Me ei pea enda kutsumust otsima. See leiab meid ise

Tegemist on koostööpostitusega… minu endaga. Ehk reklaampostitus enda uue ettevõtmise edendamiseks. Ma ei ole postituse avaldamise eest mingit rahalist kasu saanud.

Olete kuulnud ütlust, et sina ei vali endale ametit, vaid õige amet valib ise sind? Ei ole? Arvatavasti sellepärast, et ma mõtlesin selle just ise välja. See on nii geniaalne mõte, et kindlasti on see tegelikult enne mind juba 1000 korda kirja pandud. Nüüd on 1001. Kuid see on nii tõsi, kui sa teed midagi, mis ei ole sind valinud, siis sa teed tööd, kui sa teed midagi, mis on su ise valinud (ehk tunned seda tehes ära, et see ongi sulle loodud), ei pea sa päevagi töötama, vaid sa naudid oma igapäeva tegemisi ja boonusena saad selle eest palka ka.

Mul oli selline tunne kirjutamisega. Kui ma hakkasin pihta ja korraga oli nii palju teid, kellele meeldis see, mida ma teen, oli mul selge, et see võikski mu elukutseks saada. Kuid see ei olnud ainuke äratundmine, vaid ma kogesin seda seletamatut äratundmist aastaid tagasi, kui vaatasin telerist saadet, kus istus diivanil blogija Printsess ja Ervin Hurt. Inimesed helistasid saatesse enda muredega ja tervendaja Ervin suutis neile hetkega diagnoosi panna. Ma sain aru, et ka mina olen seda pinda puudutanud.

Aastaid tagasi oli mu sõbral ema haige ja kuna tal ei olnud autojuhilube ning elas linnast väljas, siis palus ennetavalt, et äkki ma oleksin tal abis, et kui juhuslikult peaks ema seisund halvenema, et äkki ma oleks nõus nad autoga linna tooma. Ühel hommikul kui ma üles ärkasin, telefoni vaatasin ja nägin, et ta oli teinud mulle öösel üle kümne vastamata kõne, aktiveerus minus miski. Ilma, et ma oleksin sõbraga sõnagi vahetanud, teadsin, et ta emaga ei olnud lood kõige paremad. Helistasin talle tagasi ja ma pidin suisa maha istuma, sest mu sõber vaid kinnitas seda, mida ma teadsin niigi. Ma olin avastanud endal ande!

Võiks arvata, et kui sõber helistas mulle miljon korda, et mida see muu tähendada võis? Ka mina oleks võinud selle ande kohe kõrvale heita ja sama järelduse teha. Kuid järgmisel ööl nägin ma unes, et mu sõbra ema saab haiglast koju, helistasin talle ja kui te oleksite kogenud, kui rahustavalt see mu sõbrale mõjus. See ongi vaimselt kõrgemate inimeste võime- anda lootust ja seda ei saa alahinnata. Vähem kui nädala pärast kirjutatigi ta ema haiglast välja… et ta kaks päeva hiljem maha matta.

Sõbraga ei olnud suhted enam kunagi samad, aga umbes nädal aega hiljem nägin ma taas unes sõpra ja nägin, kuidas ta maja põleb. Teades sõbra vastakaid tundeid, olin ma alguses kahtlev selles, kas ma peaksin talle sellest teada andma? Kuid olgem ausad- kui sa TEAD, et su sõber põleb nädala jooksul majja sisse, kas siis tõesti ei ütleks talle? Helistasin ja rääkisin, mida ma tajusin ning soovitasin tal nädalaks hotelli kolida. Sellest on möödas hulk aega, mu sõber on jätkuvalt elus ja maja on tänaseni püsti. Pole tänu väärt! Sõber ei oskagi tänulik olla ja nõuab mult hotelliarve tasumist, sest ta pidi oma viimase töötuabiraha selle alla magama panema.

