Sellest, kus me veedame kolmandik ööpäevast

Postituse valmimisele oli toeks SleepAngel

Ma tahaks hullult lapsi ujumistrenni panna. Nad on kõik sellised nagu mina. Ma nagu oskan ujuda ja samas nagu ei oska ka. Edasi liigun ja põhja ka ei vaju, aga ujumiseks seda vist päris nimetada ei saa. Eile oligi mul ehmatus, kui nägin Vennast kaldal komistamas ja nägupidi vette kukkumas. Ma ei muretsenud sellepärast eriti, sest ta oli kaldas ja seal peaks olema maksimaalselt 10cm vett. Kuid nägin eemalt, kuidas ta pea ees ja jalad taeva poole vee alla vajus. Kargasin püsti ja jooksin lähemale ja õrnalt vee all veel kumasid Vennase varbad. Pistsin ruttu enda jala vee alla ja kasutasin seda justkui konksuna, et  poeg vee alt välja päästa. Õnneks pääsesin ehmatusega. Mina olin vägagi ehmunud, kui Vennasel polnud sellest sooja ega külma, vaid hüppas mu sülest ja jooksis tordilt küünlaid ära puhuma. Lükkasin enda kõrvale parkinud määgiva kitse eemale, et hõigata Vennasele, et ta peab ettevaatlikum olema, kui selja tagant kostus Piiga õnnetu hääl: „Issi, ma tahan kaissu“. Pöörasin selja taha ja seal oli see solvunud ilmega kits, kelle ma just olin ära ajanud. Vaatasin talle otsa ja ta kordas Piiga häälega: „Issi, ma tahan kaissu!“

Ma sain aru, et see vist ei ole päris. Jälle on Piiga öösel ärganud ja nurub kaissu. Liigutasin end voodi serva poole, sirutasin käe välja ja Piiga peake vajus mu käe peale, surus end vastu mind ja tõmbas endale teki peale. Õnneks oli see uni ja mul ei jää sageli uned meelde. Eriti sellise detailsusega, kuid seekord jäi. Ma seostan seda sellega, et see oli päev, kui ma magasin esimest korda enda uue padjaga. Samas, olen ma sellega maganud nüüd üle kuu aja ja ükski teine uni pole mul meelde jäänud. Vist ikka ei ole padjas.

Kuid padi on minu jaoks ülioluline. Kõigile meie pereliikmetele on. Kui me läheme ööseks külla, siis ei ole harv juhus, kui meil kõigil omad padjad kaasas on. Külas ei ole kunagi padjad need õiged- kas liiga suured, liiga madalad, liiga pehmed. Kunagi pole miskipärast liiga kõvad. Minu padi peab olema selline madalam ja mitte liiga pehme. Ja need uued, mis me endile tellisime, on päris lähedased sellele.

Kui kaksikud sündisid, saime me neile kingituseks kaks pisikest patja, mille tootjaks Eesti ettevõte kaubamärgiga SleepAngel. Kaasa tulid ka vaimustunud selgitused, sest Sleepangeli padjad on teistsugused! SleepAngel on välja töötanud sellise katte, mis on täiesti veekindel. Tavaliselt kõik, mis unepealt suust ja ninast tuleb, lõpetab padja sees. Sleepangeli eelis ongi see, et vedelikud ja muud jamad ei lähe padja sisse, aga see kate on samas hingav ja seepärast on selle padja ainuke hooldus see, et igakord, kui padjapüüri vahetamiseks läheb, tuleks padi niiske lapiga üle tõmmata, et kõik sinna sattunud vedelikud ja muud soovimatud eritised lihtsalt pinnalt maha pühkida. Pole ka ime, et haiglad ja hotellid on nende toodetest aina enam huvitatud ja peamised kliendid. Nüüd oleme meie ka, sest meil kõigil on nüüd pea all SleepAngeli padi.

Kuna padjavalik on neil päris suur, siis oli valik ka paras ettevõtmine. Esileedi võttiski konkreetselt iga padja ja läks magamistuppa pikutamistesti tegema. Naeruväärne! Mis veel hullem, siis ta sundis mind sama tegema! Nagu öeldud, siis mina ei armasta suuri ja kohevaid patju ja valisingi kõige väiksema, mis neil valikus oli. Esileedi valis ka sama ja lastele võtsime lasteomad.

