2022 – Kitarrivirtuoosist sale Henry 24-aastase modelliga?

Ongi aasta otsa saanud. Ma kirjutasin kolm korda selle esimese lause ja kolm korda kustutasin ära ja siis kirjutasin neljandat korda uuesti, sest kui faking igavalt võib ühte postitust alusada ja samas on see lause nii oodatav. Aga ma ei taha olla oodatav. Ma tahan, et lugemine siin oleks värske ja natuke ootamatusi täis. Et kui sa vaatad, et näe, Henryl ei ole täna reklaampostitus, siis sa tuled ja loed läbi, jääd mõttesse ja taipad, et kurat, on ikka küll reklaampostitus! Ok, nali, seda ma ei teeks. Nii peeneks ei soovi ma minna, et hakkan teiega siin trikitama. Olete mul olnud imelised ja seepärast soovin ka mina aegapidi paremaks minna. Sest inimene küllastub asjadest. Mingil hetkel on nii mõnigi teist ära kadunud ja hea on näha, et siis hiljem ka tagasi tulnud ja iga paari aasta tagant viskan ma üles, et andke soovitusi, mida teha paremini, millest rohkem kirjutada ja kogu aeg on vastused täpsed samad – Henry, ära muuda mitte midagi!

Aga peab. Ma ise tunnen ka iga mingi perioodi tagant, et kuidagi nagu seisvas vees on kogu see värk. Uudsust vähe. Ei toimu midagi, mis looks iseenesest põnevat lugemist, et ma ei peaks ise midagi leiutama. Kuidas saab blogile elu sisse lüüa? Neid võimalusi on mitmeid – saa laps, võta koer/kass/madu/kesiganes, abiellu/lahuta, alusta mingi laheda projektiga (remont, kolimine, uus töö jms). Mitte, et mu blogi vajaks mingit suurt boosti. Lugejanumbrid on olnud stabiilselt head. Koostööpartnerid on olnud tulemustega nii rahul, et broneeringuid uueks aastaks tehakse juba praegu. Miski, mida mitte kunagi varem juhtunud pole. Ei vaja küll boosti, aga ma tahan ise, et oleks särtsu. Oleks millegi poole püüelda. Et blogi oleks värske. Abielluda ma ei saa, lahutada ka mitte (lubas mu maha lüüa), koduloomi hetkel ei soovi. Lapsi… mul hakkas silm tõmblema… Rohkem lapsi ka ei soovi. Seega tuleb ette võtta mingi põnev projekt.

Esileedi luges mulle siin mingit horoskoopi ette. Ma ise ei armasta horoskoope. Ma arvan, et see on kellegi fantaasiavili. Väljamõeldis. Ma arvan, et horoskoobid on negatiivsed isegi neile, kes neisse ei usu, aga ikka loevad – kui see hoiatab sind selgsesõnaliselt millegi eest, piirab soovitustega mingit osa sinu elust, siis isegi kui sa seda ei usu, mõjutab see sinu alateadvust.

Seega ma arvan, et horoskoobid on kräpp… välja arvatud need, mis ennustavad mulle asju, mis mulle mokka mööda on ja see, mille Esileedi mulle ette luges, meeldis mulle väga. Seega seda horoskoopi ma usun ja kiidan heaks. Horoskoop soovitas mul uuel aastal olla väga avatud, et vastu võtta kõiki neid suuri muutuseid, mis mu ellu tulevad. 50 kilo kergem Henry 24-aastase modelliga tundus päris põnev muutus mu ellu. Aga siis ma tegin silmad lahti ja korraks suisa võpatasin, kui nägin kui kurja pilgu Esileedi mulle selle mõtte peale saatis. Kuidas ta üldse teadis, mida ma endale ette kujutasin? Ma räägin, see naine näeb mu pähe!

