Tuli kinni, et võõrad külla ei tuleks

Postitusele andis hoogu EE

Paar nädalat tagasi kirjutasin ma postituse, kus ma rääkisin, et kasvavate elektrihindade juures on oluline üle vaadata enda tarbimine. Ma lähen küll aeg-ajalt selliste üleskutsetega kaasa, et teeks kampaaniakorras midagi, aga nüüd, kus hinnad ümberringi aina enam rahakotile enda mõju avaldavad, tuleb natuke tarbimine ja kulutamine üle vaadata ning mitte kampaaniat ootama jääda.

Ma tegin ka üleskutse, et soovitage viise, kuidas säästa ja ma sain väga palju häid soovitusi. Üks teist muide võitis ka 200€ kinkekaardi elektroonikapoodi, et endale mõni säästlikum kodumasin majapidamisse soetada. Igal juhul oli mõtteid äärmusest äärmusesse ja kuigi üleskutse oli, et loosin kõigi vahel, kes kommenteerivad FBs, siis teie va rebelid jätsite terve hulga kommentaare ka siia blogi alla. Need nimed ei lähe loosi! Selline oli reeglite järgi minu plaan, aga ma lugesin neid ja need olid nii head ja asjalikud, et lisasin loosi ka need.

Valisingi kolm teie poolt valitud säästuviisi ja nüüd oleks aeg natuke järeldusi teha.

Noorsand soovis väga, et postituses oleks pilt, kuidas ta elektrit saab. Siit ka hoiatus – ärge saage elektrit!

Esimene soovitus, mida kasutusele võtsin, oli see, et toa ja boileri temperatuur paar kraadi madalamaks. Suurepärane plaan! …mis Esileedile üldse ei meeldinud. Kuidas ta käib duši all kui välja astudes on põrand külm? Põrand on külm sellepärast, et tuba on piisavalt soe, sest eelneva 25 kraadi pealt keerasin ma 17 peale, kuulasin pahandamist ja tulin vastu ja keerasin juurde 21 peale. Kõik tundsid, et nad võitsid natuke.

Vee jahedamaks keeramist ei tajunud vist keegi, sest sellest võiks ju piisata, kui kõige kuumem vesi on see, kus sa saad kätt all hoida. Kuhu sul võiks vaja minna kraanist tulevat kuuma vett? Ma ootasin küll nurinat, et proua ei saagi enam aurava duši all seista, aga ei midagi. Mingi temperatuur on küll vajalik, et bakterid vohama ei hakkaks. Ei tea. Seni, kuni Esileedi pole duši alt paistes rohelise näoga välja tulnud, kannatame ära.

Teiseks oli selline pealt näha iseenesestmõistetav soovitus – lülita välja tuled, mida sa ei kasuta ja tõmbad vooluvõrgust välja kodumasinad, mida sa ei kasuta. See on hämmastav, mille peale sa ei mõtle, kui elekter odav on. Väga paljud kodumasinad on pidevalt ooterežiimis, mis tähendab, et nad võtavad ka pidevalt voolu. Mitte palju, aga kui sul on kodus näiteks paar monitori, robottolmuimeja, kõlarid ja muud voolutarbijad, mis on kõik taustaks vooluvõrgus, siis miks matta sinna raha, isegi, kui see summa on pisike, kui sa nagu nii sel hetkel seda ei kasuta.

Ka tulede kustutamine on olnud teemaks. Seda ma olen rääkinud, kuidas ma terve pere seljas füürerina elanud olen neile pidevalt meenutades, kuidas tule kustutamine käib. Ja ära sa märgi, olen märganud edusamme. Umbes pooltel kordadel, on tuli tõepoolest ära kustutatud. Kuid märkasin, et me hoiame tulesid põlemas niisama ka muudes kohtades. Näiteks välisukse ees. See komme jäi külge veel ajast, kui meie tänaval ei olnud tänavavalgusteid. Siis oli sel mõte. Nüüd oleme seda hoidnud põlemas lihtsalt sellepärast, et… loob sellise rohkem teretulnud atmosfääri maja ümber. Samas – mis kuramuse teretulnud. Ma küll ei taha, et keegi end meie maja ees öösel pimedas (sest see süttib automaatselt hämaras) teretulnuna tunneb. Vastupidi, ma tõmbaks okastara ümber. Eriti nüüd, kus peagi Halloweenitajad ja mardid-kadrid nänni küsima tulevad. Aga ma olen isa ja ma pean olema elevil selliste päevade pärast, et ka lapsed oleks. Meie lapsed loevad päevi, millal kostüümid selga saab tõmmata. Muide säästunipp- saatke lapsed komm-või-pommitama. Hoiate mitme kuu kommiraha kokku.

