Kuidas määrib saiale šokolaadikreemi su ema vs sina ise – a mida henry teeb?

Kuidas määrib saiale šokolaadikreemi su ema vs sina ise

7.07 2020

Postitus on koostöös Yummikommidega (Bionoria)

Ma lisan siia alla kaks pilti. Kas see pole mitte tõsi? Üks pilt saiast, kuhu su ema koonerdades pähklikreemi paneb ja teine sellest, kui sa purgi koos määrdenoaga enda kätte saad. Ma ei tea, miks, aga mu ema ja vanaema on alati selliste asjadega koonrid olnud. Kui ma nüüd ise vaatan enda tehtud saiu, mida laste lootust täis silmad ootavad, siis minu omad jäävad sinna kahe vahele. Seda isegi mitte niivõrd koonerdamise pärast, kui seetõttu, et  nad on tohutud mäkerdajad ja mida rohkem kreemi, seda suurem võimalus, et kõik saab mustaks. Noorsand sööb juba enam-vähem inimese moodi, aga kaksikud tahaks ma alati peale sööki survepesuriga üle lasta, sest saates nad vannituppa end pesema saab pruuniks lüliti, ukselink, uksepiit, uks, kraanikauss, segisti, peegel ja kõik muu, kuhu nende väikesed käekesed ulatuvad. Kui külalised külla tulevad, siis on alati nii naljakas Esileedit vabandamas kuulata, kes kinnitab saabujatele, et need pruunid triibud vetsus on šokolaadikreem mitte miski muu.

Eelmisel aastal ostsime Teo&Bia sarapuupähklikreemi esimest korda ja ma olin hetkega müüdud. Ma küll ei saanud aru, kuidas see erineb jaekaubanduses saadavatest konkurentide toodetest. Mallukas kirjutas selle kohta, et selles on vaid kolm koostis osa, ilma kunstlike lisanditeta, kui poe omades on see nimekiri kordades pikem, selles kasutatakse maailma parimaks sarapuupähklisordiks peetavaid Tonda Gentile Trioblata pähkleid ja tegu on mahe tootega. Kuid maitse on siiski väga sarnane poe analoogidega ja kui koroona peale tuli ning import Itaaliast seisma jäi, ei olnud enam seda pähklikreemi saada ja ostsimegi poest ning lapsed ei teinud mitte mingit vahet. Küll hakkasin vahet märkama mina. Kui Teo&Bia esimene vaimustus üle läks, piisas neile ühest saiast päevas. Vahel harvemgi. Poe oma, mis maitselt väga sarnane, tahtsid nad 3-5 määritud saia järjest. Maitse sama, aga käitumine hoopis erinev. Siin tulebki minu jaoks Bionoria sortimendi erinevus muust kaubast – ei ole kunstlikke aineid ja lapsed söövad, kui neil on soov ja lõpetavad, kui vajadus täidetud, mitte ei topi end sellest täis ja siis natukene veel.

Soovitaksin kõigil ära proovida ja võimalusel üle minna, sest meie oleme näinud väga positiivset trendi. Me ei keela neile eriti ka poe maiuseid, mis on nende jaoks vahel ahvatlevamadki, kui Yummikommid, kuid siin ei räägi enam maitse, vaid suhkrukoll, kes laksu saada soovib.

Bionoria tuntuim artikkel on vist aga Yummikommide pulgakommid, mis ka meil kodus alati on. See ei ole meil küll iga päev saadaval, sest vastasel juhul hävitaks nad vaevata kogu varu. Suurim miinus minu jaoks on see, et pulgakommid on ikka klaaskommid ja lapsed on laisad imejad. Varem või hiljem kuulen, kuidas keegi neist tüdineb ja pulgakommi oma hammastega puruks hammustab. Minu röögatusel “EI NÄRI” ei ole ka mingit kaalu enam, sest komm on juba katki.

Kuid nii nagu Teo&Bia sarapuupähklikreem, on ka pulgakommid mahetooted, allergeenideta, ilma kunstlike maitse- ja lõhnaaineteta, sest kui peale vaadata ei erine need kommid suurt kuidagi kommidest, mida lähimas poes osta saab. Selleks, et vahet mõista, peab pakilt sisaldust lugema ning kui pakil võidakse vahel häbitult valetada, siis seda, kuidas lapsed sellele reageerivad, valetada ei saa. Yummikommidega ei ole seda pöörast tramburaid ja suhkrulaksu, mis tuleb eriti selgelt esile siis, kui süüakse tühja kõhu peale. Yummikommidega ei ole mingit muutust tajunud. Sellepärast olen ma võimalusel neid eelistanud. Loomulikult tahavad ka lapsed vaheldust ja kuigi pakendis on mõnus suur valik erinevaid maitseid, siis vahel saavad nad end poest ostetava suhkrupommiga ka kostitatud.

Ma olen ikka öelnud, et ma ei usu keelamisse ja sundi, kui asi puudutab laste eelistusse. Aga ma soovin siiski teha kaheldava toitumise kõrvale häid valikuid. Et kui nad soovivad miskit magusat, siis meil on olemas ja selline, mis on parim võimalikest.

Mul on võimalus välja loosida ka Bionoria auhinnakott, kus sees on valik nende parimatest toodetest ja bestselleritest. Kui soovid samuti osaleda, siis ole minu ja Bionoria FB sõber, mine vaata nende lehele(SIIN) (muide, hetkel seal korralikud aled pea kogu sortimendi ulatuses) ja jäta kommentaaridesse link tootest, mida söödavat sa sooviksid kindlasti ära proovida ja kui võitja saab loositud, siis on ka versioon sinu valitud tootest auhinnakotis tutvumiseks täitsa olemas. Kommenteerida võite siia ja FB postituse alla. Loosin nädala lõpus. Edu!

Eelmine postitus Järgmine postitus

24 kommentaari

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga