Kõige keerulisem valik…

See on üks keerulisemaid postitusi, mis ma kirjutanud olen (sorry, et nii pikk ka). Olen selle avaldamist siin ikka jupp aega edasi lükanud ja vaadanud ning mõelnud, et äkki jääb mul miskit kahe silma vahele. Ega ometi ma ei saeks selle postitusega oksa, millel ise istun. Kuid olen saanud nii palju toetust ja julgustust, et ma siis jagan ka teiega oma mõtteid ja ootaksin väga, et te täidaksite maailma lühima anonüümse küsimustiku, mis on postituse kõige lõpus. Aga hinga nüüd korraks sügavalt sisse ja välja ning kujuta ette, et see on minu kiri just sinule.

Igal juhul olen siin olnud maru kimbatuses. Aastaid on küünilisemad kommentaatorid rääkinud, et blogide aeg on möödas. Keegi ei loe neid ja ometi on nad kõik peensusteni kursis, mis blogides kirjas on. Ma ise ka ei saanud aru, et miks nii räägitakse. Lugejanumbrid räägivad tegelikult ju vastupidist- lugejate number blogis ei ole aastatega vähenenud. Kuid samas näha on, kuidas blogijaid jääb aina vähemaks ning kõik on taastõusnud tiktokkerite ja instagrammeritena. On jäänud vaid näputäis neid, kes blogides enda tegevusi ja mõtteid kajastavad.

Mitmed blogid on läinud tasuliseks, kas enda lehel või kirjutavad Patreonis. Kui tahad, et ma sinu meelt lahutaks, siis maksa selle eest mulle väike summa, sest noh, süüa tahavad kõik. Sama tegid kõik meediaportaalid, mis annavad sulle lõigukese lugeda, aga kui sa tahad näha Jennifer Anistoni bikiinikeha, siis peab avanema ka artikli teine lõik ja see maksab raha. Ei ela meediaportaalid enam puhtalt reklaamirahast, vaid olulise osa maksavad tellijad.

Kuid nagu ma ütlesin, et ma ei näe, et blogide aeg läbi on, lihtsalt on uusi platvorme tulnud ja nagu iga uue asjaga, on need kiiremad, efektsemad- aju ei jõua ära seedida, mis talle just ette söödeti ja juba on uus video ees, mis sult emotsiooni välja meelitab ning kui sa jõuad seda analüüsima hakata, on uus juba jälle ees. Saada lapsele sõnum, mis on kolmerealine ja kui sa tähtsat sõnumit esimesele reale ei pane, jääb see pärale jõudmata.

Kõik see on loomulik progress (regress?), kuid jama on selles, et ka ettevõtted on oma reklaamiraha suunanud just sinna. 90% kõikidest koostööpakkumistest, mis mulle laekuvad, soovivad koostööd teha minuga peaasjalikult Instagramis.

„Blogis ka äkki?“

„Noh, ok, võime blogi ka teha, sest siis ei kao info kolme päevaga ära.“

„Facebookis äkki teeks miskit?“

„Facebook? Mis see Facebook on? Kas inimesed veel kasutavad seda?“

Ometi on minu jälgija kõige aktiivsem just Facebookis ning sellest vaadatakse sageli mööda, sest enamiku ettevõtete turundus on sotsiaalmeedias rajatud Instagrami. Ma isegi ei saa aru miks. Facebooki levik on mul alati tunduvalt suurem, kui Instas ja ometi ei ole see faktor. Eks ka turundajad on sageli vanuses, kes Facebooki ise ei kasuta ja ainus funktsioon on Messenger. Teie olete mul sellises vanuses lugejad ka, kes parema meelega loeb, kui vaatab videoid. Seega peamiselt just blogi ja Facebook.