Ka trepi juures on meil terve öö tuli põlemas ja ka see oli ajaks, kui lapsed väikesed olid ja nendega öö otsa toimetada tuli. Komme, mida nüüd muutma hakkame.

Kolmas soovitus teilt oli hoida külmkapid korras, et õhk saaks ringi liikuda, poleks jääd ja ka külmetus ei pea olema kõige külmema peal. Kes iganes seda soovitas, võiks nüüd mulle külla tulla ja aidata korda teha. Ma ei tea, mis ma tegin, aga igal juhul külmkapp on nüüd kaks kraadi jahedama peal ja külmiku tabloo vilgub lihtsalt närviliselt. Meil on kokku kaks sügavkülma ja siis üks tavaline külmkapp. Seega üks sügavkülm on nüüd -19 kraadi asemel -21 peal ja vajab vist ümberprogrammeerimist (äkki kellelgi on Bekoga kogemust?), aga teised kaks lasin ma paar kraadi sügavkülmas soojemaks küll. Keegi mingit muutust ei tajunud, kuid loodan, et tajun mina, kui arve postkasti tuleb.

Loomulikult oli soovitusi väga palju veel – näiteks teha ühiseid vanniprotseduure, et vett kokku hoida. Soovitaja pole vist mind näinud. Kui mina vanni lähen, jääb seal heal juhul liiter vett veel alles. Soovitati minna üle puupliidile, mida ma täiega läheks, aga meil pole sellist pliiti. Alati keeta kannuga just nii palju vett, kui sa kasutada soovid. Soetada nutipistik, millega saad ise juhtuda, millal miski sisse ja välja lülitada. Üldse olite väga abivalmid ja mul on hea meel, et kinkekaart tuli välja loosida, mitte välja anda, sest nii palju häid ja läbimõeldud pakkumisi oli.

Ja kuna eelmise postituse juures olite te nõuga nii hästi kaasas, siis ma loosin ühe 200 eurose kinkeka veel välja, mille saate siis elektroonika poes laiaks lüüa. Loosis osalemiseks kirjutage siia või FBsse lihtsalt kommentaar, et mis oleks esimene kodumasin, mille sa parema/uuema vastu välja vahetaks. Või äkki on mingi seadeldis, mida sa ammu soovinud oled, aga pole raatsinud osta.

PS! Ma just leiutasin ühe kontseptsiooni. Teate neid anduriga valgusteid, mis põlema lähevad, kui läheduses keegi liigub. Tuleks teha samamoodi anduriga lamp, mis aga põlema minemise asemel ära kustuks, kui keegi ligineb. Mõtle, kui suur stress sul ära kaob, kui kommipommijad tulevad ukse  taha ja näevad, et sul tuled põlevad. Enam ei peaks sellepärast muretsema, sest kui sa paigaldad anduri ettenägelikult kodust natukene kaugemale, mis sul kogu maja pimedaks teeb kuni jõnglased ära läinud on.

Kommentaarid

“Tuli kinni, et võõrad külla ei tuleks” on saanud 111 vastust

 1. Angela ütleb:

  Vahetaks välja pesumasina. Sest see 9a vana juba ja vahel jätab pesu imelikult mustaks mis tähendab et pean uuesti masina käima panema ja see oma korda tõstab elektri ja vee hinda 😀
  Nagu näha siis rikkalt elame 😭

 2. Elis ütleb:

  Vahetaksin välja ahju millegi ökoma vastu, ei julge enam kaneelisaiakesi küpsetada ilma, et elektriarve paisumine taga peas ei vasardaks ja vanadest muretutest aegadest ei unistaks 🤣

 3. Kerttu ütleb:

  Ostaks uue soojapuhuri. Hetkel pole kodus ahju remondi töttu ja ei tahaks et asjad hallitama läheksid niiskuse tõusu pärast!

 4. kadri ütleb:

  Ma vahetaks pliidi välja. See kurjam on juba mul igivana aga krt katki ka ei lähe ja kuidagi ei raatsi hakata ostma uut kui vana on töökorras. Ja no elektri kokkuhoiu raames ju täitsa asjakohane ja puha, aga vot…ei ole raatsinud.

