Absoluutselt teistsugune sünnipäev (pluss ülivinge LOOS!)

Postitus valmis tänu koostööle Motorhome.ee-ga

Ma sain sel korral aasta vanemaks hoopis teist moodi. Ei olnud seda päev otsa kestnud õnnitluste laikimist, kes mu seinale kiiruga „Õnne!“ kirjutasid ja ootusi, et see päev oleks lihtsalt selline lebo päev, kus kõik mind teenindama peavad. Kogu selle hulluse keerises, mis maailmas siin viimased paar aastat olnud, tahtsin ma välja. Lihtsalt kodust ära ja mitu aastat tagasi suhtlesime me motorhome.ee meeskonnaga ja tegime lõpuks otsuse, et võtame neilt ühe matkaauto ja teeme koostöö korras ühe mõnusa perepuhkuse. Lihtsalt eemale kõigest. Kusagile, kus olemegi ainult meie pere.

Võiks sellest eelmisest lausest järeldada, et see otsustamine käiski nii nipsust. Ei. Ma olin valmis üldse selle käigu ühel hetkel üles ütlema, sest lastel õnnestus siin kõigil järjest haigeks jääda ning ma haarasin igast õlekõrrest, et seda perereisi mitte teha. Ma olingi oma peas tegelikult juba otsuse ära teinud, et me ei lähe, kui ühel hetkel kiikas Esileedi üle toa ukse, käes pakitud kott ja hüüdis üllatunult: „Noh, mis passid, lähme!“ Oh, kuidas mulle ei meeldi, kui minust nii üle sõidetakse, sest kurat võtaks- minu sünnipäev ju ja kui ma ei taha minna, siis ma ei lähe ka!

Kaks tundi hiljem olime me Tabasalus ja meid tervitas suur matkaauto ning meile tehti kiire auto tutvustus ning näidati nippe ja nuppe ning seda kõike tundus nii palju olevat. Ma sisimas ikka lootsin, et ma astun välja ja ma teatan perele, kes oli just kaks tundi maanteel loksunud, et me ikka ei lähe. Hirmutas mind mõte, et ma pean kolm ööd selle seltskonnaga väikseses ruumis olema. Tavaliselt, kui ma kodus vihastan või tüdinen, lähen ma lihtsalt teisele korrusele. Mu selg on ju nii nõrk ning ma võin vaid ette kujutada, kuidas mul juba järgmiseks hommikuks selg tuld lööb. Lisaks pole ma vaimselt üldse valmis ning tegelikult ka lähenev sünnipäev muutis mu miskipärast natuke nukrameelseks. Ei oska seletadagi miks.

Kuid loomulikult polnud mul vähimatki võimalust sellele seiklusele mitte minna, sest te oleks pidanud nägema laste silmi, kui nad matkaautost üldse kuulsid ja kuidas nad lugesid päevi ja tunde ning minuteid, millal see hetk lõpuks kohale jõuab. Kuidas nende silmad särama lõid, kui nad autosse sisse astusid, sest see ei ole auto. See on väike korter ratastel, millel maailma suurim tagahoov (kogu maailm). Meie auto oli tutikas. Läbisõit äkki mingi 450 kilomeetrit ja motorhome.ee äriloogika ongi see, et nad tellivad igal aastal endale terve valiku tutikaid matkaautosid, mille siis hooajal välja rendivad, et siis hooaja lõpus maha müüa. Ning seal autos oli kõik – auto tagaosas magamistuba, kus sai magada, kas kahes üheinimesevoodis, või muuta see kerge liigutusega kahemeetriseks koguperevoodiks. Siis oli seal tualett kraanikausiga, mille vastas oli duširuum, samm edasi oli köök kõigi vajalike nõudega ja ülimugava gaasipliidiga. Samm edasi oli elutoa osa suure laua ning istmetega, kus me veetsime kõige enam aega lauamänge mängides ja ühiseid eineid süües. Ja kõige ees siis juhi- ja kõrvalistuja iste, mille suunda sai kangist muuta- et kas soovid, et iste vaataks sõidusuunas, või pere poole. Lisaks oli ka teine 130cm laiune voodi, mis nupuvajutusega lae alt alla poole liikus.

