Mida ma küll ilma Esileedita teeks? Ma tean, mida ma EI teeks! (LOOS!)

Koostööpostitus koos iSmile.ee-ga

„Vau, Henry, sa oled päriselt 40? Päriselt? Ma ei usu! Sa näed nii nooruslik ja terve välja. Ma oleks maksimaalselt 32 pakkunud!“ Väga meelitavad sõnad ja armsad komplimendid. Paraku on maailmas tuhandeid Henrysid ja ma ei tea, mis Henryga selline vestlus võis aset leida, aga  minu kõrvad pole selliseid komplimente veel kuulnud. Kui ma ütlen kellelegi enda vanuse, siis ei ole mitte keegi üllatunud olnud. Mitte üks hing. Kõik noogutavad kaastundlikult, et jaa, oled-oled.

Kuid 40 ei ole veel kellegi vanus. Mul veel hea sama palju veel ees, pluss loodetavasti veel paar aastat. Selleks peaks ma muidugi oma 90 kilo alla võtma ja sellega ma usinasti tegelengi. Ma olen kenasti taas rajal ja läheb suurepäraselt. Ma olen rääkinud ka, et sel korral teen ma taas Wildfiti, sest see oli üle prahi programm, pluss ma teen paralleelselt paari asja veel, mis toetaks kogu seda teekonda. Igal juhul läheb mul väga hästi sellega hetkel.

Ma tunnen, et mul on rohkem energiat, ma magan paremini. Mul käib päevas mitu korda peast läbi mõte, et mul on nii palju särtsu sees, et mine või trenni. Mine tea, äkki lähengi. Kuid peamiseks on loomulikult see, mida me sööme ja sellele oleme hetkel kõige enam rõhumas. Ka on Esileedi nagu uni pinda käimas, et me peaksime ka vitamiinidele rõhuma. Eriti siin maal, kus päike meid haruharva külastab. Ma olen siiani kõik vitamiinide koostööd tagasi lükanud, sest olgem ausad, tegelikult me ju ei tea, kui hästi miski toimib. See ei ole nagu seinavärv, mille sa peale kannad ja kohe silmaga näed, mida teeb. Kuid sel korral see kõnetas mind ja ma otsustasin proovida.

Mida me siis päevas võtame? iSmile aitas õnneks orienteeruda ja saatis igale pereliikmele oma isikliku vitamiinivaru. Tavaliselt püütakse lastele vitamiini võtmine hästi mänguliseks teha. Ma ei ole kindel, kas ma seda just parimaks ideeks pean. Ma pean alati tähtsaimaks lapse harimist – võta seda vitamiini sellepärast, et … Mu lapsed on juba piisavalt suured, et nad saavad juba suurepäraselt aru ja oskavad langetada enda jaoks õigeid otsuseid. Selle tegemiseks nad vajavad lihtsalt piisavalt informatsiooni ning õnneks on meil Esileedi, kes on täielik ravimi- ja toidulisanditehunt. Kui ta ei tea seda, siis ta uurib järgi. Seepärast on ta pea kõik ravimid meil kodus lülitanud režiimile – ainult juhul, kui miski muu tõesti ei aita, sest keha saab suurema osaga ise hakkama, kui seda toetada ja õiget kütust lisada. Küll aga ta pooldab seda, et keha võiks toetada, et see paremini funktsioneeriks.

Loomulikult ei ole vitamiini võtmine kohustuslik, kui sa sööd päris toitu ja saad kõik vajaliku sealt kätte. Kuid olgem ausad – enamus meist ei söö. Suur osa toidust on tühjad kalorid, millel pole ligilähedaltki midagi, mis meenutaks toitaineid ja vitamiine. Seepärast tuleks neid võtta lisaks. Milliseid sa kasutad, on taas igaühe enda otsus. Mind lihtsalt kõnetas iSmile valik seepärast, et neis ei ole GMOd, mingeid lõhna- ega värvaineid. Mõnele on oluline ka see, et on gluteeni- ja laktoosivabad. Sellest on mul savi. Nende hinnasuhe tundus väga hästi paigas olevat ning lugedes sain targemaks, et vedelal kujul omistab organism vitamiine ka kiiremini ja efektiivsemalt. Korgitäis päevas ja olemas. Ka on lapsed nõus seda võtma, kuna maitse on täitsa mõnus. Ma kasutasin siiani kapsleid, aga need on praktiliselt otsas, seega nüüd annan ma võimaluse iSmile vitamiinidele, mis on vedelal kujul.

