Vastus teie poolt kõige enam küsitud küsimusele

Tähelepanu! Tegemist on ühe taolise postitusega, kus on väga raske määratleda, kas tegu on reklaampostitusega, või mitte. Aga eks te ise otsustage, fakt on see, et ma sain tolmuimeja soodsamatel tingimustel, aga ka see, et see postitus ei olnud kokku lepitud, vaid kokkulepe oli, et ma lihtsalt ütlen sotsmeedias, mille ma endale soetasin. Kuid kuna nii paljud teist on mult küsinud, et mille ja miks ma siis tolmuimejaga otsustasin, siis ma räägin teile selles postituses täiesti erapooletu arutluskäigu, kuna mina pöördusin ostusooviga nende poole, millest arenes välja koostöö, mitte ei pakkunud seda mulle nemad, et teha koostööd. Ma olin valmis selle soetama täishinnaga, aga näe, vedas. 

Ammu on meie peres tuntud puudust abilisest, kes suudaks vastu seista laste hävitustööle. Ükskõik, kuhu nad lähevad, on peagi kaetud jamaga. Minu arust suudavad nad isegi vannist välja tulles enda taha liivaraja tekitada. Kust nad selle liiva keset talve ja peale tunnist vannisligunemist leiavad, on müstika. Kuna meil on küte läbi põrandate, siis me käime paljajalu ja no ei ole meeldiv, kui kogu aeg midagi jalge alla jääb.

Ükskord toodi meile külakostiks Rafaello komme. Ja no sa ei saa tuua ühelt poolt maitsvamat ja teiselt poolt enam läbu tekitavat kommi. Sundisin kõik kööki laua taha istuma ja keegi ei tohtinud püsti tõusta, enne kui komm söödud. Istusid rahulikult ühe koha peal ja nautisid seda pudedat maiust… kuid ma unustasin, et tegu minu lastega – hoolimata sellest, et nad istusid seal toolil ühe koha peal, oli kogu meie elamise põrand kaetud ühtlase valge kookoshelveste pudiga. “Henry, meil on vaja robotit!” oli see viimane piisk Esileedi karikasse.

Kui nii siis nii. Viskasin üles Facebooki küsimuse, kus ma palusin teil soovitada mulle endi kogemuste põhjal robotit, mida te ka teistele soovitaksite ja neid soovitusi oli megalt. Lugesin kokku ja ma pidin hakkama kaaluma põhimõtteliselt mitmekümne erineva roboti vahel, mille hind kõlkus 200 ja 1400 euro vahel. Oli aeg youtube ja google appi võtta. Ma ei hakka välja tooma põhjuseid, miks mõni teine mudel jäi välja valimata, sest siis võidakse öelda, et näe, teeb maha sellepärast, et sai enda oma soodustingimustel. Taaskord, minu valik oli tehtud enne, kui mul koostöö võimalus üldse tekkis. Seega ma ei räägi teistest brändidest, vaid põhjustest, miks meie valituks sai Vorwerk Kobold.

Mis olid minu kriteeriumid? Esiteks nutikus. Mitmed teist soovitasid masinat mitte osta, sest see jäi teil kasutult kapinurka vedelema. Põhjuseks pidi olema nutikus, sest on olemas masinaid, mis tõmblevad sihitult mööda elamist ringi, kuni põrkavad vastu seina ja siis pööravad muusse suunda ja sageli lihtsalt lõpetavad kusagil kinnijäänuna ning selleks ajaks kui sina koju jõuad on põrand jätkuvalt purune ja robotil aku tühi. Seega oli minu jaoks oluline, et robot oleks nö tark. Kaardistaks kogu elamise ja teeks koristust teadlikult. Kuna majal on mitu korrust, siis Vorwerk Koboldile, mille me endile soetasime, on võimalik panna mällu mitu kaarti – kui esimene korrus puhtaks saab, viid roboti teisele korrusele, kus ta siis selle puhtaks imeb. Samuti saan ma reaalajas märguandeid, mida ta teeb ja kas mingi osa jäi koristamata, sest seal oli mingi takistus.

Teiseks füüsilised omadused. Meie lävepakud on üpris kõrged ja ma vaatasin palju teste ning jõudsin järeldusele, et Vorwerk on pea ainus, mis meie omadega toime tuleb. Ka oli mulle oluline, et sel oleks nurgahari, sest toas ju õhk liigub ning tolm kipub kogunema seina äärde ja nii paljudel robotitel ei olnud seda. See ei ole miski, mis oleks mulle deal breaker, aga teiste masinate omanikud tõid selle välja puudusena number üks ja ma tean ennast – kui ma käin juba sadu eurosid millegi jaoks välja… siis ma olen nõus välja käima natukene veel, et ma ei peaks leppima, vaid mul oleks võimalikest parim. See ei tähenda, et teised halvad olid. 