Ma tean, et suviti on matkaautodega puhkamine väga kuum teema, kuid mõte, et minna sellele minipuhkusele just siis, kui kedagi teist ei ole, see mõte tundus väga ahvatlev. Suvel on ju kõik RMK platsid, rabad, rannaääred ja kõik muu rahvast paksult täis ning loota, et kui sa kusagile liiga hilja jõuad, et siis oleks lootust saada veel hea parkimiskoht, oleks tõenäoliselt liiast. Me ei näinud üheski käidud kohas rahvamasse ja ma ei saa siiani üle, kui ilus koht oli Keibu lõkkeplats. Me olime seal absoluutselt ainukesed ja kuigi ilmateade lubas päris inetut ilma, siis metsas puude vahel oli absoluutne vaikus ja selles idüllis olla enda pere ja looduse keskel, oli just see, mida ma vajasin. Ei purjus naabreid, ei sääski ega parme. Vaid meie ja Esileedi loodud lõke. See pidi olema oluline asi, mida välja tuua, et selle lõkke just Esileedi püsti sai, sest kui ma kurva näoga viiendat korda paberit küsima läksin, tuli ta õue, köhatas korraks selle õnnetult tossava risuhunniku peale, mis ma seal suure vaevaga püsti panin, ning võimas lõke oli sündinud. Tal oli lapsena ahiküttega saun, kus ta seda kunsti harjutas. Jagab värki.

Minu sünnipäev algas imeliselt ja oligi suurepärane. Mind äratati kiivideta (kes teab see teab) aga siiski lauluga ja ka kiivid jõudsid päeva möödudes minuni. Küll on ikka suurepärane vili leiutatud. Aga ainult koorituna! Kui sa pead kiivisid ise koorima, kaob sellest umbes 99% võlust. Ma tundsin end sel päeval armastatu ja hoituna. Aitäh ka kõigile teile, kes te mulle soove teele panite. Muide, kui te tahate mulle kingitust teha, siis teate küll, kuidas saab. Siin samas lehel.

Mis ma oskan selle matkaauto kogemuse kohta öelda on see, et mul võttis esimesed kaks päeva harjumist ja kolmandal päeval ma nautisin juba täiega. See vabadus, et sa võid teha ise kogu aeg plaane. Sa ei sõltu mitte millestki ega kellestki. Tahad kusagile jääda kauemaks? Palun! Sul on kodu kaasas. Sa võid iga hetk auto kinni pidada ja magama heita. Terve su pere võib! Su koduloomad ka! Muide, motorhome.ee-l isegi mitu matkaautot, mis ongi koduloomadega peredele mõeldud. Meil oli manuaalkastiga, mis tähendas, et Esileedi ei vaadanud juhiistme poolegi, aga neid on võimalik rentida ka automaatkastiga ning erinevas suuruses (neljale kuni seitsmele inimesele).

Mind hirmutas ka natuke nii suure autoga sõitmine, sest mul polnud eelnevalt kogemust, aga ka see osutus nii tühiseks hirmuks, sest kokkuvõttes tuli mul see väga hästi välja, sest peeglid on suured ja tahavaatekaamera selge. Kuigi uskumatu, siis piisab täiesti B-kategooria lubadest.

Ka olin mures, kuidas me seal väikesel pinnal läbi saame. Kas me saame tülitsemata hakkama. Saime! Meil ei olnud lastel mitte ühtegi tüli! Vähemalt esimesed kümme minutit mitte. Siis läks vanaviisi. Kogu see minipuhkus oli selline pere bondimine. Me olime kogu aeg üksteisel pildis ja ma arvasin, et me tüütame üksteist reisi lõpuks kindlasti ära, aga kogemus oli vastupidine. Ma läheks selle vahva kambaga iga kell uuesti. Ja lähemegi. Järgmisel aastal võtame matkaauto pikemaks rendile ja me sihime taas sellist hooajavälist aega. Kas varasügisel või hiliskevadel, kui suvitajad veel väljas pole, või on tuppa tagasi läinud. Sest matkaautoga ei ole välitemperatuur üldse oluline. Sellega saad talvel lapimaale minna ja räiget pakast trotsida, sest autos on ikka mõnus 24 kraadi või mis iganes sa ise sätid.

