Sageli on toote nimetus ainus koht, kus juustuküpsises juustu tunda on

Postitus ilmus koostöös Rõngu Pagariga

Veider on see, et detsember on kuu, kus me sööme toite, mida me ülejäänud 11 kuud üldse ei tarbi. Nagu verivorstid, praekapsas, piparkoogid. Kui need oleks nii sigahead asjad, siis mul ei tule näiteks juunikuus pähegi, et tahaks õhtusöögiks kapsast ja verivorsti? See ei käi loomulikult kõigi kohta. Esileedi on ka suvel kurtnud, et tahaks verivorsti, aga ometi ainuke aeg, kui me päriselt seda sööme on paaril korral detsembris.

Ka piparkook on mingil moel enda koha traditsioonilises jõuluteematikas kindlalt enda kätte võidelnud. Kuidas? Mulle isiklikult meeldivad piparkoogid, kui need on paksemad, seest pehmed ja ilma glasuurita. Kuid ma söön neid heal juhul korra paar ja ongi taas järgmised kaksteist kuud hooleta. Ma isegi ei tea, kas suvisel ajal üldse olekski võimalik neid kaubandusest osta. Kuigi piparkookides on sama palju suhkrut, kui mõnes teises küpsetises, on meie peres ka fenomen- et need kestavad ilgelt kaua. Meil võib üks pakk olla mitu nädalat lahtiselt laua peal ja selle sisu väheneb üliaeglaselt.

Seega oli mul hea meel, et Rõngu Pagar pakkus taas väikest vaheldust ja tõi meile proovimiseks järjekordseid külmutatud küpsiseid, mida me siis mekkida saime. Äkki mäletate, siis suve lõpus saime me proovida erinevaid moosisiuga küpsiseid, mis tänu sellele, et need on põhimõttel sügavkülmast ahju, on ikka väikese laojäägi külmkapis säilitanud. Seda poleks eales juhtunud, kui tegu oleks tavaliste küpsistega, mida sa kapis hoiad. Sellisel juhul oleks need ammu ära näksitud.

Sel korral saime me proovida kahte sorti, mida võib siis poodides sügavkülmikutest leida. Esimene oli soolane variant ja selleks oli juustuküpsis. Ma olen juustuküpsiste suhtes maru skeptiline, sest sageli on juustu neis tunda ainult nimetuses. Seega ei olnud mu ootused kõrged. Mäletan, et eelmise Rõngu Pagari postituse juures keegi kommenteeris, et nad tegevat maailma parimaid juustuküpsiseid ja mul ei ole küll head võrdlust, aga tõesti on need väga juustused. Pluss kui sa oled need just ahjust välja võtnud ja hetke jahtuda lasknud, on need tõesti imelised. Jumal tänatud, et need sügavkülmutatud on, sest see välistab, et ma neid mitu pakki pintslisse pistan, sest kui ma peaks valima magusa ja soolase toote vahel, võidaks soolane alati. Kõik tooted võiksid olla sügavkülmutatud. Lahendaks nii paljude mured ära.

Teiseks on nad sügavkülmikusse pakendanud kaneeliküpsised. Kaneeli-misiganes on meie laste seas suur hitt ja kui sa neid küpsiseid ahjus küpsetad, siis võib ette kujutada, mis aroomi meie köök ja elutuba täis oli. Lapsed käisid iga minuti tagant läbi ahjuklaasi piilumas, kas on juba valmis ja siis nad tüdinesid ning meie esimene laar tuli tunduvalt tumedamad, kui ma oleks teinud. Paki peal soovitab neid küpsetada 200 kraadi juures 17-20 minutit. Ma panin 19 ja seda oli liiga palju. Pöördõhuga ahju puhul võib julgelt mingi kolm minutit maha võtta. Kuid hoolimata sellest, et nad natuke ära kõrbesid, olid nad ikka väga mõnusad ja Vennas teatas, et just sellisena ongi talle lemmik. 