Ka oli paljudel masinatel see tolmukoguja imepisike ja selle tühjendamine tehtud sageli ebamugavaks. Vorwerkil oli see lahendus täiesti geniaalne – sa pista kas tava tolmuimeja ots hetkeks paaki, või eemalda see ühe näpuliigutusega. Oli masinaid, millel oli see lahendatud kasutajasõbralikult ja oli isendeid, kus insenerid seda ilmselgelt oluliseks ei pidanud.

Pluss oli mulle oluline, et imemisjõud oleks selline, et see ei oleks lihtsalt puldiauto, mis ringi tiirutab, vaid ta ka reaalselt koristab. Mul ei olnud väga suut usku, et nii väike masin saab tuua nii hea tulemuse. Pind, mille see on puhastanud, on tõepoolest pind, mis on puhastatud.

Mida ma enda jaoks absoluutselt oluliseks ei pidanud, oli see, et talle oleks võimalik ka see märg lapp alla panna. Olgem ausad, see ei ole põrandapesu. Ta veab lihtsalt seda määrdunud lappi mööda elamist ja teeb põrandaid niiskeks. Keegi ei lähe ju masina töösse pause tegema, et vahepeal seda loputada. Taoline lahendus oli meil kunagi ka ühel varstolmuimejal, mida ma kiitsin. Kui ma saaks, siis ma võtaks sõnad tagasi, sest me olime sellest vaimustuses vaid esimesed neli kuud. Kui sedagi. Me pole sellest ajast saadik kordagi selle põrandapesufunktsiooni kasutanud.

Hind. Kui palju me oleme nõus maksma roboti eest? Eks see ole igal majapidamisel erinev. Kas Vorwerki hind on mõistlik? Minu arust on sigakallis. Ma vaatan hetkel ühte fotokat, milleks Sony a7III ja see on sigakallis… aga ma vist ostan selle, sest see on täpselt selline nagu ma tahan ja see teeb kõike seda, mida ma tahan ning ma tõesti ei soovi mõelda paari kuu pärast.. või isegi aasta pärast, et pidin ma siinkohal koonerdama! Kui ma käin millegi eest välja sadu ja sadu eurosid, siis see peab hea olema. Kui ma ostan endale roboti, mille tarkvara aina kokku jookseb, mis vajab minu poolt sagedast füüsilist sekkumist, mille teenindus olematu ja juppe tuleb tellida vajadusel ei tea kust – ma ei taha selle eest maksta sadu eurosid. Ma olen nõus ostma selle sigakalli masina, sest see peab teenindama mind aastaid, kuid ma tean, et see on parim, mida ma praegu soetada saan. Eks mind mõjutasid ka kõik need testid, mida erapooletud huvilised läbi viisid ja Vorwerk tuli pea alati võitjana välja. Ka ajakiri Digi hindas Vorwerki parimaks robottolmuimejaks.

Vaatasin ka esmaspäevast Laseri robotite testi, mis oli päris naljakas. See oli umbes sama, kui mõõta autodel inimeste mahutavust, turvavööde tugevust ja bensiinipaagi mahtu ning lihtsalt nende kolme näitaja põhjal otsustada, missugune neist on parim auto. Nii võib ka vana mosse olla samal pulgal tutika mersuga, sest mõlemad mahutavad viis inimest.

Miks sa ei peaks ostma robotit? Kui sul on palju pika karvaga vaipa. Või palju kergeid vaipu (nagu näiteks kaltsuvaibad). Pikad karvad ja robottolmuimeja ei ole parimad sõbrad. Ka mitte tavatolmuimejaga. Mõtle ise kui palju sa pead vaipa puhastades peale vajutama, et ta sinna kihtidesse jõuaks ning kuidas peaks see 4-5 kilone seda sama suutma. Sama asi on kegete vaipadega – ka neid on ju tavatolmuimejaga pea võimatu puhastada, pead kuidagi jalaga äärest kinni hoidma, et kuidagi toime tulla. Lühikese karvaga vaibaga saab ta hakkama, aga pikk lambakasukas ja kerge kaltsuvaip jääb sul ka peale robotit sama mustaks. Ära osta, kui sa plaanid loobuda tavatolmuimejast. Robot on siiski toetav koduabiline, mitte asendus. Ei jõua ta ju kõikjale – kitsastesse kohtadesse, diivani peale jne.