 5. Hilli ütleb:

  Ma tahan väga uut kohvimasinat.., aga ei raatsi..😊

 6. Anna ütleb:

  Uuema vastu vahetaks välja ilmselt külmkapi. Praegune külmkapp tarbib palju elektrit, kuna on vana ja pole raatsinud veel uut soetada. Lisaks säilib ju uuemas külmkapis toit paremini/kauem🙂

 7. Angelika ütleb:

  Köögikombain või no kas see nüüd õige päris nimetus on meie eakale multikultile. Igaljuhul selle kena punase multikulti hakkliha otsik ja riivide ja blenderi osad otsustasid töölepingu lõpetada meid sellest ette teavitamata. Oleks tõesti vaja nooremat isendit asemele

 8. Meeli ütleb:

  Mina vajan uut ja ökonoomsemat kuivatit. Olen juba mõnda aega soovinud vana väljavahetada aga need ikka nii kallid. Praegune jätab tihti pesu niiskeks ja programmidega ka mingi jama, seega ökotamisest pole haisugi kui ühte pesu mitu korda pean kuivatama. Kuna pesu peseme palju, siis ilma kuivatita ka ei saa. 200 raha soodsamalt kuivati saada oleks superluks!

 9. Anu ütleb:

  Pliit on vana ja oleks vaja uue vastu vahetada.

 10. Laila ütleb:

  Mina vahetaks hea meelega välja kuumaõhufritüüri, sest see kahjuks teeb imelikke asju – jätab küpsetamise pooleli või lisab ise aega juurde. Ostaks mõne ajalikuma firma oma.

 11. Kaisa Vits ütleb:

  Kohvimasina vahetaks kohe välja . 5aastat meie majapidamises olnud ja no ühel hetkel ütles piimavahustaja ülesse . Nojaa mis kohvi see ilma piimavahuta on . Aga tuleb ju leppida sellega mis on ja meest see ju ei morjenda peaasi ,et nupust kohvi saab 😅

 12. Annika ütleb:

  Külmkapi võiks uuema vastu vahetada, aga see on selline suurem väljaminek ja mõtlemine. Kohe esimese asjana aga oleks uut tolmuimejat vaja.

 13. Triin ütleb:

  Külmkapi. Sestnoh, mis ta müriseb muudkui seal nurgas ja tuletab ennast meelde ja ajab kõhu ka korisema. Kui oleks uus, mis näiteks ei müriseks, kuluks söögi peale ka raudselt vähem raha…

 14. Kaia ütleb:

  Pesumasina 🙃

 15. Raina ütleb:

  Uut boilerit oleks megalt vaja. Hetkel maksame vana eest vaeseks end.

 16. Maarika ütleb:

  Uue kuivati soetaks, mis oleks efektiivsem.

 17. Kristi ütleb:

  Meil on trepi peal alist tellitud liikumisanduriga lamp, olen väga rahul!
  Välja vahetaks külmkapp, sest sellel on sügavkülmas mingi error ja tõmbab kõik asjad härma.

 18. Kati ütleb:

  Üks äge kohvimasin kuluks ära 😊

 19. Katrin ütleb:

  Uut gaasiahju on kohe kindlasti vaja😊

 20. Karin Sõber ütleb:

  Kolimise käigus sai suuremad kodumasinad välja vahetatud agaa sülearvuti on ajast ja arust.Ilma juhtmeta üldse enam ei taha pilti ette võtta.

 21. Viivian ütleb:

  Ostaks uue veeboileri.Vana on ikka üpris väga väga vana.ja vaevatud olekuga.Vastu poleks ka uue korraliku elektripliidi saamisele,see vana lauakas,mis praegu ainus toidutegemise abiline.ohkaks kergendatult.

 22. Külli ütleb:

  Mina alles vahetasin. Mikrolaineahju kuumaõhu fritüüri vastu. Ma ei oska öelda, palju see mikrolaineahju asendajana elektrit kokku hoiab, sest mikrouuni me väga tihti ei kasutanud, aga veidi ikka. Küll aga saame fritüüris teha kõik väiksemadsorti küpsetised. Ja sellega on meil küll kokkuhoid, sest ei pea hakkama üleskütma suurt elektriahju, mis meil paraku asub lausa kütmata ruumis.

 23. Eret ütleb:

  Välja vahetaks külmkapi, sest see on juba väga vana. Muud kodumasinad veel kõlbavad :).

 24. Katry ütleb:

  Uut ahju oleks vaja, on teine juba päris vana ja vajaks hädasti välja vahetamist😄

 25. Fännitar ütleb:

  Kui võimalus siis vahetaksin välja elektripliidi. Vana on nii läbi et isegi praeahjus ei saa küpsetisedki valmis. Aga lapsed tahavad ahjuliha ja saiakesi ja mida kõike veel.

