Kaks asja, mis matka pekki keeravad – lõdisemine ja auramine

Postituse valmimisele aitas kaasa Matkasport

Ma olen alati vaadanud väikese võõristusega neid tüüpe, kes ütlevad, et nad lähevad matkavad looduses paar päeva. Või natuke rohkem. Noh, oleneb sellest, kui kaua neil selle 200km läbimine aega võtab. Ma väsin ära, kui ma pean autoga 200km maha sõitma ja teine võtab 30kg koti selga ja paneb jalgsi ajama. Isegi, kui ma ei pea roolis olema, on mul sihtkohta jõudes selg kange ja tagumik valus. Kuid on ka väikene kadedus, et kuidas nad suudavad seda teha ja protsessi nautida. Tahaks ka.

Ja ma olen maksimalist. Esileedi arvab, et see on minu suurim probleem, et kui ma võtan midagi ette, siis 150%ga ja sellepärast ma sageli ebaõnnestungi, et ma hüppan täiesti arutult tundmatusse vette. Ja hakkasin analüüsima, et äkki on tõesti sellel korral (ainult sellel korral!) Esileedil õigus. Äkki selleks, et oma püstitatud eesmärke saavutada, tuleks teha mõistlik plaan ja mitte alustada kõike mängu pannes.

Sest ma naudin tegelikult tervislikku toitu ka, aga kui ma nüüd teataksin, et homsest on ainult kala, salat ja vesi, siis umbes nädala lõpuks ma vihkaks kõiki kolme. Seega me toimetame sel korral kaalulangetusega vaikselt. Väikeste muudatustega me olemegi alustanud ja juba see kajastub ka kaalul. Ka naudin ma matkaradu, aga mitte 200km kaupa. Ma naudin tunnikest metsas. Ma naudin, kui rada, kus ma perega liigun, on 2,5-5km, sest ma tean, et pikem ring muutuks minu treenituse juures minu jaoks juba kurnavaks ja ebameeldivaks. Ma nö ehitan taas end üles. Eks trenni tehaksegi, et keha tugevamaks saada, et saaks veel rohkem trenni teha, et saada veel tugevama keha, et saaks veel rohkem trenni teha!

Nii me otsimegi endale Tartu lähedalt mõnusaid matkaradasid, mida Esileedi ja lastega läbida, mis oleksid jõukohased ja nauditavad. Matkasport tuli välja ka leheküljega, kuhu märkis üles enamuse Eesti matkaradasid ja sealt on mõnus leida ning avastada uusi kodukandi radu. Eriti praegu, kus lund jagub nii puudele kui puude alla ja on eriti ilus käia. Valisime viimati Tiksoja matkarajad. Täpselt sellise pikkuse ja raskusega, kus sa tahad käia, kui sa alles alustad füüsilise aktiivsusega.

Kuid loomulikult selleks, et kogemus oleks nauditav, on oluline see, mida sa endale selga paned. Kas sa aurad terve tee, sest su keha higistab nagu mäger saunalaval, lõdised, sest sa ei arvanud, et sul maikaga külm hakkab, või sa paned endale selga mugavad riided, mis on ilmastiku jaoks just need õiged. Sel korral oli Noorsand riietatud Matkaspordi talveriietesse ning esiteks nägid need nii efektsed välja ja teiseks hoidsid need väga hästi sobivat temperaturi, kuna riiete vahetusel ei olnud ta ei higine, ega külm.

Kuid Matkaspordi üleskutse minna jõuluajal matkarajale on väga ahvatlev idee. Esiteks tuleb nagunii maha kõndida see praad, mis ämma juures taldrikule tõstetakse ja teiseks on see lihtsalt ilus mõte veeta oma perega midagi aktiivselt tehes. Sest ma soovin, et nad oleksid aktiivsed ja ükski laps ei käitu vanema sõnade järgi. Kahjuks käituvad nad vaid tegude järgi ja mul tuleb eeskuju näidata ning see mugav diivan oma tagumiku küljest lahti raputada. Nautida loodust ja väikest pingutust, võtta kaasa termosega soe jook ja kuna enamus matkaradade juures on ka lõkkeplatsid, siis olla perega praksuva lõkke ääres, sest nagu ütlus on, siis lõkke vahtimine on vee voolamise ja teise inimese töötamise kõrval ainus kolmas asi, mida inimene võib lõputult jõllitada. Loomulikult, kui sa seal maikas matkarada läbid, siis sa tõenäoliselt lõkkeni ei jõuagi. Sama juhtub, kui liiga paksult riidesse panna- esiteks sa jood selle paari kilomeetriga kogu kaasavõetud vee ära ja teiseks pead sa autosse istudes ootama pool tundi, sest su kuuma keha tõttu on hetkega kõik aknad seestpoolt udused.

Vali lähim meeldiv matkarada, õiged riided selga, perekond kaasa ja hea emotsioon on garanteeritud.

Andke märku, kas kellelgi on äkki jõulutraditsioone, et lähete kogu perega midagi aktiivset tegema? Matkarajale või miskit muud?

Kommentaarid

“Kaks asja, mis matka pekki keeravad – lõdisemine ja auramine” on saanud ühe vastuse

 1. tom ütleb:

  Jõuluõhtu jalutuskäik pere ja koertega ümbruskonnas sõltumata ilmast. Kui kena külm, lumine ja jõulune ilm tuleb teinekord viis kilti täis. Normaalselt siiski tegeleme matkamisega kolmel soojemal aastaajal, jooksmas käin küll iga ilmaga, alla -15C pigem jalutan viieka.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…