Sellepärast olen ma siin ka stressanud, et kuidas end ümber orienteerida Instagramile ja (jumal hoidku selle eest) tiktokile, kui turg seda nõuab. Kui ma olen oma viimased aastad enda tööks ja elatusallikaks võtnud sisuloome eelkõige blogisse ja Instagram koos Facebookiga on olnud justkui blogi toetavad platvormid, siis nüüd on olukord selline, kus blogi tulusus neist kolmest platvormist on kõige väiksem ja see omakorda püstitab küsimuse, et kui minu tööks on kirjutamine, mis enam sisse ei too, siis kas ma peaksin hakkama kirjutama kellelegi teisele kellegi teise tekste, et sellega teenida?

Häid kirjutajaid on alati vaja, kuid see ei oleks kunagi minu esimene valik- lõpetada teiega meie pere tegemiste jagamise ja hakata kirjutama traktoritest või uue äpi kasutusvõimalustest. Ka ei taha ma hakata pelgalt instagrammeriks, kuna mina näen, et mina saan enim pakkuda just kirjakeeles. Ometi, kui ma suunaks oma tähelepanu ainult Instagramile, kasvataks seal jälgijaskonda ja looks sinna aktiivselt sisu, oleks see majanduslikult mõistlik.

Aga noh, ma ei ole mõistlik. Mul on teiega lõbus ja huvitav ning ma loodan, et teil minuga ka. Kui ei oleks, siis ma eeldan, et te siin ka poleks.

Mul on hetkel koostööpartneritega pikaaegseid lepinguid, mis on mulle andnud aega analüüsida, et kuidas enda rahalist seisu muuta, sest ma teadsin, et jaanuar-veebruar saavad olema vaiksed. Aga et lausa nii vaiksed ning et ka märts ei ole mitte midagi muutnud, toob peakohale murepilved.

Aga need bänner-reklaamid, mis blogis vilguvad- kas neist ei oleks abi. Kahjuks on Eesti nii väike, et ega need suurt midagi sisse ei too. Kui ma postitan midagi, siis keskmine summa, mida see sisse toob, on umbes 10 eurot. Enamus teist ei kliki neil ja see on täitsa ok. Mina ei mäleta ka kunagi. Miks ma siis meelde ei tuleta? Sest see on Googles keelatud- ei tohi teha üleskutseid reklaamidele klikkida. Kui ma olen vihjanud kaudselt, siis on jah summa suurem, aga mitte nii palju, et see mingit olulist erinevust tooks. See on olnud ikka taskuraha, mis on loomulikult parem, kui mitte midagi. Kuid blogi on hoidnud üleval ikka koostööd ettevõtetega.

Juba istun õhtuti arvutis ja selle asemel, et jagada teiega igapäevaelu, lappan ma CVkeskust. Ja teadmatus stressiga ei ole loovusele hea paik, kus kasvada. Ma olen hiiglama tänulik, et ma olen tänu teile saanud olla juures, kui mu kolm tüüpi on inimeseks kasvanud. Paljudel vanematel ei ole seda võimalust ja ma ei võta seda grammivõrdki iseenesestmõistetavana ning täna ma ei pea tegelikult ju enam kodukontoris tööd tegema, kuna lapsed on piisavalt suured. Ma võiksin ju kusagile tööle kellegi alluvusse kandideerida, aga see tähendaks ka seda, et mul kaoks side teiega siin, mida mina pean väga oluliseks. Teie kommentaarid ja reaktsioonid on sageli meie meelelahutus, kui me kõik viiekesi diivanil istume ja neid loeme ning sageli pisarateni naerame. Ma peaks teile hoopis midagi maksma selle sisu eest, mida te kommentaariumites korraldate.

Kindlasti on sul peas juba kumisemas küsimus, et kas ma plaanin blogi tasuliseks teha? Ma ei tea üldse mida teha. Mul ei olnud üldse sellist plaani. Ma ei tahaks, et tuhanded lugejad ära kaoks, mida selline käik paratamatult endaga kaasa toob, sest kindlasti on neid, kes ei soovi maksta. Kasvõi põhimõtte pärast. Kuid ma ei tahaks ka, et mu blogi ja Facebook välja sureb, sest ma pean hakkama enda tähelepanu ja sisuloomet Instagrami ja TikToki suunama, või leidma mingi teise töö, kuna arved vajavad maksmist. Seega ma küsiks teilt, et mis mõtted teil on? Tänane postitus ei ole teadaanne, et blogi läheb tasuliseks, vaid ma sooviksin kuulda teie mõtteid.

