Plaanid pekkis

Teate, kui hea on terve olla! Oskaks me ometi seda igal ajal hinnata. Kõik on pekkis, aga vähemalt üks hea asi – ma olen vähemalt terve. Hetkel, kus on meeles, mis maitsega see rops oli, mis täiesti ootamatul hetkel suhu hiilis ja kui iga puuks, mis endale väljapääsu otsis, ei olnud absoluutselt puuks, vaid tal oli sõjavägi kaasas, on nii hea tunne, et kõik on normis tagasi. Kõik koostööd ja töövärgid on küll õhku rippuma jäänud, aga normaalsuses tagasi olla on vahelduseks väga mõnus.

sandilaager

Mida me haigusega õppisime? Peamiselt seda, et kõik need kiidetud toidulisandid ja rohud, mida kõik soovitasid kommentaarides kasutada, ei toimi. Hah, ok, need toimivad, kuid mitte sel korral, mitte meil. Mul oli kõht vist triiki söekapsleid ja muud manti täis ja seal ma siis liikumatult lamasin, et end mitte täis lasta. Õnnestus. „Vähemasti pole ma ukrainas kusagil peidikus..“ mõtlesin ma endamisi päris sageli, kui endast liiga hale hakkas. Sest no kujuta ette, et sa oled mingi 20 ruuduses kortermaja keldris ja sul viskab räigelt põhja alt ära. Mida sa siis teed? Niigi on hirm ja nüüd on topelt, et kas see on ikka puuks, mis väljapääsu otsib? Nii palju siis puuksujutte teile tänaseks.

Räägime sellest, mis meil siin terveks saanuna mõtteis olnud on. Me lasime siin enda terrassile kalkulatsiooni teha ja me saime selle samal päeval. Nii tore on, kui keegi toimetab nii kiirelt, et sa saad tulemuse kätte enne, kui sa ootamagi jõuad hakata. Pakkumine oli väga tore, lugesin ja ainult naersin.. ja siis ma nutsin.. ja siis ma naersin jälle…ning siis ma nutsin. Hea uudis on see, et pakkumine vastas täpselt püstitatud eelarvele ja me arvasimegi, et nii palju meil selle ehitamiseks lähebki. Halb uudis on see, et number oli küll õige, aga see oli täpselt poole töö eest. Meie soovitud katusega terrassi asemel saaksime me ilma katuseta terrassi, aga raha läheks ikka nii palju, kui ma lootsin, et läheb katusega terrassile. Naabrid, kellel on vinge saunaehitusbisnis itsitasidki Maamessil, et leidsime meie küll aasta, kui endale terrassi ehitama hakata, sest materjal on ju praegu nii soodne ja kõike on saada lademetes. Nad on meil väga iroonilised.

Seega, me VIST tegime esileediga otsuse, et jätkame möödunud aasta traditsiooni ja vahetame lihtsalt paar lauda terrassil välja, õlitame üle ja ongi meil taas paigatud terrass, mis näeb välja nagu paigatud terrass. Me ju tõenäoliselt tegelikult saaks endale meeldiva terrassi ehitada… aga kas hakata selle alla kõiki sääste panema? Ma arvan, et sellised mittekarjuvad heaolutööd võiksid alati tulla siis, kui kõik karjuvad tööd on tehtud ja perekonna majanduslik seis ei kannata selle ettevõtmise tagajärjel. Aga remondist me ei pääse, sest lastele oma isiklikke tube tarvis. Samas, päris nad hakkavad neis magama ja ma võin mürki võtta, et see ettevõtmine lõpeb sellega, et me magame viiekesi kaheinimesevoodis. On nad varemgi ju julgelt teatanud, kui endale mingi onni kusagile ehitanud, et täna nad magavad onnis. Veavad padjad tekid kohale, et siis vastu ööd oma tekke ja patju tagasi voodisse lohistada, sest eks nad avastavad, et maja tegelikult ei ole vaikne – siit naksub, sealt möödub iilike, see siin tiksub ja tõenäoliselt keegi vaatab pimeduses su aknast nagunii sisse.