 26. Annika ütleb:

  Vahetaksin välja ahju, sest nagu pärast õige mitmendat nässu läinud kooki selgus, ei ole mu ahjul enam sellest temperatuurist, mis mina nupust keeran sooja ega külma. Tema küpsetab oma äranägemise järgi valitud temperatuuril. Ilmselt on uuem ahi ka energiasäästlikum, mis oleks kena boonus.

 27. Liisa ütleb:

  Otseselt vaja ei oleks midagi, aga sooviks varstolmuimejat.

 28. Merili ütleb:

  Boileri. See oli korteris siia kolides ja tundub suht iidamastaadamast pärit olevat 🥴 või ökoma praeahju, see tundub ka vana.. hetkel kasutame pigem kuumaöhufritti, tundub rahakotisöbralikum 😀

 29. Monika ütleb:

  Hei, mina vahetaks välja külmkapi ja arvuti 🙂

 30. Airi ütleb:

  Külmkapp on mingi 20a. vana ja sulatab. Elektripliidil kõik rauad ei tööta 🤔

 31. Kristiina ütleb:

  Välja vahetaks ilmselt väga truult teeninud pesumasina või mitte kõige ökonoomsema ahju.

  Lisan siia veel omalt poolt nipi. Olen hakanud palju rohkem termost kasutama. Ühe korraga suurem ports teed valmis, selle asemel et 5 korda päevas veekeetjat plõksutada. Lisapunktid, kui vesi eelsoojendada pudru keetmisest soojal pliidiraual (või kui lausa puupliidil keeta – õnneks on võimalus olemas)

 32. Kristi ütleb:

  Vahetaksin välja 8 aastat vana pesumasina ökonoomsema vastu või siis ostaks kuumaõhu fritüüri, kuna pere väike ja gaasiahjuga söögi tegemine on paras ette võtmine – mitme päeva toidud korraga ahju, hiljem jahutamine ja külmutamine, sest paari kukli või ühe korra ahjujuurikate jaoks gaasiahju töölepanek tundub nüüd raiskamisena.

 33. Sigrit ütleb:

  Ma olen mõelnud osta kas uus seisev sügavkülm või siis uus kahepoolne külmkapp. Sügavkülma ei mahu kõik marjad, lihad jms ära, et siis pean mõndasi nendest ema juures hoiul hoidma kuni enda kappi ruumi juurde sööme.
  Teine mis vajaks vahetust, on kuivati. Kuivati on väga vana ning vahepeal teeb imelikku heli, et ei tea kauaks teda veel meile jätkub.

 34. Liis Mets ütleb:

  Hoiaksin alles, sest kevadel tuleb kogu köök uus soetada. 🙂

 35. Kellluuy ütleb:

  Köögist puudub meil kubu ja seda oleks vaja, et söögilõhnad ei kanduld 2.korruse magamistubadesse.

 36. Kristi ütleb:

  Veekeedukannu ja rösteri ostaksin uued 🙂

 37. Helerin ütleb:

  Uus külmkapp oleks väga teretulnud.

 38. Maret Koemets ütleb:

  Sooviks uue vee boileri osta sest vana on ikka vana juba.

 39. Carmen-Elina Vist ütleb:

  Soetaksin uue mikrolaineahju, sest vana läks katki ning uut pole jõudnud osta veel. Laps aga armastab popkorni 😀 seega, hädavajalik seadeldis.

 40. Ave ütleb:

  Hädasti on vaja elektripliit välja vahetada. Ahi on omadega läbi ja üks pliidiraud ei tööta. Väga väga vana ka juba teine 🙁

 41. Rita ütleb:

  Olen unistanud triikimissüsteemist-aurutajast, kuna kodus 3 tüdrukut, siis sitsid-satsid vajavad triikist ja keerukamad kohad kleitidel, meeldib väga viisakas väljanägemine ja korrektsus. Samas ega pesukuivatist ka ära ei ütleks aga kas see on praegu mõistlik ost energiakriisi ajel, seda ei tea.

