Lõhna pole, käega ei tunne, silmaga ei näe, aga ometi töötab! + LOOS!

Postitus valmis koostöös GoGoNanoga

Paar päeva tagasi postitas üks tuttav pildi enda majaesisest, mis oli hommikul mahal sadanud lörtsist valge. Täna lugesin, et suvega ongi nüüd kööga ja kolme päeva pärast on oodata lörtsi laiemalt, mitte ainult mu tuttava maja ees. Hakkab pihta see aeg, kui inimesed vaatavad mind imelikult, sest mina ilma võitluseta alla ei anna. Veel tänagi käisin ma asju ajamas oma suviste šortsidega ja päikesekollaste Crocsi varbavahekatega. Midagi pole teha – ma vajan õhku. Ma sõidan autoaken lahti ja seda hoolimata sellest, et autol on kliima täiesti olemas. Ma magan aken lahti, seda hoolimata sellest, et ma saaksin iga toa temperatuuri ära seadistada just selliselt nagu ise soovin. Ma armastan lahtiseid jalanõusid. Ma ei tea, miks ma kasutasin väljendit “lahtiseid jalanõusid” nagu ma peaks enesega igal hommikul diskussiooni, kas otsustada täna rihmikute, sandaalide või varbavahekate poolt.

 

Kuid paratamatus on see, et väljas viibides tuleb arvestada ka sellega, mida ilmataat meile nautimiseks pakub. Eile oli väljas õhtupoolikul kaheksa kraadi ja see on märgatavalt vähem kui soovitud kakskümmend ja õhtu veetsin ma juba pikkade riietega (ja varbavahekatega). Loomulikult ka kogu ülejäänud pere, sest kui mina otsustan t-särgile midagi peale visata, sest jahe on, siis on Esileedi & Co on ammu juba soojas pesus ja vatijopedes.

 

 

 

 

Ja ilmad on ka väga heitlikud. Eile käisime jalutamas ja selle aja jooksul oli väljas torm, vihm, päike, vihm, päike ja jälle vihm. Ei oodanud sellist ilma ja seljas polnud neil ka päris otseselt vihmariideid ning koju jõudes tuli meil kõigil seljast võtta märjad riided ning kuna tee peale jäi ka paar porilompi, siis ükski laps ei suutnud kiusatusele vastu panna ning nüüd olid kõigi tossud poriveega kaetud. Kõik sai kuivama, et nad homme nanospreiga üle lasta.

Juba kolmas aasta teeme me GoGoNano-ga koostööd ja mul on selle üle väga hea meel, sest umbes kuu aega tagasi oli Esileedi löödud, sest eelmisel aastal said ära kasutatud kõik Nano spreid ja andis mulle korralduse paar pudelit juurde tellida, et kaitstud oleksid riided, mille esimeseks funktsiooniks ei ole täielik vihmakindlus. See, kuidas nano sprei töötab on täiesti kreisi – tuleb võtta riide-ese või jalanõud, mida soovid katta, minna soovitavalt paika, kus õhk hästi liigub (õue) ja katta soovitud pinnad, panna need 24 tunniks kuivama ja ööpäeva pärast toimub midagi väga lahedat. Pritsitud riideesemed ja/või kingad on tänu nano pinnatöötlusele vedeliku ja porikindlad, sest moodustavad pinnale vedelikke hülgava kaitsekihi.

Kolmas aasta, kus me oleme seda kasutanud ja meie näol on tegu fännidega ja oleksime jätkanud selle kasutamist ka siis, kui selleaastast koostööd toimunud poleks. Näiteks Esileedi tegi katse: kogemata õnnestus ta Vennase pool-kilesed püksid ära pesta 60 kraadiga ja nende pükste märja vastased omadused olid sellega rikutud. Selleks, et teha eksperiment ka enda jaoks, et kas see värk ikka päriselt toimib, katsime me pükste ühe sääre GoGoNano kaitsevahendiga ja teise jätsime katmata. 24h tundi hiljem kastsime me pükse veega ja tulemust vaadake ise. Üks säär on sai täielikult läbimärjaks ja teine säär veeretas raskuseta kõik piisad endalt maha. Ma tegin siin pilte ka.

Teise eksperimendi tegime me jalanõudega, mis märjaks saades kohe ka jala märjaks teevad. Katsime ka selle kollase kaunitari, see kuivas päevakese ja vett peale valades jäi jalanõu täiesti kuivaks. Minu käest on möödunud aastatel küsitud, et kas see ei muuda jalanõusid siis nö kummikuks, et kui vett läbi ei lase, kas siis ei lase ka õhku. Nüüd, aastate pikkuse kogemuse järel võin kinnitada, et see ei muuda jalanõu ja riietuse õhku läbilaskvaid omadusi mitte kuidagi, sest aine tekitab kaitsekihi materjali pinnale, mitte ei täida õhuauke kiudude vahel. Sellepärast toimib aine kõige paremini nahal ja tekstiilil. Vanaema kootud kinnaste puhul ei anna vahend suurt midagi juurde, sest kiudude vahelised avad on nii suured, et märg pääseb läbi igal juhul. Eelmisel aastal katsetasime me ka õliga, seda jalanõudele valades ja toime oli täpselt sama – mitte midagi ei jäänud kinga peale.

