Paleo 30 day challenge done and dusted

Nii. Paleo 30 päeva challenge sai nüüd siis mööda. Ma siis muljetan veits.

Kõigepealt tulemustest. Tulemustest nii palju, et kaotasin selle kuuga 8,1 kilogrammi. Täiesti uskumatu. Ja ma ei piiranud enda toidu koguseid. Ma lihtsalt lülitasin välja toidu, mida ma teadsin tegelikult juba enne, et need ei saa mulle kasulikud olla.

Paleo-Food-PyramidKas ma olin täiesti paleo selle kuu jooksul? Mitte päris. Näiteks üks asi, mida ma ei järginud religioosselt, oli see, et ma ei piiranud enda puuviljade tarbimist. Ma sõin jätkuvalt nii õunu, ploome, banaane kui arbuuse. Minu tavaline hommikusöök koosneski just puuviljadest või siis rohelisest smuutist, kuhu ma lisasin lisaks spinatile ka puuvilju. See, et ma söön hommikuks puuvilju, sai külge harjutatud juba mõnevõrra varem.

Teine asi, mida ma endale aegajalt lubasin oli mesi. Ma küll ei tea, mida tähendab toormesi, või mahemesi, kuid mesi, mida mina tarbin, on tuttava mesiniku käest saadud. Tal ei ole küll mahe märgist, kuid see koht, kus ta tarusid peab, on üpris kaugel põldudest, mida pritsitakse. Vahel, kui mul tuli soov süüa midagi magusat, siis super segu oli peotäis pähkleid, hunnik mustikaid ja peale lusikatäis mett. Parem, kui ükski maius, mida telekast meile pähe üritatakse määrida.

Kuu keskel sõin ma ka korra aedube- need tavalised oad, mida siis soolasena süüakse. See oli ainuke päev kuus, kui ma tundsin seederaskuseid. Ma veetsin öö otsa kõhuvalude käes ja pool järgmisest päevastki läks veel nahka, sest kõhuvalu ei soodusta eriti sügavat und.

Mida ma siis enda puhul märganud olen. Esiteks loomulikult seda, et riided, mis mulle lootusetult kitsad olid, on nüüd lihtsalt kitsad. Eile tegime esileediga korraliku kappide inventuuri ka, et panna kõrvale kõik, mida hetkel ei kasuta. Siis sai erinevaid riideid selga proovitud…. Mitte veel parajad, kuid oktoobri lõpus proovin uuesti.

fat-guyTeine asi, mida see 30 päevane paleo challenge mulle andis, oli see, et mul on tekkinud tugev tõrge rämpstoidu vastu. Kolmapäeviti on Tartu pimedatekoolis tihti peale õhtusöögiks piimasupp ja missugune tänapäeva noor ikka sooviks süüa õhtusöögiks piimasuppi (muide kui on kaks asja, mida ma elus kõige enam kardan, siis see on kõdi talla alt ja juurvilja-piima supp). Kuid igal kolmapäeval viin ma siis mõnele toitu, mida nad tellivad. See on alati rämpstoit Fastersist. Varem, kui ma sinna rasvalõhnalisse putkasse sisse astusin, käisid neelud ja ma pidin endaga tegelema, et mitte endale seda osta. Nüüd ei jõua ma ära oodata, et sealt minema pääseda. Selleks, et sundida mind praegu sööma mingit burgerit, friikaid või jooma Cocat, peaks keegi mind kõvasti kinni hoidma, paigale sundima ja seda pa*ka mu kõrist alla valama.

Igal juhul see ajupesu, mis ma endale siin paleoga teinud olen, on olnud sedavõrd efektiivne, et kui mul ei ole võimalik süüa maksimaalselt paleo lähedast toitu, siis ma jätan lihtsalt söömata.

Igal juhul ma jätkan seda paleo teekonda, sest sel on tõepoolest potenstiaali muutuda elustiiliks. Küll ma lülitan mõned asjad järkjärgult tagasi nagu parmesani juust ja kartul(või bataat, ei ole veel otsustanud).

Minu käest on küsitud, et miks ma numbreid ei nimeta, et palju ma siis kaalun. Kuid eks ma olen eluaeg neid numbreid häbenenud ja olen arvanud, et need numbrid justkui räägivad midagi minu kohta. Kuid tegelikult mitte. Tegelikult ei oma numbrid mingit tähendust. Mul ei ole vähimatki vahet palju ma kaalun. Ainus põhjus, miks ma ikka kaalule astun, on selleks, et näha, et see liigub õiges suunas. Kuigi peegel on parim indikaator, et näha enda arengut, siis vaatepilt peeglist ei erine suurt sellest, missugune oli see nädal enne. Seepärast ma ikkagi kaalun end. Kuid selleks, et sel kaalublogil oleks ikka parem mõte ja ehk inimesed saaksid end minu teekonnaga samastada, siis järgmisest nädalast paigaldan ma endale blogile ka kaalu tickeri. Ma olen küll juba märkimisväärselt kaalust alla võtnud, kuid ma ei dokumenteerinud enda teekonda seni, seega, mis iganes ma kaalun järgmisel nädalal, saab olema minu algkaal.

