Keegi ei taha mulle telefoni müüa

Mul kukkus telefon maha. Ja siis jälle. Ja siis jälle. Nende kukkumiste vahele jääb keskmiselt kolm-neli kuud, aga aeg-ajalt kukub mul telefon maha. Palju olekski loota, et ta õhku hõljuma jääks ja kui kukub, siis ikka maha. Kukkumiste tagajärjel on mul telefonil nurk katki, jookseb ka paar mõra üle ekraani, mis otseselt ei sega, va see, et aegajalt ei saa telefon aru, kui mu rasvased sõrmekesed ekraani silitades kusagile jõuda tahavad. Lihtsalt ei reageeri. Ega see telefon uus ei ole. Kolm aastat täis, mis on mul vist rekord. Mul ei ole kunagi varem ükski telefon nii pikalt vastu pidanud. Nüüd on lisaks ekraanile väsinud ka aku ja laadimisport ja ma tahan uut telefoni!

Kuid ma olen keeruline juhtum. Ma ei taha lihtsalt uut telefoni. Ma tahan kõige paremat telefoni! Tavaliselt lasevad firmad välja peamise mudeli, sellest natuke lahjema ja kolmandana LIPULAEVA. See on tavaliselt kiirem, sel on rohkem objektiive, suurema ekraaniga ja nipet näpet veel. Peamine lisa lipulaeval on loomulikult hinnas. See võib vahel olla pea kaks korda kallim kui need peamised mudelid. Ja kas mul on vaja lipulaeva? Loomulikult! …. mitte. Loomulikult pole ja ärge arvake, et ma ei tea seda. Ma olen siin mingi kaks nädalat otsinud õigustusi ja mõtteid, et mul ei ole seda vaja ning siis ma avastan end youtubes erinevate telefonide ülevaateid uurimas.

Ja eile tegin ma otsuse, ma küll ei vaja lipulaeva, aga ma nii tahan! Ma lähen poodi ja lasen selle endale müüa. Olen avatud ja sõbralik ning kuna mina jäin hätta ise endale uue telefoni müügiga, siis need inimesed on poodides ju profid, teevad iga päev müügitööd ja ma lähen kasutan seda võimalust ära.

„Tere, kas teil Google Pixel 6 Pro on müügil?“

„Jah.. seal vasakul“.

„Ma olen siin väga palju googeldanud ja see on üks tugev kandidaat uueks telefoniks. Kas sel on jätkuvalt akuga teema? Vaatasin foorumeid ja sügisel oli see läbivaks teemaks nendel telefonidel.“

„Pole kuulnud, et oleks…“

„Aga kas mul oleks võimalik seda näppida kuidagi?“

„Kahjuks ei saa, see on karbi sees.“

Vaatasin seda karpi seal klaasi taga… oli tõesti seal.

„Ma väga palju sellest telefonist ei tea, aga sel peaks olema väga hea kaamera.“

„Mhmh…“

„Eeee.. ok siis. Kena päeva teile!“

„Head päeva!“

Ma tulin poodi, kus ma olin ainsa kliendina, ütlesin, et ma olen uue telefoni otsingul ja olen seda konkreetset mudelit vaadanud, väljendanud enda muret selle konkreetse mudeli pärast…. ja oligi põhimõtteliselt kõik. Mitte mingit püüet mulle midagi maha müüa ja nii jäigi firma tehingust ilma ja ei tea mitmest veel, kui selliselt seal müük käibki. Mõni võib-olla arvab, et nii peakski käima, et muidu oleks liialt pealetükkiv. Ja ei tohigi olla, sest ma ei tahaks absoluutselt tunda, et mulle midagi pähe määritakse. Küll aga ma tahan endale õiget ja sobivat telefoni ning Pixel 6 Proga olid mul kahtlused. Kuid siis oleks pidanud müüja minu silmis tegutsema?

„Tere, kas teil Google Pixel 6 Pro on müügil?“

„Jah.. seal vasakul“.

„Ma olen siin väga palju googeldanud ja see on üks tugev kandidaat uueks telefoniks. Kas sel on jätkuvalt akuga teema? Vaatasin foorumeid ja sügisel oli see läbivaks teemaks nendel telefonidel.“

„Meil pole tagasisidena midagi sellist öeldud…võib-olla siis tarkvaraga midagi paremaks tehtud…“

„Aga kas mul oleks võimalik seda näppida kuidagi?“

„Kahjuks mitte, meil ei ole telefone lahtiselt, aga mis teile telefoni juures kõige olulisem on?“

„Noh ma tahan, et tal ei oleks mingit tüüpviga kõige pealt, sel peaks olema väga hea kaamera ja aku võiks ka kesta.“

„Pixel oleks teile suurepärane valik, aga kui on mure aku pärast, siis näiteks see telefon siin on küll mõnevõrra kallim, aga ma usun, et te jääksite sellega väga rahule, sest siin on….“