Meie olemegi igal aastal katnud need riiete pinnad, mis on küll õues käimiseks mõeldud, aga mitte otseselt vihmakindlad. Näiteks pea kõik kasutatavad jalanõud (plätusid pole mõtet katta, sest isegi kaetuna saavad varbad märjaks), õueriided nagu Esileedi parka, windstopper ja muud riided, mis muidu märjaks saades kohe vett läbi lasevad.

Teine küsimus oli, kas riietele mingi lõhn lisaks tuleb, kui seda peale pritsida? Ei, mitte mingit. Ma ei ole toote esindaja ja saan rääkida ainult enda kogemusest – ei mingit lõhna ega silmaga nähtavat ja käegakatsutavat erinevust pindadel ei täheldanud.

Kolmas küsimus on miski, mida ma saan alati siis kui koostööpostitusest on möödas mingi aeg – miks sooduskood ei kehti? Sooduskood kehtib, aga tänasest järgmise kahe nädala jooksul (kuni 10.10.2018). Seega kui tahate anda õueriietele lisakaitset, siis teil on vaid kaks nädalat aega, et saada GoGoNano lehel(LINK!) tellimuselt 15% alet. Selleks tuleb kasutada koodi AMHT15.

Kuid ühele teist loosime me välja ka GoGoNano täiskomplekti. Selleks olge meie ja GoGoNano Facebooki(LINK!) lehe jälgijad ja jätke kommentaariks siia või Facebooki, mis teile selles märjas ja sombuses sügises meeldib? Loosimine toimub esmaspäeval.

Kommentaarid

“Lõhna pole, käega ei tunne, silmaga ei näe, aga ometi töötab! + LOOS!” on saanud 148 vastust

 1. Mariann ütleb:

  Nende koduleht ütleb aga nii: “Sooduskoodi “amht15″ pole olemas!”

  • henry ütleb:

   aitäh, saatsin juba kirja

  • Made ütleb:

   Tere.proovisin ja toimis sisestasin suured tähed. ?

   • Mariann ütleb:

    Ma sisestasin ka enne suured tähed. Aga aitäh, Henry, et korda ajasid. Lähen tellin kohe ära ja et lisaks veel loosis osa võtta ütlen, et mu lemmik asi märja ja sombuse sügise juures on see, et varsti on talvine pööripäev ja siis hakkab valgemaks minema 🙂 Ainult 3 kuud veel!

 2. Laura ütleb:

  Sügiselõhn, värske õunamahl ja see tunne, kui õues on märg ja külm ja vastik, aga ma ei pea kuskile minema.

 3. Mari ütleb:

  Mulle meelivad sügise juures värvilised lehed, kastanid ja tammertõrud ning eriti see, kui palju rõõmu see lapsele pakub. Lemmiktegevus on aga seenelkäimine, 🙂

 4. Mari-Liis ütleb:

  Sügisene mets koos seenete ja kerge kopituslõhnaga, noh selline sügiselõhn. Ja mul on täiega seda gogonano vaja seega, Henry, ma loodan Sinule!?

 5. Made ütleb:

  Sügises on värvi ja väike vihm ei tee ka paha,saab seenele minna ?

 6. Sigrit ütleb:

  Sügise värvid ja sünnipäev ?

 7. Maarja ütleb:

  Sügisvärvid ja imeline looduselõhn.

 8. Liina ütleb:

  Sügise puhul meeldivad karged sügishommikud, värvilised lehed, tammetõrud ja kastanid. Samuti meeldib vihma ja tuule eest kaitstult soojas toas diivanil kuuma kakaod nautida ? Lapsele meeldib lompides möllata ja mulle meeldib teda lõbutsemas vaadata( jumal tänatud moodsa aja vihmariiete eest).

 9. uuna ütleb:

  Täna ei tea, mis homme taevast alla tuleb – kas vihm, rahe, päike, tuul – torm, värvilised vahtralehed 🙂

 10. Annika ütleb:

  Mulle meeldivad sügise värvid ja lapsega porilompides hüppamine. Ning vihma sabin aknal (kui ise saab samal ajal toas sooja teed juua) 🙂
  GoGoNano tooted on aga tõesti head, kiidan minagi (ja hädasti oleks täiendust vaja, seega loodan, et loosiõnn naeratab 🙂 ). Aitäh, Henry, et neid oma blogis tutvustasid – just siitkaudu ma need enda jaoks leidsin.

 11. Camme ütleb:

  Mulle meeldib see, et lapsed lähevad kooli ja kodus on peale seda vaikus. Mulle meeldib, et vastasmaja elanikud tõmbavad oma akendele kardinad ette, kui väljas pimedaks läheb. Mulle meeldib, et muruniidukid ei unda enam (õnneks pole meie asulas taibanud keegi endale lehepuhurit osta). Mulle meeldib, et ka minu kass saab aru, et väljas on koerailmm ja ronib sülle või lähedusse magama. Ja mulle meeldib see, et kui on eriti tore aasta, siis varsti on talv käes oma -10 kraadi ja lumel sillerdava päikesega.

