  Aga minu eriti armas mänguasi oli nukuvanker, mille ma leidsin prügimäelt. Elasin isaga ja üsna kitsastes tingimustes. Jalutasin metsas ja ette sattus meie väikelinna prügimägi, kus ma nukuvankrit nägin. Viisin koju ja valetasin isale, et täditütar andis selle mulle. Ei tahtnud, et ta end halvasti tunneks. Igatahes mõned aastad oma elust ma hindasin ja armastasin seda käru ✌️🤗
  NB! Isale pole siiani julgenud tõtt rääkida 🤣

 • Triinu
  3 nädalat ago

  Ma nii lühimäluline, et ma küll ei mäleta, mis lemmik oleks olnud. Aga mul kaks venda ja ma arvan, et poiste mänguasjad olid domineerivamad.

 • Mari
  3 nädalat ago

  Mulle väiksena meeldisid väga legod aga endal.mul neid üldse polnud. Sain ka sõbra juures kõvasti mängida. Nüüd enda lapsel ka duplod ja lemmikud!

 • Triin
  3 nädalat ago

  Minu lemmikuks oli barbie-laadne nukk, nimi oli karbi peal Belinda, nii ma teda kakutsusingi. Tegevust mul selle nukuga jagus- õmblesin, kudusin ja heegeldasin talle riideid. Võiks arvata et oleks mu käsitöö oskust siis korralikult arendanud, aga no ei. Vähemalt sellel ajal tundsin enda üle uhkust😁
  Lisaks meeldis mulle mässata ruubikukuubikutega, nii selle traditsioonilise kuubi, kui ka silindri ja “ussiga”

 • Maret
  3 nädalat ago

  Minal oli hulga nukke, millele ema/vanaema ka riideid õmblesid. Oma lapsed – igal omad, kui noorim on ka Duplotega hoolega ametis. Aga hoia alt, kui päris legod tulema – siis hakkad soovima, et taldade all närve pole. Päris valusad ja on teada, et 100-kilone neid puruka ka ei astu. Õnne!!

 • Miina Samlik
  3 nädalat ago

  Minu lemmikuks olid legod, kus sai maju ehitada. Õega koos sai nii veedetud mitmeid tunde päevas. Minu laste, 3a tütar ja 1,5 aastane poeg, lemmikud on sõidukid, kõikvõimalikud sõidukid. Autosid, ronge ja lennukeid ei ole meie majapidamised kunagi palju. Jõulukingiks ongi plaanis üks õige rongirada. 😊 Sa oled alati sammu minust ees! 😀

 • Anne
  3 nädalat ago

  Mitte midagi erilist ei tule pähe. Mäletan ühte nukku millele oli naelaga sisse torgatud. Õde teadis rääkida, et kunagi oli vanaisa pool ehitus ja nael lendas ise nuku sisse 🙂 See naelateema tegi selle Nuku väga huvitavaks. teiseks olid mul 2 autot. Üks plekist ja kastiga teine suur põrisev Jeep

 • Helika H
  3 nädalat ago

  Mina mängisin vana arvelauaga koguaeg ,sest tahtsin väiksena poemüüjaks saada 🙂 Tuli kasuks, kuna sai elu esimesel töökohalgi seda külapoekeses kasutada 🤗😊 Söögiriistad ,peamiselt vahukulp, oli ka kaaslaseks ,kui vanaema mannavahtu valmistas või lihtsalt minu vanematele ja oma lastelastele süüa vaaritas ja sain samal ajal ka abistada😊😉😍 Oma 7 aastasele poisile meeldivad muidugi legod ja lauamängud 🤗🤗

 • Landa
  3 nädalat ago

  Tüüpilise tüdrukuna Barbie 😄 Millel ma esimese paari päevaga juuksuri mängimisega ,juuksed maha lõikasin. Ja see oli ühtlasi esimene ja ka viimane. Nii,et päris suure osa lapsepõlvest ma palvetasin Barbie käes ,et ta uuesti ilusad juuksed kasvataks 😄

 • Triinu
  3 nädalat ago

  Minu lemmik mänguasi polnudki mänguasi. Meie veetsime oma päevad väljas onne ehitades ning oma loovust küla vahel mängu pannes. Ning tunnen, et minu lemmik “mänguasjad” olid minu mängukaaslased.

 • Kadi
  3 nädalat ago

  Ikka nukud ja kodu mängimine. Mäletan veel nii hästi, et sain 9a sünnaks hästi suure beebinuku ja kui ma natuke tundsin, et olen juba veidi suur sellega mängimiseks, siis see lapselik õnnetunne, et nagu minu päris oma beebi… 😀
  Hetkel kodus 9a tütar ja 2a poeg ja kui tütrele kunagi päris legod väga huvi pakkunud pole, siis nüüd venna duplotega mängib küll hea meelega ja viriseb, et meil liiga vähe neid. 😀

 • Kairi
  3 nädalat ago

  Niipalju kui mäletan siis hommikul vara sõpradega õue mängima ja õhtul tuppa, keksukumm oli põhiline mis alati taskus oli. Aga mingisugused nukud olid ka toas mängimiseks ja vennal autod.

 • Mairi
  3 nädalat ago

  Üks roosa kleidi ja roosade juustega nukupreili, mille ema sünnipäevaks kinkis. Oii seda õnne ja rõõmu siis 🙂

 • Maarja
  3 nädalat ago

  Minu vaieldamatuks lemmikuks olid lapsena barbied 🙂
  Meil oli 2 lego komplekti ka kodus, nendega sai ka palju mängitud.
  Praegu mängib hea meelega legodega minu 3a poeg.

 • Oksana
  3 nädalat ago

  Minu lemmik mänguasi oli põrandahari, selline poolpikka varrega. Mul oli sünnipäev ning ema küsis mida ma sünnipäevaks soovin, minu sooviks oligi põrandahari, punane, ja selle ma saingi. Rohkem lemmik mänguasju pole sest mänguasju mul lihtsalt rohkem polnudki. Minu tütrel on novembri alguses sünnipäev, saab kaheseks, üks Duplo komplekt on tal olemas eelmisest aastast. Sooviks juurdegi soetada, kui nad vaid nii kallid poleks.. Facebooki jälgija olen ma juba ammusest ajast. Kõiki teie pere lugusid loen heameelega ja suure põnevusega. Samuti ootan RAAMATUT!!! 🙂

 • Mariliis
  3 nädalat ago

  Minu suured lemmikud olid kusjuures kaks rongikonplekti, millest ühe ma ema jutu järgi ise poest välja valisin. Meeletult põnev oli erinevaid teid kokku panna, tunneleid ehitada ja vaadata, kuidas rong ringi vurab. Kui siin loosiõnn ei naerata, ostan selle oma lastele jõuludeks ise 🙂

 • Evelin
  3 nädalat ago

  Minu lemmikuks olid Barbied ja lego klotsid 🙂

 • Triin
  3 nädalat ago

  Minu lemmik mänguasjad olid õe vanad nukud ja vennale kingitud kaisukaru. Eks ma vähe selline poisilik olin ja seetõttu meeldisid ka autod ja püssid ning salabaasi mängimine

 • Kairi
  3 nädalat ago

  Minu mänguasjad lapsepõlves: Barbie nukud, enamasti plastikust nö hiinakad ja üks ehtne ka. Neile tegin riidekapi põhja “maja”. Siis oli see populaarne elektronmäng, kus hunt püüab kanamune. Proovisin mõni aasta tagasi äpina seda, kuid see polnud päris see.