Ei ole palju erinev, aga tulemuse potentsiaal on nii drastiliselt erinev, sest kui päris elu näites oli müüja ametinimetus eriti tinglik, sest ta ei müünud, vaid ta täitis vaid kliendi nõudmisi, siis teine väljamõeldud näide oleks mulle seal ja samas telefoni maha müünud, sest ma olin ju tulles valmis ostma, ta hajutas mu ainsa kahtluse , uuris minu vajadusi ja tegi sellest lähtuvalt pakkumise, mis oli mu eelarvest natuke väljas, kuid ma saaks ka väga hea telefoni ja ma ei ole kunagi kuulnud kedagi kurtmas, et ta telefon on liiga hea. Või oleks ta saanud mu mure lihtsalt aku teemal ära lahendada ja öelda, et uurib kolleegilt tema poest, kas akudega on probleeme olnud ja helsitada seal ja kohe ning kaotada mu hirmud, teatades, et mitme poe peale pole kellelegi akuga probleeme olnud.

Käisin ka paaris esinduses ja keegi ei olnud huvitatud mulle telefonimüügist.  Ma oleksin pidanud selle ikka endale kodus eelnevalt maha müüma või müügisaalis näidiseid näppides, aga kui ma palusin soovitada hea kaameraga telefoni, oli vastus, et eks nad kõik on head. KES MÜÜKS MULLE ÜHE TELEFONI KÜLL MAHA?!

Mis on müümine? Müümine on vajaduste täitmine ja probleemide lahendamine, mitte raha eest kauba väljastamine. Ja nüüd ma olengi võrdselt iPhone 13 Pro, Google Pixel 6 Pro ja Samsung S22 Ultra vahel ja no ei tea, kuhu poole vaadata. Tõenäoliselt jõuab uus mudel välja tulla enne kui ma suudan end veenda, et mul tõesti uut vaja ja see peab olema lipulaev!

Kommentaarid

“Keegi ei taha mulle telefoni müüa” on saanud 9 vastust

 1. Leila ütleb:

  Mina ostsin endale Google Pixel 6-e paar nädalat tagasi. Tellisin netist (ilma näppimata) Mobixist ja kui telefonile Tartus Aleksandri tänavale järgi läksin, siis avastasin, et seal on päris asjalik poeke, Googel Pixelid klaasi taga olemas ja oleks äkki enne ostu käes ka saanud hoida… Pole küll Pro mudel, aga esimesel nädalal tundsin süümekaid, et nii kalli telefoni endale ostsin… Mõni odavam ajab ju samamoodi asja ära….
  Aga vaatasin YouTubest paar videot, mida sellega üldse veel teha saab (hämmastav, kui hüppad android seitsme pealt kaheteistkümne peale) ja panin igasugu rakendusi kinni, mis taustal akut võtsid ja olen rahul. Kaamera on super! Mudel saigi valitud kaamera pärast… et nagu kindla peale minek ja võib streikiva objektiiviga fotokaamerast üldse loobuda. Samas väga head kaamerad on ka paljudel odavamatel telefonidel (näiteks Xiaomi Redme).
  IPhone ei kaalunud, sest lastel on Androidid ja IPhoniga ei oleks Family Link hallatav.

 2. Kristi ütleb:

  Mina soovitaks korraks kiigata xiaomi poole. Ise olin samsungi lipukate kasutaja, kuni kolm järjestikku telefoni 30cm, 60cm pealt ribadeks kukkusid. Hing läks täis, et see summa, mis nende peale pandud olid…. Igatahes hakkasin alternatiive otsima ja olin ÜLIVÕRDES rahul huawei lipuka kaameraga ja AKU pidas mitu päeva vastu, kui samsung õhtuks juba kräunus. Küll aga huaweil on see google teema ja paljud apid töötasid vangerdustega (ülitore, et lapse ekooli märkused ei jõudnud teavitustega kohale 🤣 ja kui miskit ei teavita, unustad ka vaadata). Siis aga kiikasin xiaomi poole. Teistega võrreldes odav, telefon on töötanud ülinormaalselt. Aku nii hea pole, kui huaweil aga kodades parem kui teistel. Kaamera väga arvestatava kvaliteediga. Minu peamine kriteerium oligi kaamera, sest netis käia ja meile lugeda saab kõigiga 🤣 ja telefoni sain gift boxiga, kus mitu kaant sees ning igast muud mudru ja statiiv (mida pimedas pildistades kasutanud küll ja veel)

 3. Nell ütleb:

  Meil on lapsel Xiaomi, näitajate poolest ei jää kallitele Samsungidele alla aga hind hoopis inimsõbralikumast kategooriast. Ise Sony telefonide fänn, aastaid. Nii kaamera kui muud funktsioonid toimivad hästi ja pole põhjust kurta. Ja kukkuva telefoni probleemi ennetuseks on silikoonümbris ja ekraani kaitsekile. Katki pole iial telefon kukkudes läinud.