Kui ma aga teeks blogi tasuliseks, siis ma võtaks ka endale mingi vastutuse. Ma tahaks natuke kindlust, et kui ma maksan (ükskõik, kui palju või vähe), et mida ma siis selle eest saan?

Ja ma olen mõelnud, et tasu eest oleks minu poolt:

 • minimaalselt kaks kuni kolm postitust nädalas (pluss koostööpostitused, mis jäävad nagunii avalikuks).
 • videopostitus minimaalselt korra kahe nädala tagant ja kui on selline omade väiksem seltskond, siis julgeks ma ka rohkem enda kestast välja tulla ja teha erinevaid challengeid.
 • Kui tasu tuleks teisest kanalist mitte ainult koostöödest nagu hetkel, annaks see ka mulle palju enam vabadust ja erapooletust, et teha ülevaateid erinevatest asjadest ja kui miski on sitt, siis see ka välja öelda. Koostööde puhul ei saaks ju seda öelda, vaid siis ma jätaks lihtsalt koostöö ära. Miks mitte ka rääkida just ka neist koostöödest, mis on erinevatel põhjustel (ei toimi kohe üldse, samas miljon influkat kiidavad) ära jäänud. Ülevaated, arvamused, kogemused – kõik oleks kohe palju avameelsem, sest puuduks kasusaaja. Koostööde puhul tood sa ikka toote/teenuse tugevusi välja, mis sulle meeldivad.
 • Üks Esileedi postitus kuus (ta ei tea seda veel), kus ta räägib asjadest enda seisukohast
 • Kui on piisavalt huvilisi, siis ma luban, et raamat valmib enne aprilli lõppu ja kõik liitujad saavad raamatu tellides sinna ka pühenduse ja üllatuse kaasa, mis on minu poolne tänu, et mind toetate. Näete, kuidas see käib – ma ei oota, et te vaid mind toetaks- ma toetan teid vastu ka 🙂
 • Kindlasti midagi veel, mis mul pähe ei tule. Ja need lubadused pole vaid suusoojaks, vaid minu leping teiega, mille ma ka kodukale üles riputan :)!

Ehk nagu näete- palju rohkem hakkaksite saama ka teie, kui mul oleks vastutus ja uus motivatsioon teie päeva natukene endapoolset sära tuua. Ja põnevaid asju hakkab siin toimuma ka, mida jagada- suvi on tulemas, ma lähen Epu koolitusele, ma plaanin sel aastal ehitada aeda nii mõnegi asja, ma tahan katsetada enda nahal paari väljakutset, mis on nii mu mugavustsoonist väljas, et kohe on. Kui ma ei pea muretsema iga kuu, et kas uuel kuul koostööde kokkuleppeid tuleb, annaks see mulle seniolematu loomingulisse vabaduse.

Mulle soovitati, et ära sea endale kindlat eesmärki, et mitu postitust nädalas tegema hakkad, sest sellega kaasneb stress. Aga ma tahan, et kui teie olete nõus selle eest enda raskesti teenitud raha välja käima, siis peaksin pingutama ka mina. Ma pean ka ise tundma, et ma olen selle välja teeninud. Ma ei taha kunagi, et te tunneksite, et ma suhtun teisse, et lollidelt tulebki raha ära võtta. Ma tahan, et mul oleks väga head pealkirjad, aga samaväärselt hea oleks ka sisu. Iga koostöö peab lõppema nagu hea seks- mõlemad on rahul. Ma arvan, et see käib nii. Ma ei tea, sest ma keeran selja ja jään kohe magama.