 42. Kadi ütleb:

  Vahetaksin välja külmkapi

 43. Meelika ütleb:

  Niisiis.. ma ei hiilga ilmselt ainulaadsusega.. Tõenäoliselt vahetaks välja pesumasina, mille uuem versioon võiks taimerit vms luksust omada. Päevaseid kellaaegu jälgides saab harva ja vähe pestud (ja sedagi pisarat poetades, sest kõigume börsil…), nii et musta pesu virnad kasvavad hirmutava kiirusega (lastel peab ju ometi kõrgklassile omaselt olema iga tegevuse jaoks oma outfit, eks). Ei jõua pesta sama kiiresti neid. 🤯 Aga öösel… ma ei ütleks, et ma magaks (kaisubeebi tissi otsas), aga ma ausalt ei jõua kondama minna teiselt korruselt alla keldrisse, kus meil pesumasin puhkab 😀 Ja trepid nagisevad ka, nii et ISEGI KUI kuu ja planeetide seis juhtub olema õige ja ma oma beebi kõrvalt plehku saan, siis trepile astudes oleks ilmselt “game over” 😀 Sedasi siis…

 44. Marii-Eliis ütleb:

  Mina ostaks uue külmkapi, sest vana juba nii ajast ja arust ja kohe kohe otsi andmas.

 45. Evelyn V ütleb:

  Meil trepil liikumis- ja hämaraanduriga lamp, Bauhausist pärit, see nii hea, et isegi kalli elektriga ei raatsi loobuda 🙂 Aga vahetust vajab ülivana külmik, mis peaaegu 24/7 undab

 46. Janika ütleb:

  Niii väga sooviks omale nõudepesumasinat.

 47. Reigo ütleb:

  Külmkapp, kuna see ilmselt 24/7 võrgus ja annaks kõige rohkem tunda välja vahetades.

 48. Reili Toom ütleb:

  Kodus vahetaksin välja pesukuivati. Jätab teine viimasel ajal peale pikka kuivatustsüklit ikka riided niiskeks, seejärel panen veel uuesti kuivatama. Rikub ilmselt riideid rohkem ja kulutab voolu rohkem.

 49. Mariann ütleb:

  Uue kohvimasina ostaks. Vana tilgamasin on vast juba nii 25aastane, kui mitte rohkem. Aga kuniks töötab, siis mis ma raiskan uue peale… võites ei peakski ise raiskama ju 😄

 50. Geidi ütleb:

  Mina vahetaks oma bipolaarse külmiku välja. See masin on päriselt bipolaarne. Õnneks vaid ülemine osa aga nii mõne nädala jooksul korra arvab tema, et ta on sügavkülm. Sellest tingituna ei saa me palju asju varuda.
  Ma esimestel kordadel arvasin, et õues oli palav ja seetõttu. Hiljem mõtlesin, et äkki asju liiga palju? äkki hoopis liiga vähe?
  Nüüdseks olen aru saanud, et meie kodu külmik on tujukam kui mina ise ja ma olen siiski oma pere ainukene naine! See on metsik konkurents ja ma ei suuda külmikuga sammu pidada. Üks meist peab lahkuma ja mina see ei ole! Ma lihtsalt keeldun.
  Seega peab lahkuma külmik. Ma ähvardan juba kevadest saadik, et ma viskan ta välja aga tõele au andes pole ma siiani seda teinud. Äkki…. õhkõrn lootus on, et ma saan oma konkurendist lahti selle aasta numbri sees, muidu saab abikaasa valiku “Kas mina või külmik!”.

 51. Kaisa ütleb:

  On vaja uut külmkappi ja hea meelega ostaks ka kuivati ☺️

 52. Liisa ütleb:

  Vaja on uut boilerit. Vana on 20+ aastat vana ja tõenäoliselt põhiline põhjus, miks elektrikulu on ebanormaalselt suur.
  Sooviks muidugi ka kohvimasinat, kuivatit, auruga triikimissüsteemi jne jne aga praegu tundub kõik liigne luksus boileri kõrval.
  Elektrikokkuhoiunippide postitus on kuidagi kahe silma vahele jäänud aga õues näiteks vahetasime valgustuse päiksepatareitoitel liikumisanduriga valgustuse vastu välja. Talvel eredus jätab soovida aga muidu küll hea asi.

 53. Laura ütleb:

  Tolmuimeja.

 54. Sandra ütleb:

  Pesumasina.

 55. Kristina ütleb:

  Külmiku või pesumasina

 56. Evy ütleb:

  Õnne ka on kõik kodumasinad siin viimasel ajal välja vahetatud, aga siiski.

  1. Oleme nüüd see aasta stabiilselt siiski õhksoojuspumpa sees hoidunud. Umbes 20 kraadi juures. Põhjus: puudega küttes tuleb kallim.