Meie robot on kasutuses nüüd ülepäeva kell 9.15 hommikuti, kui lapsed on lasteaias. Suurim mure oli, et lastel alatasa mänguasjad laokil ja robot ei saagi tööd teha. See, et robot tööd tahab teha, on lastele parim motivaator kiiresti mänguasju koristama tormata, sest vastasel juhul võib robot plahvatada ja kõik mänguasjad võivad katki lennata. What?! Kui sa jäid seda uskuma, siis mõtle kui kerge seda pada veel lastele rääkida on. Igal juhul on enne robotit asjad alati koristatud ja robot pole siiamaani plahvatanud.

Kui sina endale robottolmuimejat ostmas oled, siis tee ka endale kindlasti eeltöö, sest sa ei taha kulutada suurt raha ja siis avastada, et see ei lähe üle ühegi lävepaku, et sa pead sellele iga paari päeva tagant restarti tegema, et sul pole kedagi, kelle käest küsida. Siis see jääb sul kapinurka seisma. Robot on ikkagi robot ja vahel lähevad ka nutikad seadmed lolliks, siis on sul vaja head asjalikku tuge, kes su mure kiirelt lahendaks. Sa ei osta robotiga vaid masinat ja puhast tuba, vaid ka südamerahu, mida see tooma peaks. Kui ka sulle on Vorwerk Kobold silma jäänud ja 959 eurot selle eest välja käia ei taha, siis tänu sellele koostööle on sul see võimalik saada päris tunduvalt soodsamalt. Küsi neilt endale pakkumine ja kasuta märksõnaks HENRY. See ei kohusta sind absoluutselt ostma, aga saad endale hinna, et teaksid võrdlusesse panna. Selleks mine SIIA ja vali ekraani ülaosast TELLI DEMO (mobiiliga minnes vali ekraani paremalt ülevalt nurgast see kolm triibukest ja avanevas menüüs keri kõige alla ja seal see suurelt on) ja sisesta infovälja kood HENRY. Kood kehtib kuni jõuludeni.

Kommentaarid

“Vastus teie poolt kõige enam küsitud küsimusele” on saanud 5 vastust

 1. Alexa ütleb:

  Vorwerk meil mitu aastat juba ja ei teagi kuidas varem ilma hakkama saime. Kuna meil kaks korrust siis plaanin vaikselt teisele korrusele eraldi Vorwerk võtta. Kiidan igaljuhul taevani!

 2. Ddd ütleb:

  See jutt küll nüüd päris õige pole, et pika karvaga vaibaga ei tasuks seda robotit kasutada. Minu välismaalt tellitud 200€ teeb küll puhta töö. Tehnoloogia /äpp töötab ka hästi juba 8 kuud veatult. Kui teisi masinaid pole kasutanud, ei tasuks soodsamaid maha teha.

 3. Kadri ütleb:

  Tolmuimejaga august sodi välja võtmist nt mina pole kasutanud – sest ikka ja jälle juhtub, et koos koerakarvade ja liivaga kolksatab prügikasti mõni oluline legotükike… 🙂 Tolmuimejaga saab kõik ilusti puhtaks tõmmata ja pärast nuputada, kuhu see legotükk kadus 😀 Ja üks nüanss veel – rullikul tasub puhastada KÕIKI osi, mis vähegi lahti tulevad (mõlemad rohelised otsad küljest ära, ühest otsast “kuulikese” alt ka lisaks) ning rullikut hoidva pulga ümbert – meil kogunevad sinna kõiksugu karvad tohutu kiirusega koledas koguses ja korra jõudis juba laager kinnigi jääda seetõttu. Ilma pikakarvaliste koerteta koduses majapidamises on ilmselt küll tolmuimeja koormus kergem, kui meil 🙂 Äpp antud mudelil on väga mõnus – saab täpselt vaadata, kus masin käis ja mis koht vahele nt jäi jne.

 4. […] Kuid ilusaid jõule teile kallid lugejad ja kaasaelajad. Eile tuli Kaubamajas mulle vastu üks teist ja ulatas mulle suure karbi Rafaellosid. Sain teada, et ta nimi on Triin ja ta ei ole kahtlane stalker… hmm.. kahtlane.. hakata õigustama enne süüdistust..hmm. Aitäh sulle Triin! Tänu robottolmuimejale ei olnud ka vaatepilt, kuidas terve elamine kookoshelbeid täis oli, väga šokeeriv. Kirjutasin meie imelisest abilisest SIIN. […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…