Noorsand ilma karuta on justkui … normaalselt uinuv laps

Postitus valmis koostöös Valioga.

Valio palus mul rääkida, kuidas meie peres lood kaisukatega? Kuna neil on lahti minemas kampania nimega Liblikaefekt, siis on see täitsa päevakorraline teema. Selle aasta liblikad on rohelised ja sama pehmed nagu möödunud aastal. Kui te armastate nagunii Alma kohupiimakreeme, siis jätke selle kaaned alles, sest need saate samuti rohelise kaisuliblika vastu vahetada.

Mul ei ole mitte kunagi olnud kaisukat. Ehk mingit pehmet mänguasja, mida endale kaissu võtta. Ok, paar tükki on olnud, aga iga tõsisem feminist heidaks mulle praegu vihasema pilgu selle potentsiaalse nalja eest. Ei, ma ei pidanud mänguasjade all silmas naisi. Ah, keda ma petan, pidasin küll. Kuid mul pole kunagi olnud ühtegi sellist kaisukaru, keda endaga kaasa võtta, sest minu silmis ei tee nad muud kui võtavad ruumi.

Piiga aga seevastu valmistub igal õhtul magamaminekuks päris tõsiselt. Ta veedab üpris pika aja oma mänguasjahunniku ees, hambahari suus ja ei suuda otsustada, missugusel mänguasjal saab olema au öö tema kaisus veeta. Erilised lemmikud on tal koerad ja vahel kui mind hommikul äratab see, et keegi lakub mu kätt või nägu, siis on see Piiga, kes teatab rõõmsal häälel, et ta on kutsu. 

Kuna ta on naine (jälle üks seksistlik remark, Henry!), siis on tal otsuse langetamine väga keeruline. Selle päris ta saja protsendiliselt Esileedilt, kes ei suuda iseseisvalt ühtegi otsust langetada: “Henry, kas ma tellin lapsele selle roosa kombe või selle roosa?”, “Kas ma peaks minema kleidi või teksadega?”, “Kas ma peaks fantaseerima George Clooneyst või Gerald Butlerist?” Kõike pean tema eest otsustama. Nii ka Piiga ei saa ju ometi tiigrile liiga teha! Ega ka Iiahile… no ja Puhh peab ju kaasa tulema.. ja see pehme liblikas, mille saime ise möödunud aastal Alma liblikakampaaniast. Siis olid liblikad punased. Sel aastal täienes kollektsioon rohelisega. Nii ta siis magamistuppa vaarubki, kummagi käe all vähemalt kaks karvast looma.

Noorsand võtaks ka endale meeleldi kaisuka, kuid ma ei luba. Tal on hämmastav võime veeta kasvõi hommikuni ärkvel, kui tal on voodis kasvõi kõige mõttetumgi mänguasi. Ükskord olingi ma täiesti ahastuses, sest juba oli möödas enam kui tund, aga Noorsand ikka matsutas ja silmad olid peas nagu tõllarattad. Iga kord kui ma telefoni tööle panin, sest nüüd on ta ometi uinunud, tuli mul see sama kiiresti ka kinni panna, sest kaks põlevat uudishimulikku silma olid kohe platsis, et uurida, kes need punnitavate tagumikkudega tšikid mul seal Instagrami piltide voos on. Alles hiljem selgus, et ta ei saanudki uinuda, kuna tal oli peos üks pisike polt, mis hoidis eelnevalt ta jalgratta abirattaid ratta küljes ja mille me just eemaldanud olime. 

Loomulikult sa ei saa uinuda, kui sul on voodis polt! Oh, siin saaks mõelda kahemõtteliselt, et polt võib tähendada nii mõndagi. Kuid ka kõige pisem rauast poldike muutub maailma põnevaimaks asjaks, kui sa oled selle suutnud minust mööda smuugeldada. Sellega saab teha ju nii paljusid asju. Selle saab panna endale püksi ja see sääre kaudu taas välja otsida. Mööda poldi vinti saab küünega libistada, kuni sa jõuad alla välja. Saab katsetada, kas see mahub ninna ja kui mahub, siis kui sügavale? Sellega saab hästi õrnalt voodi serva koputada ja siis hinge kinni hoides ärevalt ootama jääda, kas ma kuulsin seda. Noorsandil on minu fantaasia ja kui see voolama läheb, siis ei ole unest haisugi.

Vennasele meeldib ka asju voodisse kaasa võtta. Eile ta üritas endaga kraanat kaasa võtta ja solvus minu peale hingepõhjani, kui ma tal seda teha keelasin. See kraana ei ole oluliselt väiksem kui ta ise ja kuna Esileedi käib mulle aina peale, et me peame lastele uued voodid tellima, sest olemasolevad on neile ilmselgelt väikeseks jäämas, siis tuli mul kraana konfiskeerida. Meil pole lihtsalt veel selgelt plaani, kuidas laste magamiskorraldus jaotatud saab. Ja Esileedi kardab narisid. Ja ämblikke.

