Kogu f***ing aeg!

Meie pere on hetkel läbimas väga keerulisi aegu. Sellepärast on ka mind olnud vähem näha. Ma tean, et ma saan teie toele loota, aga ma siiski sooviksin teile rääkida pigem positiivseid teemasid, kui teid muserdada. Arvatakse, et kui ühel on raske, siis teine aitab tema tuju tõsta, kuid reaalsus on, et enamjaolt see, kellel on raske, tõmbab ka teise endaga kaasa. Seega ma ei ole teid meie raskustesse pühendanud ja oleme ise lootnud, et see läheb üle.

Kindlasti on pooled teist juba veendunud, et tegelikult pole midagi rasket ja Henry püüab tünga teha, aga sel korral mitte ja ma paluksin mõistmist ja kui kellelgi on häid soovitusi, kuidas edasi minna, siis ma võtan neid vastu avasüli.

Aga ok, tulles rusuva pointi juurde, mida me hetkel oleme sunnitud läbi elama: Meie lapsed laulavad KOGU FANKING AEG! Kogu aeg! Ükskõik mida. Käivad toas alasti ringi (seega ei saa ka klippe ja pilte jagada) ja lõõritavad absoluutselt vahet pidamata. Kas mulle ei meeldi muusika? Väga meeldib! Vähemasti meeldis, aga nad on kõik päevakohasemad poplaulud üle võtnud ja laulavad vabalt valitud sõnadega ja ka viisi suhtes on nad väga paindlikud. Üks noot pihtas ja järgmised 19 on sellised nagu on.

Ma isegi tean, kust see tuleb. Kui ma olin väike, siis me õega laulsime ka kogu aeg. Ema oli meiega nii hädas, sest kui me läksime voodisse kell 21.00, siis sageli võisid naabrid Roxette ja Pet Shop Boysi parimaid palasid meie suu läbi kuulda ka kell 23. Ma veel kiusan siiani vahel ema, kes ahastuses loopis sajatusi ning susse vastu ust, et me ometi lõpuks vait jääksime (ta väidab, et sellepärast, et me ei suutnuks muidu hommikul õigel ajal tõusta), aga nüüd ma totaalselt mõistan teda ja soovin ka, et ma kannaks susse, et kedagi või midagi sellega visata.

Loomulikult on nunnu, kui laps laulab. See tähendab, et ta on rõõmus ja rahuolev. Oled sa kunagi näinud last vabal ajal laulmas, kes on halvas tujus? Ei, vabal ajal laulmine toimub alati hea tuju baasil. Laps peabki laulma, et positiivseid emotsioone kogeda, kuid vahel on ka vaikimine lõbus. Päriselt. Vahepeal, kui ma teen mängu „Kes esimesena räägib, on lammas!“, siis see saavutab hetkeks vaikuse, aga nüüd, kus nad otsustasid kõik hetkega lauljateks hakata, ei aita isegi ka see. On uhkusega laulvad lambad.

Ok, tegelikult tulen ma müraga toime. Lapsed on siin viimasel paaril koroona-aastal kuude kaupa kodus olnud ja need ei suuda hetkekski vait olla (ma vahel mõtlen, et kuidas suudavad lastega pered korteris elada, kus lapsed tuleb vaikseks ja naabritega arvestavaks treenida.. eriti, kui naaber iga müra peale reageerib).

Kuid laulmisega kaasneb kohustus reageerida. Eriti Piigaga. Ta ei laula kunagi niisama- ta esineb. Iga kord, kui ta laulab, siis ta esineb ja otsib silmadega pidevalt tunnustust. Mis tähendab, et ta ootab, et iga kord, kui ta laulab, siis see vanem, kes samas ruumis on, ka teda kuulab. Soovides olla hea ja julgustav isa, tunnustan ma iga kord, kui ta mõne palaga ühele poole saab. Tõmban oma suu sõrmedega naeratuseks ja kiidan, et väga tublisti lauldud.

Mida kuuleb aga Piiga? „Issi kiitis? See tähendab, et talle meeldis! Oh, ma laulan talle veel! Sama laulu! 18 korda!“ Enne jõule oli sama seis luuletustega. Mind äratati nendega ja õhtul oli see viimane asi, mida ma kuulsin, enne kui ma enda padja tervenisti kõrva toppisin ja end magama nuuksusin.

On keeruline aeg, aga meie, isad, olemegi kannatamiseks loodud. Ja mis kõige jaburam – ma ei joo isegi alkoholi. Veel. Nüüd ma isegi saan aru, miks nii paljud mu sõbrad töölt koju tulles esimese asjana õlle lahti korgivad. Sest peale seda on nad kasutud.

„Kallis, kas sa käiksid poes?“

„Ma ei saa, ma olen joonud.“

„Musu, kas valvaksid lapsi?“

„Oled sa kindel? Ma olen joonud!“

Lollikindel plaan. Pluss muutub reaalsustaju, kui sa oled kergelt vindine ja mine tea, äkki kostub minu hullude laul nagu „Jackson’s 5“. Kindlasti oleks kõigest palju enam poogen!

Seega, mida soovitaksite? Panna lapsed kusagile muusikakooli, et äkki on viisipidamine õpitav? Hakata avastama alkoholimaailma? Soetada endale sussid, millega õigel hetkel visata? Kuidas teie olete toime tulnud taoliste keeruliste olukordadega?

Kommentaarid

“Kogu f***ing aeg!” on saanud 5 vastust

 1. Annika Koppel ütleb:

  Sussid. Kindlasti sussid 😅

 2. plika ütleb:

  Mürasummutusega kõrvaklapid. Eriti kui need käivad kõrva sisse nii, et lapsed isegi ei näe neid.

 3. tm ütleb:

  Viisipidamine ON õpitav.

  • tom ütleb:

   Õllejoomine on kergemini õpitav ja ilmselt ka odavam kui kolm last muusikakooli panna 😀

 4. Kairit ütleb:

  Mulle meeldib ka laulda kõvasti ja valesti, ajan oma mehe hulluks kui valede sõnadega laulan….
  Lapsed laulavad ka võidu, ei häiri ausalt öeldes vb selle pärast, et ma samasugune.
  Vahest oleme lastega youtube vahendusel karaoke õhtuid korraldanud, igaüks saab soovitud loo valida ja siis koos lõõritame 😆
  Tuleb lihtsalt üle elada see aeg, lõpuks kui pubeka iga lööb siis ei tule sealt lapse suust ilma kangutamata ühtegi nooti välja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…