 12. Kertu ütleb:

  Mulle meeldib, et saab soojalt riides käia. Kõlab veidralt, aga ma armastan salliga käimist, mõnusaid pehmeid kindaid ja mantlit, kui õues on jahe, aga endal soe. Selle ägeda spreiga tuuniks ma oma saapaid, et jalad ka kuivad püsiksid.

 13. Mirjam ütleb:

  Meeldib jalutamas käia, kui väljas on juba kergelt karge, aga päike paistab. Kuidagi nii mõnusalt jahe, samas päike paitab põski ja siis sahistad jalgadega värvilistes lehtedes ?

 14. Kadriann ütleb:

  Olen mõlema lehe jälgija juba ammu ☺️.
  Loosis soovin kindlasti osa võtta, sest enda ostetud sprey hakkab otsa saama ja ei raats seda kuhugi ära kasutada 😀 (siis saab ju täitsa otsa ?).
  Sügise puhul meedivad mulle värvid, päikeselised hommikud (neid ju nii vähe), poriloigud (nüüd on laps ja keegi ei vaata mind imelikult, kui neis hüppamas käin ?) ja moment, kui kortermajas radikad lõpuks soojaks lähevad ?

 15. Miina ütleb:

  Meeldivad värvised lehed ja õunad. ?

 16. Kärol ütleb:

  Kollased kummikud!

 17. Rita ütleb:

  Selliste ilmadega meeldib istuda toas , panna küünal põlema ja lasta lastel toas möllata?

 18. Krista ütleb:

  Tormised ilmad, mida on hea nautida soojast ruumist 😀

 19. Triinu K ütleb:

  Lõhn. Märjal sügisel on oma lõhn, mis on värske ning peale mitut sõõmu on ka see nukker sombune vaatepilt parem. Kõige mõnusam on aga peale pikka ülikoolipäeva jõuda koju, vaadata vaheldumisi sarja ning akna taga pekslevaid puid ja vihma 🙂

 20. Liina ütleb:

  Vihmase ilma juures meeldib mulle see sära lapse silmis, et saab minna lompidesse möllama ??

 21. Triinu ütleb:

  Lastele meeldivad ilmselgelt porilombid. Väiksem laps 2a on täielik õunafänn, nii kui õue saame, on laps õunapuu all õunu otsimas. Ja veel neile meeldib õues korjata tammetõrusid ja lehti ja kastaneid.
  Seega märjas ja sombuses sügises meeldib mulle ka vahel oma kollaste botikutega porilompides hüpata ?? vahel salaja võib lehehunnikutes ka hüpata, juhul kui ma ise seda lehekuhja pole teinud, no jama seda pärast jälle kokku ajada ?

  Ja veel mõnusam on kõledal sügisel tuba soojaks kütta,diivanile kerra tõmmata, siis tuleb kass ka kaissu, vahel lapsed ja mees ka kaissu ?? üks suur õnnelik pere külmas sügises

 22. K. ütleb:

  Meeldivad sügisesed värvid. Meeldib selline veidi melanhoolne tunne, mis minu jaoks sügisega kaasneb. Ja sügisese tormi eest tuppa sooja minna on kohe eriti mõnus 🙂

 23. Marie ütleb:

  Kõige mõnusam on külm ninaots, mis sügisel väljas jalutamisest tekib!!

 24. Maarja ütleb:

  Meeldib sügise ilu, värvilised lehed. Samuti meeldib toast kuulata vihma krabisemist ning mõnusa sooja teki sees teed juua 🙂

 25. Triinu ütleb:

  Lehtedes sahistamine – lapsed annavad vabanduse ja vabaduse seda täie mõnuga teha 🙂

 26. Kessu ütleb:

  Minule meeldivad sügise värvid… ?????☔ Metsa all on nii ilusad värvilised lehed..

 27. kaja ütleb:

  Palju aiasaaduseid on valis ja purgis 🙂 Hobusega ratsutada mõõda metsa teed, mis on kaetud värviliste lehtedega. Vanasti meeldis ka see, et siis oli mu sünnipäev aga see ei meeldi mitte enam, tuletab meelde kui palju elutarkust Peaks juba kogunenud olema 😀

 28. Margit ütleb:

  Ilmselgelt on rohkem asju, mis ei meeldi, aga ühel ilusal sügispäeval värvilistes lehtedes hullavad lapsed meeldivad küll

 29. Ragne ütleb:

  Puude põlemise hääl ja lõhn

 30. Liise ütleb:

  Mulle meeldib toas kamina ees istuda ? Ja sügisene metsalõhn meeldib ning kukeseeni leida.