Kuid erinevalt Noorsandist suudab Vennas ka mänguasjaga uinuda. Peamiselt on see väikene auto või paar. Ta küll alati üritab aina suuremaid asju kohale toimetada, aga Esileedi resoluutne “ei” on purustanud meie peres nii mõnegi unistuse…

Õnneks ei ole ühelgi lapsel ühte kindlat mänguasja, mis neile kõige erilisem oleks. Nad ei diskrimineeri. Olen näinud seda paanikat, mis toimub, kui lapse üks ja ainus kaisuloom ära kaob. Terve pere jookseb paanikas ringi ja otsivad seda kõikvõimalikest kohtadest. Ma ei ütle absoluutselt, et ma panin ise ühe sõbra juures pihta, et näha seda paanilist ringitormamist ja lelu otsimist. Ma ei lükka ka 100% ümber…

Kas teie lapsel on kaisukas? Mis juhtub, kui see peaks ära kaduma? Kui ei ole, siis septembrist novembrini on käimas Alma liblikaefekti kampaania, kus saad endale võita armsa ja pehme kaisuliblika. Selleks ei tule teha muud kui kokku koguda 25 kampaaniamärgistusega Alma liblikaga kohupiimakreemide topsikaant ja vahetada need kaisuliblika vastu.

Täpsemad kampaaniareeglid on üleval www.alma.ee/liblikaefekt lehel.

Kommentaarid

“Noorsand ilma karuta on justkui … normaalselt uinuv laps” on saanud 11 vastust

 1. C ütleb:

  Mu kahesel kutil on 1 kass, milleta magamine ei tule kõne allagi. Ärkab öösel sonides siis üles ja hakkab unesegasena otsima. See kass on juba niiii närakas oma ära näritud ninaga. Õigemini seda nina seal enam polegi. Oleme varunud ka täpselt samasugune varukassi-kui 1 pesus,on teine kaisus. Kui 1 peaks ära kaduma, on teine võtta. Aga kassile lisaks peab kaissu võtma kõva häält tegeva kopa ja traktori ja Alma liblika ja mingi pisikese Nunnu ja minu pooleli oleva heegeldusprojekti nimega kõrvadega jänes ja 3 tekki peab olema ja 1 vedur veel mis karjub täiest kõrist… Aga uni on hea, kui kogu kaader voodis. Enne kui ise voodisse rooman, korjan karjuvad esemed kokku

  • Henry ütleb:

   ma olen nõus, kui uni on parem ja rahulikum, siis vedagu asju palju tarvis 🙂

 2. Piret ütleb:

  Meie 2a7k printsess aegajalt võtab ka ühe või mitu kaisukat kaasa (kõvad esemed nt printsessi kroonid, võlukepikesed jne jäävad magamistoa ukse taha ootama hommikut) aga siis on ka tavaliselt nendega sahmimist rohkem kui aega uinuda. Mõnikord aga peale sahmimist ja asjade korraldamist ja vahetult peale uinumist annab ise mänguasjad voodist ära ja siis on mõne minuti pärast silmad lahti vaatamas kaugustesse 🙂 Hetkel on mingi pesameisterdamise faas. Muudkui ehitab tekiga pesa ja keerutab tuhat miljon korda enne kui siis selle õige asendi leiab. Ühte ja ainust kaisukat ei ole ja ehk ise pole ka teadlikult talle mingit ühte kogu aeg külje alla toppinud, sest kui see tõesti siis juhtubki ära kaduma ja kuluma, siis ei jõua seda nuttu ära kuulata ja pisaraid pühkida.

 3. B ütleb:

  Meil on jänku kasukas ja ta õel oli ka jänku
  Kui see ära laod on draama ja tõsine

  Ma vihkan seda jänest

 4. Kairi ütleb:

  Meil kaisukat pole ( looma või mänguasja kujul) aga 101% peab olema oma tekk , mis on sünnist saati olnud … ilma tekita on paanika nö, see peab igalpool olema ja ma ei tea mis ime vägi sellel tekil on nii kui see kaissu nii laps kustunud – lucky me Ja olen proovinud teisi tekikesi nt kui tekki vaja pesta – no täitsa ulme kuidas laps teeb vahet tekil ja tekil ( jutt siis 1a6 kuusest lapsest)

 5. Geidi ütleb:

  Suuremal lapsel on
  olnud kaisukad aga mitte eriti olulised, pigem hea mänguda ja kui nad voodis palju ruumi ei võta, siis võivad olla.
  Väiksem. Oh jh. Kindlad loomad on käpapatrulli chase, vanaema kingitud öökull ja 2 mingit pisikest mcdonaldsi kiisut, mis peavad olema! Eriti need kiisud. Aga kui pole siis elab üle. Ja siis on 1 mänguasi mis vahetub – hetkel on minion, alles oli kalevi draakon, eks näha kuna taas vahetub.
  Ja kodust kaasas käib öökull.
  Mudelautod oleks ka toredad kaisus aga emme ei luba.

 6. NÄE MAMMA ütleb:

  Mu lapsel oli nii öelda kaisukaks tekk !!! Oma tekk, sünnist saati ja sel oli ka nimi – Näe!
  Kui laps suuremaks sai ja Näe ära kulus niivõrd, et alles jäi ainult pealisriide räbal oli ta ikka sama kallis.
  Selleta ei tohtinud uinaku vajadusel kuhugi minna. Muidu tuli SUUR KODUSÕDA.

 7. Reigo ütleb:

  Kas nagu päriselt peab nende liblikate jaoks Tartust edasi-tagasi kokku tund aega järgi sõitma neile (Tartu-Laeva)?
  Tundub ebamõistlik 1 liblika pärast. Või sulle kui blogijale toimetati need uksetaha. Ise kirjutasin siis öeldi ainult “Kaisuliblikate väljastamine toimub E-R, ajavahemikus 08.30-17-00.” Tööinimesena ei näe kuidas see asi võimalik oleks 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…