Lisaks pani iSmile mulle pakki kollageeni, mis on liigestele väga hea. Ja kui ma siin fitlifetan, siis eks ka liigesed saavad rohkem vatti ja see on miski, millesse ma vägagi usun. Loomulikult ma võiks endale ka kontidest puljongit keeta selleks, nii nagu ma võiks jälgida, et mu toidulaud oleks toitainerikas, kuid kogu aeg ei ole see võimalik ja ma turgutan meeleldi enda keha vitamiinide ja kollageeniga.

Meie korraldus näebki välja selline, et peale hommikusööki rivistab Esileedi kõik lapsed köögi kraanikausi kõrvale üles ja igaüks saab korgitäie vitamiine, siis ta võtab enda oma sisse (talle saadeti spetsiaalne naiste jaoks välja töötatud) ja siis ta küsib alati, kas mina ikka võtsin. Ta teab, et ma ei võtnud!  Ta küsib lihtsalt sellepärast, et minu suunas etteheitvalt pead raputada ja vaevukuuldavalt pobiseda, et mida ma küll ilma temata teeks. Ma tean, mida ma EI teeks! Seda rõvedat rohelist smuutit, mida ta mind iga päev jooma sunnib!

Miks keegi peaks siis vitamiine lisaks võtma? Talve teine pool on nagunii alati raske aeg, kus keha turgutust vajab ja oleks hea mõte üks vitamiinikuur teha. Kuid kui sa oled mõelnud, et sa peaks süües paremaid valikuid tegema. Seni, kuni sa ei tee, võiksid sa keha toetada. Kui sa oled keegi, kes kergesti kõik haigused üles korjab – äkki on mõne vitamiini puudus kehas. Kui sa tunned, et energiat on pidevalt vähe, ka siis võib lahendus vitamiinide lisamises olla. Ja ka kollageen on mõistlik valik, kui sa tahad toetada enda liigeseid ja see on ka nahale ning juustele väga hea. Meie valikusse sai igal juhul lastele SEE, Esileedile SEE ja mulle SEE vitamiin. Liigeste jaoks kollageen on meil SEE. Tellides kasuta ka kindlasti koodi Vitamiin15, mis annab kõikidelt täishinnaga toodetelt 15% soodust.

Aga ma teen loosi ka. Kõik, kes jätavad kommentaari kas blogisse või Facebooki, missugused kaks vitamiinitoodet sa võita soovid, siis reedel valin ma õnneliku, kes need endale ka tasuta saab. Mine vali kaks tükki SIIT(LINK) Palju edu sulle!

Kommentaarid

“Mida ma küll ilma Esileedita teeks? Ma tean, mida ma EI teeks! (LOOS!)” on saanud 30 vastust

 1. Hilli Uigru ütleb:

  mina võtaks kollageeni ja vitamiini naistele 🙂

 2. Kai ütleb:

  Mina valiksin multivitamiinid naistele ja biotiini, et juuksed, küüned ja naha seisukorra paremaks saaks. Juuksed ja küüned ei ole mul üldse tugevad ning multivitamiine peaks ka kindlasti sööma. Mul on ka raua ja A-vitamiini puudus, neid olen paar korda võtnud, aga sinna on see ka jäänud 😀 Hea kui kõik oleks koos.

 3. Katrin ütleb:

  Mina tahaks Biotiini ja Naiste vitamiini. Aitäh viitamast ka!

 4. Angela ütleb:

  Endale oleks vaja stressi ja väsimuse vastu ja lastele ka vitamiine ( oleks ju hea enne kooli ja lasteaeda üks sõõm head võtta 😊)
  Hetkel lapsed võtavad mingit kalakujulist aga selle maitse on… Nagu nemad ütlevad väkk 👍

 5. Kel ütleb:

  Lastele valiksin selle Super Kids ja endale Vitamin C+ D3 🤞🤞🤞

 6. Maret ütleb:

  Kui Sa mulle loosiks, siis oleks hea, kui seal oleks naiste vitamiinid (iga naine on ju oma pere Esileedi ja peab end hoidma) ja kollageeni.

 7. Marje Märss ütleb:

  Mulle võiks sobida naiste multivitamiinid ja probiootikumid.

