Ma ei tea, mis voodood Lottemaal tehakse, aga see asi ei ole ikka päris õige

Postitus valmis koostöös Lottemaaga

Sel aastal oli minu kuues käik Lottemaale. Mul on selline tunne, et ma olen seal rohkem käinud, kui mu lapsed. Kuid see ei ole tõsi. Kui oleks, oleks see veider, et mida keskeale lähenev mees omapäi Lottemaal tegemas käinud on? Kõik korrad on siiski lapsed kaasas olnud ja mis juhtub, kui sa ühes ja samas kohas nii palju kordi käinud oled?

Sa tüdined sellest ära.

Sa tead igat kohta, sa tead kohviku menüüd peast, kõik atraktsioonid ja käigud on sul peas. Kaob ära see ahhaa-moment, mida sa esimesel korral koged.

Just see peaks olema see loogiline vastus.

Kuid ma ei tea, mis voodoo maagiat Lottemaal tehakse, sest selle paigaga on kogemus täpselt vastupidine. Mitte ainult sa ei tüdine sellest paigast, vaid vastupidi, kuna paik on sulle tuttav, hakkad sa märkama asju, mida sa varem märganud pole. Loomulikult esimesel korral märkad sa kõike seda suurt – maju, tegelasi, rongi. Teisel korral käies märkad sa juba ka tegevusi, mida sa lisaks põhikäikudele teha saad. Kolmandal korral said lapsed aru, et Lottemaa elanikud ei ole seal lihtsalt suuna osutamiseks, vaid nad saavad nendega pikka ja südamlikke vestlusi maha pidada. Järgmisel korral oli fookuseks seikluspark ja esimest korda olid nad lummatud etendustest ning sel korral jooksid kõik erisuundadesse, sest nad olid juba aasta otsa oodanud ja iga üks midagi täiesti erinevat.

Teine asi, mis teemaparke sageli kummitab, on kulumine. Olgem ausad, Lottemaalt käib igal aastal läbi märkimisväärne hulk lapsi. Kõike saab puutuda, kõikjal turnida, igalt poolt alla lasta, peal seista. Kõik see jätab oma jälje. Lottemaa, mis sai sel aastal seitsme aastaseks, näeb välja jätkuvalt välja sama värske, nagu siis, kui ma käisin seal esimest korda. Valetan, mullimasin oli ümber ehitatud ja sel aastal ei mullitanud miskipärast. Lottemaa ise aga ei näe absoluutselt aegunud välja, sest mitte ainult ei hoita seda korras, vaid igal aastal on ehitatud ka midagi juurde. Midagi täiendatud.

Kui mitte ehitisi, siis Lottemaa elanikke küll, mis on kolmas asi, millega seal täiesti täkkesse on pandud. Igal aastal on tegelaste seas uusi nägusid, kes Lottemaale uue ilme ja kogemuse annavad. Meie sõbrad, kes meil suviti välismaalt külas käivad, on Lottemaast täielikult vaimustunud. Teemapargis ju endas midagi enneolematut pole. Neid ehitatakse kõikjal maailmas. Kuid mis muudab Lottemaa kordumatult eriliseks, on selle elanikud ja see maagiline aura, mis sellega kaasneb. See, kuidas nad on lõpuni karakteris ka siis, kui lapsed püüavad loogikat kasutades selgitada, et miski on võimatu.

Välismaalt külla tulnud sõbrad on pidanud oma teiste teemaparkide külastamisega kogema, kuidas päev otsa printsessi kleidis lapsi lõbustav näitleja tähelepanu püüdmisega tuleb suurt vaeva näha, et ta oma pilgu telefonist välja saaks. Kuidas karukostüümis karusselli maskott ohates varjus istudes end püsti ajab ja tülpinult lapsi teenindab. Kuidas jänes nurga taga pea otsast võtab, et kiire suits teha. Midagi taolist ei kohta te Lottemaal mitte iialgi. Mitte ainult ei ole tegelased 100% karakteris sees, vaid nad ise pingutavad, et lapsi kaasata vestlustesse ja tegevustesse. See ei saa ju olla lihtne. Eriti, kui sa oled Lotte või Roosi, kellega iga piiga pilti soovib teha (meie Piiga ei ole samuti erand). Nemad annavad Lottemaale selle erilise kogemuse, mida ei saa kusagilt mujalt maailmas. Minul isana hakkab süda kohe rõkkama, kui ma näen, et keegi kolmas pöörab mu lapsele päriselt tähelepanu ja võtab aega, sest neil on sageli mõtete lausesse vormistamisega tükk tööd ja sõbrad ei viitsi ära oodata, et näiteks Vennas enda lause lõpetaks. Albert ootas. Ja lepatriinu Mia ka. Ja Anna. Ja Lotte. Ootasid ja rääkisid nendega nagu võrdsetega. Aitäh, et laste ja minu südamed laulma panite!

