Kuidas mu lapsed raha kraanist alla lasevad ja kuidas see võiks olla veel hullem?

Postitus valmis koostöös Nublu suitsu- ja vinguanduriga

Ma olen märganud, et lastel on alati kiire. Nad ei kõnni pea kunagi, vaid alati, kui nad oma kohalt püsti tõusevad, siis nad jooksevad oma järgmisesse kohta. Piiga on nõks rahulikum ja teda võib ka kõndimas näha, aga poisid oleks nagu lennukile hilinemas ja jooksevad kogu aeg – diivanilt tualetti, mängutoast kööki sööma, suviti kasvuhoonet sulgema ja avama.

Ja kuna neil on kogu aeg kiire, jäävad neil alati kõik tegevused korralikult lõpetamata. Vetsust tulles on püksid krussis jalas, riietudes on müts kuklapeal ja joped alati pooleldi lahti, käsi pestes tilguvad need üle põranda, sest kellel on aega kuivatamisega tegelda? Ja selle jooksult asjade korraldamine on loonud neil ühe ülitüütu harjumuse. Neil jääb pooltel kordadel kraanist vesi nirisema, sest käed oli vaja kiiruga puhtaks pesta, kraan kinni vajutada ja järgmisesse asukohta tormata. Pole harv juhus, kus ma lähen peale neid tualetti ja peenike veenire saadab mu raskesti teenitud raha mõttetult torudest alla. Nüüd olengi võtnud endale ülesandeks, et kui ma märkan, et nad tulevad tualetist tilkuvatega kätega välja, siis ma vaatan neile sügavale silma ja küsin kurjakuulutavalt, kas vesi sai ikka korralikult kinni keeratud? Kavalad silmad lähevad suureks, suust kostub „uups“ jooksevad tualetti tagasi, et lihtsalt üle kontrollida. Ja tilkuvat vett on kerge näha- sa pead lihtsalt vaatama.

Kuid vesi ei pruugi olla ainus asi, mis niriseb ja paraku on asju, mis ei kuluta ainult su raha, vaid mille leke võib olla eluohtlik. Nublu palus mul rääkida teile natuke vingugaasist. Ära muretse, ma ei hakka sulle siin kuiva juttu rääkima vingugaasi ohtudest, sest vaevalt on teie seas neid, kes seda ei tea. Aga keda see vingugaas üldse ähvardada võiks? Põhimõtteliselt kõiki, kes kütavad kodu või vett ise ja kasutavad selleks tahkeid või vedelaid kütuseid (näiteks gaas, küttepuud, brikett jne).

Me näeme jah oma silmaga ja tunneme ninaga, kui miski ajab suitsu tuppa. Siis me teame, et midagi on lahti. Selle likvideerimiseks tuleb üles leida ava, kust see jama sisse tungib, näts ette panna ja raamatut edasi lugeda. See on väga halb soovitus! Kuid tead, mis veel hullem? Ma olen näinud inimesi seda tegemas! Ma olen olnud külas inimesel, kel ajas ahju vahelt suitsu tuppa ning ta pani sinna nätsu ajutiselt ette, kuid kuna see tegi päris head tööd, siis see ajutiselt pandud näts oli minu külaskäiguks oma tööd teinud juba kuues aasta. Näts oli juba pruuniks tõmbunud ja osaliselt söestunud. Just nii need jamad alguse saavadki. Esileedi vist lahutaks minust, kui ma meie kodu selliselt lapiks. Lekke puhul leidke kindlasti proff, kes asja tunneb ja ohutu keskkonna taastaks.

Vingugaas, raibe, on aga täielik ninja. Lõhnatu, värvitu, maitsetu. Sa isegi ei tea, et see mürgine ving sul elamises sees ja kuuled seda alles haiglas, kui sul on õnne seal üles ärgata. Aastate jooksul oleme kuulnud ju paljusid traagilisi jutte, kuidas terved pered vingugaasi tõttu enda elu on kaotanud. Miski, mis on täiesti ootamatu. Elamine ju korras ja ilus, gaasikatel või ahi töökorras ja mingeid muresid olla ei tohiks ja järsku katastroof. Kõik lehed ja raadiod pasundavad suurest õnnetusest, me loeme ja elame kaasa ning läheme eludega edasi mõtlemata, et äkki oleme ise täpselt samasuguse ohuga mängimas.

Sellepärast peabki vingugaasiandur olema absoluutselt igas hoones (ka näiteks suvilad, garaažid jms), kus köetakse muuga kui elektriga. Kui on ainult elekter, siis piisab suitsuandurist. Seega, kui sul ei ole veel vingugaasiandurit, siis palun tegele sellega kiirelt. See on üks sellistest pisikestest väljaminekutest, mida sa plaanid aina paigaldada, aga sul ei ole kunagi meeles. Sul veab (sul väga väga veab), kui õpetunni saab näppu vibutavalt päästeametnikult, kes satub anduri olemasolu kontrollima. See õppetund, miks sa vajad vingugaasiandurit, võib aga olla miljon korda karmim ja ma väga loodan, et ma teen siin seda teavitust piisavalt selgelt, et kui sul ei ole veel seda, siis  sa muretsed selle endale nii pea kui võimalik ja paned ka üles. Riiulis karbi sees oma aega oodates on sellest sama palju kui rattakiivrist, mida sa pööningul hoiad.

Ja kuna ma teid aasta jooksul püüan natuke valgustada tuleohutuse teemal, siis julgen soovitada ka Nublu suitsu-ja vinguandurit, kellega me koos seda projekti teeme. Meil on see paar aastat olnud ja te ei tea, kui palju südamerahu see pakub. Eriti, kui sul on lapsed. Eriti, kui sul on lapsed ja sa pead vahepeal ära käima ja lapsed mõneks hetkeks omapäi jätma. Sel on küll kuumakse (kas äkki 6.90 kuus?), kuid makse, mida ma olen hea meelega nõus maksma, sest ma tean, et lisaks minule ja Esileedile valvab meie lapsi keegi veel. Mul on võimalus ka jagada neile, kes on Nublu peale mõelnud, või mõtlevad nüüd, koodi ja see on nii hea promokood, et kui sa Nublut tellides seda kasutad, saad sa endale tasuta liitumise ja järgmised neli kuud on kuutasuta (alles peale viiendat kuud tuleb arve ja kui sa liitud, siis tuleb sul 12 kuud klient olla… aga esimesed neli kuud tasuta!). Klikka SIIA. Kood kehtib kuni 02.12.2021. Ja andur on ka tasuta. Isegi patareid saadetakse sulle korra aastas tasuta, et Nublu särtsust tühjaks ei saaks. Ei tule siia aasta lõppu sulle palju paremaid pakkumisi. Haara kinni, kui sul veel pole. Koodiks on AMHT Kui keegi uurib, et kuidas ja kuhu peab sisestama, siis peale aadressi sisestamist ja kontrollimist on nooleke: Mul on kampaania kood. Sinna vajutades saabki  sisestada AMHT ja siis saad sellise soodustuse: 

Kommentaarid

“Kuidas mu lapsed raha kraanist alla lasevad ja kuidas see võiks olla veel hullem?” on saanud ühe vastuse

 1. Mare Vares ütleb:

  Hahaaa ,väge ägedad kratid on teil ikka 😊

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…