 8. Helen ütleb:

  Mina võtaks ka selle naisteka ja Mega Sport vitamiinijoogi oma sportlasest pojale.
  Aga vist reedeni ei kannata oodata, võtan midagi kohe, sest siis on olemas, kui ei vea…

 9. Marianne L ütleb:

  Ma ei tea, mul neid kõiki vaja ju. Lapsed ja mees vajaks kindlasti, ennast ka ilma ei tahaks jätta… Kaua sooduskood kehtib?

 10. Heidi Kallas ütleb:

  Mina võtaks kollageeni ja laste vitamiini😊

 11. Airi ütleb:

  Ma valiks naiste multivitamiinid ning kollageeni.

 12. Jelena ütleb:

  Mulle naistevitamiinid ja lastevitamiinid 🙂

 13. Jana urmet ütleb:

  Mulle paluks kollageeni ja vitamiinid lastele.

 14. Pille ütleb:

  Liigeste kollageen glükosamiiniga ja siis veel üks liigeste kollageen glükosamiiniga. No mis sa teed kui 40-sena põlvemeniskit enam pole…

 15. Kristin ütleb:

  Ma valiks selle jõulukingi 😜 (3in1), aga muidu naiste ja lastevitamiinid.

 16. Anni ütleb:

  Naiste ja laste variant

 17. eneli ütleb:

  Mina valiksin mehele ja lapsele..🙂

 18. Katrin ütleb:

  Mina valin Chaga mustsõstraga ja lastele, neile nii raske miskit anda, pirtsutavad siib. Seda äkki võtavad..

 19. Liisa ütleb:

  Kuna vitamiinide varu sai just hiljuti täiendatud, siis võtaksin hoopiski nees probiootikumid, kuna seedimisega pidevalt mingi jama!

 20. Liina ütleb:

  Vitamiinid lastele ja naistele kuluks väga ära

 21. Ülle M ütleb:

  Valiks kollageeni ja lastele mõeldud vitamiinid.

 22. Kätlin ütleb:

  Võtaksin heameelega vitamiinid naistele (lihtsalt koguaeg haige ja väsinud…. ehk läheb siis paremaks) ja ka kollageeni 🙂

 23. Anni ütleb:

  Mina võtaks need kaks vitamiini :
  https://ismile.ee/pood/vitamiinid-naistele-swedish-nutra-multivitamiin/
  https://ismile.ee/pood/meeste-vitamiinid/
  naiste oma siis tütrega kahepeale ja abikaasale meeste oma.
  Jään loosiõnnele lootma 🙂

 24. Kätlin ütleb:

  Naiste vitamiin ja kollageen! 🙂

 25. Raili Kuusik ütleb:

  Mina valiks meeste ja naiste multivitamiinid , sest noh meil elukaaslasega polegi ühtegi vitamiini 🙈

 26. Jaana ütleb:

  Tere, valiks vitamiinid naistele ja lastele

 27. Sole ütleb:

  Kõigepealt ma pean saatma Esileedile suured tänud seedeensüümide soovitamise eest. Kui miski enam ei aidanud (ei arstid, dieedid, erinevad lahtistid), siis ensüümide kasutamisega sain oma kolmese poja kõhu korda. Võib öelda, et kannatasine kõik ligi kaks aastat tema kõhukinnisuse tõttu ja siis ühe kuuriga sai kõht korda ja poja oma suurimast hirmust üle. Suuuur aitäh!

  Vitamiinidest sooviksi kas endale immuunsuse tugevdamiseks https://ismile.ee/pood/c-vitamiin-d-vitamiin/ või lapsele https://ismile.ee/pood/vitamiinid-lastele-auhinnatud-swedish-nutra-laste-vitamiinid/

 28. Maarja ütleb:

  Ma olen kollageeni huviline ja lastevitamiine võtaks ka. Kniks ja kraaps!

 29. Anne ütleb:

  Biotiini, sest ma reaalselt varsti kiilakas muidu vist ja naiste vitamiini 🙂

 30. Laura ütleb:

  Mina valiks vitamiinid naistele ja meestele, sest no kui mina oma mehele neid kandikul ette ei too siis ta ei võtagi. Saan ka siis samamoodi etteheitvalt pead raputada, Esileedi moodi tahaks küll rohkem olla 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…