Meeldetuletus endale: ära tee lastele nalju, et keegi vaatab pimedusest sisse, kui sa tahad, et nad enne 25-aastaseks saamist omaette magamistuppa koliks. Minul isiklikult ei ole midagi selle vastu, kui nad siin kümme aastat veel kaissu nuruvad. Ma korrutan neile ikka, et nad on minu beebid ja jäävad selleks. Isegi, kui neil habe kasvab ja endal lapsed, siis minu beebid on nad ikka. Krimpsutavad nina, pööritavad silmi ja siis tulevad kallistama, sest olgem ausad – nad ikka suht on minu beebid. Kuigi viimastel päevadel olen ma vist kümme korda autoga ümber pööranud, et mitte kusagilt pangalt alla sõita. Mu lapsed ajavad mu hulluks. Nad tülitsevad absoluutselt kogu aeg. Nagu oleks mingi kuu seis, aga kõik ajab neid vihale ja kraaklema ning tänitama. Teeme neile nädalase nutivaba kuuri ja vaatame, kuidas see nende emotsioone mõjutab. Kindlasti hästi.

Kuidas teil läheb? Mis teil hetkel liiga kallis, mida nii tahaks, aga ei raatsi osta?

Kommentaarid

“Plaanid pekkis” on saanud 19 vastust

 1. Kerli ütleb:

  Rõõm, et olete tervenenud 🙂 Räägi sellest lõkkealusest veidi lähemalt – kui pikalt see Teil kasutusel on olnud? Kas masstoodang või sepatöö? Kas katate seda millegagi kinni ka, et vihmavesi sisse lainetama ei jääks? On see selline paks ja toekas vann või pigem õhuke metall mis kiiresti läbi roostetab?

 2. Siki ütleb:

  Meile on lastele voodi madratseid vaja, mis tunduvad hetkel liiga kallid ja nii me lükkame seda edasi 😀 napsie madratsid vastavad tingimustele a noh, kogume vaikselt 😀 ehk ikka varsti olemas. Jõhker kui kalliks kõik läinud on.. hea, et vähemalt vanniga remondi enne valmis saime.

  • amht ütleb:

   mul on ka hea meel, et meil midagi pooleli ei ole. Seda, mida pole alustanud, saab alati edasi lükata 🙂

 3. H ütleb:

  Kõhuviirus on väga jube! Meil lõppevad kõhuviirused alati kiirabiga, sest üks lastest jääbki tundideks oksendama 😔
  Me pidime hakkama eelmine aasta alumise korruse põrandaid tegema. Meil vanad puitpõrandad ja mõte oli, et põrandad täiesti ülesse, alt tühi osa täita liivaga, betoon peale jne. No kogu muusika ikka. Igasugustel jaburatel põhjustel me ei jõudnud selleni ja see aasta tuleb see ära teha. Nuta või naera. Ilmselt nutame, aga saame uued põrandad.
  Muus osas ka ei ole aega igavust tunda. Lapsel puhastati üldnarkoos silmad liivast puhtaks, sest ta ärkvel olles ei lasknud. Sinna juurde segada viie aastase minapildi kujunemine ja suured emotsioonid. Eiii saa kurta🙊😀

  • amht ütleb:

   me kartsime, et meil lõpeb ka kiirabiga, sest välja tuli mõlemast otsast ojadena, aga keeldusid nii söömast kui joomast, sest iga väiksemgi tilk ajas oksendama. Aga jõuga nad vaikselt peale igat oksendamist paar lonksu võtsid ja kuigi kõik kaotasid päris korralikult kaalu, jäi see õnneks enne kriitilist olukorda pidama. Noorsand, kes talvega endale rasvakihi peale oli kasvatanud, oli siiralt õnelik, et ta lemmikriided talle taas selga läksid.

 4. Carmen ütleb:

  Tore, et terved olete!
  Katus tahaks varsti vahetamist ja tahaks katuseaknaid ka, maja oleks vaja soojustada. Aga las see kõik ootab paremaid päevi.