  2. Kuna meil elektriahju majas pole, siis ahjus söögi tegemise päeval on hea pesu pesta. Pärast saab mõnusalt toas pesud kuivaks ning kuivati ei pea tööle panema.

  3. Saunas olev põranda küte on maas.

  4. Telefonid, arvutid ja akupangad tuleb muuseas teiste juurde ( või siis tööle) kaasa võtta ja ohhetada ” krt aku hakkab kohe tühjaks saama” ja panna siis sujuvalt laadima.

  5. Küünla valgel lastega lauamängu mängimine on väärt ja palju põnevam. Lisaks on täringut veeretades kergem petta. Keegi ei näe midagi.

  • Mari ütleb:

   4 on parim 😂😂😂

  • Evy ütleb:

   Minu nipid elektrit säästa. Aga “siiski” jäi lõpuni vastamata. Ehk siis vaja oleks uut mikrokat. Praegune vana ja väsinud ja hetkel väga vajalik, et 1. klassi laps saaks koju jõudes endale söögi soojaks teha.

 57. Mari ütleb:

  Väga asjalikud nõuanded. Vahetaksin ilmselt emal välja pliidi või boileri .. mõlemad vajavad vahetust ja just natukese aja eest sain teada, et need on olnud tohutud elektri allikad, mis ühele vanainimesele on toonud 80 EUR arved, mis tõesti ei ole mõistlikud arvestades tarbimist. Seega, kindlasti üks neist on teema.

 58. Marika Vähi ütleb:

  Mul tegi eile veekeetja pabahhh, kõik kohad vett täis. 😊

 59. Sirje ütleb:

  Minul korteris polegi vast midagi vaja välja vahetada, aga tütar unistab uuest pliidist, kus kaks elektri ja kaks gaasiplaati. Tal praegu ikka väga vana elektripliit, millel vaid üks plaat töötab.

 60. Maris ütleb:

  Vahstaksin külmkapi välja. Praegune nii vana juba ja selle seinad lähevad lampi kuumaks väljast.. ja sügavkülmas on palju jääd, arvan, et need on omavahel seotud. 😐

 61. Mirjam ütleb:

  Pesumasin ja külmkapp vajaks vahetust. Kaks kõige rohkem vatti saavat masinat.

 62. Kristel ütleb:

  Uut boilerit on vaja ja uut elektripliiti. No maale kolimisega seoses küll mingit kokkuhoidu ei näe praegu, ainult suured kulutused, ehk kunagi…

 63. Tiina S ütleb:

  Mina valiksin kuivati. Elame perega väikses majas ja lihtsalt ei ole ruumi pesu kuivatamiseks. Ühte tuppa saame panna pesuresti ja siis pead ka vaatama, et otsa ei koperdaks. Õue pole hetkel mõtet pesu enam viia, sest see lihtsalt ei kuiva ära. Uurisin erinevaid pakkumisi, aga kõik on lihtsalt liiga kallid meie pere jaoks. Järelmaksu ka enam juurde ei saa võtta.

 64. Liina ütleb:

  Uue kubu ostaks.

 65. Hanna ütleb:

  Ammu vajaks väljavahetamist tolmuimeja. No ei tõmba mitte midagi sisse.

 66. Veiks ütleb:

  Pliidi

 67. Maarja ütleb:

  Külmkapp vajab välja vahetamist. Või vähemalt võiks keegi seal jää välja sulatada (tänks Pätu, et sa sügavkülmaukse lahti jätsid peale jätsireidi).

 68. Maarika ütleb:

  Tolmuimeja!
  Sest ma lõhkusin (või lagunes ta ise) oma 8a vana truu kaaslase just ära 🥲

 69. Jüri parveots ütleb:

  Mina sooviksin oma perele uut pesumasinat soetada. Sest vana on juba oma aja ära elanud. Ja kui masin vett sisse võtab siis saab kraanist voolu. Nii et elektrisüsteem on ka masinal täitsa kutu.