 31. Ragne ütleb:

  Puude põlemise hääl ja lõhn

 32. Aili ütleb:

  Mulle meeldib, et läheb vara pimedaks ja siis keegi ei ootagi, et viitsiks midagi toimetada või teha, saab rahulikult oma urus vedeleda ilma toimekuse süümekateta 🙂

 33. Kaisa ütleb:

  Mulle meeldib sügise lõhn ja looduse värviküllus. 🙂

 34. Annika Penkova ütleb:

  Värvilised lehed

 35. Triin ütleb:

  Minule meeldib kui istud selle vihmase ja kûlma ilmaga soojas toas, ahjus praksub tuli, lapsed mängivad omaette. Kui nüüd ilmuks mulle kätte üks kakaotass ning ahjust tulnud õunakook, siis oleks kõik super! ?

 36. Anett ütleb:

  Meeldib sügisesed sumedad õhtud, värvilised lehed ja lõpuks on mul mida selga panna 😀

 37. Monica ütleb:

  Mulle sellise ilma juures meeldib… toast mitte väljuda. Samuti meeldib selliste ilmadega olla kuskil ära, no Balil nt ja FB kaudu elada halva ilma kätte jäänud kaaskodanikele kaastundlikult kaasa 🙂 tegelikult tahaks väga seda imevahendit proovida, et äkki teebki imesid.

 38. Tiina ütleb:

  Mullegi meeldib sügise juures need nö halvad vihmased ilmad (aga ainult vahest, mitte koguaeg ?) sest mulle meeldib vahelduseks sellised kurvad, veidike melanhoolsed ilmad ?

 39. Triin ütleb:

  Mulle meeldivad värvilised lehed ja üldse kogu see kirjuks muutuv loodus 🙂 Ja muidugi seened! ?

 40. Karin ütleb:

  Sügistormidega on mõnus toas praksuva kamina ees istuda ja õues möllavat tormi vaadata. 🙂

 41. Cätlin ütleb:

  Meeldib see et saan oma kollast sügisjopet jälle kanda ?

 42. Triin ütleb:

  Meeldib sahistada langenud lehtedes, koos lastega kastaneid korjata ja õunu süüa 🙂

 43. Heli Tappo ütleb:

  Mulle meeldivad sügise värvid. Meeldib istuda toas küünlavalgel kui vihm akna taga sabistab 🙂

 44. Hele ütleb:

  Mulle meeldivad poriloigud, värvilised lehed, seenemetsas käimine..ja veel väga palju asju 🙂

 45. Hedi ütleb:

  Värske karge hommikune õhk ja värvilsed lehed.

 46. Kristi ütleb:

  Sügis on nii eriline aeg! Need sügise värvid on nii kutsuvalt imelised. 🙂

 47. Kadi ütleb:

  Värvilised lehed ja neis lastega hullata, seened ja metsas seenel käia.

 48. KristaBen ütleb:

  Minule meeldivad langevad lehed, eriti vahtralehed ja nende sees sahistamine oma kahe pisikese preiliga- rõõmu kõigile! 😉
  Ja selle juures veel sügisene kuldne päike! Aga tänasel tormisel päeval meeldib mulle toas soojaks kütta ja teha pliidi või kamina alla tuli ja siis pleedi sees end kerra tõmmata ning lihtsalt olla ( seda ju lastevanematele niigi harva saab juhtuda) ?
  Aga peaks ära proovima selle aine, vaataks kas minu pisikesed ka kuivemaks jäävad ja muidugi mõista mina ISE ju ka ??

 49. Kaisa ütleb:

  Mulle meeldib sügise juures autoga ringi sõita (no sest hea soe ja kuiv ??) ja vaadata, kuidas ümbrus järjest värvi muudab. Iga sügis saan endale uue suure, sooja ja ülipehme pleedi, mille sees on nii mõnna olla sellel ajal, kui korteris veel ei köeta. Kui ilmad jahedamaks hakkavad minema, siis teeb vanaema laupäeviti verivorste, mis on koos pohlamoosiga maaaaailma parimad. ??

 50. Einike ütleb:

  Värvilised lehed ja seenelkäik 🙂

 51. Liis ütleb:

  Mulle meeldivad värvilised lehed vist kõige rohkem ? ja lisaks meeldiks gogonano koos nende ilmadega.

 52. Käde ütleb:

  Värvilised lehed ja kuuseriisikad

 53. Reelika ütleb:

  Veidi outofftopic küsimus, aga kas see toode ka diivanile mõjuks? Või pigem ikka õueriided -jalatsid?

 54. Mariann ütleb:

  Oooo. Aitäh, et gogonano meelde tuletasid. Peab ka asjad üle käima

 55. Terje ütleb:

  Meeldib see, et algab taas hubane küünlaaeg?

 56. Liisa ütleb:

  Värvilised lehed võivad isegi päris ilusad olla, aga muidu olen täielikult suve inimene 🙂

 57. Lille ütleb:

  Vihmas tantsimine? Ja lombid.

  • Lille ütleb:

   Ja unustasin õunakoogi. Muul ajal väga ei tee, aga koduaia õuntest kook on parim. Sel aastal tegin ka enda retsepti järgi.

 58. Maare-Liis ütleb:

  Meeldivad porilombid, värvilised lehed ja vaadata kuidas metsloomad oma suvised kasukad talviste vastu vahetavad. Õunamahla lõhn ja seenepurgid riiulis…. mmm kui mõnus. 🙂

 59. Kati ütleb:

  Seened ja pärast vihma värske õhk.

