See, mis hindadega toimub, on täiesti pöörane!

Ma jagasin paar päeva tagasi Instagramis fotot, mille ma poes enda eelistatud higipulgast tegin. Higipulk nagu higipulk ikka. Ainus, mis ei olnud higipulgale omane, oli röögatu üheksaeurone hind! 9 euri on 2 purki WD-40, mis kestab sul järgmised 33 aastat. 9 eurot on kuus liitrit kütust! OK, üheksa eurot ei ole suur raha, aga see totaalne varandus, kui ma peaks selle eest ostma higipulka!

Ma ostan tavaliselt sellist kraami igast hulludelt päevadelt, sest ka tavahind tundub mulle naeruväärselt kõrge. Viimati, kui ma plaanisin osta, oli see umbes kuueeurose hinnaga. Jätsin ostmata ja otsustasin, et pean sellele jahti mõne kampaania raames, sest fank, kuus euri! Higipulga hind, mille eest maksmisel tunneksin mina end mugavalt, on umbes 3.50-4.00 eurot. Siis ma võtaksin kohe mitu, et kui otsa saab, on hea sahtlist uue järele haarata. Kuna nüüd on sahtlist viimane deodorant kasutusel, siis mõtlesin, et võtan ühe juurde ja FANK! 9 eurot! Ma ei tea, kui palju ma peaksin raha teenima, et üheksa eurise higipulgaga ringi peaks käima. Igal juhul, kui ma eile hommikuprotseduure tegin ja pulka peale määrisin, siis ma nägin reaalselt, kuidas kaenlaaluste karvade küljes eurosed mündid rippusid. Õhh, ma üritasin praegu silmade ette kuvada midagi eriti hinnalist ja kallist kujutist, aga nüüd on mul endal silme ees mingi kodutu tüüp, kes käib kõlisevate kaenlaalustega ringi.

Lihtsalt see hinnatõus on täiesti käsitlematu. Mingil määral balansseeris see suurperetoetus, mis nüüd ära kaob. Üritame siin lastel meeled valla hoida ja nad saavad käia kolmes erinevas trennis ning kolme lapse pealt teeb see umbes 250+ eurot kuus, pluss siin külastused logopeedi juures paaril lapsel ja lauluringid. Igal juhul on plaanis see kõik üle võtta ja kodus neid asju läbi viima hakata. Kuna mul otseselt oskusi nende tegemiste läbi viimiseks pole, siis ma olen iga kord ikka uurinud, mida logopeedi juures tehti ning ma pean lihtsalt loogiliselt sealt edasi minema. Näiteks Vennase segasevõitu kõne raviks võtan kasutusele kastanimunad, mis on täiesti tasuta saadaval. Kreisi, et keegi pole taibanud neid tasuliseks teha. Paneb munad suhu (kastani! Ma tean teid, umbes 47 teist olid valmis seda lauset kommenteerima!) ja püüab tund aega rääkida ja kui ta lõpuks need suust ära võtab, on ta kõne nagu niuhti 100x selgem. See on minu teooria. Kas see ka tegelikult nii käib, pole mul aimugi. Küll ka mingi treeningu variandi leiab, mis neil silma särama paneb. Näiteks poks. Ma küll tehnikat ei oska, aga selleks, et poksis silm särama lüüa, ei peagi tehnikat oskama. Lööma peab kiiresti. Pluss hakkab see loodetavasti raha ka sisse tooma, kui nad kolmekesi siin kusagil tänavanurgal möödujaid vastõpitud poksiga tühjendama hakkavad. Piiga juba panin tööle, nagu pildilt näha.