 4. Pilleriin ütleb:

  Jaa mina kiidan ka Xiaomit, mul oli valikus ka Samsung, aga täpselt samade näitajatega Samsung oli poole kallim. Meil peres nüüd olnud mitmeid Xiaomisid ja me oleme kõik väga rahul. Eks meil pani piiri muidugi ka rahakott ja põhimõte, et üle 200-300 euro telefoni eest välja käia ei taha. (Ärme hetkel arvesta siin kõikide hindade jubedat tõusu, mu “uus” telefon on juba varsti aasta vana 😀 )

 5. Maria ütleb:

  … ja mina jälle soovitan Xiaomist kaugele eemale hoida, nagu soovitaks ka kõigist muudest seadetest ja äppidest, mille puhul on absoluutselt võimatu kontrollida, kas ja milleks sinu antud ja sinu kohta kogutud infot tegelikult kasutatakse, eriti tänapäevasel ajastul. Võinoh, Hiina firmade puhul on täpselt teada, et kogutakse palju tahetakse ja kasutatakse, kusiganes neil parajasti tarvis on. Isiklikult ma ei tahaks oma andmete turvalisuse puhul ühe riikliku režiimi RV suhete peale lootma jääda. 😀

  Minul on iPhone 13 Pro. Olen väga rahul, aga ma usun, et kellel pole enne iPhone’i olnud ja OS pole eraldi olulisusega, oleks ilmselt mingite muudega ka väga rahul.
  Ekraanipurustuste vastu on minu seni suurepäraselt toiminud salarelv Flexible Glass kaitse”klaasid”, st need kummisema olekuga. Hoiavad kuidagi paremini.

 6. Kertu ütleb:

  Mina kiristan siiamaani hambaid, et omale kalli Samsung Note 20 ostsin, muidugi püüdsin end veenda nii kuis oskasin a’la ” ma olen nii vana juba küll, et omale üks kallim asjake lubada, see asi on mul peos ja käigus peaaegu 24/7 jne, tundus, et põhjendasin ära ja ostetud see sai. Aga varsti läks mu 11.a -l poisil lma vana Samsung katki ja ostsime talle pärast põhjalikke Youtube analüüse Xiaomi Note 10 ( on vist selline mudel, ei mäleta, midagi taolist igatahes , maksis 199 eur ) Ja nüüd juba aasta otsa lirun oma ja poisi telefone võrreldes, et ..kurat, see Xiaomi on isegi parem !? Kui paneme ekraanid kõrvuti, siis Xiaomi värvid või ekraan on ilusamad , põhikriteerium- kaamera, ütlen ausalt, mina pildikvaliteedis mitte mingit vahet ei näe, Xiaomil isegi neid lisavidinaid vist rohkem .. Ja nüüd ongi, ma ei leia mitte ühtegi omadust, mis oleks 800 eur rohkem väärt 😞. Olen pettunud, aga püüan veel aasta- paar vastu pidada ning siirdun siis ilmselt ka ise Xiaomi ridadesse ( iPhone fenomeni ei mõista ma nagunii iial, abikaasal on töötelefon iPhone..pingutan väga, et selle headusest aru saada , aga tulemuseta veel seni 😀)

 7. Merka ütleb:

  Olen paadunud Pixlite fänn ja samuti nende eelkäijate Nexuste. Miks? Kõige olulisem põhjus – hindan nö puhast Androidi, ilma igasuguste muu tootja lisatud tilu-liludeta. Kvaliteet? Omades pikaaegset Google’i telefonide kogemust (10 aastat), siis ei ole mitte ühtegi korda pidanud nende kvaliteedis pettuma. Hetkel Pixel 6 (tavaline, mitte Pro) – patt oleks nuriseda väga hea telefoni üle 😉. Kaamera, ekraan, disain, sisu, aku… 👍. Ausalt ei oska mitte midagi ette heita.

 8. Carmen ütleb:

  Jaa, annan ka hääle hoopis Xiaomi telefonile! Samuti, aastaid kasutasin samsunge ja ebareaalne, kui kiiresti need uued telefonid purunevad (ka koos kaantega). Ja ma olen nagu telefoni meisterlennutaja 😀 Xiamoi on lennanud ikka korduvalt, nii 30cm kõrguselt kui ka püsti seistes käest maha ja senimaani terveks jäänud (muidugi kaaned on ümber ja kaantel on selline kummist serv ümber telefoni!). Lisaks on telefonil see ekraanikaitse vms peal.
  Aga jah, soodne, vastupidav, kaamera pole kaotanud oma kvaliteeti isegi peale aastat, nagu juhtus samsungiga varem.. Ma olen VÄGA rahul!
  Ja kes siin mainis, et ei tea milleks kasutatakse su andmeid mida xiami kogub, siis ega iphone vms siis turvalisem pole 😀 Samamoodi kogutakse andmeid. Ma ei ole paranoiline selles osas. Kogutakse jah, no mis siis. Isegi tiktok on peal, mis pidi eriti hull värk olema. Aga see sõltub juba sellest, kui palju sa seda kardad jne.

  • Maria ütleb:

   Koguvad jah kõik, mida sellega edasi tehakse, see on suure erinevuse koht. 🙂
   Aga muidugi see “ah, mis mina, ma pole ju tähtis” narratiiv on muidugi väga tavaline inimeste seas, ja tõesti paljud puistavad uskumatus koguses isiklikku infot absoluutselt igasugusesse suunda, andmata endale mingit aru, mis selle tagajärg on. 🙂 Eks igale oma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…