 • Ave
  3 nädalat ago

  Minul oli nukk, kelle nimi oli Derza. Ärge küsige kust selline nimi. See nukk peaks olema nii 33-34a vana. Nüüdseks olen ta edasi andnud tütrele. Kuigi ega ta temaga väga ei mängi 🙂

 • Mann
  3 nädalat ago

  Meeldid nukkude ja nukukäruga mängida aga vahest ka suurte vendadega autodega 🙂

 • Keyu Tuus
  3 nädalat ago

  Barbie nuku oli suur unistus, mille ma ka 12 aastaselt sain. Siis muidugi pidi salaja mängima, et keegi teada ei saaks.

 • Kadi Lohu-Mikk
  3 nädalat ago

  Kõige lemmikumaid oli üks pehme Dalmaatsia koer aga tegelikult enamus ajast mängisime õues sellega mis kätte juhtus

 • Piibe
  3 nädalat ago

  Minule meeldis väga trollidega mängida. Kogusin neid erinevat värvi juustega ja ehitasin kingakarpidest maju neile.

 • Tuuli
  3 nädalat ago

  Minu lemmikud olid samuti nukud, aga ka moodsa aja Furby meeldis väga 🙂

 • Kadri
  3 nädalat ago

  Minu lemmikuks oli väike valge kaisukaru.

 • Laura
  3 nädalat ago

  Minu lemmikuks oli väuke vanaisa kingitud õmblusmasin. Mis päriselt ka õmbles. Ja muidugi see tüdrukute staff, igasugu nukud, paberist nukud, päris nukud jne. Aga õmblusmasin tuli kohe esimesena meelde, huvitav kus see olla võiks? Peaks lapsepõlvekoju pööningule ükspäev külla minema. Seal vist kaoks ajataju päris mitmeks tunniks 🙃

 • Krissu
  3 nädalat ago

  Mulle meeldis kõige rohkem liivakastis linnasid ehitada ja alati pidi seal mõni jõgi voolama.
  Aga päris manguasjadest oli lemmik üks suure õe kingitud väike roosa koer, mis pole ammu enam roosa, aga mida nüüd minu tütar endale aeg-ajalt kaissu võtab 🙂

 • Ingra
  3 nädalat ago

  Kui mina väike olin, siis olid lego-duplo taolised klotsid, mis mulle väga meeldisid. Neid oli vähe, aga maja neist sai, seda mäletan, aknad ja uksed olid ka 🙂 Poja lemmikud olid juba päris legod. Ja nüüd on pojal laps, kes, geeni arvestades, hakkab samuti neid klotse armastama 🙂

 • Kadi Lohu-Mikk
  3 nädalat ago

  Lemmik oli üks pehme Dalmaatsia koer aga Kõige lemmikumad olid need mida õues leidsid ja kujutlusvõime tööle panid.

 • Tiina
  3 nädalat ago

  Meil oli õega kahepeale punane kaisujänku, pikkade-pikkade kõrvadega, mida jagasime kordamööda ja oli mõlemi lemmikmänguasi ja ka -kaisukas.

 • Kätlin
  3 nädalat ago

  Minu lemmik oli Barbie, keda ma siis igatepidi tuunisin. Küll lõikasin tal juukseid, siis värvisin vildikatega neid juukseid, ütleme nii et fantaasiat jagus. Pärandasin tütrele edasi, kuid tema juba sellest Barbie east väljas ja noh järgmine on minu 2 aastane poeg, kes selle kuidagi moodi üles leidis. Ja noh, poiss on ikka poiss, esimese asjana tõmbas Barbie’l jalad otsast ja seejärel pea 😂 ja rohkem teda see nukk ei huvitanud 😝

 • Merlin
  3 nädalat ago

  Minu lemmikud olid barbied.

 • Kristi
  3 nädalat ago

  Enamjaolt mängisime õues ning seetõttu mäletan kõige eredamalt kuidas mängisime sirelipõõsa lehtedega poodi ja marjad päästsid surmavast mürgist. 🙂

 • Sirli
  3 nädalat ago

  Mulle meenus esimesena suur kollane tiiger, mille ma ostsin Venemaalt külla sõitnud onu antud 10 rubla eest 🙂

 • Elus
  3 nädalat ago

  Oli vist selline asi nagu pilvebaleriin, mida sai nöörist tõmmata ja siis õhus keerles.

 • A.R
  3 nädalat ago

  Meie perre jõudsid esimesed Lego duplo klotsid, kui olin umbes 6. aastane ja nendega mängisin enamuse asjast. Aga mulle meeldis ka mängida pisikeste mänguloomadega ning puslesi kokkupanna.

 • Moonika
  3 nädalat ago

  Kas just lemmik, aga kõige eredamalt on meeled üks pruun kaisukaru, kes vajadusel asendas barbidega mängides isegi Keni.

 • Maarja
  3 nädalat ago

  Nii minu kui abikaasa lemmikud mänguasjad olid Lego klotsid ja ega nüüd ei jää meie lapselgi muud üle – Duplote kogu järjest kasvab 😁 rong oleks olemasolevale hea täiendus!