Ka toidukorv poes teeb rajusid hüppeid. Mäletan, et mitte eriti ammu (äkki aasta-paar tagasi) uhkustasin ma Esileedi ees, et küll tal on mehega vedanud, sest raiskas pere peale poes 50 eurot ära. Selline rahaboss, et jube. Kui ma nüüd tuleks koju 50 eurose tšekiga, siis ma paneks need kuus asja külmkappi ja taluksin Esileedi põlastavat pilku, et kas ma tõin ainult endale süüa või? Ma ei mäleta, millal ma viimati poes käisin ja mu arve alla 50 euro oli. Isegi siis, kui Esileedi palus poest ainult piima tuua, sest lapsed nõudsid pannkooke.

Rääkimata sellest, et mida teeb Euribor. Esileedi arutles siin naiivselt, et kuna nüüd saab kuus kuud viimasest Euribori fikseerimisest mööda, et loodetavasti on see nüüdseks langenud. Vaatas kusagile panga lehele ja kiiksatas, et see hoopis tõuseb eelmisele tõusule veel lisaks. Ja mitte natuke, vaid mitusada eurot. Esileedi siis ahmis õhku paanikas ja tulistas mitusada ideed sekundis, et mida me teeksime ja kuhu me kolima peaksime ning mida maha müüa tuleks. Õnneks ta rahunes kõrvakiilu peale maha. Ma olen aru saanud, et üks korralik kõrvakiil aitab šokist päris hästi välja tulla. Pluss hakkab tal alati nii kahju minust, kui ma ennast peksan. Aga noh, toimib.

Aga hea uudis on see, et nüüd uue valitsusega, saadakse see hinnatõus kontrolli alla ja peredele lõdvendatakse tingimusi, et inimesed ei peaks elama stressis, et kuidas me hakkama saame. Või oot…

Ja nüüd teadaanne ainult neile, kes suitsetavad (või veibivad või snusivad) või kelle pereliikmed/sõbrad seda teevad.

Ma pean rääkima ka millestki ilmselgest. Üks asi, mis samuti pidevalt kallineb, on suitsetamine. Mitte korraga ja palju, aga vaikselt. Et sa jumala eest maha ei jätaks, sest nikotiinimaks on maailma parim maks – sa ei jäta päevagi vahele. Sa oled nõus ilma trotsima ja järjekorras seisma, et oma väike tõuge kätte saada.

Keskmine suitsetaja, kes tõmbab paki päevas, kulutab juba täna 1800 eurot aastas! Paljud kulutavad rohkemgi. Olete te kindel, et te seda endale lubada saate? Ei pea poes hindu vaatama? Ja siis öeldakse, et minu seminar on kallis. Fank! See on kõige parem investeering, mida sa kunagi üldse teha võid.

Sest kujutame ette olukorda, et keegi pakub sulle, et investeeri minu ettevõttesse 280 eurot ja mina garanteerin sulle, et iga aasta detsembris tuleb su arvele 1800 eurot. Garanteeritud! Iga aasta, kuni elu lõpuni. Ainus, mis sina pead tegema, on investeerima 280 eurot. Ja kui see investeering ei hakka kasvama kolme kuu jooksul, maksan ma sulle kogu summa tagasi. Kas see oleks hea pakkumine? Me jookseks sellele tormi! Kui meil poleks seda raha võtta, siis me leiaks!

Kuid täpselt see mu pakkumine nikotiinisõltlastele ongi (ma ei saa enam öelda suitsetajale, sest neid erinevaid vorme, kuidas nikotiini endasse saada on tänaseks miljon- kõik tahavad tükikese sellest turust saada) ja kasu ei ole kaugeltki ainult rahaline. Kui sa maha jätad, jääb sul ostmata jäänud sigarettide arvelt alles 1800 eurot aastas ja kui sa igal palgapäeval selle kõrvalarvele paned, mis sul muidu suitsule kulus, siis ka reaalselt näed seda raha. Kui ei pane, siis ei näe, sest vahet pole palju sa teenid, ikka jääb 5% puudu. Iga aasta lõpuks on sul 1800 eurot eraldi arvel ning sa ei pidanud selleks isegi säästma! Ja kui sa ei jäta maha kolme kuu jooksul, saad sa kogu raha tagasi.

