Mis juhtus Esileediga? Mängude nädala neljas mäng – Õuemäng Purgi Täpsusvise

Postitus valmis koostöös Apolloga

Neljas mäng. Õuemäng Purgi Täpsusvise, mida toob maale Dada AD OÜ. Oh ei! See on jälle täpsusvise ja jälle on Esileedi rõõmsa näoga karpi avamas. See tähendab seda, et ta tahab kindlasti ka osa võtta. Oh, ei! Alles me mängisime Mölkky mängu (Loe SIIT), kus ülesandeks oli õues maha asetatud pulgad pikali saada ja nüüd on uueks mänguks purgivise. Kui erinev see olla saab?

Mängus on kümme purki, millel kõigil on peal number ühest kümneni. Mängija peab asuma kokkulepitud joone taha ja väikese padjakesega purgid pikali viskama nii, et ta teeniks kokku 21 punkti, sest siis on ta võitnud.

Esileedi sammus võis tajuda energiat ja rõõmu, kui ta mänguks valmistus. Lisaks on küla lapsed meie mängude nädalast haisu ninna saanud ja nüüd oli mängu pretendente juba mitme võrra rohkem kui varem. Mis seal’s ikka. Noorsand on alati nii liigutatud kui keegi temaga mängima tuleb. Seega, naabrilapsed – olete ikka oodatud. Aga ainult õues. Ja vaikselt.

Kuid seda mängu vaikselt mängida ei saa ning seda kahel peamisel põhjusel. Esiteks on purgid tehtud plekist, mis annab mängule nii palju juurde, sest kui need oleks papist või plastikust, siis kaoks ära see mõnu, kui terve purgihunnik kokku variseb. Teiseks vaikuse rikkujaks on minu trash talk. Ma ei saanud ju Esileedil lihtsalt visata lasta. Ma pidin ta vaimse tasakaalu kuidagi uppi ajama. “Ma usun sinusse Esileedi. Terve küla rahva silmad on sinu viskel!”, “Mitu tuhat silmapaari loeb blogist, kuidas sul siin mängus läheb. Ära vea neid alt!”.

Esileedi ajas silmad kissi nagu ta on näinud filmis snaipreid tegemas, võttis käega hoogu ja lennutas padja purkide suunas ning….

…padi lendas umbes meetri jagu purkidest mööda. Kogu aed jäi hetkega vait. Isegi maailma lärmakaim laps, Noorsand, jäi Esileedit vaatama. Andsime talle uue võimaluse, sest ilmselgelt sihtis ta midagi muud, sest kuidas on üldse võimalik nii mööda visata? Ta võttis hoogu ja viskas ning see lendas umbes meetri jagu teiselt poolt mööda. Maailma kord on taastatud – Esileedi seda mängu küll ei võida!

Minu kord. Võtsin padja, viskasin ja kuigi eesmärgiks on saada 21 punkti, ehk visata tuleb targalt, siis lihtsalt selleks, et Esileedi saaks imetleda oma imepärase abikaasa täpset kätt, viskasin padja, mis tabas täpselt alumise purgirea keskele ja kümnest purgist üheksa kukkusid kolisedes ümber. Ma ei tea, kas mulle tundus või see juhtus päriselt, aga ma kõndisin vist aegluubis purkide suunas, et nad püsti panna, samal ajal kui Esileedi hämmeldunult mind selja tagant vaatama jäi.

Ka järgmise viskekorra ajal ei suutnud Esileedi tabada enda purke. Kõik olid hämmingus ja eelkõige Esileedi: “Henry, äkki on mul midagi ajus viga? Äkki on mul mingid tõsised koordinatsiooni häired!” arvas ta murelikult. “Tõenäoliselt mu kallis. Tõenäoliselt”, vastasin ma keskendunult kui järjekordselt visatud vise enamus purke graatsiliselt über ajas.