 • Mairis
  3 nädalat ago

  Ohh mina olin ikka see “poisilik” tydruk. Kui tahtsime õues mingit uut lollust katsetada, siis olin ikka mina see kes esimesena asja ära proovis, kui poisid ise ei julgenud 😏
  Aga ikka autod olid mu lemmikud. Sel ajal oli mu isal päris vinge nõukaaegsete mudelautode kollektsioon. No Lada, Vazid jms olid kõik esindatud. Kuna need olid isal läbi aastakümnete hoitud hoole ja armastusega, siis ma ei võinud eriti vaadatagi nende poole, kuna olin ikka paras hävitaja 😀
  Aga mingilt maalt kui targemaks sain(oleneb mis nurga alt vaadata), siis lubati mul juba nendega mängida. Ja need vist olid ainsad asjad, mida hoidsin kui silmatera. Puhastasin neid ja imetlesin, romurallit nendega ei teinud. Kollektsioon oli üsna võimas ja seisis lõpuks klaasi taga riiulis…
  Aaaga siis tuli vend ja “lahendas” selle kollektsiooni värgi ära, võõpates nad kõik aiavärviga roheliseks ja kakkus kõik peeglid küljest😂🤪
  See hetk oli päris hea tunne, et ma polnud ainus hävitaja peres 😁

 • Eva
  3 nädalat ago

  Minu lemmik mänguasi oli üks puidust karp kuhu sisse ma kogusin igasuguseid vidinaid. 😀 täiesti uskumatu aga ma suutsin selle karbiga tunde mängida, see sisu polnudki nii oluline, vaid see karp. Tagantjärgi mõeldes ikka veider küll. 😀

 • Ingrid
  3 nädalat ago

  Kuna olin pesamuna siis vendade autorajad ja autod olid lemmmikud 😋

 • Liina
  3 nädalat ago

  Minu põhilised mänguasjad olid nukud. Aga ma mäletan, et legod olid juba ka lettidele tulnud, aga meie pere jaoks olid need liiiga kallid. Mäletan, et ühest laulukarusselli saatest sain kingiks kaasa suure hobustega kompekti ja see oli ikka üliäge. Mäletan, et kõik klassikaaslased ka küla lapsed käisid sellega meie juures mängimas. Minu enda lastel on lisaks mänguköögile ka lemmikud lego duplod. Uhke rongikomplekt tooks kindlasti palju röömu.

 • Rutt
  3 nädalat ago

  Barbie nukud 🙂

 • Inga
  3 nädalat ago

  Minul oli kaks väikest kaisukaru. Kati ja Mati. Hetkel näevad nad väga väsinud juba välja aga omal ajal olid nad mu kõige kallim varandus. Mängisin nendega, hoidsin neid ja õhtul võtsin kaissu.

 • Rita Kuusik
  3 nädalat ago

  Toas olles olid nukud lemmikud ja õues sai suurtes liiva aukudes mängida see oli parim . . .

 • Kadri
  3 nädalat ago

  Barbie nukud. Emal olid tuttavad Ameerikas ja nad saatsid meile mitu korda erinevaid barbiesid. Sel ajal(90ndate algus) ei olnud Eestis veel mingit erilist valikut.

 • Laivi
  3 nädalat ago

  Minu lapsepõlve lemmikmängud olid õues koos õe ja kolme vennaga. Jalgratas, pall, koer, kassid, kiiged, liivaauk, karjamaa ja loomulikult mets. Kõige lemmikum puu oli maja ees metsatukas kasvav kõrge mänd. Selle otsas sai igasuguseid mänge mängida. See võis olla maja, laev, torn, loss, auto, linn, koobas … võimalusi oli lõputult.
  Loomulikult oli ka minu väga suur unistus kunagi endale kasvõi üksainus Barbie-nukk saada, aga unistuseks see jäigi. Esimese Barbie ostsin siis, kui mu vanim tütar sai kolmeaastaseks.

  Nüüd on mul endal neli last, kolm tütart ja poeg. Tüdrukute lemmikud on Littlest Pet Shop sarja loomakesed, kellele ehitatakse Lego Duplost ikka päris vinged linnad ja selle ehitamise juures on vend ka suur asjaline. Poisi lemmikud ongi Legod. Praegu on tema lemmikteema Lego-Minecrafti maailma ehitamine. Loovus töötab täiega! Legosid on meil palju, aga neid ei saa kunagi olla liiga palju 🙂

 • Mari
  3 nädalat ago

  Nukud olid ja muidugi legod. Endal mul legosid ei olnud, aga vahest oli vend ikka nii lahke et lubas ka enda omadega mängida.

 • Angela
  3 nädalat ago

  See oli päeva parim nali praegu, kuidas sa Esileedi lego lembust kirjeldasid 😃😃 aga minu lemmikuteks olid lapsena Barbied ja kõik sellega seondub. Mingisugused huvitavad konstruktorid olid meil samuti. Legosid muidugi mitte aga juba ostan oma aastasele pojale vaikselt Lego Duplosid. Nii põnev meil mõlemal 🙂 ilmselt mul praegu rohkem 😃

 • Jelena
  3 nädalat ago

  Ei mäleta enam täpselt, aga eks see nukk oli 🙂

 • Katrin
  3 nädalat ago

  Kusjuures põhiliselt enda joonistatud ja väljalõigatud pabernukud olid mul mängimiseks kõige põnevamad🤗

 • Eva
  3 nädalat ago

  Mulle meeldisid kôik lauamängud- ikka kui sôber tuli kûlla kiskusin oma Tsirkuse vôi kaardipakid välja 😄 Pojal on praegu lemmikid kôik puidust puzzled, aga eks next step olegi Lego.

 • Anna
  3 nädalat ago

  Barbie. Nukud ja kodumäng. Várviraamatud.

 • Katariin
  3 nädalat ago

  Salvo konstruktorid 😀 Oken nii vana,et Legodele lapsepõlves ligipääs puudus. Tõsi vanemana sai sõbranna Duplosid kadestatud küll 😀

 • Tene
  3 nädalat ago

  Barbie nukud olid lemmikud:)

 • Margot
  3 nädalat ago

  Kummist elevant, kes oli väga vahva kaaslane ning kui päris pisike olin siis närisin ta lonti. Nüüd olen teda oma lasetelegi näidanud, kuid nad pole aru saanud, kui eriline mu elevant on.

 • Merle
  3 nädalat ago

  Rohkem meenuvad igasugused õuemängud ja alles siis tubased. Õues polnud kunagi igav. Küll mängisime “tukikat” ja korvpalli, talvel suusatasime ja tegime lumeonne. Suvel sai õues nukkudega mängitud ja koolimäng oli ka tihti.

 • Piret Saarinen
  3 nädalat ago

  Minu lapsepõlves väga palju mänguasju ei olnud saada, kuid oli üks beebinukk, mille sain oma 10-ks sünnipäevaks ning nüüd mängib sellega me jõulude ajal kaheseks saav printsess.

