Sellest, kuidas me jõuludeks valmistume

Postitus valmis tänu koostööle Pepcoga

Ma olen seda postitust alustanud umbes kuus korda nüüdseks ja ei saa esimesest lausest kaugemale, sest nii kui ma mõtlen jõuludele, hakkavad mul peas kõlama kõikvõimalikud jõululaulud. Asi on selles, et alati kui kõik kaeblevad, et muud ei olegi kuulda, kui jõulumuusikat, siis ma ei jõua ära oodata, et jõulumuusika kuulamine vabal ajal taas ok oleks. Ja kui su peas vasardab „Igas väikses käharpeas ja jõulusalmid ammu reas…“, siis katsu sa oma mõtted peas nii valjuks saada, et need üle muusika kostuks. Ma pean põhimõtteliselt sisemiselt karjuma, et üle aisakellade mu mõtteid kuulda oleks.

Kuigi mulle väga meeldib jõulumuusika, ei ole ma kunagi olnud mingi tohutu jõulude fänn. Meie pere ei olnud väga ühtne ja ka sellised koosistumised, olid alati pingelised ning keegi ei jõudnud ära oodata, et see ühtse pere etendus ühislaua taga läbi saaks. Kuid Esileedi peres on jõuludtraditsioonid nii sügavalt sees, et ta on suutnud ka minusugusest Grinchist teha mehe, kes naudib jõule ja kogu seda melu, mis sellega kaasneb. Tänaseks võin ma öelda, et mulle meeldivad jõulud ja meeldib kõik sellega kaasnev. Kuid jah, me ei tähista neid pühasid endale, vaid püüame need muuta eriliseks eelkõige kolmele särasilmale, kes jõuavad iga aastaga lähemale tõele ja küsivad jõuluvana kohta vägagi kompromiteerivaid küsimusi.

Üks, mis aitab jõulumeeleolu luua, on loomulikult kodu kaunistamine jõuludeks ja selleks veetsime me ilmatuma pika aja Esileedi lemmikpoes Pepcos (kui ma pean poes olema üle viie minuti, on see minu jaoks piinav). Ta avastas selle endale kunagi suvel, kui läks sinna rahahunnikuga sisse ja tuli rahahunnikuga ja terve kuhja asjadega välja. „Henry, ma ei tea – ma ostsin kõik vajaliku.. ja kõik raha jäi alles.“ Sama asi juhtus eelmisel nädalal, kui me käisime jõulukraami ostmas.

Mis muudab meie jaoks kodu jõuluks valmis? Kindlasti küünlavalgus. Sel aastal mõtleme aga natuke enam ka väljapoole kodu. Esileedi on aastaid unistanud, et ka laste mängumaja võiks olla jõuludeks tuledes ja PEPCOs oli suur valik erinevaid tulesid. Pidime tegema valiku, kas oleme põhjamaiselt tagasihoidlikud, kuid kuna tegu on mängumajaga ja kui Piiga peaks enda lemmikvärvi valima, oleks see vikerkaar, siis ei olnud pikka mõtlemist ja meie mängumaja kaunistavad sel aastal värvilised tuled. Minu ülesandeks on leida kinnitusviis, mis ei tohiks eriline väljakutse olla. Samuti ootab meid maja ees nüüdsest päkapikk, kes peidab endas küünalt, et kullerid ja teised, kes tahavad meile midagi tuua, leiaksid meid võimalikult lihtsalt üles.

Kui Esileedi nägi PEPCOs ilusat valget haldja kuju, siis me ei saanud seda poodi jätta. Me teadsime, kuidas Piiga reageerib ja ta ei vedanud meid alt. Umbes sama õnnelik oli nagu koerad neis videotes, kui sõdurid komandeeringust naasevad. Lihtsalt vähem sülge. See seisab meie rõdu ukse kõrval ja valvab küünalt, mis on õhtuti meie meelisvalgustus. Praeguste elektrihindade juures tuleks üldse keskaega tagasi minna ja paljukiidetud led lambid küünalde vastu vahetada.

Kuusel saavad olema väga ilusad uued ehted, mis harmoneeruvad ka juba olemasolevatega. Mina ei soovi, et kuusel oleks väga korrapära. Mulle meeldiks kui sel oleks hästi erisuguseid ehteid ja veel parem, kui neil oleks ka mingi lugu juures, aga Esileedi armastab harmooniat ja sobitamist. Nagu öeldud, on tema jõuluteemaga palju paremini kursis kui mina.

Köögis on meie uuel laual, kuhu me vaevata terve perega nüüd ära mahume, PEPCOst toodud kohamatid, mis juba ise annavad mõnusa jõuluse tunde ja kui neil serveerida toitu sellistes kausikestes ja taldrikutel, siis ongi jõulud kohal. Samuti saime poes kõik vajaliku, et ka meie piparkoogitegu, mis lastele igal aastal nii oluline ettevõtmine on, oleks sel aastal veelgi sujuvam ja nauditavam. Uus taignarull, koogivormid ja ahjuplaat. Ma ajan endal praegu juba selle jõuluvaibi nii üles, et homme tulen ma poest piparkoogitaignaga ja teeme lastega ühisküpsetamise. Kuigi PEPCO müüja, kes oli eestlasele täiesti mitteomaselt avatud ja sõbralik, küsis ise, et kas me teeme taigna ise või ostame ja kuuldes, et me ei ole kunagi teinud, soovitas, et me peaks kindlasti ise proovima teha, sest see nii lihtne. Esiteks olin ma šokis, et müüja tegi enamat, kui teretas ja teiseks.. a ei, see üllatus oli lihtsalt nii suur, et see läheb topelt šokina kirja.

PEPCO on igal juhul jõuludeks valmis ja hoiame ka maailma ning me kavatseme kõike ostetut kasutada ka järgmisel kümnel jõulul. Vaata SIIT nende jõulukollektsiooni.

Kommentaarid

“Sellest, kuidas me jõuludeks valmistume” on saanud 5 vastust

 1. Katrin Säde ütleb:

  Te olete nii äge kamp 🙂 Vahvat jõuluaega Teile 🙂
  Ja Pepco pood on üks minu lemmikuid ka. Mul oli mingiaeg tunne, et mul on sinna lähenemis keeldu vaja🤣🤣

 2. Ene Murd ütleb:

  Vahvad tegelased on lapsed.

 3. Ene Petersell ütleb:

  Väga lahe lugemine ja palju vahvaid tegemisi ka edaspidiseks. Ilusat jõuluootust kogu teie seltskonnale.

 4. Jaanika ütleb:

  Pepco on minu lemmik pood ka 🙂 ma sealt nii head kraami skoorinud ja raha jääb tõesti alles! Hinna ja kvaliteedi suhe täitsa paigas 🙂

 5. Liina ütleb:

  Nii vahvad olete

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…