Teil tekib õigustatult küsimus, et kas Esileedi üldse mõne purgi mängu jooksul ümber viskas? Jah, peale ei-tea-mitmendat katset. Ja tal vedas, et ma seda korda just pildistasin ka ning seda võib tõestusena siinsamas pildil ka näha. Vaadates ta keskendunud nägu, pole ka ime.

Ka lastele meeldis purke visata, sest kellele ei meeldiks? Sul on suur torn kolisevaid purke ja su ülesandeks on need kolinal maha visata. Perfektne mäng. Mäletan kui oli aeg kui paljud kogusid õllepurke, siis mu sõber oli kõik kapi pealsed neid torne täis ladunud ja ma mäletan siiani seda kihku, mida ma tundsin kui ma mõtlesin, et tahaks teada, mis häält need teeks kui ma neid palliga viskaks. Polnud minus seda kuraasi ja julgust neid ümber visata ja siiani kahetsen. Siit ka elutarkus – sa kahetsed alati vaid seda, mida sa ei teinud, mitte seda, mida sa tegid. Jättes äärmused välja, siis täpselt nii ongi.

Purgi täpsusvise on olnud tõeline hitt, sest seda saab mängida ka toas ja kaksikutel ei saa küllalt. Noorsand on olnud küll suurema osa ajast endast väljas, sest kaksikud tahavad ainult loopida, aga purke ise püsti ei pane. See tähendab, et Noorsand sätib purke ja enne kui ta jõuab joone taha neid ümber viskama, on üks kaksikutest need salakvalalt hoobiga pikali ajanud ning jookseb juba appi karjudes mööda elamist ringi, sest ta teab, mis on tulemas.

See on olnud meil ka abiks asjade lahendamisel, sest tavaliselt kui me otsustame, kumb meist mõnd tüütut kodutööd tegema peab, mängime me alati kivi-paber-kääre. Sel nädalal tegid meie eest otsuseid ka purgid – kes saab suurema skoori, see võidab ja teine peab seda tegema, pluss korjab purgid kokku. Kahju on ka tõdeda, et Esileedi on aina osavamaks saanud ja kõik need mängud olen kaotanud mina.

Kui soovid ka ise enda täpsuse proovile panna ja võita endale Dada õuemängu Purgi Täpsusvise, siis kirjuta postituse alla kommentaariks, milles sina osav oled. See võib olla mis iganes. Mina olen näiteks osav purgi täpsusviseks (ajee!), laste lõunaunne panekus ja omleti valmistamises. Jäta see kommentaarina kas blogi alla postituse alla FBs ja üks kommenteerija, kes peab olema ka meie ja Apollo FB lehe jälgija, saab endale ka selle vahva mängu. Kõik viis mängu loosin ma välja juba sel neljapäeval ja kuulutan välja meie FB lehel.

Teised mängud, mida me mängisime, võib leida siit:

 1. Mölkky
 2. Vestluskaardid: karjäär
 3.  Mimiq

 

Kommentaarid

“Mis juhtus Esileediga? Mängude nädala neljas mäng – Õuemäng Purgi Täpsusvise” on saanud 20 vastust

 1. Angeelika ütleb:

  Koristamises ?

 2. Carolin ütleb:

  Hmmm, milles ma siis osav olen? 😀 Ma arvan, et vendade kallal nokkimises ? Alles paar päeva tagasi, kui seiklesime discgolfi mängides metsas ning mu vend hellitas lootusi, et eesoleva korvi tabab ta kümnesse ning mina ta lootused purustasin, ütles ta: “nõme väike õde”! ?? Aga ma arvan, et veel olen ma osav laua- ja õuemängudes, loomingulises mõtlemises ja pereliikmete naerutamises 😉

 3. Kati ütleb:

  Mina olen viimasel ajal osav haigeks jäämisel 🙂

 4. Sirlin Raag ütleb:

  Ma olen osav tolmuimejaga koristamisel.Mulle meeldib puhtus ja kord ja seega on tolmuimeja tihti minu kasutuses.Saan ikka koguaeg riielda,et miks ma sellega jälle ringi siblin 🙂 Naeran rõõmsalt vastu ja jätkan tööd 🙂

 5. Pille-Riin ütleb:

  Mul tavaliselt tuleb asjade planeerimine hästi välja.

