Kas teie teadsite seda nippi? (+ Vinge loos ka!)

Postituse koostööpartner on Bosch

Te olete juba mitmel korral lugenud minu kogemusest Boschi Maxomixx saumikseriga. Tean, et päris mitmed on ka samuti nüüd selle omanikud ja need, kes on, need teavad, et Bosch Maxomixx ei ole lihtsalt saumikser. See on saumikser steroididel. Ehk siis see on midagi palju enamat. See on võimas, sa saad valida täpselt sobiva võimsuse ja kiiruse ning neid valikuid on seal 12. Kuid mis veelgi enam- vaheta otsik ja mis toimub? Kuhu kadus saumikser? Läinud! Teretulemast vaakumpump, mis tõmbab su vaakumkottidest ja karpidest viimsegi õhu nulli. Kuid aasta jooksul olen ma seda käsitledes õppinud muudki, millest ma täna räägiksingi. Ja ma olen 99% kindel, et teie siin, kes te olete suures jaos kogenud koduperenaised, lööte siin käega vastu otsmikku, et kuidas Henry seda varem ei teadnud, sest see on nii ilmselge, aga minu jaoks oli tõesti avastamist küllaga. Ja loe postitus lõpuni, sest üks selline pahapoiss läheb ka loosi.

Kes teavad, siis me järgisime kevadel ja suvel Esileediga Wildfiti elustiili, et kaaluga tegelda. Siis tuli paus ja nüüd oleme viimased paar nädalat tagasi. Veel viimased hetked, kus me saame endale burksi ja kohukest lubada, kuni kogu asi läheb konkreetsemaks. Üks osa sellest elustiilist on igahommikune roheline smuuti. Lao blenderisse vajalik kraam, vajuta nuppu ja peagi on valmis. Kuid blender on paras mitmekilone jurakas ja kusagile minnes ei võta me seda ometi kaasa. See tähendas, et kusagile minnes oli väga keeruline oma hommikust smuutit saada. Ma ei saa öelda, et ma sellepärast väga kurb oleksin olnud, sest olenevalt päevast oli see kas jälk, või väga jälk. Otsin veel seda õiget retsepti endale, et see asi lihtsamaks muuta. Bosch Maxomixx on ideaalne tööriist, et endale smuutit valmistada, kui blenderit kaasas pole. See mahub igale poole. Natuke tuleb rohkem vaeva näha, kuid samas ka selles on enda võlu. Peaaegu selline tunne tekib, et teeks nagu päriselt süüa. Saumikser on üks neist köögimasinatest, mida sa võid väljasõidule kaasa võtta – isegi, kui sa ei kasuta seda kordagi, on see sul olemas ning see ei võta ruumi.

Omletid. Mina olen meie pere omletimeister. Ma ei tea, kas asi on minu rohkes armastuses, mida ma enda toitudesse panen, või osavatel käeliigutustel, aga minu omletid on kõigi lemmikud. Välja arvatud Esileedil, aga seal on tegu puhta kadedusega. Lapsed söövad omletti ainult siis, kui mina seda teen. Üheks salanipiks – äkki keegi juba arvas ära ka, aga salanipiks on Bosch Maxomixx. See lööb munad imekiirelt segi ja sa saad endale kõige õhulisema omleti, mida sa soovida võiks. Ära lihtsalt mune liiga segi löö ja siin on kasuks kiiruse valimine, mida Maxomixxil teha saab. Lisa omletti natuke sinki, seeni, sibulat ja paprikat ning… ning söö seda üksi, sest mu lapsed keelduvad omletti söömast, kui sinna on lisatud midagi muud kui muna. Seega see seente ja singiga on selleks puhuks, kui ma endale teen.

Mulle õpetas omletti tegema kokk Iirimaal, kes oli raudsel veendumusel, et minu õpitud muna-piima-jahu segu on mingi Venemaa õnnetus (nad olid veendunud, et Eesti on lihtsalt mingi maakond Venemaal) ja õige omlett sisaldab ainult muna ja soovitud lisandeid. Ei mingit piima ega jahu. Igal juhul jäi see valmistusviis mulle külge ja kõik on heaks kiitnud. Peale Esileedi.