Igal aastal, kui me Lottemaal käime ja sellest kogemusest räägime, on alati teemaks tulnud ka külastamise kõrge hind. Olen nõus, hind ei ole odav, kuid ma ei näe ka võimalust, kuidas see saaks olla. Kuidas hoida korras kogu seda kompleksi? Kuidas hooldada igapäevaselt seda meeletut ala, mida külastab sedavõrd intensiivne inimgrupp, milleks on väikesed lapsed? Kuidas motiveerida näitlejaid, et nad oleks iga päev rõõmsad ja sõbralikud ka kõige ülemeelikuma marakratiga? Hind ei ole odav, kuid see on enam kui õiglane ja nad on suutnud seda samal tasemel hoida juba aastaid. Usun, et suur enamus neist, kes seal käinud, näevad, mida on suudetud luua… ja lähevad järgmisel aastal jälle, kui lapsed muinasjutust veel välja ei kasva.

Me jäime Lottemaad külastades Pärnusse veel kaheks ööks ja lapsed ei saanud aru, et kui me juba seal olime, siis miks me ei võiks ka järgmisel ja ülejärgmisel päeval sinna minna? Lottemaa on imeline… aga no mitte kolm päeva järjest imeline. Olime järgmisel päeval hoopis rannas, kus lapsed said traksidega kõrgustesse hüpata. Kuus minutit viis eurot nägu. Ja siis vee peal oleva palli sees joosta. Oleks pidanud ikka terve perega ka teisel päeval Lottemaale minema. Oleks raha kokku hoidnud.

PS! Sain sooduskoodi ka! Selle leiad sellelt lingilt ja kasutada saab kuni 10.08 https://www.facebook.com/aMidaHenryTeeb/posts/378687786950441

Kommentaarid

“Ma ei tea, mis voodood Lottemaal tehakse, aga see asi ei ole ikka päris õige” on saanud 13 vastust

 1. Kady ütleb:

  Ma lootsin siit leida lugeja sooduskoodi sinna imelisele maale 😉

 2. Geidi ütleb:

  Lottemaa on imeline koht, meie laste vanaemade lemmik paik. Keeruline on alguses vanaemadele selgeks teha, et see on võlukoht, kus lapsed saavadki olla lapsed. Puutuda, mängida, rääkida, kallistada, joosta, lärmata, turnida ja kõike kõike veel. Lisaks on Lottemaal alati õhus mingi maagia, kus ka lapsevanem saab olla vabamalt, sest tead, et seal on turvaline. Saadad aga lapse pükste rongkäiku ja istud ise kohvikus mõnusalt kuuma kohvi juues (sest see pole veel ära jahtunud). Rongkäigult tagasi saabudes on laps vaimustunud ja siis ma mõtlen, et see kohv polnud seda väärt, oleks pidanud ka seal pükste-rongkäigul osalema. See juhtus eelmisel aastal ja ma siiani kahetsen, et ma seal ei käinud.

  • Henry ütleb:

   Ma ka esimesel paaril aastal suunasin kõikjale lapsi ja kaasa ei teinud. Nüüd osalen kõiges 😀

 3. Karin ütleb:

  Olen Sinuga nõus, Henry! Just need tegelased, lõputult rollis, positiivsed, armsad tegelased! Mu poeg rääkis ühele meisterdamistoa tädile poolsuguvõsa ära(meid ei olnud juures) ja kui õhtul rongijaama poole liikudes uuesti selle tädiga kohtusime, siis nad juba kallistasid ja see tädi mäletas nimesi(!!! – mu lastel ei ole just levinud nimed, peale poja Henri 🙂 ) ja kiitis poega ette ja taha!! Mis see emasüda ikka tegi, kui põksus rõõmust veel mitu päeva 😀

  PS! Esileedi näeb väga särav välja!

  • Henry ütleb:

   Nad on tõesti müstilised ja meie omi mäletasid ka veel rongil hüvasti jättes

 4. Marelle ütleb:

  Olin ka varem kuskilt lugenud, et Lottemaa on kallis koht ja läksin sinna sama eelarvamusega, aga kui ma sinna imedemaale jõudsin, siis ma oleks võinud lihtsalt topelt maksta!
  Olen 27a ja ma olin Lottemaast nii vaimustuses ja lummatud. Lasin koos 2a lapsega torust alla vähemalt 10x ja jooksin ja küsisin pilte nagu homset poleks 😀 😀 MA JUBA TAHAN SINNA UUESTI MINNNA!!
  Pidi vist jõulude ajal ka lahti olema ? Kui on siis mina olen sinnapoole teel, sest nii vinget kohta pole ma never näinud.

  • Henry ütleb:

   Meie unistus on ka talvel samuti sinna sattuda, aga pole veel õnnestunud. Äkki sel talvel, kui maailm normimaks läheb 🙂

 5. Aivi ütleb:

  Soovitan väga ka muusikali “Leiutajateküla ununenud unistused” 🙂

  • Henry ütleb:

   Me käisime seal muusikali päeval, aga õhtused plaanid olid juba eelnevalt tehtud sest me ei teadnud, et muusikal tulemas

 6. Ellu ütleb:

  Kästi väike reklaam teha või?

 7. […] Noorsand Piigaga kõik Lottemaa värsked muljed talle ümber rääkisid. Loe meie Lottemaa kogemust SIIT. Kui te olete Pärnusse Lottemaale minemas või mingile kultuuriüritusele ja plaanite öömajale […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…