Kuid siit tuleb miski, mis minu hääle kõige enam värisema paneb. Ma loosin täna nädala pärast ühele teist täpselt sama paketi matkaautoga kolmeks päevaks (kolmeks ööks) (pead lehelt vaatama saadavust). Meil oli auto „kõik hinnas“ paketiga ja sul saab ka olema. Ehk sa ei pea muretsema millegi pärast- autos on puhas voodipesu, sul on kaasas välitoolid ja -laud, rätikud, lauanõud- kõik, mida sa reisiks kaasa vajad. Ma üldse soovitan alati see pakett võtta, sest siis pead sa ise ainult enda riiete ja toidu peale mõtlema. Kõik muu on kaasas. Keegi teist saab väga vinge puhkusekogemuse ja mul on juba praegu su pärast nii hea meel. Osalemiseks peaksid sa olema minu ja Motorhome jälgija Facebookis ja tägima FB kommentaaridesse ühe sõbra, kes võiks ka osa võtta ja võidu korral sinu kaasa võtta (või siis vähemasti sulle pudeli kihisevat osta).

Kes aga ei taha loosiõnnele lootma jääda, siis mul on ka kevadine sooduskood ja teil on võimalus saada täpselt sama kogemus nagu meil (miinus laste tülitsemine ja Esileedi uhkustamine, kui hea lõkkemeister ta ikka on).

SOODUSKOOD: „AMidaHenryTeeb?“ =  3-päevane uhiuue matkaauto rent (Family, Comfort) koos mugava KÕIK HINNAS varustuspaketiga kokku 350 EUR (tavahind 430 EUR).  Sooduskoodi saab kasutada uutele broneeringutele ja matkaauto rendi kasutamiseks kuni 1.juunini. See on parim aeg mil see kogemus saada. Enne, kui massid teele lähevad 🙂

Edu kõigile, kes osa võtavad. Saada mulle siis pilt ka enda puhkusest!

Kommentaarid

“Absoluutselt teistsugune sünnipäev (pluss ülivinge LOOS!)” on saanud 34 vastust

 1. Piret ütleb:

  Mul on hea meel,et teie puhkus nii äge oli🙂Mina täägin oma abikaasat Meelis Loops’i 😀saaks ka 4 lapsega kodust vãlja puhkusele sõita🙂

 2. Signe-Rita Lahe ütleb:

  Kommenteerin siia ka, et ma ei annaks seda puhkust kellelegi. Oleksin isekas ja jätaksin endale, et võtta kaasa enda elukaaslane ja kolm last. Ääretult põnev oleks viia meie väiksed seiklejad matkaautoga metsa 🤩🙏

 3. Kristiina R. ütleb:

  Perega minipuhkusele Eesti kauneid paiku avastama 😍

 4. Liina ütleb:

  Mina läheks koos perega. 🙈

 5. Ingrid Jans ütleb:

  Äge, ma läheks Indrek Tamm’ega

 6. Kristina ütleb:

  Täägin härra Siim Sorge 😎

 7. Tiina ütleb:

  Oh me elukaaslasega oleme pidevalt mõelnud et võtaks mõned head sõbrad ja läheks sellise asjaga trippima. Pidevalt käime metsaonnides ja see aasta sai külmal talvel isegi ööbitud metsaonnis, uus kogemus juures. Sellega kindlasti oleks 10 korda mugavam. Seega jään lootma 💪💪💪

 8. Monika ütleb:

  Oma perega loomulikult 🤩

 9. Armas ütleb:

  Igati äge värk tundub.

 10. Kadri ütleb:

  Super loos. Läheksin väikesele reisule kalli elukaaslasega ☺️

 11. Ester Arras ütleb:

  Võtaks oma pundi lapselapsi kaasa ja viiks nad metsa eemale nutimaailmast

 12. Nele Musten ütleb:

  Mind võiks kaasa võtta Reida oma lastega 😃

 13. Aive Jaani ütleb:

  Läheks oma abikaasaga, no võibolla võtaks mõne lapse ka kaasa.