Meie külmkapis on nüüd varu ja kui ootamatuid külalisi satub, kellele midagi lauale panna ei ole, siis on selline lahendus ideaalne, sest paarikümne minutiga on sul snäkk laual, sest kuna sa muul ajal ikka küpsist sööd? Ainuke aeg, kui meie isiklikult taolisi asju tarbime, on see, kui keegi külla tuleb ja külakostina toob, või kui meie külla lähme ja külakostiks viime.

Kuid kokkuvõttes oli minu lemmik juustuküpsis ning selle veendumuse ja arvamusega olin ma meie peres ainuke. Kõik teised tõstsid käe kaneeliküpsise kiituseks. Samas, mida nad ka teavad… Seega, kui sulle meeldivad magusad küpsised, meeldivad sulle kindlasti need sügavkülmutatud kaneeliküpsised, sest seal pole ühtegi komponenti, mis ei maitseks. Ja kui sulle meeldivad juustuküpsised, mille puhul sa saaksid aru, et need on juustuküpsised, siis olen veendunud, et sulle meeldivad ka need. 

Küpsis peabki olema selline nagu ta meie seltskonnas on – üks element sotsiaalsest olukorrast. Lähed sõbra või sõbranna juurde kohvi jooma, tulevad sõbrad külla, teete filmiõhtu. See on selline natuke erilisem snäkk. Küpsis ei ole toit, mida sa peaksid palju sööma, aga kui sa sööd, siis naudi vähemalt midagi, mis on tõsiselt hea.

Kuid saate isegi endale osta ja proovida ning loomulikult saab neid leida tohutu suurest Rõngu Pagari letist Tartu turuhoones, Rõngus nende pagaripoest, Selverites, suuremates COOPides, Comarketites ja A1000Marketites. Ja kui soovite lisainfot toodete saadavuse kohta, siis kirjutage julgelt tellimine@rongupagar.ee

Aga ma tahaks teile ka proovida anda ja mul on see võimalus täitsa olemas, sest ma loosin välja kaks kasti (kumbagi küpsist üks kastitäis) ühele inimesele, kes on Rõngu Pagari ja minu Facebooki jälgijad ja jätavad postituse alla (kas blogisse või FBsse) kommentaari, et kui teile tuleks ootamatu külaline, siis mida te talle pakuksite? Tegelikult on kaks kasti päris suur kogus ja enamikele ära ei mahuks. Teeme kaks kasti ja kaks võitjat – kummalegi üks. Loosin esmaspäeval.

Kommentaarid

“Sageli on toote nimetus ainus koht, kus juustuküpsises juustu tunda on” on saanud 23 vastust

 1. Geidi ütleb:

  Ma lähen poodi küpsiste järgi. Kaneeliküpduseid pskukdin külslistele aga juustukaid ma vist ei jagaks 😉
  Meie ülikooli kursuse koolipäevi saadavad Rõngu Pagari tooted 😉

  • Liisa ütleb:

   Proovin alati hoida sügavkülmas mõnda pakki saiakesi, siis hea kiirelt ahju visata ja on mida külalistele pakkuda 😀
   Nüüd võiks osta ka mõned küpsised sügavasse, tundub väga hea ja lihtne variant kohvi/tee kõrvale 🙂

   • M ütleb:

    Kuna üldjuhul külalisi ootamatult meil ei käi, siis teame snäkke ette varuda ning enamasti on selleks midagi soolast nt nachod või erinevad juustu. Neist küpsistest eelistaks kindlasti juustuküpsiseid, ostame koju endalegi söömiseks aegajalt karbi Rõngu Pagari juustuküpsiseid. Kui terve kasti saaks jaguks ehk külalistele ka mõni 🙂

  • M ütleb:

   Kuna üldjuhul külalisi ootamatult meil ei käi, siis teame snäkke ette varuda ning enamasti on selleks midagi soolast nt nachod või erinevad juustu. Neist küpsistest eelistaks kindlasti juustuküpsiseid, ostame koju endalegi söömiseks aegajalt karbi Rõngu Pagari juustuküpsiseid. Kui terve kasti saaks jaguks ehk külalistele ka mõni 🙂

 2. Eneli ütleb:

  Pakun kohvi või teed kindlasti ja siis kõrvale mida parasjagu on,šokolaadi või küpsiseid näiteks ☺️

 3. Merily ütleb:

  Üldjuhul on mul kodus alati magusat, kas siis kommi või šokolaadi, mida külalistele pakkuda. Vahepeal on ka soolaseid snäkke krõpsude või nachode näol, oleneb kas jõuame ise ära süüa enne või ei 😀 Juustuküpsised oleksid minu lemmikud! Ma vist isegi ei paneks neid külalistele lauale, sest ma olen ise väga suur juustuküpsiste fänn.. kui ostan poest küpsist siis raudpolt rõngu pagari omad ja no kui mul oleks neid kastitäis..

 4. Heidi ütleb:

  Mina valiks iga kell samuti soolase snäki ehk siis juustuküpsised. Neid on väga hea ahju panna, kui mul õed oma lastega külla tulevad, sest krõbistada meeldib midagi head kõigile 🙂

 5. kaisa ütleb:

  Õunakooki või miskit soolast lahtist pirukat. Juustuküpsised oleks väga hea valik, kui neid kohe võtta oleks.

 6. Kristi ütleb:

  Mina pakun alati teed/kohvi ja ka kommid on meil alati laual kausis olemas (lapsed on nii harjunud selle kausi olemasoluga, et ei kipugi sinna väga tihti kallale). Mõnikord juhtub kapis olema ka mingeid soolaseid küpsiseid just selleks puhuks kui keegi külla tuleb või ise kellelegi külla minna on vaja.

  Sügavkülmutatud küpsiseid veel proovinud pole, aga see tundub järjest ahvatlevamana.

 7. Keitz ütleb:

  Külaline saab alati kohvi/teed/kakaod. Ja snäkkimiseks olen pakkunud seda, mida kodus olemas on. Saab ka midagi tummisemat, kui kõht tühi peaks olema. 😀
  Aga need küpsised tunduvad täitsa põnevad. Peaks proovima.

 8. Mirjam ütleb:

  Viimasel ajal tulevad külalised nii ootamatult, et polegi nagu midagi pakkuda… peale tee… kuna ise enam kohvi ka eriti ei joo, siis viimasel ajal ei saa isegi seda pakkuda 😀 aga õnneks on tavaliselt alati kapis mingit juustu ja puuvilja. Juustufännina tahaks neid juustuküpsiseid küll proovida, sest tavaliselt nendel juustuasjadel pole jah peale kerge lõhna juustust jälgegi, eile mees tegi estrella juustupopcorni, no tuba haises hirmsasti, aga täitsa maitsetud plönnid olid 😀 magusafänn väga pole, aga juustukaid tahaks võita küll! Saaks ise näksida ja ootamatutele külalistele pakkuda 🙂

 9. Jk ütleb:

  Ma pakuks ka snäkke, üldiset viskan nachod ahju, peale meeeeletus koguses juust ,5-7 minuti ahjus ja valmis. Ülihead! Seega, palun mulle need juustuküpsised!!!

 10. Piret ütleb:

  Külalistele pakun puuvilju, kooki, küpsiseid vmt tee ja kohvi kõrvale.