Kui sa jätad maha ainult näiteks viieks kuuks, aga muutud uudishimulikuks ja katsetad, et kuidas maitseb ning avastad, et Henry ei valetanud – piisab ühest, et tagasi kukkuda, oled sa ikka ju suuresti plussis, sest 280 eurot on keskmise suitsetaja kahe kuu suitsuraha. Ja loomulikult on rahaline pool väikseim kasu, mida sa vabanedes saad.

Sellepärast tundubki pentsik kurta elektri hinna pärast ja panna samas magama 1800 eurot uimasti peale, millest sa ei suuda ennast isegi pilve tõmmata. Miski, mis kontrollib kogu su elu ja su heaolu sõltub suitsu olemasolust – kui on taskus, on kõik hästi, kui pole, on paanika.

Ja viskan üles ka pakkumise, et kes soovib osaleda seminaril sel nädalal, et lõksust välja pääseda (laupäeval Tartus ja pühapäeval Tallinnas), see saab tulla 50 eurose allahindlusega. Kuid kuna see toimub juba homme ja ülehomme, siis sa pead otsustama kiirelt. Pakkumine lõpeb täna (reedel) kell 13.00. Selleks pane end kirja www.allencarr.ee ja registreerimisel pane teadete lahtrisse kood AMHT50.

Kas ma saan kõiki aidata? Kahjuks mitte. Sellepärast ongi raha tagasi garantii heaks seljataguseks, kui peaks pekki minema. Sest mis on kõige hullem, mis võib juhtuda? Kõige hullem on see, et mitte midagi ei juhtu- sa ei jäta maha ja saad raha tagasi. Ehk kõige mustem stsenaarium on see, et sa jääd olukorda, kus sa oled praegusel hetkel. See, kus sa oled praegu lugedes, on kõige hullem asi, mis võib juhtuda. Mina ise tõmbasin ju kunagi üle kahe paki päevas ja sain täpselt sama meetodiga lahti. Ei uskunud absoluutselt. Mul oli suitsetajana raske tundigi ilma suitsuta olla. Ma olin suitsetaja sünonüüm. Sellepärast tegelengi sellega, et kui juba mina sain, siis, fank, kõik saavad.

Aga mille arvelt teie olete säästmas, kui olete?

PS! Sorry rohkete fankide eest, mida ma täna kasutanud olen. Tundus, et annab mu emotsiooni natuke paremini edasi, kui kasutan 🙂

Kommentaarid

“See, mis hindadega toimub, on täiesti pöörane!” on saanud 2 vastust

 1. Kaisa ütleb:

  Kurat suiTsetajana loen ja krt ma olen ikka rikas 🫣 samas üks reis kuluks ära selle raha eest 😁 säästame toidu peale ehk teeme nädalamenüüsid ja ei käi igapäev poes . Säästab päris hästi . Pluss kõik seisev ja mitte kasutatavad asjad tuleb müüki visata . Saab päris hea kopika tagasi 😁

 2. Kairit ütleb:

  Kodus olevad müüdavad asjad saavad lõpuks ikka otsa, lisaks võib mõni asi pikalt müügis olla enne kui loosi läheb.
  Õnneks kool pakub meil lastele päris mitut erinevat tasuta huviringi kus käia.
  Ise ei joo ega suitseta (viimased 10 aastat) kuid selle arvelt raha ikka üle ei jää.
  Koguaeg tuleb ootamatusi ette millega arvestada ei oska, küll läheb auto katki, küll kellegi telefon, riided, jalanõud jne
  Iga kuu saab rohkem tulumaksu makstud, et siis aasta algul korraga kõik kätte saada ning rahumeeli kõrvale tõsta. Muidu saab ikka hoolega poes hindasid jälgitud ja igat ostu kaalutud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…