Ta oli jupp aega töötu olnud ja ükskord, kui ta purjus peaga mulle helistas ja mind taas sõimas, rääkis ta, et tal on järgmisel päeval töövestlus tulemas, kus kõrge ülemus lubas tema eest kosta, sest olid kunagi klassivennad. Ilma soovituseta polevat tal suurt lootust, sest samale kohale kandideeris üle 100 inimese. Siis mul sähvatas – ta peab eristuma! Samal hetkel nägin ma diivaninurgas enda vana ja kolletunud Piilupart Donaldi karvast mänguasja. Mulle meenus mu sõbra anne! Ta oskas teha ideaalset Donaldi häält (teate küll, mis häält ta teeb, eks? Kui ei, siis vaata SIIT) ja siis ma kogesingi seda seletamatut selgust ning ma ma ütlesin talle, et ta peab mind usaldama! Mul ei ole varem nii selget äratundmist olnud – ta PEAB kogu intervjuu kestel rääkima piilupart Donaldi häälega! Esimesest sõnast kuni lõpuni välja! Isegi kui nad käsevad tal lõpetada ja ähvardavad intervjuu pooleli jätta, ei tohi ta murduda! See näitab eristumist ja pühendumist! Kastist välja mõtlemist. Suutsin teda veenda ja kõne lõppedes tänas ta mind nuttes, sest ei teadnud, kust ta järgmisel nädalal söögirahagi leiab.

Piilupart

Ta pole enam mu kõnesid vastu võtnud. Saatis ühe ropu sõnumi. Ma ei oska seletada, mis seal valesti läks. Olgem ausad, inimesed on tänamatud. Päästad inimese elu, aga vastu saad ainult sõimu. Ega selgeltnägijad pole eksimatud. Ervin tunnetas ka ühel osalejal, et tal on närviline eluetapp. Naine vastas, et ei ole. Siis ütles, et äkki on kaotanud hiljuti lähedase. Naine, et ei ole kedagi kaotanud. Aga kas siis on ees tulemas mingi tähtis sündmus? Naine vastas, et ei ole. Aga äkki on siis naine viimase kolme aasta jooksul tundnud aeg-ajalt väsimust ja naine kinnitas, et on sageli peale tööd väsinud. See näitab, et vahel võtab ka selgemalt nägevatel inimestel hetke aega, et jõuda tõelise probleemini. Räägin seda sellepärast et nägin unes, et ta sead, keda ta kasvatab, said kusagilt seagripi ja see levis ta perekonnale ja naabritele. Praegu istungi siin autos sõbra maja ees ja olengi kahe vahel, kas helistada sõbrale, või panna öösel ta laut põlema. Kurat… ei taha helistada, pärast on jälle närvis… ja bensiin sai ka kanistrisse ostetud ning mul on diisel auto.. läheks raisku… Mu Berlingos on super asi see, et autos on olemas tavaline seinapistik, millest arvutit laadida. Autos! Ei pea vedama neid sigarisüütaja laadijaid. Saangi mugavalt autost blogida.

Seega, lisaks blogimisele olen avatud ka uutele kontaktidele, kui keegi soovib nõuandeid paremaks eluks, edukamale tööle, lahendust enda murele. Olen hakanud abilisena kasutama ka pendlit ja ladunud taro kaarte. Lihtsalt kirjutage postkasti. Panen ka telefonivestluse ajal diagnoose ning võin olla põhimõtteliselt sinu life coach. Saate minuga kontakti postkasti kirjutades.

Kommentaarid

“Me ei pea enda kutsumust otsima. See leiab meid ise” on saanud 5 vastust

 1. Enely ütleb:

  See pistik autos reetis kahjuks, muu kõik oli tavapärane ja usutav!

 2. Printsess ütleb:

  Kusjuures see selgeltnägemine on päris tulus ära, Lõuna-Eesti Nõial olid järjekorrad kümme kuud, võttis visiidi eest 25 eurot, päevas käis kuskil 8-10 inimest – seega raha ikka jagus 😀 Aga eks see ainult äri suht oligi, muud midagi. Ja ega Ervinil ka halvemini ei läinud see asi 😀

 3. Elve ütleb:

  Küll saa viitsid ikka pikki aprillinalju välja mõelda. 😉

 4. […] loomulikult oli hommikune postitus aprillinali. Ma ei arvanud et keegi õnge läheb, aga nagu ikka, te ületate mu ootuseid! :D. Ma ei […]

 5. Maia ütleb:

  Ha-Ha 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…