Tasud, mida blogijad enda lugemisõiguse kuutasuks küsivad jäävad vahemikku 4.99 ja 7 eurot. Kui ma paneks hinnaks näiteks 5.55, siis kas see oleks miski, millega te kaasa tuleksite? See oleks minimaalselt 10-13 postitust kuus, kus ma püüan pakkuda ikka seda helget hetke päevas, et märgata seda positiivset (või negatiivset, aga omas võtmes), mis su mõtted hetkeks igapäeva muredelt ära võtab. Saaks ka iga postitust eraldi soetada, kui tellida ei soovi.

PS! Kui 5.55 on liiga kallis, siis kirjuta julgelt, et mis oleks sulle aktsepteeritav summa, et sa kaasa tuleks (saad seda teha alloleval lingil ankeedis, kus üheks vastusevariandiks on „Muu“. Mulle lihtsalt tundub 5.55 selline summa, mille ma ise oleks nõus välja käima, ilma, et ma seda liiga pikalt vaagima peaks. Sest, mis see on? 3  liitrit bensiini. 300g Kreeka maasikaid. 1/80 mu viimasest Eesti Energia arvest. Üks kinopilet. Üks pakk fanking suitsu :).

Ning loomulikult, kui ma ei vasta ootustele ja sa tunned, et see ei ole tasu väärt, siis sa ei ole elu lõpuni minuga laulatatud, vaid saad edaspidi igal hetkel tellimusest loobuda. Juhised saavad selgelt lehele kirja.

Kuid ma tahan korra kinnitada veel, et see, et ma siin selliseid mõtteid vaagin, ei tähenda veel midagi. Lihtsalt kuulan maad. Ja 5.55 kuus on loodetavasti summa, et sa näed ka endale selle eest väärtust. Kui ei, siis on see ka ok. Ja nagunii, kui ei ole piisavalt huvilisi, siis pole nagunii mõtet ka tasuliseks teha ja tulebki nuputada miskit edasi.

Seega palun võta 1 minut enda päevast ja mine vasta küsitlusele, mis annaks mulle üldise ülevaate, kas asjal on jumet, või tuleb siiski vaadata alternatiivide poole. Sest olgem ausad, kui te kõik vastate, et ei ole nõus sentigi maksma, siis ma teengi äkki valet asja ja peaksingi mõnele tootvale tööle minema 😀

Olete toredad ja kallid meile olenemata, mis te vastate. Olge lihtsalt minu ja enda vastu ausad, kui vastate 🙂

ANONÜÜMSE KÜSITLUSE LEIAD SIIT

Kommentaarid

“Kõige keerulisem valik…” on saanud 20 vastust

 1. Niirt ütleb:

  Sa oleksid ainus, kelle blogi eest ma oleksin nõus maksma! Ma maksin aasta aega Go3 keskkonna eest 7€, ilma ise märkamata (ja kordagi kasutamata), mis see blogi siis ära pole. Sinu puhul on teada, et iga euro eest saab nalja ja naeru, elutervet (või just haiget 😁) huumorit!