 60. Piibe ütleb:

  Mulle meeldib märg ja tormine sügis, sest siis pole mitte mingisugust survet laste või ühiskonna poolt, et peaks õues värske õhu käes istuma… Saab rahumeeli toas lebada ja laisk olla. Samas, võib-olla on märg ilm ebameeldiv, sest mul pole gogonano spreid ja ma saan vihma käes märjaks? ?

 61. Jelena ütleb:

  Kirju loodus, ōunad

 62. Maris ütleb:

  Ma naudin sügisel looduse värskust. Eriti peale kuuma suve, nagu meil oli. Võin rahus toas olla ja villaseid sokke kududa.

 63. G ütleb:

  Selles märjas sügises on vahepeal ka mõnusaid päikesepaistelilsi ilmasid mil saab nautida looduse värve. See teebki sügisest mu lemmikaastaaja:)

 64. Mari-Liis ütleb:

  Mulle meeldib sügise juures võimalus valida jaheda ja sooja vahel 🙂 mõni päev on tore nautida õues sügise värve, hüpata porilompides ja teisel päeval on kõige parem vaadata aknast vihma, pugeda lapsega mehe kaissu ja nautida sooja teed ?

 65. Gea ütleb:

  Sügise värvid ja koduõunad ?

 66. Tene ütleb:

  Meeldivad sügise lõhn ja värvid. Et saab suure suure salliga käia. Meeldib aünnipäev. Meeldib see pimedus

 67. Kristi ütleb:

  Mulle meeldib see, et võib ilma ühegi süümekata soojas toas mõnusalt olla. Aga väljas meeldivad mulle punased vahtralehed!

 68. Maris ütleb:

  Sügise juures on kõige parem magusad õunad ja värvilised puud. ?

 69. Minna ütleb:

  Sügisevärvid meeldivad.

 70. Ave ütleb:

  Kuna mul on kolm last ja neile meeldib sügisesed veelombid,porimülkad,puulehed ja ma ka luban neil kõigi nendega lustida,sest lapsed oleme kord elus, aga pärast seda lustimist on emmele jubedus, kuvatamine,pesemine,pori …prrrr, polnud ennem kuulnud sellest vahendist ja nüüd tekkis küll suur huvi,et saaks ka teha enda elu lihtsamaks ?

 71. Annika ütleb:

  Just täna hommikul rääkisin sellest tootest. Pole kasutanud, aga huvi suur.
  Sügise puhul meeldivad ikka ilusad värvilised lehed ja poriloikudes on ju ka tore hüpata ?
  Eriti tore oleks lasta lastel südamerahus seda teha koos GoGoNanoga ?

 72. Olavi Griffel ütleb:

  Meeldiv on vaadata, kuidas lehed muudavad värvust, andes omapära tavalisse rohekasse loodusesse.

 73. Mai-Liis ütleb:

  Sügise soojus ja päikesevalgus, mida tänavon võrreldes saabuva talvega väga palju.

 74. Maaria ütleb:

  Mulle meeldib lastega loikudes mängida – kui on selleks sobiv aeg, siis nad saavad seda ka nautides teha nii,, et vett ja soppa lendab ? Riided meil samuti “kaitstud” GoGoNano spreiga ja uueks hooajaks olekski uut vaja. Kui ei võida, siis tuleb tellida, sest see tõesti parim! Nüüd, kus kolmandal põnnil ka jalad all, kuid samm veel nii sujuv pole ning lokudes rohkem pepuli ja käpuli asjatab, siis tuleb kogu varustus veekindlaks spreitada ??

 75. Nele Kõli ütleb:

  Meeldib sügislõhn ja päike !!

 76. kessbel ütleb:

  Sügise juures on tore see, et siis ma pole ainus, kes kõikaeg nuuskab 🙂

 77. RR ütleb:

  Meeldib, et saab teed juua. Tean-tean, suvel saab ka, aga kuumaga ei taha ju (ainult vinguks kui saaks :)).

 78. Merle ütleb:

  Meeldib värvikirev sügisloodus 🙂

 79. Kaire ütleb:

  Nii imelik kui see ka pole, siis sügistormid 🙂 eriti mere ääres

 80. Skadi Kriel ütleb:

  Sügis on ilus aeg, sest siis saab seeni :). Ja metsas on imeliselt värviline loodus, mis rahustab, annab energiat ja kosutab hinge. Eriti kui väiksel künkal juhtud alla metsa poole vaatama, siis näed kui värvikirev meie Eesti loodus ikka on. Silm puhkab. Kodumaal on hää olla.

 81. Tiina Saviir ütleb:

  Mulle ausalt kõige rohkem meeldib hommikul kl 8 metsa kimada,nii et natuke tibutab,vihmasajus seeni krahmata,koju tulla nunnud kupatama visata,tass teed sidruniga naha vahele keerata ja siis aknast pisikesega tormi vaadata ja vihmatilku aknalt lugeda.. See on see osa aastast mida ma kaifin ja ootan lausa!