 • Kristel
  3 nädalat ago

  Minul olid vennaga kahepeale ‘mõtle-ja-ehita-klotsid’, selline nõukaaegne lego, mis sugugi hästi koos ei püsinud. Aga ikka pidevalt ehitasime.
  Praegu olen nagu Esileedi – ehitan ja loon kuni lapsed on märkamatult magama või õue läinud… mingigi eelis, kui nad on suuremad 🙂 duplod pole pooltki nii põnevad, kui need pisikesed legod. Minu masinad, majad, allveelaevad, hotellid jne on hästi detailirohked ja ma naudin iga hetke, kui mu lapsed mind mängu võtavad 😉

 • Sirli
  3 nädalat ago

  Mäletan, et oli plastikust siniste ratastega valge part, millele sai peale ja jalgadega lükates edasi sõita. Veidi suuremana olid pallimängud sõpradega põhilised

 • Mairi
  3 nädalat ago

  Barbie 😁

 • Mairi
  3 nädalat ago

  Barbid

 • Krissu
  3 nädalat ago

  Mina ei mäletagi nii, et oleks olnud mingi lemmik mänguasi. Üks suuur nuku oli küll lemmik, mille vanavanemad soomest õele tõid. Teise vara on ikka lemmikum! Meil õega on 1,5a vanuse vahe ja mäletan, et põhimäng oli mängida panka või poodi, koguaeg täitsime jube tähtsaid pabereid. Samas enamus lapsepõlv möödus ikka maja ümber naabrilastega trifaad ja jalgpalli mängides, ning igasuguseid muid seiklusi seigeldes 🙂

 • Helena
  3 nädalat ago

  Mängisin lapsena palju klotsidega, mis polnud küll originaal-legod, kuid neid sai samamoodi kokku panna ja igasugu ehitisi teha.

 • Anneli
  3 nädalat ago

  Päris mitmeid mänguasju oli nagu näiteks domino,puidust klotsid ja lego.

 • Kätrin
  3 nädalat ago

  Päris uhke rada 🙂 selline võiks enda lastelgi olla kodus. Kus seda osta saab?
  Suurem laps on nagu hull legode järgi, vanust 6 a, teine laps 1,6 k.
  Ise mängisin barbidega lapsepõlves. Kahetsen, et kõik laiali jagasin ja alles ei jätnud. Aga selle eest on mul alles üks nukk,millega mängisin ise ja mis kuulus kunagi minu tädile, ehk siis see nukk on 60 aastat vana ja veel elab meiega. Mängisime meie ja nüüd mängib ka minu tütar sellega.

 • Maria
  3 nädalat ago

  Minul tuleb meelde selline mäng nagu Mõttemeister, mida sai vanaemaga palju mängitud. Vahel ikka unistan, et leian selle endale kuskilt. Unistama peab ja igasugu vanu asju müüakse. Sellest on ka uus versioon, aga see on veidi lihtsam ja lihtsalt pole see õige…

 • Carolyn
  3 nädalat ago

  Ütlen ausalt, ma mängisim kuni 15 aastaseni barbiedega, kuna mul on 10 aastat noorem õde, siis temaga sai ka päris pikalt koos igasugu asjadega mängitud. Vanaema juures oli ka 2 suurt ämbri täit klotse, millest ehitasime alati hästi kõrged tornid, mõni awg tagasi sai natuke klotse ka koju toodud ja nüüd ehitame pojaga samamoodi kõrgeid torne 🙂 Poeg on mul hull rongide fänn ja käpapatrullide ka 😀 Ta oleks üliõnnelik, kui emme talle selle raja võidaks 🙂

 • Helen
  3 nädalat ago

  Barbied. Oi mul oli neid palju. Ise sai riideid õmmeldud ja nuku mööblit valmistatud 🙂

 • Lilian
  3 nädalat ago

  Üritan meenutada mingitki mänguasja lapsepōlvest, kuid tōesti ei tule midagi pähe. Mälestustes on kōik mängud ōues, olgu siis talv vōi suvi 🙂. Meil oli selline huvitav kamp, et mina ja sōbranna ainukesed tüdrukud ning sōbranna aasta vanem vend koos sōpradega, keda oli kokku 5, seega sai palju nn poiste mänge mängitud: puude otsa onnide ehitamine, jalka, maadlemine, igasugu spordivōistlused jne! Ülimalt armsad mälestused 😊!

 • Pilleriin
  3 nädalat ago

  Mul oli üks nukk, pehme kehaga, nüüd mängivad sellega vahepeal minu poisid. Veel on meeles kuidas ühtedeks jõuludeks lasteaias sain metallist rongi, siiani alles aga kahjuks see kannatada saanud.

 • Sandra
  3 nädalat ago

  Mina olin vist imelik tüdruk,mängisin kõige meelsamini autodega.Aga ma mäletan,kui Tallinnast tuli pakk Legosid mu viienda sünnipäeva hommikuks,see oli ikka väga lahe värk tol ajal.Kõlan nagu penskar😃Nüüd mängib mu enda poeg nende legosega edasi ning neid muudkui aina koguneb,mis on väga tore.Ikka veel meeldib mulle nendega mängida ja mis saaks olla veel parem kui veel üks uus komplekt.

 • Kirsti
  3 nädalat ago

  Lemmikuteks olid pall; elektroonikamäng, kus hunt mune püüdis; nukkudega seiklemine ja reisimine- kujuteldavad maad tekitasin vanemate voodisse patjade ja tekkide abil, värviraamatute värvimine ning klotsid (Legosid mul polnud).

 • Kristel
  3 nädalat ago

  Lemmik mänguasjad lapsena olid need kummist karud, elevandid ja mingid asjad veel, ning mul oli ka lemmik nukk, kellele tegin sokkidest kleite jne(eelistasin ema korralikke sokke 😂 ). Hetkel on ka minu 1.6a neiu seas Lego Duplo hitt st. mina panen kokku ja tema rõõmuga lammutab 😀 Nüüd õnneks üritab ja saab ise klotse omavahel kokku pandud. Saan Esileedist aru, ka mina lähen nende klotsidega hasarti 😂🤣

 • Reet
  3 nädalat ago

  Sõbranna juures olid Barbied. Kahjuks ma isiklikku rahapuuduse pärast kunagi ei saanudki.
  Aga mulle meeldisid väga värviraamatuid värvida. Just täna pojaga värvides mõtlesin, et mulle meeldib senimaani see tegevus.
  Puuklotsidest meeldis teistele nukkudele mööblit kokku klopsida.

 • Kristi
  3 nädalat ago

  Oranz mömmik!

 • Kadri
  3 nädalat ago

  Kommipaberid ja barbie. Barbie oli üliväärtuslik, sest selle kinkis mulle Kanada tädi Eestis käies – välismaa kraam ikkagi. Aga kõige lemmikum mäng oli pank – rahaks kommipaberid!

