Kas mina olen midagi valesti teinud, või on temal midagi viga?

Postituse valmimisele aitas kaasa Elisa

Juba mitmes õhtu on juhtunud midagi tavatut. Lapsed on kambakesti vallutanud minu voodi, suruvad mulle pihku raamatu ja anuvad, et ma neile enne magamaminekut loeks. Tavaliselt teeb seda „Õhtujutu“ äpp, aga nüüd nad soovivad, et mina seda teeks. Ma olen täiesti veendunud, et siin on kuidagi Esileedi käpp mängus ja ta naudib seda poolt tundi vaikust kõrvaltoas, kuni mina lapsi lõbustan.

Just nimelt lõbustan, sest ma loen Esileedist teistmoodi. Minu loetavatel karakteritel on oma hääled. Igaüks saab enda hääle ja teiseks on need ka need hääletoonid sageli täiesti ootamatud ja tekstiga mitte kokkusobivad. Üleeile suruti mulle pihku raamat „Bambi“ ja selgus, et kui lugeda seda, kui Bambi ema küttide poolt mõrvati, rõõmsa ja positiivse hääletooniga, ei tundu sündmus üldse nii kurb.

Nii nad siis paluvad, et ma neile loeks ja eeltingimuseks on, et ma pean lugema naljakalt. Kuid ma ei saa nii. Mina ei oska nalja teha. Nali tuleb minu seest ise, kui ta tuleb. Mul läheb mingi asi sees põlema ja kui see põleb, siis kõik, mis mu suust tuleb on ümbritsevatele naljakas. Nagu mingi teistsugune energia. Ma võin rääkida anekdooti ja pekki, see ei ole üldse naljakas. Kui ma räägin täpselt sama anekdooti siis, kui mul see naljaenergia lahti on, naeravad kõik kõhud kõveras, kes muidu oleks ainult õlgu kehitanud.

Härra on veendunud, et on läbipaistev

Kuid mitte ainult lugemist ei tee ma Esileedist teistmoodi, vaid kõike muud ka. Ma mängin nendega teistmoodi, müran teistmoodi, katsetan nende piire teistmoodi. Sest olgem ausad- mehed ja naised on erinevatelt planeetidelt. Ma olen Esileediga koos olnud pea 18 aastat, aga ma ei saa ikka pooltel päevadel aru, et mis ma valesti teinud olen, või mis tal viga on? Nii ma siis nuputan- toon vaheldumisi kommi ja lilli ja üritan ära arvata, kas ta on väsinud, mures, hormonaalne, või tegin tõesti mina midagi valesti, sest kõik loetletud asjad väljenduvad tema ilmes täpselt ühte moodi.

Ja noh, eks naiste ootused meestele ongi sageli pöörased, kui nad paluvad korvpallimängu ajal kiiresti poodi minna, sest kodus on piim otsas. „Miks sa ise ei lähe?!“ .. on see, mida ma talt vihaselt küsin… hästi vaikselt küll, et ta ei kuuleks – sest siis ta tuleks, paneks jope selga ja lähekski ise. Ei ütleks ühtegi sõna ja käituks nagu kõik oleks korras ja ometi tunnen mina terve õhtu, et ma pean selle naise nüüd sõbrannadega spasse saatma, kui ma soovin, et keegi mulle kunagi veel süüa teeks.

Mulle räigelt meeldib see sari, mida ma siin ka reklaaminud olen – „Papsid (vaata klippe, mis ma siia teksti vahele lisanud olen). Kui mulle koostööd pakuti, siis ma olin väga kahevahel, sest ei ole ma kodumaiste sarjade just suurim fänn. Kogu nali on jantimise peale üles ehitatud ja sageli naljad klišeed ning tuhat korda kuuldud. Papsid on nii värskendav ja eluline. Ok ülepakutud ilmselgelt, aga peabki olema, et karakterid välja tuleks. Eks ka janti on, aga see piir on väga hästi tabatud. Aga need situatsioonid ja repliigid, mida öeldakse- fank, kui hea see on. Väga eluline ja ma olen tabanud end mitmel korral mõttelt- et nad käituvad ja ütlevad asju, mida minagi mõtlen, aga pole julgenud öelda ja teha. Igakord, kui ma tunnen, et kisub vist Eesti tüüpiliseks sarjaks ära, on seal mingi nii hea koht, mis mu tähelepanu taas köidab. Ma ei taha neid kohti lahti rääkida, et mitte rikkuda vaatamist neile, kes veel näinud pole.

Ja kui ilusad näitlejannad on sarja leitud! Üks kaunim kui teine. Ma ei olnud sellistest näitlejannadest kuulnudki. Mehed on kõik tuntud nimed ja kõik teavad neid, aga naised on suurel jaol üllatus ning kannavad kõik oma rolli suurepäraselt välja. Eks ilusatel inimestel on see lihtsam ka- ole lihtsalt ilus. Ja nad ongi, aga ka rolli täidavad suurepäraselt.

Mul on hea meel, et mul on võimalus selle sarja edule kaasa aidata ja et „Papsid“ olemas on. Kui ka sinu mees (ma tean, et te olete 98% naised) teeb vahel asju, kus sa ei saa aru, kes on targem, kas tema, või su kolme-aastane laps, siis  Esileedi jagab sinuga sama küsimust ning ma olen kindel, et ka see sari sulle meeldib.

Jookseb sari ainult Elisa Huubis, mis on nende striimimise keskkond. Kui tavaliselt on seal kuutasu 4.99, siis koodiga HENRY299 saad endale endale märtsiks ja aprilliks tellida Huubi kuutasuga 2,99. Link on SIIN. Ja selleks ei pea üldse olema Elisa klient, vaid võid Huubi tellida täiesti eraldiseisvalt.

Ja noh, Esileedi… Tema ei vaata ühtegi Eesti sarja ja keelab ka mul oma guilty pleasureid vaadata (nagu Rannamaja või Parim kaaslane), siis ka temale meeldis Papsid väga. Istus mu selja taga köögis ja aina itsitas ja kommenteeris, et see, mis ta seal nägi, olla nii mina. Hetkel on väljas neli osa. Nii et, kui soovite ka vaadata, siis kasutage koodi ja saate ka naerda. Koodi saab kasutada ainult kuni 26.03. Tegutse kiirelt.

PS! Ma ei vaata Rannamaja ega Parimat kaaslast! Vähemasti ei tunnistaks ma seda kunagi. See oli lihtsalt näitena toodud. Päriselt! AUSALT!

Kommentaarid

“Kas mina olen midagi valesti teinud, või on temal midagi viga?” on saanud 5 vastust

 1. Kats ütleb:

  No Henryyyyyyy, ma ei saa päevaküsimusele vastata, kolmandat varianti tahaks 🤣🤣🤣🫣

 2. Eit ütleb:

  Tegelikult võiksid Rannamaja ja Parimat kaaslast vaadata küll. See on hea õppematerjal, milliseks sa ei tahaks oma lapsi kunagi lasta kasvada.

  • amht ütleb:

   ma püüan jah vältida olukorda, kus täisealine laps ikka veel nabanööri otsas oleks 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…