 82. Maarja ütleb:

  Meeldibki see sügisene tuul ja torm. Eile sai lisaks ka vihma ja peale seda eriti erksat vikerkaart näha. Õhk on mõnusalt värske ja samas päike veel soojendab. ?

 83. Evy. ütleb:

  Kevadine ja suvine aed on alati ilus. Sügisene aga hoopis tume ja must aga mulle nii meeldib sügisene aia koristus ja kõige rohkem meeldib lehtede riisumine. Õnneks meil aias puid jagub ( meeletult suur kask ilutseb aias) ja lehti saab ikka riisuda mitu nädalat järjest ennem kui lehed täielikult maas.
  Kahjuks ei meeldi see, et meie maja esise auto sõidu ja käimis ala pole veel valmis ja seega on iga sügisene ja kehvema talvega mure kuidas saada näiteks autosse ilma et tööle jõudes jalad paksu muda kihiga kaetud ei ole.

 84. Sirly ütleb:

  Sügislehtedes sahistada ja lastega koos kastaneid otsida 🙂
  Loosiõnn….sellega on nirusti, kuid ei väsi lootmast 😀

 85. Kelly ütleb:

  Suht naljakas aga mulle meeldib, et on tammetõrud on igal pool. Mul on tammetõru välimusega kõrvarõngad ja siis ma naudin, et need matchivad loodusega. 😀

 86. Kärol ütleb:

  Värvid ?

 87. Helena ütleb:

  See sprei paistab hea asi olevat!
  Mulle on alati meeldinud see, kui ilmad lähevad külmaks ja inimesed ronivad tuppa üksteise ligi. Sügise lõhn on ka kuidagi häid mälestusi tekitav. ?? Ja seened! ?

 88. Aile ütleb:

  Proovin kindlasti ära, isegi kui seda komplekti ei võida. Mul on mitmed jalanõud mis vajaks lisakaitset

 89. Mari ütleb:

  Mulle meeldib sügis, sest siis saab kinke (mul on sünnipäev) ?

 90. EK ütleb:

  Märjas ja sombuses sügises on nauditav riietuda ninaotsani ilmastikukindlastesse riietesse-jalatsitesse, minna õue vihma kätte ja siis tunda, kuidas vesi voolab mööda külgi ja vihm pritsib silma, kuid riiete sees on soe ja kuiv 🙂 Eriti hea on veel kui rattaga sõita 🙂

 91. Birgit ütleb:

  Vihm ja värvilised lehed. 🙂

 92. Siret ütleb:

  Sügis tähendab seda, et varsti tuleb lumi ja seda ootan iga aasta eriti 🙂

 93. Kätu ütleb:

  Sügises meeldivad ilusad värvid..:) soovin osaleda loosimises, laste puhul vajalikud asjad 🙂

 94. Kätu ütleb:

  Soovin osaleda loosimises. Laste puhul väga vajalikud asjad. Aga sügises meeldivad eelkóige ilusad värvid, nt vahtralehed ? jne. Lastele kindlasti meeldivad poriloigud ?

 95. Eve ütleb:

  Aga minule meeldib lastega porilompides paterdada ja pärast mõnusalt soojas toas teki sisse kerra tõmmata ja head sooja teed juua 😀

 96. Kadri ütleb:

  Sügis on minu aastaaeg. Mulle on ta alati meeldinud oma tujukuses – vahel rõõmsalt päikesesärane ja lehekirev, vahel udune ja unistav. Ja kui ilm ikka päris vihaseks kisub, siis saab alati endale meelde tuletada, et ega see kestma jää 🙂

 97. Liis ütleb:

  Meeldivad sügise värvid. Ja lastele porilombid :).

 98. Anni ütleb:

  Mulle meeldivad sügise juures kõige rohkem algavad sarjad. Küünlad ja tee juurde ja kannatab täitsa ära selle märja ja pimeda aja 😛

 99. Sigrid ütleb:

  Mulle meeldib sügise juures õunamahla tegu ja ilusad päikeselised hommikud, kus on nii palju värve. ?

 100. Anne ütleb:

  Mulle meeldib see kampsunite kandmise aeg, kui saab teha sooja teed ja seda ka ilma liigse higistamiseta juua ? sallid ja mütsid on mõnusad ja jalgadega mahakukkunud lehtedes sahistada meeldib ka! Küll aga ei meeldi üldse need läbivettinud laste(ja enda) riided, jalanõud, kindad, mütsid, sallid jne, seega Gogonano on vaja kindlalt ära testida!

 101. TIINA ütleb:

  Sügise juures kõige rohkem meeldib mulle värvilisus ja hommikute kargus.

 102. Maarja ütleb:

  Värvilised lehed, karge õhk ja mõnus päike.

 103. Anneli ütleb:

  Tegelikult ei meeldi mulle sügis. Meeldib kevad, sest siis on kogu ilus aeg veel ees, armastan suve ja eks talvelgi on enda plussid (lumi, jõulud), aga sügis on minu jaoks kõige kurvem aeg. Puhkus on läbi, terve suve jooksul poputatud lilled närtsimas, maal enam käia ei saa, ilm keerab ära, jne.