  • amht ütleb:

   loodan, et hinnad ikka tulevad alla.. või siis vähemasti palgad järgi. Meie sõber rääkis, et tal käis klient, kes ehitas müügiks maja ja käis selle jaoks juppe tellima. Nüüd otsustas teise samasuguse maja ehitada ja ehituse hinnaks tuli kallim kui eelmise maja müügihind.

 5. Jaana ütleb:

  Teate, ma soovitan uurida materjalide hindasid Tõrvandi puiduhoovist. Seal pole küll A klassi puit aga kordades soodsam. Me just ehitasime sealsest puidust aiamööbli. Maksime 400eur asemel 95eur 🙂

  • amht ütleb:

   oh, aitäh. Ma pole kuulnudki sellisest kohast. Aga ma tahan siin nipet näpet ise puidust meisterdada ja olengi mõelnud, et kuhu ma saaks minna, et osta mingi mõttetult väike kogud puitu, et paar asja valmis klopsida. Äkki seal ongi see koht.

 6. Pihel ütleb:

  Ma rääkisin kunagi lollist peast lastele naljana, kuidas osa inimesi kardab, et kui voodi kõrval on peegel, siis nende peegelpilt tõuseb öösel istuli ja vaatab, kuidas nad magavad. Nüüd peame peegelustega kapi ja voodi vahel mingit koledat kummutit hoidma….

  • Maria ütleb:

   Selge aru ütleb “puhas lollus ju” aga see emotsionaalne ütleb “aga kui ongi”😂.

 7. Madli ütleb:

  Samuti terrass, täpsemalt selle alusraam. Lauad ootavad juba teist aastat kohta, kuhu neid peale kinnitada aga mida pole, seda pole!

 8. Kerli ütleb:

  Peaks tegema elutoaremondi ära AGA siis on ka uut pliiti, soojamüüri, korstent vaja. Kuna renoveerime vana maja siis läheb jälle mullani ja palkide vahetuseks kindlasti. Ehituspood ei ole just odav koht ja miskipärast palgad ei taha kerkida nii hästi kui kõik teised hinnad. Nii me siis iga kolmapäev ostame bingo ja loodame, et äkki on meie kord..

  • amht ütleb:

   uhh, ei kadesta. Ja tore, et keerulisel ajal on inimestes säilinud optimism ja loodetakse bingo peale, millega võiduvõimalus on umbes sama suur, kui et see raha kukub lihtsalt kosmosest sulle pähe 😀 Tõenäosus on suht sama

 9. Eret ütleb:

  Plaanime korteris remonti tegema hakata. Kahjuks praegu läheb see kordi kallimaks, oleks pidanud varem alustama 🙁
  Ei teadnud, et nii kalliks elu läheb. Eks tütar peab laenu võtma, mina oma palgaga seda ei saaks. Kassid on tapeediga üks – null teinud ja üldse kõik juba aegunud ja kulunud. Aga oleme õnnelikud siiski ja ma näen juba vaimusilmas ilusat kodu, kuhu ka külalisi pole piinlik kutsuda.

 10. Kristiina ütleb:

  Uus kodu ootab ostmist (jah, praegusel imeliste hindade ajal 😅), õnneks ka vana kodu müümist. Niiet, ehk saab enam-vähem tasakaalu asja. Tahaks keraamilist grilli, aga ei suuda ka parima tahtmise juures seda hinda meie pere jaoks õigustada.. 💸

 11. Mammu ütleb:

  Meie hakkasime sauna ehitama, sest no polnud varem võimalik. Edasi ei taha kuidagu lükata, 2 aastat nii oodanud. Hinnad on kallid aga vaevalt nad odavamaks lähevad, niiet ikkagi alustasime ja teeme ära. Sama on maaküttega, rohkem ei lükka edasi, õnneks saime veel -20% odavamalt kui hetkel on… hinnad on jubedad, jääb siis loota, et 20% tuleb ka palgalisa 😄 või noh oleks suureks abiks suurpere toetus see 700euri mida räägitakse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…