 • Raili
  3 nädalat ago

  Barbie nukud ja vanema venna legod

 • Laura
  3 nädalat ago

  Ma ei mäletagi lemmik mänguasja. Nukkudega eriti ei mänginud. Olin enamuse ajast õues😁 me olime ükskõik, mis ilmaga õues. Tavaliselt metsas, onne ehitades ja igasugu haldja jms mänge mängimas. Mul on ka alati väga elav fantaasia olnud:)
  Aga legodega oleks küll mänginud. Ma kuulsib legodest esimest korda kui pm täiskasvanu olin. Ja noh, nüüd mängin suurema poisiga koos…iga jumala päev😂😂😂

 • Mari
  3 nädalat ago

  Nukud

 • Evelin
  3 nädalat ago

  Mina olen selle aja laps, kus kõige vingemateks mänguasjadeks olid pabernukud. Oi kui lahe oli neile neid erinevaid riideid selga panna ja juurde joonistada 😀

 • Tiina Saviir
  3 nädalat ago

  Jah,ma olin lapsena juba veider(ausòna,mõlemad vanemad kinnitavad) ja ma panen siia oma lapse nimel kirja oma lapsepõlve suure saladuse(uskuge või mitte,keegi teine seda ei teinud) – mu lemmik mängu (olendid),asjadeks ma neid nimetada ei saa,olid… TEOD🐌! Jap,puht Eesti mullal kasvanud teod,minu jaoks olid nad palju huvitavamad,kui mingid elutud mänguasjad,tegin nendega teo race,jälgisin,kuidas need väiksed tundlad maailma vaatavad ja kui huvitavad on nende kohad(ausalt,minu jaoks oli müstika,kuidas see väike tigu suuremasse kotta kolib),viisin neid alalõpmata tuppa,unustasin nad aknalauale ja pärast pidin nad mööda tatirada üles otsima😂 Niiet,jah teod❤️

 • Erli
  3 nädalat ago

  Meil ei olnudki mänguasju, mängisime enamasti õues (trihvaat, palli, mädamuna jne), toas enamasti kaklesime omavhel. 😄

 • Kadi
  3 nädalat ago

  Minu lemmikud olid samuti barbid. Lapsele meeldivad väga Duplod ja selline rong oleks eriti äge 🙂

 • Tiina
  3 nädalat ago

  Polnud mulgi lapsena mingeid erilisi lemmikmänguasju. Tuli rahul olla sellega, mis vendade mängudes ellu jäid. Unistasin, et mul oleks mõni pehme mänguasi, mida öösel kaissu võtta, aga kõik olid külmad ja kõvad (plastikust, puust, metallist). Jalgrattast olen vist kõige rohkem oma elus unistanud ja kui ma ta kunagi sain, oli ta mulle parimaks kaaslaseks väga pikka aega 🙂 No ja 80′-90′ lapsena olid telekamängud ka vaieldamatu hitt.

 • Merli
  3 nädalat ago

  Oh, esimese hooga ei tulegi kohe pähe, mis see kõige lemmikum asi oli. Minu arust meeldis meile õega mängida erinevaid rollimänge, nt poodi ja kooli.

 • Liis
  3 nädalat ago

  Minu lemmik oli Barbie maja, sellega sai mängitud päris pikki aastaid.

 • Triin
  3 nädalat ago

  Üks üsna pikk periood lapsepôlves olid minu lemmikmänguasjadeks isetehtud pabernukud. Nendele riiete tegemine oli alati pônevam kui mängimine niiet garderoobid muudkui täienesid. 😊

 • Kaisa
  3 nädalat ago

  Lemmikud olid nukud.

 • Maris Gertz
  3 nädalat ago

  Lemmik mänguasjad olid ikka nukud – võisin nendega lõpmatuseni kodu mängida 🙂

 • Kätlin
  3 nädalat ago

  Minu lemmikuks olid barbied. Oli neid ikka palju ja mängisin tunde nendega

 • 3 nädalat ago

  Põhiliselt mängisin ikka beebinukuga. Meil õega olid sellised beebinukud , mida just väga paljudel ei olnud. Defka kaup, nagu kõik muu. Saadud läbi tutvuste.
  Aga Duplod on ka meie laste vaieldamatud lemmikud. Üks rongikomplekt ongi puudu 😉

 • Katre
  3 nädalat ago

  Minu lemmikud olid legod ja Barbied. Laps õnneks ka naudib legodega mängimist.

 • Leila
  3 nädalat ago

  Minu lemmik oli üks beebinukk, mis oli varem kuulunud minu tädile. Nimeks oli tal Peep. Eks meil oli uuemaid nukke ka, aga see oli kuidagi eriliselt armas.

 • MariK
  3 nädalat ago

  Eks ikka barbied, mida valuutapoes isa käest välja pommisin. Meeles on ka veel üks titekas legokomplekt, mille isa soomest tõi näärideks ja millega ma ikka väga pikalt mängisin 🙂

 • Silja
  3 nädalat ago

  Barbied olid lemmikud.

 • Sandra
  3 nädalat ago

  Mina mängisin lapsena ikka enamasti hommikust õhtuni õues, küll kivide, pallide ja pehmete loomadega.

 • Mari-Liis
  3 nädalat ago

  Ma olen seda rongi juba jupp aega erinevatel veebilehtedel vaatamas käinud, et endale…. ups poegadele soetada, aga pole raatsinud. Eks neis mänguasju üritan ikka sedasi osta, et endal ka koos lastega huvitav mängida oleks.

  Aga see lapsepõlve lemmikmänguasja küsimus pani mind küll terveks õhtuks mõtlema. Kuna olin ikkagi üheksakümnendate alguse laps ja elasime suhteliselt väikese linna ääres, kus poode väga ei olnud, siis ega väga palju moodsaid mänguasju teed mu juurde ei leidnud. Kuid siiski meenub mulle üks Barbie, mille saatis mulle vanatädi Kanadast, mille katkimineku üle olin pikalt õnnetu. Eriliseks tegi selle barbie just see, et sooja vette pannes muutsid ta juuksed värvi ning tal oli ka trikoo, mis vees olles värvi muutis. Aasta võis siis olla 1993-1994 ning tol ajal oli sellise asja omamine ikka kõva sõna. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis katki läks see barbie seetõttu, et jätsin ta õue vedelema ja koer sõi osa sellest ära.

 • Anna
  3 nädalat ago

  Minu lapsepõlve unistuste mänguasi (mida minul endal kahjuks ei olnud, kuid millega ma külas alati mängisin), oli selline liiklusmäng kus oli rool ja võtmest tuli keerata ja siis oli ees ümmargune laud mida mööda sai magnet-autot juhtida mööda teed ja sildade alt läbi.
  Oi kuidas ma jõuluvanalt seda soovisin aga ta vist ei saanud mu kirju kätte .. 🙂

 • Merli
  3 nädalat ago

  Mulle meeldis puslesid kokku panna (meeldib siiani :D). Nukk on ka meeles varasest lapsepõlvest ja telekamängu mängisin ka hea meelega :).

 • Kätlin
  3 nädalat ago

  Eks see käis periooditi.. Muidugi oli barbie ajajärk. Siis oli imelikul kombel pabernuku periood, kellel ise riideid joonistasime ja välja lõikasime (kas barbied olid liiga mainstream juba?).