Funny-Basketball-17Trennist mainides, siis sellest nädalast lisandusid trennidele ka korvpallitrennid ja tänaseks on juba kaks trenni möödas. Muljed? Selline tunne on, et nagu polekski mitte kunagi palli käes hoidnud. Ma arvan, et kui sa silmad kinni paneksid, 40 korda keerutaksid ennast ja peaksid seisma ühel jalal ja siis kohe korvipoole palli viskama, siis oleksid sa ikka täpsem ja enesekindlam, kui mina hetkel korvpalliplatsil olen. Täiesti uskumatu, kui laastavalt suvi mu korvpallile mõjunud on. Ma ei olnud ka enne osav, kuid hetkel on olukord täiesti kohutav. Ei enesekindlust ega midagi. Võiks arvata, et suure massiga on lihtne korvi alla end suruda, kuid misiganes põhjusel ma väldin visetel täielikult füüsilist kontakti ja kõik mu visked on poolikud. Igal juhul on see, mille kallal ma tööle hakkan. Mul on jõudu ja mul on massi ning minu koht ei ole kolmese joone taga.

Lisaks jätkan kolmel päeval nädalas Crossfitiga. Praegu oleks kõigil algajail just õige aeg liituda, sest hetkel on uusi liitujaid päris palju, sest paljud välistudengid on saabunud esimestele treeningutele. Huvitav ongi see, et palju on Soome üliõpilasneide. Kuid põhjus on vist ikka eelkõige see, et CrossFiti teatakse Soomes väga hästi, Eestis veel mitte, sest Tartu box peaks olema Eesti ja baltimaade esimene.

Kuid seaks ka mõned eesmärgid septembrikuuks, mis on juba käimas.
– Lisaks korvpalli ja CrossFit treeningutele pean läbima septembri kuus jalgrattal 200km.
– Väldin nisujahu ja rafineeritud suhkurt.
– Iga päev 17.00-20.00 on interneti-, televiisori- ja arvutivaba aeg.
– Teen vähemalt kolm videot blogisse. (ükskõik mis teemal ja siin on võimalik kaasa rääkida, kui on miski, mis huvitab, siis anna teada)

Kommentaarid

“Paleo 30 day challenge done and dusted” on saanud 7 vastust

 1. Tiiu Allikal ütleb:

  Esiteks
  mulle niiväga meeldib, et te oma naise kohta ütlete esileedi. Ma ei olegi varem kuulnud, et keegi nii vahvalt oma teisest poolest räägiks. Pole küll kogu blogi jõudnud läbi lugeda, aga kirjutamisanne on teil ikka suur, parem kui Kivirähkil või Kivisildnikul. Mõnus lugeda! Edu!

  • henry343 ütleb:

   Haha, Tiiu! Aitäh kiituse eest. Ta on selle tiitli auga välja teeninud, sest ma olen täiesti veendunud, et meie abielust sain kindlasti mina parema diili, kui tema 😀

 2. Kristina ütleb:

  Väga äge, ootan huviga, kuhu kõik see teekond sind veel viib 🙂

 3. Pille ütleb:

  Väga mõnus blogi. Olen ise samal teekonnal paleoga, enesetunne on super ja tõesti kaalunumbritel polegi tähtsust, kui enesetunne hea 🙂 Ootan põnevusega sinu postitusi 😀

 4. Tiiu ütleb:

  Väga tubli 🙂 Omast kogemusest võin kinnitada, et nisutoodete jt gluteeni sisaldavate toodete eemaldamine menüüst on igati tänuväärne kingitus oma kehale ja organismile. Esiteks langeb kaal lausa iseenesest, teiseks kaob naha alt igasugune kobrutamine. Suhkru kasutamise või mittekasutamise osas ma mingeid erinevusi ei oska näha. Oleme juba rohkem kui aasta kasutanud ainult mett kuid ei oska mingeid erinevusi välja tuua.

  Kuid pähklite osas olen ma siiski ettevaatlik peale seda kui juhuslikult muuseas vaatasin palju pähkel energiat sisaldab, mõistlikum on süüa rosinaid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…