 70. Merle Martinson ütleb:

  No kommi pommitajate jaoks teeks ma mingi erilise vilkuv sildi, et kui kostüümides inimesed mööduvad, siis tuleks lauluga värviline silt, et meil on Halloween täiega oodatud ja kommid on juba kogutud. Mulle meeldivad kostüümi peod täiega. Kui mudugi läheb mööda mõni väga kummalist uut moodi kandev proua võib sealt tulla mingi kohtu case – sest inimesed on väga tundlikuks läinud. Et see võib veidi ohtlikuks ideeks osutuda. Aga mis ma välja vahetaks…. no ilmselt tolmu imeja – mul on veel selles mõtte vanamoodne, et pean ise oma kätt liigutama, et ta teatud punktis imeks…. ma siis vahetaks selle vastu, mis ise imemisega tegeleb ilma minu abi vajamata. Vahel võin mudugi pai talle teha seal laua all. ja kui väga tubli masin on, siis meie peres on lootus isegi musisid saada. Ma loodan, et ta dissiplineerib ka kogu meie segasumma suvila kommetega kamppa, et asjad maas ei vedeleks. Et jaaa, kui järgi mõelda, siis meie perel on kindlasti vaja seda kinkekaarti, et see vahetus ära teha. Ma ei saa mudu ennem rahulikult magada. No mitte et ma survestada tahaks… või siiski

 71. Mariliis ütleb:

  Kuna enamus asjad on juba välja vahetatud ajajooksul ja on asju mis on vanad aga mida ma eriti ei kasuta nt nõudepesumasin (on tore küll aga ma saan palju kiiremini need nõud pestud ja kulub ehk vähem elektrik ka :)) Aga jube tüütu on pesta teisel korrusel aknaid kui üks pool lahti ei käis, seega sellise toreda abimehe soetaksin küll heameelega.

 72. Ann ütleb:

  Oii, väljavahetamist vajavad paljud asjad 🙄 eks võidu korral mõtlen, kas külmik vöi pliit, mõlemad on sos olukorras 😥 samas pliidiga võiks veel venitada, söövadki vähem 😄 pliit lihtsalt ise otsustab kas töötab ja millal töötab.😆😆 Külmik undab koguaeg vahet pidamata. Samas külmad ilmad tulemas ehk saab aknale panna, kui just linnud ära ei söö 😄

 73. Katariina ütleb:

  Mina vahetaksin välja tolmuimeja : )

 74. Liisi ütleb:

  Oleks vaja välja vahetada lausa kaks masinat -pesumasin ja ahi. Pesumasin on mingi 15 aastat vaja ja puudu mõned elutähtsad tänapäevased funktsioonid. Ja ahi on üsna uus, aga midagi on seal korrast ära, sest soojeneb ilmatuma aeglaselt.

 75. Svetlana Olonen ütleb:

  Ma olen vähemalt viis aastat soovinud endale köögikombaini. Sellest ajast peale kui alustasin õpinguid Rakvere ametikoolis abikokana siis teadsin ja tundsin et see on kindel masin mille tulevikus pean ma endale soetama!! 🙂 Niiet pöidlad pihku ja jään õnnele lootma.

 76. Annely ütleb:

  Jäämasina ostaks hoopis, saaks sügavkülmas ruumi muud kraami hoida, viimase aastaga muutunud tõsiseks jääfänniks ja isegi kraanivesi pole piisavalt külm ja maitsev ilma jääta.

 77. Marit ütleb:

  Uut pesumasinat oleks vaja. 🙂

 78. Gerli ütleb:

  Kõigepealt ahju ja siis pliidi 🙂

 79. Karita ütleb:

  Ilmselt kõige rohkem oleks vaja tolmuimejat uut. Meie suure pere(siinkohal suureks teevad meie kaks kassi,kes toodavad karvu terve loomaaia jagu)juures on see igapäevaselt hädavajalik,kuna pesamuna paneb suhu kõik mis maha kukub.tal suht savi kas on liivane või karvane

 80. Karolin ütleb:

  Mina ostaks endale varstolmuimeja ja hakkaks iga päev tolmu tõmbama. 😁

 81. Marilin ütleb:

  Ostaks uue varstolmuimeja. Olen paar aastat vaadanud kindlat mudelit ja ikka ksllis tundub…

 82. Tiina ütleb:

  See summa läheks kindlasti külmkapi ostu jaoks. Olen juba paar kuud külmkapifondi raha kogunud, pool veel puudu. Vana külmik on vist poissmeestele tehtud, nii tilluke, et karp mune ja pisem supipott vaid mahubki 😀

 83. Sigrit ütleb:

  Me vahetaks külmkapi välja. Meil vana juba 3 kuud remondis ja tundub et nii pea ei saa korda kuna viga ei leita üles miks külmik jahedaks ei lähe. Praegu üli pisike külmik asenduseks mis ilmselgelt väike meie 5 liikmelisele perele🤦🏽

 84. Triin ütleb:

  Ahju ostaks uue. Läks katki ja pole üle aasta saanud küpsetada midagi, lihtsalt ei raatsi osta….samas nende elektrihindade juures on see vist hea asi olnud 😀

 85. Marje ütleb:

  Kuumaõhufritüüri. Et vähem ahju kasutada.