  Oli ka paar väikest lego komplekti – jäätisekohvik ja hobused, mis siiani alles, väga tore oli need vanematekodust leida. Nüüd ootavad oma järjekorda kui Duplode aeg kunagi otsa saab 🙂

 • Sirli
  3 nädalat ago

  Barbied ja Barbie-maja. Ja isa tõi Soomest hunniku ägedaid legosid, vist küll esialgu vennale, aga kujunesid mõlema lemmikuks ja ka naabrid käisid külas mängimas 🙂

 • Anni Mardisoo
  3 nädalat ago

  Minul olid Barbied. terve tuba sai ehitatud nende elamist täis. ja loomulikult kõige lemmikum oli väljas kohviku pidamine, mudajooki ja mudakooki valmistada 👍

 • Anneli
  3 nädalat ago

  Eks oleks tahtnud Barbiega mänguda aga kuna sel hetkel neid Eestis ei müüdud ja välismaal sugulasi polnud, siis sain unistada neist ainult. Ja kui neid juba osta vabalt sai, olin liiga “ vana”. 25 sünnipäevaks sain sõpradelt Barbie:) olin rahul. 🙂

 • Triin
  3 nädalat ago

  Minul endal nukud ja suure venna tagant näppasin Legosid ka. Et meie pesamuna ei peaks suure õe tagant neid näppama, oleks meeeleetult äge kui tema esimene komplekt oleks just see rong! 🙂

 • Liina
  3 nädalat ago

  Pusled ja legod olid meil lemmikud.

 • Viire
  3 nädalat ago

  Mul vist sellist lemmik mänguasja polnud, vähemalt ei meenu. Mulle meeldis mängida nö rollimänge: kooli, poodi, politseid ja pätte jne.

 • Kadi
  3 nädalat ago

  Kindlasti Barbied. Kui mingi aeg sünnipäevaks Barbie elutoamööbli sain, siis ka Barbiede väärtus minu silmis tõusis. Keegi mainis kommentaarides roosat Barbie autot, ka minu suur unistus oli see endale saada, aga unistuseks see ka jäi.

 • Evaliis
  3 nädalat ago

  Nukud ja suur kastiauto 🙂

 • Kristi
  3 nädalat ago

  Palju mängisin õues koos teiste lastega. Kuid lemmikuks vot kui võtta, et olin 5a, siis ei mäletagi ausalt. Pigem mäletan, kui olin u 10,11a ja venna kirjasõber mulle Soomest barbie nuku saatis, vot see oli nii eriline ja väga oluline mänguasi mulle😊

 • Triinu K
  3 nädalat ago

  Kõige lemmikum oli kaisukaru, mille isa minu sündimise päeval tõi sünnitusmajja. Kuni umbes 10. eluaastani käis ta alati igal pool kaasas ning väikese lapsena ei pidanud ma millekski suvaliselt üle sõidutee joosta, kui karu juhtus poodi ununema. Nüüd on ta juba väga räsitud ja sinisest on aastate jooksul saanud hall, kuid armas on see mõmmik siiani. 🙂
  Legokomplekti kingiksin ma oma toredale 3-aastasele õele, kes on meister ehitamises.

 • Karin
  3 nädalat ago

  Minu lemmik mänguasi oli kindlasti furby, mulle mu isa sõber mulle Ameerikast saatis, see käis minuga igalpool kaasas, muidugi magas ta mul kaisus, kuni ta lihtsalt üks õhtu karjuma hakkas, sest tal oli igav , seega ööseks olin ma sunnitud ta kinni panema 😀 veel oli mul bratzi hullus. Eks neid oli veel, aga kohe meelde ei tule, aga need kaks olid põhilised. 🙂

 • Annika
  3 nädalat ago

  Minu lemmikud olid puidust klotsid. Neid oli eri pikkuse ja värviga. AGA need ei käinud omavahel kokku. Vaatamata sellele valmisid majad, aiad, sillad jm ehitised.

 • Karin Kolga
  3 nädalat ago

  Lemmikud olid barbied ja pehmed loomad! 🙂

 • Annekai Koger
  3 nädalat ago

  Hetkel meenub mulle puidust raudtee ja rongid, mis omavahel ühildusid magnetitega.. ja veel meeldis vanaisa tehtud pakkudest ja lauajupidest “auto”, päris autorool oli ka pandud ette ja siis vennaga mängisime seal tundide kaupa.

 • Kadri M.
  3 nädalat ago

  Minu lemmik mänguasi oli karvane ahv. Kujutad ette jah? Aga nii oli, väike ahvipärdik pikkade käte ja jalgadega. Vedasin seda igal pool kaasas ja ei jätnud kuskile maha. No mis Sa teed, väike plikatirts oma ahviarmastuses.. 🙂

 • Mammu
  3 nädalat ago

  Kui aus olla, siis ma ei mäletagi, et mul mänguasju oleks olnud. Oli kaisunukk ja hunnik raamatuid. Suvel liivakastis ka mänguasjad, aga muidu mitte.
  Õnneks oli piisavalt sõpru kelle juures mängimas sain käia.

 • Egne
  3 nädalat ago

  Mulle meeldisid tolkeaegne nn lego, mida vist Salvo vms selline firma tootis. Ka konstruktor oli äge, muidugi mängisin ka nukkudega ja oleks rohkem mänginud ka autodega, kui mulle oleks neid ostetud. Nendega sain mängida tädipoja pool.

 • Merle
  3 nädalat ago

  Minu lemmikmänguasjaks olid värske õhk ja kadakapõõsad… Ehk siis kõik looduses leiduv sobis mänguasjaks: kadakate vahele ja puuotsa sai onni ehitatud, tiigis vesilikke taga aetud, sireliõitest ja muust maltsast suppi keedetud ja liivakooki peale söödud. Eks mingid puust klotsid ja mõned plastiknukud olid ka kuskil, aga puhas loodus oli vaieldamatult parim mänguasi!

 • Sirle
  3 nädalat ago

  Minu ja kaksikõe lemmikuks olid Saksa nukud, mis läbi tutvuste kuskilt välismaalt tollal sebiti. Need suured nukud on siiani alles, suvel pesin need puhtaks, et 2a õetütar nendega mängida saaks. Üks king oli 29 aasta jooksul kaduma läinud ning ühe nuku kleit natuke pastakatinti näinud, aga muidu ikka sama ägedad kui siis. Ahjaa üks nukk oli silmmärgatavalt kiilamaks jäänud eakaaslasest, kumbki meist õdedest tegi liiga aktiivselt soenguid. Ma isegi 11-12 aastaselt veel õmblesin uusi kleite nukkudele, nii palju kui sellises vanuses laps õmmelda oskas. Nüüd saavad meie lapsed seda mängimist jätkata..

 • Kirsika
  3 nädalat ago

  Mina olin suur barbiede fänn, käisin alati sõbrannal külas nendega mängimas, sest temal oli peale nukkude ka igasugust mööblit ja muidu barbie asju. Minul oli ainult nukk ja paar kleiti.
  Enamasti mängisime külalastega ikkagi õues kulli, peitust, ronisime kuuri katustel jne. Tubaseid mänge ma väga ei mäletagi.