Kuid milleks enamus inimesi saumiksereid kasutab? Ma olen aru saanud, et peamiselt püreede ja püreesuppide jaoks. Nii ka mina varem, kuid kuna meie saumikser on ülemises sahtlis ja seda ei tule kunagi taga otsida nagu enamike köögimasinatega on, siis on see ka palju rohkem kasutust saanud. Ma olen sellega teinud pasteeti, vahukoort, leivamäärdeid, hummust. Kindlasti tuleb veel hiljem kasutusi meelde ja saumikseril on ainult üks suur viga – selle puhastamine on nii kuramuse tüütu. Eriti, kui sa teed mingit määret. Nagu näiteks pasteeti. Jube ettevõtmine on selle lõiketerataguse puhastamine. Vähemalt ma arvasin seda 40 aastat. See ongi see koht, kus enamus teist otsa ette lööb. Kas te teadsite, et on väga kiire ja lihtne viis seda puhtaks saada? Muidugi teadsite, aga mina mitte. Sa pead panema lihtsalt tassi vett, torkama saumikseri otsa sinna sisse ja käivitama. Mõne sekundiga on see puhas. Ja mõelda, et ma olen kümneid lõikeid sõrme saanud, sest ei teadnud, et ma ei pea oma sõrme sinna lõiketera taha toppima, et seda puhtaks saada.

Kuid nagu öeldud, ei ole Bosch Maxomixx vaid saumikser, vaid ka vaakumpump. Sa surud otsa vastu vaakumkoti avaust (need on komplektiga kaasas) ja mõne sekundiga on su koti sisu vaakumis. See on nii mugav, kui sa soovid teha ettevalmistusi järgmiseks päevaks, sest mis juhtub tavaliselt toiduga, kui see ette teha? See läheb kuivaks, sest õhu käes läheb toidust niiskus välja. Nüüd tõmbad sa toiduga täidetud kotist kogu õhu välja ja su toit on järgmisel päeval värske, nagu sa oleks just lõiganud. Kui sa lähed piknikule, siis soovitan kõik saia-leivalised vaakumkarpi panna, mis komplektiga kaasas, et nad pehmed püsiks. Vaakumkotti pannes tõmbab pump õhu nii välja, et surub ka saiad lapikuks.

Me oleme oma köögiabilisega rahul, sest see teeb täpselt seda, mida sa ootad, pluss natukene veel. Ja kui sulle meeldiks endale samuti üks Bosch Maxomixx skoorida, siis ma panen täna loosi käima ja loosin võitja kohe peale jõule. Osalemiseks mine mu Instagrami lehele, täida kaks pisikest nõudmist ning pöidlad pihku, sest see on suurepärane köögiabiline 🙂

Kommentaarid

“Kas teie teadsite seda nippi? (+ Vinge loos ka!)” on saanud 5 vastust

 1. emaHelje ütleb:

  Hei! Kaunist jõuluaega teie perele!
  Peaks mainima, et nüüd tegid sa selle köögiabilise eriti huvitavaks. Aitäh reklaamimast, sest kui isegi ei võida, siis need head omaduse ühel köögiabilsel on ju niisama ostes ka vajalikud. Veelkord tänusõnad!

  • amht ütleb:

   Aitäh EMAHELJE! Ja teie perele ka! See on nii hea, kui üks saumikser/vaakumpump olla saab.. Ei oska ühtegi asja ette heita. Kui siis see, et ta võiks ise poest rõõskakoort tuua, kui vahukoort teha vaja…

 2. anna puhh ütleb:

  nohjahh.. fff instagram

  • amht ütleb:

   kle, tule ikka instasse. Sa pole kusagil nii palju pepupilte näinud, kui seal. Mu kontol küll nendega kitsas veits:D

 3. Karoliina ütleb:

  Hea lugu, instasse ei hakka minema ,mul lihtsalt pole seda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…