Ma ei soovinud ka seda blogijate tagasivaate küsimustikku blogina kirja panna, sest 2021 ei ole olnud meile eriti hea aasta. See on mõjutanud tugevasti meie mõlema tööd ja üldse on suur tüdimus peal kogu sellest SARSi teemast ja ma olen valmis nüüd selle ära lõpetama, aga kus sa sellega. Tartu olla mingi eriline epitsenter taas ja haigestumine taas peagi laes. Lisaks on kahju sellest, et minu kallis vanaisa on tänaseks jõudnud seisu, kus temast on väga vähe alles. Pole enam tema ise. Ma ei ole ise kunagi vanadusdementsust nii lähedalt näinud, aga see on hämmastav, kuidas me läheme justkui tagasi sinna, kust me kunagi tulime. Muutume taas lapseks. Üllatume igapäevaste asjade peale. Vajame 24/7 hoolt ja meid ei saa omapäi jätta. Meie eest peidetakse ära kõik teravad asjad. Täpselt nii nagu me kunagi kodu babyproofisime kui lapsed perre saabusid.

Kuid mida oodata 2022 aastalt? Kui ma vaatan lapsepõlvepilte, siis mul saab uuel aastal täis 35 aastatat, kui ma paksuks läksin. Sellest ajast saadik olen ma imestusega vaadanud, kuidas need kerged klassivennad keksus kolmandat klassi hüppavad ja iga kell ujuma tormavad häbenemata enda särki seljast võtta. See tähendab, et minu teekond jätkub ka 2022 aastal. Sel aastal läks mul kevadel Esileediga väga hästi Wildfiti programmi jälgides ja viimased kolm nädalat oleme me seda taas teinud. Suvel kaotasime oma sihi ninig sügisel tuli suhkur ellu tagasi ja meil mõlemal on see kurjajuur. Suhkur (rafineeritud valge suhkur) loob sellise pideva nälja. Sööd kõhu täis … ja midagi magusat tahaks ka veel peale. Kui tavalisel inimesel piisabki siis kommist, siis sõltlasena käin mina päev otsa, et midagi näksida otsida, et seda pidevat tühja tunnet täita. Suhkur on meil nüüd menüüst taas väljas, kuna me alustasime uuesti Wildfiti kolme-kuulist programmi, mis viib kõik need vajalikud muutused tükk haaval sisse. Kui peale eelmist korda, kui programm läbi sai, ei olnud mul kogemust ja oskusi, kuidas peale programmi edasi elada, siis nüüd on mul puust ja punaseks kogemus enda nahal, kuidas vanade harjumuste juurde naasta ja kuidas tagasi kukkuda. Ja kui sa oled enda jaoks 100% kindlusega ära defineerinud, kus on lõks, siis on sinna palju lihtsam mitte sisse astuda. Sel korral on meil ka teine koolitaja (Piret), et äkki läheneb tema natuke teise külje pealt, kui eelmine ja nii ongi – sama kursus, aga täiesti erinev lähenemine. Mõlemad toimivad, aga kogemus on lihtsalt erinev.

Teine unistus, mida ma soovin, et see realiseeruks, ehk mille ma muudan endale eesmärgiks. Isegi mitte uueks aastaks, vaid ma olen juba sellega alustanud – ma tahan õppida kitarri mängima. Piisavalt, et niisama kitarr aeg-ajalt kaasa võtta ja seda kusagil seltskonnas lõkke ääres tinistada. Võtsingi oma tolmuse kitarri kapi otsast alla ja käisin muusikapoes selle keeli vahetamas ja hooldust tegemas. Eks ma jagan enda progressi ka teiega storydes. Õnneks näeb storysid ka Facebookis.

Kolmas eesmärk (ma ei anna lubadusi, vaid ma sean eesmärgid ja panen enda eesmärkidena kirja) on lugeda läbi taas 12 raamatut. Möödunud aastaga lugesin ma läbi 12 raamatut ja ma olen seepärast nii uhke enda üle. Viimasena “Ülakorruse pere“ ja see oli taas väga põnev lugemine ning olemas Elisa Raamatu äpis. Mul oli vahepeal mingi 20 aastat, kus ma ei lugenud mitte ühtegi. Ma küll alustasin ja ostsin raamatuid kokku, aga ei lugenud neist läbi mitte ühtegi. Nüüd Elisa Raamatuga loen ma pea iga päev. Ja kuna see on mind selle eesmärgiga nii palju aidanud, siis ma tõenäoliselt promon seda nüüd ja ka edaspidi. Loomulikult ma loeks meelsamini paberraamatut, aga kui ma seaks selle endale lugemise tingimuseks, siis 20 aastat lugemata läbi ühtegi raamatut on hea näide, kui palju (loe:vähe) ma sellisel juhul loeks. Elisa Raamat on imeline äpp ja ma soovin lihtsalt, et neil oleks rohkem praktilisi äri- ja turundusteemalisi raamatuid. Kui sul pole veel äppi, siis katseta- sul on isegi kõik Kroonikad ja muud ajakirjad seal olemas. Mul on ka sooduskood, millega saad kaks kuud ühe hinnaga. Aga ok, aitab.