 • Mariliis
  3 nädalat ago

  Minu lemmik oli mu vanema venna kart. Seda pidi küll enamasti ise edasi lükkama, aga puhtalt seal sees istumine oli midagi ebamaist.

 • Ülle M
  3 nädalat ago

  lemmikud olid karud..ja siis igasugused värvilised plastmassist kolmnurgad , millest sai mosaiiki kokku panna, metallist konstrukror meeldis ka.

 • Keit
  3 nädalat ago

  Barbid. Üks tavaline Lego komplekt oli ka ja sellega mängisin ka palju. Aga mu kahe väikse poja lemmikud on vaieldamatult kõik autodega seonduv.

 • Kadri
  3 nädalat ago

  Ja leidsingi end juurdlemas siin lapsepõlve lemmik mänguasjade teemal ja vaat, mis selgus: elu ise, sõbrad ja õuemängud meenuvad vaid. No oli paar nukku, kes kallid, ja tuli viimaks isegi üks kaua igatsetud Barbie mu ellu, aga pikalt ja pidevalt sai sõbrannadega mängitud hoopistükis kas siis ajalehtedest või kataloogidest välja lõigatud inimeste piltidega kõikvõimalikke päriselu imiteerimise mänge – piiriks oli vaid kujutlusvõime :).
  Aga praegu oma laste kõrvalt olen legoarmastusse uppunud – kui end unustan, siis vastan täpselt sellele läbi nalja kirjeldatud Esileedi kujutluspildile, lihtsalt minu puhul poleks tegu naljaga 😬😁.

 • Merje
  3 nädalat ago

  Mul väga palju mänguasju polnudki lapsena, nõukaaja lõpu laps ju, nii et üldiselt hindasin väga oma mänguasju. Kõige lahedam oli minu arust mängida hoopis käbide ja tammetõrudega. Ehitasin erinevatest kividest laudad ja vedasin siis käbidest loomi karjamaale ja tagasi.

 • Helena
  3 nädalat ago

  Mudelauto 😂Punane Ferrari 😎 absoluutselt ebatraditsiooniline tüdruk olin ….

 • Merli
  3 nädalat ago

  Üks lemmikutest oli beebinukk. Kuna aga on mul vanem vend ehitasime ka klotsidest palju igasuguseid asju. Ja muidugi oli lemmik lauamäng “Tsirkus”

 • Viivika Saar
  3 nädalat ago

  Minu lemmikud mänguasjad olid nukunõud.. õues mudakooke neis teha 😎🍽

 • Maarja
  3 nädalat ago

  Suvel maal vanaema juures ainult õues elasin ja kõik lapsed koos mängisime (ukakas, peitus, heeringas jne)
  Kodus ja niisama üksi olid barbied vist põhilised (ma nii ootasin, et saan suurena oma lapsega koos mängida, kahjuks minu plika ei arva barbiedest midagi ja mängin siiani siis üksi nendega :D) ja muidugi perega lauamänguõhtud, mida nüüd ka oma perega vähemalt kord nädalas teeme.

  Minu laste lemmikud on, aga legod ja brio rongi asjad 🙂

 • Kaimo
  3 nädalat ago

  Liivakasti veoautod

 • Anne-Liis Maasing
  3 nädalat ago

  Neli õde ja 1 vend olid minu mänguasjadeks, kuna otseselt lemmik mänguasja ei mäleta. Uka-uka mina prii kõige rohkem meeles ☺️ Muidugi mängisid ka ema ja isa kaasa :)))

 • Annap
  3 nädalat ago

  Mina mängisin legodega

 • Alice
  3 nädalat ago

  Minul olid need suuremad ehitusklotsid, nendega ma mängisin ja muidugi isa mudelautode kogu, mis oli keelatud🤷🏼‍♀️ Plika või asi😂

 • Jaana
  3 nädalat ago

  Minu lemmikud olid pusled. Võisin neid korduvalt ikka ja jälle kokku panna, eriline lemmik oli üks maja pildiga.

 • Tiina
  3 nädalat ago

  Ei mäleta eriti üldse, et oleks väga lemmikuid mänguasju olnud, eriti ei olnudki mänguasju! Mängisime palju õues, kõigega mis parasjagu kätte saime, sh alati leidis kuuridest midagi põnevat! Seda rongi oleme juba mõnda aega piilunud ning Duplo klotsid pere 2,5a piiga suured lemmikud! Rong teeks mõne aja pärast rõõmu ka pisemale vennale!

 • Leelo
  3 nädalat ago

  Meil legosid polnud, olid tavalised puidust täheklotsid. Mängisin kas barbiedega või naabrilastega trifaad, ukaukat vms.

 • Helen
  3 nädalat ago

  Päris väiksena olid lemmikuks puidust klotsid, hiljem aga beebinukk ja Barbie-laadsed nukud. Tamagochid jm peened asjad jäid vaid unistuseks.

 • Kaja
  3 nädalat ago

  Mina mängisin vist palju õues ja mänguhobused olid ikka lemmikud, nüüd lihtsalt päris hobused 😝 aga oma 3 aastasega mängiks küll sellega heameelega 😊

 • Mariann
  3 nädalat ago

  Ausalt öeldes ei mäletagi millega ma mängisin. 6+ vanuses olime enamuse ajast õues, siis sai igasuguseid mänge mängitud.
  Küll on aga eredalt meeles see, et kui ma olin 7 aastane võitis mu noorem õde tähekesest mingi eluägeda barbie ja oi kui kade ma olin.

 • Nele
  3 nädalat ago

  Mina olin ka veel õnneks see laps, kes veetis võimalikult palju aega väljas naabrilastega möllates. Siiski mängisime vennaga tihti Legodega ja meil oli suur hulk Mootorratturhiired Marsilt mänguasju 👌😁.

