Küpsised, mida võid julgelt osta, kartmata, et sa neid näksima hakkad

Postitus valmis koostöös Rõngu Pagariga

Ei ole harv juhus, kus ma lähen kellelegi külla ja taipan alles kohal olles, et oleks ju võinud midagi külakosti kaasa tuua. Esileedi on selles vallas ettenägelikum, et kui kellegagi miskit kokku lepib, siis küsib alati, et mida kaasa võtta. Kui mina kellegagi midagi kokku lepin, siis ainus küsimus, mis mulle pähe kargab, on see, et kes sinna veel tulevad. Seega, olge palun mõistvad, kui ma teie ukse taha paljaste kätega satun. Ma ei ole ihnuskoi, ma olen lihtsalt taktitundetu mölakas.

Kuid alati ei olegi nagu põhjust midagi kaasa võtta, kui plaanid lihtsalt läbi minna, või satud kusagile piirkonda ja tuleb mõte, aga käiks siis sõbra juures ka ära. Tänapäeval on see muidugi ennekuulmatu, et keegi lihtsalt ukse taha satuks ja kuna ka meie ei soovi sõpradele arütmiat põhjustada, siis isegi kui me oleme nende maja ees, siis selle asemel, et neid paanikasse ajada ja uksekella lasta, saadame me kõige pealt messengeri sõnumi. Tänapäeva noored isegi ei helista enam. Esileeedi on muide üks neist. Isegi mõte helistamisest, paneb ta pruuni paberkoti järele haarama, kuhu enda paanikat välja hingata.

Seega, alati oleks hea omada midagi kodus, mida külalistele lauale panna võiks. Enamjaolt on meil ainult pähkleid pakkuda, sest on ainuke asi, mis meil püsib kauem kui hetke. Kõik magus hävitatakse kiirelt või aegamisi, kuid selge on see, et Murphy seadus garanteerib, et viimane küpsis saab söödud hetk enne seda, kui ootamatu külaline ukse taha satub. Sellepärast ongi mul hea meel rääkida uuetest toodetest, mida Rõngu Pagar meile mekkimiseks tõi. Need on sügavkülmutatud liivataigna küpsised moosiga.

Sellepärast ongi need ideaalsed, et need on sügavkülmutatud – neid ei puutu mitte keegi. Tavaliselt, kui magusat soovitakse, siis tahetakse kohe. Isegi teadmine, et sul on külmkapis imelisi küpsiseid, ei lahenda olukorda, sest need peavad ahjus olema oma 20 minutit ja see on terve igavik, kui sa sügad köögis enda tagumikku ja kaalud, mida magusat hamba alla haarata.

Kuid need on ideaalsed küpsised, mida külalistele pakkuda. Esiteks, on need alati olemas (ei ole otsas), teiseks on need soojad ja kolmandaks on need ka väga head. Kuna meile toodi igat sorti proovida oodatust rohkem, siis ma viisin ka üleaedsetele proovida ja tagasisidena ei kuulnud ma arvustust, vaid paluti täpsustust, kust neid osta saab? Neid saab osta näiteks täies valikus Tartu Turuhoone Rõngu pagari letist, Rõngust nende esinduspoest ja ka Selverites on külmaletis (seal, kus on külmutatud pagaritooted) mingid valikud olemas.

Saime katsetada küpsiseid jõhvika-, mustsõstra- ja vaarikamoosiga. Paha lugu on nüüd selles, et vaarika küpsised osutusid laste ja külaliste seas selliseks hitiks, et said kapist otsa enne, kui postituse jaoks pilte tegema jõudsin. Seega väide, et need küpsised, mis sügavkülmas ootavad, on alati olemas, ei pruugi alati päris tõsi olla. Ajan aga selle selle kaela, et me alles avastasime need endale ja hetkel ollakse neist rohkem vaimustuses ja sellepärast ka tühjus vaarikamaitseliste sahtlis. Nagu järeldada võite, siis vaarikamoosiga küpsis oli meie peres populaarseim. Teisele kohale paneks ma mustsõstra ja jõhvika paneks kolmandale kohale sellepärast, et kuna vaarikas oli lemmik ja mustsõstral on nii iseloomulik maitse, siis ma ei mäletagi jõhvikamoosiga küpsise maitsmist. Ma tean, et me proovisime kõiki, aga kuna kaks särasid eriliselt, siis jäi jõhvikas teenimatult kahe tähe varju.

Kui ma ei oleks seda koostööd teinud, siis ei oleks ma arvatavasti kunagi ka nende olemasolust kuulnud, kuna see ei ole päris selline artikkel, mida me tarbinud oleme ja kui oleme küpsist ostnud, siis millegi valmistamiseks, mitte niisama lauale panekuks. See ongi nagu kaks ühes- see on ühelt poolt valmis küpsis moositäidisega ja teisalt, sa pead selle ka eelnevalt ahju panema. Soe küpsis veel soojema moosiga on toiduelamus. Eriti, kui seda saadab klaas külma piima või tass suhkruta kohvi.

Rõngu Pagar on minu jaoks olnud selline huvitav ettevõte, mis küll asub Rõngus, aga ambitsioonid ei ole kuidagi vastavuses, mis mingil aleviku pagarikojal olla võiks. Ma ei mäleta, et ma kunagi nende kvaliteedis ka pettuma olen pidanud. Umbes kümme aastat tagasi, kui ma sõitsin töö asjus mööda Lõuna-Eestit ringi, siis ma sättisin oma marsruuti nii, et lõunapaus Rõngus pidada, sest nende saiakesed olid õhukese taigna ja rohke täidisega. Nii nagu see olema peabki. Pole masendavamat kogemust, kui see, et lihapirukas on neli ampsu ja sa jõuad lihani alles kolmanda ampsuga. Ka need küpsised, mida ma teile täna tutvustan, on korraliku moosisilmaga ja pettuma ei pea.

Kui teil on kaaluga probleeme, nagu minulgi, siis on ka see hea valik, sest 99% paksudest inimestest on näksijad. Neid küpsiseid sa ei näksi… sest need on sügavkülmas ja sa tead, et need välja võtta, plaadile laduda, ahju panna, küpsetada 20 minutit – sulle jõuavad sada korda süümekad kohale jõuda. Külalistele pakkumiseks, ideaalsed.

Kommentaarid

“Küpsised, mida võid julgelt osta, kartmata, et sa neid näksima hakkad” on saanud 4 vastust

 1. Annika ütleb:

  Ajad siin inimestele keset tööpäeva küpsise isu peale. Häbi sul olgu! 😀

 2. Kaie ütleb:

  Märkasin eelmine nädal Selveris ja ostsin prooviks, tõesti head!

 3. Helena ütleb:

  Meie pere jumaldab nende kamabatoone. Tellime otse Rõngu Pagarilt turuhoonesse mitme kasti kaupa . Peab ütlema küll, et nende toodetes pole pettuma pidanud. Kõik maitsed on kuidagi loomulikud ja koostisainete nimekirjas pole kunagi midagi kahtlast. Kui nad veel valge suhkru asendaksid rafineerimata variandiga…
  Kindlasti proovin ka neid küpsiseid .

 4. […] mida me siis mekkida saime. Äkki mäletate, siis suve lõpus saime me proovida erinevaid moosisiuga küpsiseid, mis tänu sellele, et need on põhimõttel sügavkülmast ahju, on ikka väikese laojäägi […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…