 14. Sirje ütleb:

  Matkaautoga reisimine on lahe. Kingiksin selle kogemuse oma tütre Kaija Borgmann i 4 lapselisele perele.

 15. Annely Emma ütleb:

  Mina võtaksin kaasa oma erakordselt osava mehe, kes suudab mistahes ratastega asjaga liikuda mistahes tingimustes 🙂

 16. Anu ütleb:

  Oma mehe ja lastega läheks küll matkama.

 17. Kersti ütleb:

  Matkabussi rendile olen mõelnud ka varasemalt, kui taaskord on mõnel lapsel võistlus kusagi teises Eesti otsas, kus majutusega on probleeme (Aravete, Rapla, Laitse jne)
  Nii hea oleks end siis võistluspaiga lähedal end välja magada et puhanuna võistlustulle tormata. Praegu aga on kohati vaja öösel (no kerge liialdusega) et õigeks ajaks starti jõuda.

 18. Marta ütleb:

  Võtaksin kaasa oma imelised sõbrad ja seikleks nendega mõnusalt selles matkabussis.

 19. Anu ütleb:

  Ojee, kui võidan, siis sõidan mehe ja nelja lapselapsega sooja mere äärde. Ükskõik kuhu. 🤩

 20. Liis ütleb:

  Ma lendaks külg ees säärasele puhkusele perega ja kaasa kutsuks sõbrad 🙂
  Mu meelest on totter Eestis puhkama minnes see, et pere all mõistetakse kaht vanemat ja kuni kaks last! Kuhu ma selle kolmanda siis pistma peaks? 😀 Hea, et matkaautos oleks kohad kõigile ja imeline seiklus saaks alata.

 21. Kristi ütleb:

  @margit Musika rõõmustaks ja kui saaks oma tibuga välja aga tglt läheks oma perega ka… Kuna me pole mittekunagi isegi sisse piilunud matkaautosse, siis oleks see jõhkralt lahe väljakute 🙈😍

 22. Laura ütleb:

  Kaasa krabaks enda kolm last ja ema 🥰 Oleks kindlasti super puhkus!

 23. Sirlin Raag ütleb:

  Perega oleme juba pikalt mõelnud ja kaalunud,nüüd oleks super võimalus.

 24. Reet ütleb:

  Lapsed ja lapselapsed

 25. Ülle ütleb:

  ..võtaks oma lapselapsed ja vaataks mõnda kaugemat ägedat kohta. miks mulle tundub, et kõik põnevad kohad on vähemalt 100 km kaugusel? Anne-Liis Mägi

 26. Susann ütleb:

  Elukaaslasega läheksime Hiiumaale💙

 27. Marju ütleb:

  Perega.

 28. Helena Laht ütleb:

  Mina puhkaks mehe ja lapsega , kes on maaulma parimad reisisellid . Meie pere armastab telkimist, ilusate loodus paikade avastamist .. autosuvila voit viims koik uuele tasemele 😍

 29. Priit Nurmoja ütleb:

  Oma kolm naist ja koer Roco😎

 30. Anne-Liis ütleb:

  Perega läheks 🥰 Oleks ideaalne sünnipäeva kink/reis. Kuna lastel samal kuul sünnipäev minuga, siis alates nende sünnist enda sünnipäev Taga plaanile jäänud ja tähistamata.
  Pöidlad peos🙏🤗

 31. Jane ütleb:

  Läheksin koos perega väikesele puhusele.

 32. Mari-Liis ütleb:

  Mul tuli nüüd nende grillvorstikeste isu peale -.- vaata veel su puhkuse pilte noh.

  Igatahes ma vajan samasugust puhkust koos mehe ja 3 lapsega:D !!!! Äkki nad väljaspool kodu on rahulikud, eeskujulikud ja hääääääästi tublid:D ? 🤦‍♀️

 33. Piret ütleb:

  Ma läheks kogu perega elu nautima. Rutiinist välja ja nautida☺️

 34. Monika ütleb:

  Naudiksin paaripäevast puhkust lähedaste sõprade seltsis. Naudiks eesti looduse võlusid ja võtaks aega maailma asju arutada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…