Kui uued vahetavad vanad olijad välja

Postitus valmis koostöös Boschiga

Poodi tuleb uus toode müügile. Sa vaatad seda ja mõtted hakkavad kuhjuma: “Oh, see võiks olla küll! Samas pole sul seda ju nii väga vaja ning sul on midagi analoogset kodus ju nagunii olemas.… Aga see uus on nii ilus ja palju mugavam kasutada! Aga sul on olemas! Pole mõtet uut osta! Kaua sa kavatsed selle vanaga veel läbi ajada? Ta võiks juba siis katki minna! Aga veel ei ole! Järelikult ei osta ka! “

Tehnikamaailm ei toppa ühe koha peal, vaid areneb aina edasi. Aparaadid, mida me ülimoodsatena paar aastat tagasi ostsime, sest see oli tehnika viimane sõna, on ammu palju uuenduslikumate toodete poolt väljavahetatud. Aina enam räägitakse mugavusest, säästlikkusest, looduslikust jalajäljest. Tolmuimeja on üks neist asjadest, mis kestavad häbiväärselt kaua. See ei ole telefon, mille me ostunädalal maha pillame ning uue vastu vahetame, vaid mul on sõpru, kelle tolmuimejad on mitukümmend aastat vanad. Seega, kui me ostame endale tolmuimejat, siis oleks mõistlik osta korralik.

Ma olen võtnud enesele kohustuse selle aasta jooksul katsetada uut Bosch Flexxo varstolmuimejat ja igal kvartalil aru anda enda tähelepanekutest. Käes on kolmas kvartal ja kuidas meil siis läheb? Ma alustasin postitust sellest, et tolmuimejate näol on sageli tegu abimeestega, kes jäävad meid truult pikaks ajaks teenima ja kui mulle poleks välja pakutud, siis tõenäoliselt, ei oleks meil Bosch Flexxot majapidamisse tekkinud, kuna vana töötab. Ta on suur ja kobakas, teda ebamugav toast tuppa vedada, kuid ta töötab. Mul on hea meel, et meil tekkis võimalus seda kasutada, kuna see on igapäevase kergkoristuse täielikult enda ülesandeks võtnud. Vana suur tolmuimeja seisab nukralt nurgas ja saab vaid põlgusega vaadata, kuidas uustulnuk tema funktsiooni üle on võtnud.

Koha oleme talle leidnud kööginurgas, sest just köök on koht, kus enamus puru maha tekib. Õnneks tundub, et ooteajal aku vist ei kulugi, sest me peame tolmuimejat laadima vaid korra nädalas. Muidugi igapäevaselt tolmuimejat kasutades ei ole ka see kasutusaeg pikk, vaid tavaliselt 3-5 minutit, et väiksem puru masinasse tõmmata ja tolmu ning pisikese puruga saab Bosch Flexxo hakkama absoluutselt täiuslikult. Suuremad tükid, mis harjavahelt läbi ei lähe, ei olegi sellesse tolmuimejasse mõeldud. Flexxo on eelkõige parim igapäevaseks kiirkoristuseks – ei ole juhtmetega mässamist, vaid kiirelt põrand puhtaks.

Koristamine ongi üks sellistest tegevustest, et ma viitsin seda teha vaid siis, kui see on võimalikult lihtne. Mitte kunagi ei võtaks ma omal initsiatiivil seda vana suurt tolmuimejat nurgast, sest köögipõrandal on talla all tunda puru. See saab juhtuda vaid siis, kui Esileddi korralduse annab. Flexxoga ei olegi see nagu ülesanne, vaid kuidagi nii loomulik – haaran lihtsalt varre nurgast pihku ja sõidutan seda natuke mööda köögipõrandat.

Esimeses postituses rääkisin ma, kuidas lapsed sellega päevad läbi mängisid ja võistlesid, kes põrandat puhastada saab. Eks see ole iga uue asjaga nii. Kas nad teevad seda jätkuvalt? Paraku mitte. Selline nendepoolne initsiatiiv on nende poolt kadunud, kuid kui palun neil Flexxoga enda järel üle lasta, teevad nad seda jätkuvalt rõõmuga ning ma ei pea neile peale käima. Ja lapstööjõud on parim tööjõud, kuid selleks, et nad seda nõus tegema oleks, peavad vahendid ahvatlevad olema.

Ka saab Bosch Flexxost nupuvajutusega väike käsitolmuimeja, mis on ideaalne näiteks glitteri (sädeluse) sisse imemiseks nagu nädalavahetus meile ilmekalt näitas. Meil käisid külalised, kelle seas oli kolm kuni kuue aastast tüdrukut. Mis sellega kaasnes? Kogu meie elamine sädeles. Põrandad, kraanikausid, seinad, diivan. Kohe kuidagi ei kutsunud diivanile istuma. Kuna kõik lapsed kinnitasid, et nemad ei tea absoluutselt, kuidas glitter diivanit ühtlase kihina katma sattunud oli, tuli sellega mul endal tegelda. Nupuvajutus ja mul oli peos käsitolmuimeja ja varre tagaküljel on nutikalt ära peidetud tolmuimeja torupikendus ja sinna otsa käiv hari ning vähem kui paari minutiga sain ma 90% glitterist diivanilt ära. Ülejäänud 10% jääb sinna igavesti, sest kes iganes sädelusega kokku on puutunud, see teab, et kui see on kusagile pehmele mööblile läinud, siis sinna see jääb.

Kokkuvõttes tahan öelda, et kui sa tahad endale igapäevaseks kergkoristuseks mugavat tolmuimejat, siis meil on selleks Bosch Flexxo ning meie oleme väga rahul. Kui meil poleks seda ja oleks vaid vana suur, siis me saaks hakkama, aga mul on nii hea meel, et meil on. Kui sinu koristus kannatab, sest sa ei viitsi enda tolmuimejat iga kord välja otsida ja juhtmetega mässata, siis võid julgelt Bosch Flexxot kaaluda.

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

  • Mis mind ära päästis?

    Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

  • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

    Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

  • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

    Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…