  Samas mulle meeldib väga vihm ja sügisel tuleb seda tõesti palju. Nii ma siis istun fliisi sisse rullituna toas või rõdul, joon sooja teed/kohvi/kakaod ja vaatan vihma ning ohkan, et tuleks juba varsti kevad.

 104. Geisi ütleb:

  Värvilised lehed, seenelkäik, karge õhk ja soe päike

 105. Piret ütleb:

  Aiasaadused, seened ja lehehunnikutes mõllamine need asjad on sügises ägedad.

 106. Kadi T ütleb:

  Sügisel naudin ma kõige rohkem seda kui ilm on juba kõhedam ja päike on väljas ja siis keeran selja päikse poole ja lasen päiksel tagumikku soendada.

 107. Tiina Saareoja ütleb:

  Sügises on palju värve ja metsas käia seenel,marjul ja saab ilusaid pilte .

 108. Kätlin ütleb:

  Sügise värvid, natuke vihma, talveootus

 109. Merlin ütleb:

  Värvilised lehed ja seened

 110. Monika ütleb:

  Kuna fännan värvilisi asju, siis kindlasti esiteks ütlen, et mulle meeldivad sügise juures sügisvärvid. Teise aspektina tahaks ära mainida selle, et jah sügis on sombune ja märg, aga see on vaheldus, ühtpidi põnev, miskit teistmoodi, kui oleks vaid suvi, siis läheks ju igavaks. Igas asjas on miskit positiivset, iga asi on millekski hea, elu tuleb võtta huumoriga. Sügis on muhe aeg: palju mõnusat sooja teed, küünlavalgus, imepehmed pleedid, õues karge õhk ja kui õige riietus seljas, siis polegi vahet mis aastaaeg on, tuleb lihtsalt nautida iga hetke, mis antud.

 111. Tiina Männik ütleb:

  Mulle meeldivad sügise värvid ?

 112. Kerli ütleb:

  Kõige enam meeldivad mulle sügishommikud. Sellised kus värske natuke karge õhk, kuid päike särab tööle kõndides näkku. Vaadata seda värive mängu looduses on lihtsalt puhas rõõm. 🙂

 113. Helen ütleb:

  Niikaua kuni loodus on ilus värviline, niikaua ei kurvasta ka vihmane ilm. On vähemalt ilus vaadata ?

 114. Relika ütleb:

  Sügisel on imelised värvid ja kui veel päike juhtub välja tulema – nii ilus! Värsked juurviljad on väga maitsvad ja õunu saab otse puult oma käega korjata. Meeldib kuulata kuidas õues vihma sabistab samal ajal kui ise olen end soojas toas mõnusalt kerra tõmmanud.

 115. Ethel Alviste ütleb:

  Sügis ongi minu lemmik aastaaeg. Enamus aja on jah pime ja sombune jne.
  Aga need hommikud, kui õues on udu, kui puhub õrn tuuleke ja pilve tagant paistab veidi päikest. Või jalutan mereäärde ja meri räägib lainetega oma lugu..või et sügisel saab riisuda! Või et mul on oktoobris sünnipäev ?
  Aga no suht tüütu on küll, kui lastel kogu aeg vaja jälle õues katsuda ja vaadata, kas riided ja jalatsid kuivad. Kahjuks ei ole seni võimalust järgi neid tooteid proovida olnud. Loodame siis õnnele ?

 116. Ingrid ütleb:

  Sügis on ilus oma värvidega ja kindlasti seente ja muude metsaandidega?

 117. Ave ütleb:

  Värvid, lehtede sahin ja isetehtud värske õunamahl ??

 118. Maarja ütleb:

  “Pärast lahusti aurustumist moodustub pinnale fluorpolümeeriga modifitseeritud nanotehnoloogial põhinev kaitsekiht, mille paksus võib olla kuni 1/1000 mm ning mis on vett ja õli hülgav. .”
  Kui keskkonnaohutu antud toode on? Saan aru, et peaks lenduvate (mürgiste) gaaside tõttu õues pihustama? Nanoosakesed + keskkond on tänapäeval päris karm probleem..

  • GoGoNano ütleb:

   Tere Maarja,

   Toode on testitud ja vastab kõikidele nõuetele mis Euroopas kehtestatud. Töötame pidevalt selle nimel, et toode oleks võimalikult ohutu nii keskkonnale kui inimestele, uurides nende mõjusid ja tehes vastavaid muudatusi. Nanotehnoloogia on alles täiesti uus suund sellisel tasemel ning reaalselt ei tea neid ohte ega pikemaajalist mõju keskkonnale mitte keegi, samas kasutatakse nanoosakesi juba pea igas eluvaldkonnas ja ühe rohkem. Meie tooted ei sisalda mitte ühtegi kantserogeenset ühendit!

   Nagu kõikide teiste aerosoolide ja kodukeemia puhul on soovitav ka meie kaitsevahendit pihustada värskes õhus või korralikult tuulutatud ruumis.