 86. MOONIKA ütleb:

  Kuna minu tolmuimeja on juba ca 16 aastat vana ning müügil on juba palju uuemaid ja ägedamaid “imejaid”. Siis minu unistus on saada endale aurupesur-tolmuimeja. See annaks võimaluse kiirelt kodukoristamiseks. Poleks vaja mitut abimeest.

 87. Helina ütleb:

  Ma ostaks uue pesumasina, kuna kolme lapsega on tõhusam suurem pesumasin, millega saab korraga rohkem pesta.

 88. Keili ütleb:

  Kindlalt pliidi👆🏽

 89. Jaanika Niin ütleb:

  Pliidi vahetaks kohe välja

 90. Janne ütleb:

  Vahetaksin välja külmkapi. Eks sel juba ole aastaid omajagu turjal. Kuna tihendid vist pisut surnud, avastan aegajalt, et uks ei ole korralikukt kinni ja jälle jääs.

 91. Tanel ütleb:

  Mikrouun on vanaks jäänud kahjuks 😞

 92. Tene ütleb:

  Külmkapi vahetaks välja 🙃

 93. Marianne Lepler ütleb:

  Boilerit tahaks välja vahetada. See on ei tea, kui vana…. Muid masinaid oleme peale kolimist nüüd jupikaupa uuendanud, aga ühe kuumaõhufritüüri tahaks soetada. Kindlasti on see säästlikum kui meie ahi.

 94. Mari-Liis ütleb:

  Vahetaks televiisori välja, sest olgugi, et kõik kolm tv-d on vanad ja suured elektriröövlid, siis alustaks kõige suuremast röövlist.

 95. Kristi! ütleb:

  Kuivati kuluks täiesti kiiremas korras ära. Loomulikult kõige säästlikum.

 96. Deini ütleb:

  See, et asjad, mida ei kasuta, vooluvõrgust eemaldada, nõuab palju harjumist, aga tuleb tõesti ka seda teha. Riiete ja nõude pesemist üritan ajastada odavama hinna ajale ja eelmise kuu arves mu jõupingutused ka kajastusid. Kui saaks igivana veeboileri ka välja vahetada, oleks see ka megasuur võit. ❤️

 97. Margus S ütleb:

  mul oleks uut arvutit vaja

 98. tiinas ütleb:

  Elektripliiti oleks uut vaja.

 99. Piret sarapik ütleb:

  Oleks vaja osta lapsele elektrooniline hambahari.
  Ja tolmuimeja. Kuna üksik vanemana see ei oleks võimalik mitte kuidjagi siis see oleks suurepärane kink lapsele jõuluks.

 100. Stina ütleb:

  Oeh, tahaks uut külmkappi, vars tolmuimejat, pliiti ja mida kõike veel 🙂
  Aga kõige olulisem oleks külmkapp sest see vana väsinud kökats võtab täiega palju voolu.

 101. Jaana ütleb:

  Vana ahju vahetaks uuema vastu.. 🙃

 102. Ketter ütleb:

  Vahetaksin välja pesumasina

 103. Kristel ütleb:

  Elektripliidi

 104. Eva-Maria ütleb:

  Külmiku vahetusega oleks kõige kiirem.

 105. Ave ütleb:

  Elektriahju vahetaks välja kuna see kasutatuna saadud ja paljud asjad ei toimi seal nagu vaja, vana ka ja energiaklassi ei teagi😬

 106. Brenda ütleb:

  Ostaksin uue pesumasina, sest meil on Whirlpooli pealtlaetav ja selle tüüpviga- kaane roostetamine, on üsna suure hoo sisse saanud, lisaks ei ole seal häid ökoprogramme. Ja vannitoas on vaja ka remonti teha, mis kardetavasti tekitab vajaduse eestlaetava masina järele, et tööpinda juurde saada.

 107. Camme ütleb:

  Veeboiler vajaks vahetust. Vahetamist tahaks ka paar lampi.
  Vesi boileris peab olema vähemalt 60 kraadi, muidu hakkab haisema(väävlibakter armastab tempi 30-60kraadi).

 108. Triinu ütleb:

  Ma ostaksin hoopis oma vanaemale ühe toreda ja korraliku maki, millega ta õues raadiot kuulata saaks. Õues meeldib tal väga olla aga raadio on juba vana ja ei taha korralikult tööd enam teha.

 109. Aili ütleb:

  Külmkapi vahetaks välja, sest see on igivana.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…