 6. Triin ütleb:

  Ma olen suht osav matemaatikas. Heameelega arvutan tulevikus kõikide mängijate punktid kokku ☺️

 7. Triin K ütleb:

  Mina olen osav läbirääkimistes lapsega, noolemängus ja Sudokude lahendamises ?

 8. Laila ütleb:

  Mängudest olen osav xboxiga bowlingu mängimises. Päris mängus läheb alati nässu. Muidu olen kõige lihtsamate asjade käkki keeramises osav.

 9. Jelena Kikkas ütleb:

  Noo aias olen osav ja kana tagaaajamises, pojale suppi keetmises kh vist – alati hea isuga sööb

 10. Marii ütleb:

  Osav laste maadluste lahutaja??

 11. Triin ütleb:

  Olen osav söömises ja lastega koos lollitamises (söögi tegemine ja õues olemine)

 12. Brigitta ütleb:

  Koristamises osav,see ei lõppe kumagi 3 lapsega 🙂

 13. Geidi ütleb:

  Osav.
  Mhmm. Tehnika lõhkumises olen ma osavaim. Wii-s olen ma osav (kuigi enda kodus on x-box)
  Tortide tegemises olen osav. Laste arvates ka nende sünnipäevade korraldamises olen ma osav.
  Mängudes olen ma osav carcassonnes aga see on ka mu lemmikmäng. Ma nii tahaks öelda, et olen ka osav Monopolis, sest see on mu teine lemmik aga kahjuks ei ole.

 14. Kristi ütleb:

  Ma olen osav aja raiskamises. Iga kord, kui lapse magama, mõtlen, et ooo küll mul nüüd on aega oma asjadega tegeleda, aga enne seda käin korraks internetis….ja siis juba ärkabki laps! Ma isegi ei tea, kuidas ma selle vapustava talendi saanud olen, aga tegelikult tahaks sellest lahti saada. No ja seda mängu tahaks ka, kuigi ma olen uskumatult koba ja suudan ilmselt selle koti visata hoopis vales suunas, lõbus ikkagi! 🙂

 15. K.H ütleb:

  Olles üksikema vähe alla 2a-le lapsele, tuleb osav olla pea kõiges ? eriti osav olen aga koristamises, öösiti õppimises ja esseede ja PP-de tegemises ning it-alal ?

 16. Liisi ütleb:

  Mina olen üliosav just nimelt mööda viskamises… seega kui tahan, et natukenegi sihtmärgile pihta saada pean viskama väga teises suunas.

 17. Anneli ütleb:

  Mina olen osav mossitamises ja meisterdamises! Õnneks meisterdamises veidi rohkem – teen õnnitluskaarte, karpe, voolin, tuunin mööblit, kedan ise seepi ja muud kosmetikat, valmistan tarbeid sünnipäevapidudeks ja teen miljon muud asja! Viimasel ajal olen ise tegema hakanud lauamänge, mõrvamüsteeriume ja muid mängukaarte, sest armastan mängida.

 18. Siiri-Liis ütleb:

  Ma olen parim valede valikute tegemises, kui on valida kahe asja vahel, valin ma alati valesti 😀

 19. Kristel ütleb:

  Olen osav väitlemises! Juba lapsena öeldi, et ma peaksin poliitikasse minema, sest vastust võlgu ei jää ja endale pähe astuda ei lase! Ja Rummy’s (ka väga hea mäng! Soovitan soojalt! Kahjuks nii väikestele lastele ei passi)

 20. R ütleb:

  Nätsumullide tegemises?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…