Alustame algusest

Tere!

 

See on siis mu kõige esimene postitus sellel teekonnal.

Mind võib pidada dieetide eksperdiks. Alati, kui ma dieeti pean, võtan ma viis kilo juurde. Päris ausalt. Seepärast ma teangi, et minu jaoks ei ole lahendus, kui ma mingi aja vähem söön ja rohkem trenni teen. Ühel hetkel saab see periood läbi ja seal ma siis olen- sama mõtlemisega, mis dieedi alguses, kuid nüüd ka tühja kõhuga ning väga lühikese aja pärast olengi ma samas kaalus, kus ma olin enne dieeti, pluss veel mõned kilod.

Kui ma siis kuulsin võimalusest muuta aga enda elustiili, siis see oli just midagi minule. Ma näen välja täpselt selline, missugune on mu elustiil. Minu ainuke trenn päevas on jalutuskäik toast autosse ja autost poodi. Minu töö on istuv, mul ei ole füüsiliselt aktiivseid huvisi ja ma sõidan autoga. Mõni ime siis, et ma olen täna siin, kus ma olen- tugevas ülekaalus ja täiesti vormist väljas.

Igal juhul on minu lahendus muuta elustiili ja nüüd on mulle selle õnnestumisel toeks terve meeskond.

Kõige pealt Ere, kes aitas mul korrastada minu söömisharjumusi. Kui ma pidin esimesel nädalal kirja panema kõik, mida suhu pistan, siis juba esimesel päeval ehmatas mind see tegelikult ära. Ma nägin kõrvalt, et ma olen pidev näksija. Ma ei ole seda kunagi teadvustanud. Juba esimesel päeval hakkas minus pihta sisemine võitlus, et kas panna iga amps kirja, või mitte. Siis meenus, et endale valetamine on mind täna toonud selleni, kus ma olen praegu. Igal juhul oli mulle väga kasuks enda kõrvalt vaatamine ja Ere näpunäidetest sain ma enda jaoks teada asju, mida ma varem ei olegi taibanud. Ma räägin äkki täpsemalt mõnes järgmises postituses.

Peale trenni

Lisaks toitumise korrastamisele on Ere abis ka treeningutel ja MyFitnessi klubis Lõunakeskuses olen ma tänaseks mitmel korral käinud. Eks ikka esimesel korral seal ringi käies ja tõsist nägu tehes, otsisin ma silmadega, kas ka teisi ülekaalulisi seal leidub. Paksu mehena on mul see  kompleks ja ma tunneks end paremini, kui seal oleks olnud ükski veel, kes on samuti ülekaalulisena seal. Kuid kahjuks ei olnud kedagi.

Teisel korral MyFitnessi klubis käies ma sisimas küll lootsin, et äkki on keegi veel, kes ülekilodega kimpus, kuid ega ma ei lootnud. Ja halleluuja- ma ei olnud enam ainus. Lisaks minule ei olnud seal isegi mitte üks, vaid suisa kolm suuremat inimest. Mul tuleb alati soe tunne sisse, kui ma näen teisigi ülekaalulisi treenimas. Minu jaoks näitab see seda, et nad ei ole endale käega löönud. Ma lihtsalt ei usu, et ülekaalulised inimesed tahavad olla ülekaalulised. Isegi mitte ühiskonna pideva surve pärast, vaid oma tervise, energia ja elurõõmu pärast. Seega, kui ka sina kahtled, kas tulla jõusaali või mitte, siis tule julgelt 🙂

Kolmas asi, mida ma olen nädal otsa teinud, on see, et ma olen nädal otsa joonud Tervisliku Suhtumise Kohvi. Ma olen aus, et ma olin selles suhtes väga skeptiline ja ei seadnud sellele erilisi lootusi. KUID! Kuid see nädal igahommikuse kohvi joomisega on mult ära võtnud selle pideva näksimisvajaduse. Ma ei oska öelda, kuidas ta täpsemalt mõjub ja usun, et nende esindus oskab seda paremini selgitada. Kuid tõepoolest on minu näksimine põhimõtteliselt täielikult kadunud. Igal juhul on see osa minu jaoks täielik müstika.

Esimese nädala kokkuvõtteks- ma olen väga põnevil, mil mu treeningud koos personaaltreeneriga pihta hakkavad, ma olen väga meeldivalt üllatunud Tervisliku Suhtumise Kohvi toimest ja MyFitnessi juhataja ja treener on mind kohelnud nii, nagu ma lootsin, et nad mind kohtlevad- julgustavalt ja pannes mind end hästi tundma.

Kommentaarid

“Alustame algusest” on saanud 2 vastust

 1. Birgit ütleb:

  Palju edu! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…