Neljas eesmärk on aga seotud blogiga. Ma ei oska seda veel sõnadesse panna, aga minu eesmärk oleks olla parem. Teha midagi teistmoodi. Tuua uusi ideid sisse. Äkki teha taas mõne teise sisuloojaga mingi ühisprojekt? Äkki luua oma saade, mida kuskil kanalil edastada? Vähemasti ma soovin, et uus aasta tuleks palju positiivsem, kui see, mis siin lõppema hakkab.

Soovin seda ka teile. Igale lugejale. Tänan igat ühte, kes on aasta jooksul pannud ühegi laigi, uurinud ühtegi bännerreklaami, jätnud ühegi kommentaari- ma tänan sind ja luban, et sa võid osa võtta ka sellest edukast aastast, mis horoskoobi kohaselt kohe algamas on. Jagan seda õnne sinuga suurima heameelega. Tänan ka kõiki koostööpartnereid – teie usaldus ja soov mind enda tegemistesse kaasata on mulle suureks komplimendiks. Loodan, et kasutate mu seda pulbitsevat entusiasmi, mida ma hetkel siin endas tundmas olen ka uuel aastal, et ma saaksime üksteist eesmärkidele lähemale aidata. Ja loomulikult aitäh Esileedile, et ta mind jätkuvalt armastab ning endale soovib. Minusse usub ja julgustab. Ja tänan enda ema, kes on olnud täiesti imeline – tugev ja osavõtlik. Ma ei oskaks paremat soovida. Teie kõik, kes te meid ümbritsete siin ja väljaspool internetti, olete olnud see positiivne, mis möödunud aastast kaasa võtta. Ära muutu!

Ah jaa… ja raamat. Vaevaliselt, aga edeneb. Mul oleks kubjast vaja. Kuulge – kirjutage ise mulle aeg-ajalt sõimukirju, et umbes „Henry, mis sa passid? Mine raamatut kirjutama!“ või meelituskirju „Henry, kui sa lähed ja järgmised 10 lehekülge täna valmis kirjutad, oled sa kõige tüünem vend Jaani teel!“

Kommentaarid

“2022 – Kitarrivirtuoosist sale Henry 24-aastase modelliga?” on saanud 5 vastust

 1. Eneli ütleb:

  Jah, Henry, ära muuda midagi , naudime sinu kirjatööd täpselt sellisena nagu see on. Sest kohe kohe läheb sul kogu see gäng kooli ja siis tuleb neid muudatusi oi oi kui palju. Ja nii põnev saab olema ja hoopis uue sisuga postitused hakkavad tulema.

 2. Marje Märss ütleb:

  Kui tublisti raamatut kirjutad, siis peale seda võid enda kiituseks kitarri tinistada 🙂

 3. Kaidar ütleb:

  Kui magusaisu on nii suur, kas suhkru asemel teelusikatäis mett aitaks? 😉
  Raamat oleks vahva eesmärk… Mitu tähemärki sul täna plaanis kirjutada on? 😉

 4. Mari ütleb:

  Aga hakka ise WF coatchiks, siis ei kuku ära sealt nii kergesti? Aga see on halb mõte, siis tulevad kõik ainult sinu koolitustele ja teised coachid surevad nälga😆
  Tv.teine, kes sügisel reelt maha libises ja hakkab nüüd uuesti algusest pihta 😊

 5. Gerli ütleb:

  Mul ei olnud raamat meeleski :O Ilmselgelt on viimane aeg see valmis saada 🙂

  Mulle on jäänud mulje, et Noorsand on koduõppel. Kui nii, siis oleks väga tore lugeda, miks selline otsus ja kuidas sujub ning mis plaanid kaksikutega on 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…