 119. Anu K ütleb:

  Sügise juures parim on värvilised lehed, eriti vahtra omad. Ja muidugi laste siiras rõõm porilompidest. Igas porilombis peab vähenalt 3 korda ikka käima 🙂

 120. Birgit ütleb:

  Mulle meeldib see, et lõpuks ometi “saab” kodus ja toas olla 🙂 Suvel ei raatsi valget aega toas raisata, sest küll sügis-talvisel ajal jõuab (koristada ja korrastada ja sorteerida ja mis kõik veel kaasneb esimest aastat poolikus majas elades – mitte maja ei ole poolik, vaid remont. 🙂 ) Samas meeldib mulle tohutult lehti riisuda ning mis saaks olla toredam kui kogu taevast alla sadav vihm mind kohe läbimärjaks ei teeks 😉

 121. Sille ütleb:

  Sügises meeldib mulle see soe hubasus, mis tekib koju, kui ahjud köevad, soojad riided ripuvad nagis, pereliikmed ei torma mööda ilma ringi, sest õues on pime ja jahe. On tunne, et see on aeg endale ja oma perele.

 122. Eva ütleb:

  Mulle meeldib see, et saab sooja pleedi alla kerra keerata ja loota, et selle pideva pimedaga lapsed mind sealt pikutamast ei avasta 😀 aga tegelikult…parim aeg tegeleda küünalde põletamise ja sooja tee nautimisega. Kui laste riided veekindlaks saaks, siis olekski peaaegu et ideaalne?

 123. Kaisa ütleb:

  Laste rõõm suurte ja väikeste lompide üle ja need ilusad värvid, mis sügisel on :),

 124. Triin ütleb:

  Mulle on alati sügis meeldinud. Saab lõpuks riidesse panna, kanda mõnusaid villaseid jakke, toredaid saapakesi jne.
  Samuti algab siis kool/lasteaed!

 125. Adele ütleb:

  Sügisene mets, kuhu saab koos lastega. Ja muidugi need porilombid kuhu saab mõnisalt maanduda ??

 126. Kristiina ütleb:

  Sügisevärvid, vihmasabin aknaklaasil,värske õhk ja pilve tagant piiluv päike on kõik liiga ilus ja hea, et seda mitte nautida.

 127. Katrin ütleb:

  Sügise juures meeldivad mulle sügisvärvi ja eriti veel mõnusal päikesepaistelisel päeval. Hea on ka toas kuulata vihmasabinat aknalauale.

 128. A4 ütleb:

  Selle juures meeldibki see et lapsed hyppavad igal suvalisel ajal porilompi..aga..ei arvesta et koguaeg pole kummikuid jalas?
  Ja no sygis on mõnus värviline..enne oli k6ik yhte värvi siis nyyd ikka mõnus

 129. Marju ütleb:

  Mulle meeldib sügis ainult selle pärast, et siis on sünnipäev. Kuigi viimastel aastatel ei taha seda vananemist enam sugugi pidada 😀
  Aga muidu meeldivad värvilised vahtrapuud.

 130. Jaanika ütleb:

  Meeldivad sügisvärvid, valmivad viljad, porilombid, vihma ja tuulehood, kui neid saab toast vaadata, porilombid. Mulle väga meeldivad porilombid ja me võtame eraldi aega lapsega,et nendes käia. Kõige rohkem meeldib see,et see lähenev pimedus tekitab esmalt õdusust ja soovi küünlaid põletada. Detsembriks on juba väga kõrini sellest pimedusest, aga oktoobris/noveõbris on see kuidagi eriti õdus ja mõnus

 131. Mari ütleb:

  Mulle meeldib sügisel Pühajärve ääres jalutada. Ja väga naudin seda, et ei pea enam aias rabelema (muru niitma, ampleid kastma ja lillepeenrast maltsa välja kiskuma).

 132. Birgit ütleb:

  Ooo mulle meeldib kogu sügis: nii need värvilised lehed kui ka kõdulõhn kui ka viltune vihm!

 133. Carmen ütleb:

  Mulle kui õpetajale meeldib, et kõik-kõik on uus septembrikuus! Ja no natuke veel ka oktoobrikuus. Novembris ilmselt enam mitte 🙂

 134. Kadri ütleb:

  Mulle meeldib sügis väga. Ainult niikaua, kui on värviline. Edasi sealt ei meeldi. Aga lastele meeldib lehtedes sahistada ja porilompides plötserdada.

 135. Kelly ütleb:

  Sügises on ilusad värvilised lehed, mis natukenegi hallile vastu panevad. 🙂

 136. Janne ütleb:

  Vihmase ilmaga saab süümekateta toas istuda ja puhata lõpuks 🙂

 137. Margot ütleb:

  Meeldib sügise juures see värvilisus! ?

 138. Maaria ütleb:

  Värvid!

 139. Hedi ütleb:

  Meeldib sügise niiske ja karge õhk! ?

 140. Merli ütleb:

  Sügisel meeldib mulle puulehtede värvumine ja ka sügisene lõhn. Kodus põletan rohkem küünlaid ja veel meeldib pisipreili elevus eesseisva sünnipäeva ja jõulude ootusest.

 141. Carmen ütleb:

  Ikka värvilised lehed! Eesti loodus on nii rikkalik ja seda just sügisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…