Ka saime kaasa ühe pika „ussi“, mis on tegelikult vist nimetusega „kaisupadi“ või mõni kutusb seda ka nuudliks. Selline pikk nuudel, mille külge võid sa liibuda. Sobilik hästi neile, kes kedagi kaissu igatsevad. Ja pind oli sellelgi täpselt sama, mis vajab hoolduseks vaid niiske lapiga üle käimist.

Aga eks see ole selliste hästi pikaajaliste toodete puhul kaalukausiks sageli hind ja ka Sleepangeli padjad ei ole just odavad. Kuid ega sa ei ostagi pelgalt patja, vaid selle sees puuduvad tolmulestad ja see on oluline argument neile, kel probleeme allergiate ja astmaga. Kuna su pea veedab padjal väga suure osa ööpäevast, siis ei tohiks ka alahinnata padja olulisust ja kui sa tunned, et sa ei ole enda omaga rahul ja sul on oluline, et su kodused padjad on alati täiesti puhtad ja priid igast vedelikest (eelmise kuu higistamisperioodi vms) ja muust jubedusest, mis padja materjali aastatega sisse imbuda jõuab, siis ma soovitan SleepAngeli suunas vaadata küll. Külalistele antav padja puhtus on vist isegi olulisem, sest seal magavad erinevad inimesed.

SleepAngeli padja sisse ei teki higilaike, ega kollaseid ja pruunikaid ringe. Mida paljud ei tea, siis naiste (ka meeste, aga meestel on savi :D) näonahka mõjutab padja sisse imendunud näokreemide ja juuksepalsamite rääsunud jäägid. Ma tunnen isiklikult ühte inimest, kes tänu SleepAngeli padjale üleminekuga sai enda ärritunud näonaha probleemile leevenduse.

Kui me räägime mugavusest, siis Esileedi oli algul skeptiline, sest padi oli õhulisem, kui tema eelnev. Siis aga avastasime, et kui padjast natuke õhku välja suruda, on see peaaegu identne eelmise padja mugavusega. Lapsed võtsid uued padjad hetkega vastu ja nurinat ei kostunud kellegi poolt. Hea oli, et saime enne proovida, sest materjal on teistsugune ja kuna meile sobis, siis nüüd on meil SleepAngeli padjad katsetatud ning perekonda jäänud.

PS! Mul on see postitus mustandites oodanud õiget aega juba üle kuu ja seega ka kogemust üle kuu. See padi vajab oma materjali tõttu tõepoolest natuke harjumist, aga nüüd, kus see on mu igaöine kaaslane, olen ma lahti saanud peavaludest. Ma avastasin end vanade patjadega alati kõhuli magamas, nägu sügaval patjades õhupuudusest peavalu korraldamas. Sellega pole seda kordagi juhtunud selle kuu jooksul. Vara veel põhjapanevaid järeldusi teha, aga väga põnev, väga põnev…

Kuna huvilisi tekkis päris mitmeid, siis ma sain ka sooduskoodi, mis on ostult väikeses sooduka. Selleks on “amht” ja kasutada saad seda SIIN.

Kommentaarid

“Sellest, kus me veedame kolmandik ööpäevast” on saanud 7 vastust

 1. Kart ütleb:

  Vastuse variant suurem ja pigem kõvem puudub 😆. Ma õhulistest patjadest ei hooli ja padi peab ikka kõrgem olem pigem kui madalam. Mind paneb alati mõtlema et kuidas inimesed madalate patjadega magada üldse saavad 🤔

 2. Kadi ütleb:

  Meie pere kasutab ka Sleepangeli patju juba aastaid ja ka väga rahul! Nii värvikaid unenägusid kahjuks veel näinud pole 😀Lisaks kasutame beebil nende madratsit ja võiks öelda,et asendamatu toode, teadagi mis lastel kõik voodisse võib jääda 😀

 3. Anne-Mary ütleb:

  Tore teada, et maailmas on ka teisi padjarändureid. Mina konkreetselt ilma oma padjata kuskil ööd ei veeda ja olen ka teised pereliikmed enda usku pööranud. Oma padjal on ikka oma padja tunne ja lõhn ja no see on lihtsalt ülioluline. Mul isiklikult on kaks hädavajalikku patja – üks tavaline ja teine on tudupadi (korralikult kõva, sest tegemist on speltapadjaga ehk sisuks vanad viljakestad). Sleepangeli padjast olen unistanud, aga kuna pole kuskil talle füüsiliselt otsa koperdanud, et kasvõi sekundikski proovida, siis hetkel seda meie majapidamises veel ei ole.

 4. J. ütleb:

  Kas reklaamiohvritele sooduskoodi ka jagad? 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…