 2. Pole praegu vaja teada ütleb:

  Ei. Ma ütlen täitsa ausalt ja keerutamata, miks. Sinu viimase aja (pika pika aja) blogipostid on olnud üks lõppematu teleturg. Isegi kui pealkiri on paljulubav, et räägibki äkki seekord teie pere tegemistest, siis hakkad otsast lugema ja – jälle pettud. Samas oled ennegi lugejatelt uurinud, et millest võiks veeeeel kirjutada, palju häid vastuseid on antud, isiklikult ootasin rohkem näiteks koduõppe kohta, kuidas toimib, kuidas on edenenud, kuidas kontrolltööd tehakse (kas peab kord veerandis vms koolis käimas neid tegemas, mis ainetes jne). Mitte midagi! Kui oma perest blogida, siis paratamatult tulebki kõikide privaatsus letti laduda, muidu on asi poolik ja ebahuvitav. Misasja ma sellest turukauba tutvustustest loen! Ei huvita tasuta ka. Ja kui pead iga natukese aja tagant oma lugejatelt jälle pärima, et millest ikka kirjutada ja kas videoid teha ja üldse, selline punnitamine on kohe kaugele näha ja lehkab päris tugevasti meeleheite järele. Saan aru, et mallukas teenib oma tasulise blogiga kõvasti ja paljud teised loodavad sama taevamannat, aga tema jagabki oma pere ( ja muude) siseasju täiesti ise ilma küsimata, kõva portsu eneseiroonia ja naljaga. Muide, ka su insta on teleturuks läinud, ainuke koht, mis tõesti on tore, väga tore, on FB lühikesed postid laste naljakatest, lõbusatest, vahel tobedatest, armsatest seikadest ja ütlemistest.
  Selline jutt, et no küll nüüd varsti hakkab blogiposte tulema nagu Vändrast saelaudu, sest suvi tuleb ja nii palju on plaane ja asju teha. See jutt on nagu vanapoisil, et küll ta siis maja korda kõpitseb ja sooja vannitoa peldikuga ehitab kui ainult naise leiab. Kulla inimene. Hakka kõiki neid asju juba kohe tegema ja nendest kirjutama, siis alles tuleb lugejate huvi ja kõik muu edu. Kui sa pole seda vahepealsete kuudega (aastatega?) juba maha mänginud.

  • amht ütleb:

   Arusaadav. Aga sellepärast peabki olema teleturg, et blogi peab ennast ülalpidama. Kaalungi alternatiivi olukorrale. Sellepärast alternatiivse rahavoo tagajärjel ei peakski koostööpostitusi selliselt treima. Sa ütled, et reklaampostitused ei huvita tasuta ka – aga kui neid keegi ei loeks, siis ei oleks huvi ka ettevõtetel tellida, mis omakorda kaotaks ära sissetuleku. Selleks, et seda trendi muuta, ma selle postituse osaliselt tegingi. Ja sa kirjutad ainus tore koht on FB, sest seal ei ole ja siis sa saadki seda järgida ja tore, et see su päeva paremaks muudab. Kuid aitäh ausa tagasisie eest ja loodan, et ka minu vastus selgitas minu olukorda. Ja kui välja jätta su ärapanemise püüdlused, siis su kriitika on täiesti õiglane ja asjakohane.

   • Jalle mina ütleb:

    Mu mõte oli selles ka, et kui reklaamipostid muude vahele ära kaovad, a la Mallukas, siis veel OK. Kui aga viimaseid üldse enam polegi, siis saad isegi aru, et läheb paljuks. Ära elada tuleb jah, aga kui blogi pidada, siis kõige täiega. On minu arvamus. Ma ei tea, kas püüdsin ära panna. Pigem jättis see postitus tõesti haleda mulje, palun, inimesed öelge, mida ma tegema pean, et raha teenida, palun andke raha ja nõu.

    • amht ütleb:

     Ei see ei olnud mõeldud hala ja palumisena. See oli minu püüe uurida, kas minu blogi on miski, mille eest inimesed oleksid nõus väikese summa välja käima. Püüdsin oma ideed maha müüa. Mina ei soovi mitte kellegi raha, kes tasu eest ei tunneks, et on saanud hea diili. Mul pole almuseid vaja. Ja ma ei tahtnud üldse välja öelda, et mul raha pole. Ma saan ka muud moodi teenida, aga kui tahta hoida blogi elus, sest hoolimata teleturumaigust, on lugejaid jätkuvalt päris palju, kes seda hindavad, tuleb mingi muutus leida.

  • amht ütleb:

   ja sa võiks mulle konsultandiks tulla. Ma ise tunnen ka,et mul on tekkinud mingi tunnelnägemine. Kui minu peamiseks ülesandeks, et pere ülal pidada, on muutunud koostööpostituste saamine, on postituste rakurss loomulikult muutunud. Muu ei ole enam justkui oluline ja kui neid koostöid ei tule, on stress, sest aegapidi on kulutused kasvanud mitte kahanenud, mis tähendab, et koostööde olulisus kasvab. On kadunud ära see vabadus, mis laseks mul kirjutada avameelsemalt perest ja seikadest. Sellepärast oleks see tasuline blogi suur muutus. Kuid nagu sa ütlesid, siis miks peaks sa maksma gonna-doeri blogi eest. Enne tee ja siis küll rahvas järgneb. Ma ei saaks sinuga rohkem nõustuda 🙂