 • Liisi
  3 nädalat ago

  Lemmikud olid barbied 🙂

 • Mai-Liis
  3 nädalat ago

  Mänguasju väga ei mäleta. Hullupööra meeldis maal vanaemaga kaarte mängida. Ja keksu. Mingi nukk oli ka… kuni ma talle uue soengu, poisipea lõikasin. 🙂

 • Kristi
  3 nädalat ago

  Mulle väga meeldis vanaema-vanaisa juures mängida ühtede lego moodi klotsidega. Need olid ilmselt mingid vene või tšehhoslovakkia omad, pehmemad kui päris legod. Me ehitasime vennaga nendest roboteid. Veel oli vanaemal kapi otsas terve hunnik täispuhutavaid kummist loomi. Iga kord kui me seal käisime, siis saime ühe mängimiseks. Järgmisel korral saime jälle uue, sest eelmise lõhkusime me viimane kord ära. Ja neid loomi jagus tal minu arvates seni kaua kuni me ükskord suureks saime. Oh, olid ajad…
  Aga seda lego komplekti tahaks oma lapsele võita küll, see on päris vägev värk 🙂

 • Kaire
  3 nädalat ago

  Meie mängimise enamus ajast külapeal õues. Lapsi oli palju külas ja põhimöll käis alati õues. Toas oli minu lemmik värvimine ja lauamängudest tünniloto, see mäng on siiani alles veel. Enda poiste lemmikud on legod ja puidust raudtee. Ja no mudelautod ka, neid pole kunagi piisavalt. 😁

 • Triin
  3 nädalat ago

  Tihti sai mängitud odavate hiina Barbie laadsete nukkudega, kellele vanaema riideid õmbles. Lisaks oli suur hitt reklaami kataloogidest pabernukkude välja lõikamine ja mängud nendega. Lemmik kaisukas oli mul alates 2. eluaastast kalli vanavanaema õmmeldud sametist kass. 🙂

 • Marit
  3 nädalat ago

  Vanaonu poolt Kanadast saadetud valge pehme mõmmi kaisukas (millega nüüd omakorda mu enda laps mängib) ja barbi. Ja barbi jaoks isa poolt meisterdatud mööbel.

 • Eneli
  3 nädalat ago

  Julgen pakkuda, et Barbied :). Tulid esimesena meelde ja juu siis olid ka :).

 • Liina
  2 nädalat ago

  Nukumajaga meeldis mängida

 • Katre
  2 nädalat ago

  Eks tüdrukule omaselt mängisin palju Barbiedega. Sai neid kokku pakitud ja isegi teistel Barbie omanikel külas käidud.
  Samas mängisime ka väga palju Legodega. Kõik, mis mina ehitasin sel ajal kui väikevenna lõunaund magas, tehti minutitega maatasa. 😀

 • Margit
  2 nädalat ago

  Minu lemmikmänguasjad oli suhteliselt kindlalt mu vanem vend, kuigi mina ei pruukinud just tema lemmikmänguasi olla 🙂

 • Tõnis
  2 nädalat ago

  Liivakast ja Võimatu kass “Tont”.

 • Maris
  2 nädalat ago

  Mul oli üks “pehmekas” ehk selline suur beebimõõtu pehme kehaga nukk, millele sai siis kõikvõimalikke riideid selga toppida ja igale poole kaasa vedada 😀

 • Berit
  2 nädalat ago

  Mulle meeldis õe ja vennaga kodus esikus lõngakeraga rahvastepalli mängida….(esik oli piklik aga mitte väga lai,aga hasart oli suur 😀 )

 • Geidi
  2 nädalat ago

  Unistasime meiegi Legodest. Lapsed mängivad issi vanade Legodega. Enda must have- mhmnm eks ikka nuku/barbie teema Lemmikkoht oli tegelikult liivakast+mudelautod koos naabripoistega

 • Merit Eier
  2 nädalat ago

  Minu lemmik oli üks lego, ehtne tüdrukute oma: kaks nukku, lauad, toolid ja see käis ügte rohelisse kohvrisse. Hoidsin seda alles, et kunagi minu lapsed ka sellega mängida saaks. Nüüd, kui mul endal kahene ja kolmekuune on, aga ei suuda seda lego vanematekodust kahjuks üles leida. Seega see rong oleks megahea aseaine (eelkõige emmele 🙈)

 • Kaija
  2 nädalat ago

  Mina olin selline tüdruk kellele nukud ei meeldinud. Mina mängisin igasugu kaisuloomadega.
  Hetkel mul kodus 4 aastane poiss, kellele meeldivad kõik ratastega asjad ja loomulikult ka ehitamine.

 • Kadri
  18 tundi ago

  Minu lemmik mänguasi oli üks nukk, kelle sain ma kolmandaks sünnipäevaks. Mängisin nuku ribadeks 😀

 • Kadri
  17 tundi ago

  Barbie nukud olid lemmikud.
  Muidugi ka beebinukkudega kodu mängimine. 😊

 • Keili
  17 tundi ago

  Pabernukud 😍 neid sai ajakirjadest juurde aina lõigata 😊

 • Ketu
  17 tundi ago

  Kuidagi üldse ei meenu konkreetset mänguasja, mis lemmik oli, enamasti on meeles mängimised naabrilastega. Hea ilmaga väljas ja kehva ilmaga trepikojas/keldris/pööningul.
  Legosid meie kodus kahjuks polnud, aga mäletan, et lasteaias meeldis mulle nendega mängida küll ja praegu on duplod minu 2,5 aastase igapäevased mängukaaslased. Neist meisterdatakse absoluutselt kõike. Kuna peres on kasvamas ka 4 kuune beebi, siis jääme pikemalt duplode peale ning klotse kulub alati marjaks ära 🙂 Hetkel on olemas 4 erinevas suuruses komplekti ja tihti juhtub see, et klotsikast saab tühjaks, kõik klotsid kasutatakse ära 🙂

 • Sirle
  17 tundi ago

  Minu lapsepõlve lemmikmänguasi oli kollaste juustega nukk. 🙂

 • Sigrit
  17 tundi ago

  Barbied ja meeldis ka raamatusse joonistada “arvuti” ja siis seal klõbistada “kalviatuuril” 😁 aga õues oli vaieldamatu lemmik “sõda”.

 • Pille
  17 tundi ago

  Puulehed 😀 nendega sai mängitud nii poodi kui kohvikut kûlastatud ,politseile makstud trahvi 😀 jne .

 • Sigrid
  16 tundi ago

  Mu kõige hinnalisem kink oli vist mu heledate juustega nuku , kelle nimi oli Sindi 😀

 • Kadri
  16 tundi ago

  Minul olid lemmikud klassikalised legod 😍
  Just olengi tütrele esimese duplo otsingul ✌️

 • Laura
  15 tundi ago

  Oi, mu kolmele pisikesele mõnglite meeldiks see rong! Aga mulle endalegi olid lemmikuks Legod. Nad olid siis alles päris uhke kaup Eestis. Mul oli üks vuhvel komplekt ja üks päris (draakon ja puha…). Oli ka üks Barbie, aga tema vedeles enamjaolt kasutuna nurgas, sest mõtlesin pidevalt, et mina küll nii kauniks ei saa.. Ja unistasin kaugetest maadest Legodega. Olin vähe poisilik tüdruk 😀

 • Annika
  7 tundi ago

  Minule meeldis damagotchi. Ei mäleta kuidas seda kirjutati. Südamest kurb olin kui see väike elukas x-silmadega surnud oli ja rõõmustasin kui ekraanile oli tüübi kõrvale tekkinud hunnik s****.
  😀

Jäta kommentaar