 11. Liisi ütleb:

  Ootamatutele külalistele pakuksin võileibu, küpsiseid ja sügavkülmutatud saiskesi

 12. Eliis ütleb:

  Tavaliselt, kui tulevad ootamatud külalised, siis olen nii ähmi täis, et ei suuda midagi pakkuda. Olen enamasti hullult uhke, kui suudan külalistelt küsida, kas nad teed soovivad (veel uhkem olen, kui ka kohvi pakkumine meelde tuleb, sest ise seda ei joo). Ja no sinna see enamasti jääbki. Vee võib-olla veel panen keema, aga tee valmis tegemiseni jõuab asi ainult siis, kui külaline märku annab, et selleks peab veel midagi tegema (näiteks kuuma vee purule peale kallama). Seega on eba tõenäoline, et ma ootamatutele külalistele neid küpsiseid pakuksin. Aga oodatud külaliste puhul on lootus suurem, et mõte nii kaugele jõuab ja isegi kui ei jõua, siis neli last teevad puhta vuugi nagunii.

 13. Mari-Liis ütleb:

  Ma ka ikka pakun kohvi ja/või teed ning kas küpsetamnn kiirelt ahjus aiakesed valmis(mida ikka sügavkülmas on), pakun kommi/küpsist või teen paar soolast võileiba (oleneb , kui näljased ja kaua külalised on). Kindlasti oleks superlux Rõngu Pagari tooteid ahjus külalistele valmistada – nii juustu kui kaneelimaitselised on kindlasti maitsvad

 14. EM ütleb:

  Ma isegi ei mäleta, millal mul viimati ootamatud külalised käisid. Kuid kui tuleks, siis kommikorv (kommid ei mahtunud enam kaussi ära, tuli korv võtta, ilmselgelt ise ei tarbi nii palju) aitab alati hädast välja. Kui natukene rohkem aega ette teada on, siis enamasti on meil kodus olemas vahendid kiirete lavaširullide või singi-juustu muffinite jaoks.
  Küpsised tunduvad ka tegelikult päris hea lahendus olevat, ma ei teagi, miks ma pole varem mõelnud, et need oleks miski, mida siis külalistele või külakostiks pakkuda.

 15. Eva ütleb:

  Näh, pidid sa nüüd asja nii raskeks tegema mina valin iga kell kaneeliküpsised, aga olen enam kui kindel, et ülejäänud peres eelistaks ikka soolast
  Meie peres on selline variant, et kui keegi peaks külla sattuma mingi ime läbi siis teeme Eesti Pagari sügavkülmutatud saiu. Vot need on ka väga head.

  Aga et siis kumb. Kuna vist pooleks ei saaks, et pooled juustuküpsised ja teine pool kaneeli, valin….üki-kaki-kommi…Juustu. Enamus jäi peale

 16. Aigi ütleb:

  Kui emaks sain, siis hakkas just neid ootamatuid külalisi rohkem käima. “Ei taha ju tüli teha.” Mis sa ikka vaaritada.” Aga seni on alati päeva päästnud külmutatud saiakesed. Olen rõõmus ja proovin huviga ka küpsiseid!

 17. Kadi V ütleb:

  Ootamatuid külalisi käib võibolla korra aastas, aga super oleks, kui selleks hetkeks oleks kohe võtta maitsvaid küpsiseid (juhul kui ma pole jõudnud neid vahepeal ise ära süüa) 🙂

 18. Kairi ütleb:

  Tuleb tunnistada, et ega polegi väga miskit pakkuda ja õnneks on neil ootamatutel külalistel tavaliselt ikka midagi endal kaasas. Kohvi või teed ikka leidub

 19. Keiti ütleb:

  Töögraafik selline, et keegi ilma ette teatamata ei oskaks ilmselt tullagi, aga nt dipivaagen alati kindla peale minek, porgand, kurk, paprika vms ära tükeldada ja pulber hapukoorega segada.

  Kui need küpsised on sama head kui teised Rõngu Pagari tooted, siis neid ilmselt külalistele pakkuda ei raatsikski, tahaks kõik ise ära süüa 🙂

 20. Kristiina ütleb:

  Neid juustuküpsiseid tahaks küll proovida, sest tõsi see on, et tavaliselt on tõesti juustumaitset tunda vaid tootenimetuses.
  Üldjuhul kui mul on aega ja viitsimist, siis küpsetan ise kooki/saiakesi/küpsiseid. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…