   • Tiina ütleb:

    Tegelikult see enne tee ja rahvas järgneb on hea soovitus. Süües kasvab isu. Tekita tunne, et blogi on nagu hea raamat mida ei taha käest panna või seriaal mille järge kannatamatult oodata ja vot siis kui harjumus sees ja järsku hammas verel ja maksma peab, vot siis olen isegi mina vist nõus maksma. 😅 Hetkel blogi väga ei loegi, samuti fb lühijutud ja naljad meeldivad. 😊

  • Liisi Leitsmann ütleb:

   Mina ka ei maksaks, ausalt. Sa oled ainuke, keda veel nüüd loen ja tasulisena enam ei loeks. Kahju.Nautisin Su postitusi.

  • Kristi Martin ütleb:

   Minagi ootasin väga koduõppe kohta postitusi, kuna endal plaanis see tee ette võtta, kuid hetkel ei tule ühtegi killukestki antud teemal meelde. Tasulisi blogisid ma ei loe ning siiagi olen üha harvemini sattunud, kuna minu jaoks huvitavat sisu enam ei ole.

 3. Svetlana ütleb:

  Jah ma isegi oleksin nõus maksma selle summa aga mitte päris iga kuu. Paraku ei leidu alati sellist summat et seda maksta kuigi väga tahaks. Kõik hinnad tõusevad. Seega ma oleksin nõus maksma aga mitte päris iga kuu kuna peab hetkel vaatama niigi et kas saab ikka järgmise kuuni rahadega elatud.

 4. P.S. ütleb:

  Minul on tellitud Malluka blog. Tal küll pastakas toredasti jookseb ja kirjutab otse ja kaunistama asjadest aga vahel mõtlen, et tegelikult võiks selle summa kuhugi mujale investeerida. Et mis see minu elule juurde annab kui tean seda ja toda.
  Olen enda Fb ja instagrammi lehel päris paljude jälgimise lõpetanud ja nö puhastuse teinud. Igasugust müra jne tuleb igalt poolt nii palju. Võiksin selle skrollimise ajaga hoopis midagi kasulikku teha või lastega midagi koos meisterdada. Paras sõltuvust tekitav on ja raske telefoni käest panna.
  Samas sinu blogi eest maksaksin küll. Meeldib su stiil ja asjade üle nalja viskamine ja ootamatu lõpuga lood on eriti toredad. Oled ehe ja muhe.

 5. Mari-Liis Kornak ütleb:

  Mina oleks nõus maksma, enamus nagunii kulub lastele ja kodule/toidule-ma võiks ka endale miskit 5.55eest lubada!

 6. Pherenike ütleb:

  Mina olen küll nöus sümboolse summaga iga kuu.

 7. Rita Märtin ütleb:

  Hei Henry ja co! 😊
  Mina olen küll nõus maksma, et Sinu ägeda ja laheda pere tegemistest osa saada.😊 Eriti hindan Sinu huumorit 😁 ja jumaldan Esileedit, keda kunagi kohanud ei ole. 😁 Kuula oma sisetunnet ja kõik läheb parimal võimalikul moel.

 8. aitäh ütleb:

  Raamatut müüd alguses peatükikaupa, peale ilmumist müüd paberil lisaks https://vapilovi.levila.ee/

 9. Monika Paasmae ütleb:

  Olen nõus maksma. Ma lihtsalt armastan teid kõiki! ♥️🙂

 10. Liisa ütleb:

  Mina ei maksa mitte ühegi blogi eest.

 11. killuke ütleb:

  Ma küll täitsin küsitluse, kuid tahaks veel lisada, miks mitte alustada Buy me a coffee platvormil? See ei kohusta ei sind ega lugejat. Vaata, kuidas läheb ning liigu sealt edasi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…