Kõigest sellest, mis meie kodus laguneb

Postitus valmis koostöös Hange.ee-ga

See suvi peaks mul olema üpris tihe. Seda eelkõige koduga seotult. Enne koroonat olid meil suured plaanid eesolevatest töödest, aga siis tuli pandeemia peale ja kukkus ära üks toredamaid koostöid, mis oleks andnud hea võimaluse jagada teile minu, kui täieliku võhiku esmakordset kogemust kodu uuendustöödes. Ehk siis pidi tulema remont, aga ebakindluse tõttu saabuva ees tõmmati projektile „Kuldsete käteta mees“ pidur peale.

Seega, mis meil kodus teha tarvis on? Tänaseks juba üpris paljut. Aed vajab värvimist. Terrass vajab välja vahetamist. Majas on teatud tubade seinad, mis vajavad uut värvikihti. Majaesine lamp vajab paremat lahendust. Rõdu piire vajab välja vahetamist. Köögikraan vajab väljavahetamist. Köögi põrandalipp on vaja välja vahetada. Tualeti käsidušil oli ka mingi jama kuulu järgi ja see vajab vahetust. Terrassile valgustus paigaldada. Kindlasti jäi midagi märkimata, aga need on sellised karjuvamad mured. Mõni neist on ainult ettevõtmise asi ja mõni vajab natuke kogenenumat meistrimehe kätt.

Ja lihtsamaid töid soovin ma ise ette võtta. Ma olen isegi elevil, et aed ära värvida, või lambile mingi lahendus leida. Nendega saan ma hakkama ikka. Küll aga näiteks on terrassivahetus miski, mida ma kunagi teinud ei ole ja õigeid töövõtteid ei tea. Lisaks oleks tore, kui terrassile ka katus peale saaks. Kõrvalmajanaabrid tegid selle lükke ära ja see näeb kohe nii kena välja. Meie terrass näeb välja selline… ma ei oskagi öelda. Igal juhul käin ma teadlikult terrassil nii, et ma astun neile kohtadele, kus on kruvid, sest ma tean, et seal all on tala. Lauad on mädad ja vanad ning vajavad uuendust.

Loomulikult võiks ma ju ürgmehe endas esile kutsuda ja asi ikka ise ette võtta. Pole ju midagi popimat hetkel kui remondiblogid. Kuid ma olen elus liiga palju asju valmis teinud ja viimast detaili paigaldades avastanud, et ma pean nüüd kogu asja lahti võtma, sest kõik on saanud vastupidiselt. Abiks võiks olla muidugi abistavad videod ja blogid ning näiteks SIIN on Hange.ee blogipostitus, mis on mõeldud minusugusele võhikule ja õpetab, mis ja kuidas. Ma siiski jätan selle ehitustöö proffidele ja kasutan sealt blogist lihtsamate tööde näpunäiteid.

Ma olen korduvalt lehel teinud üleskutseid, et mulle jagataks soovitusi, kus leida mingi oma ala spetsialist, kelle poole pöörduda, kui on vaja miskit keerulisemat teha ja teie olete alati soovitanud. Ja alati on soovituste hulgas olnud ka see, et pane töö üles lehele Hange.ee ja küll vastava ala spetsialistid sulle pakkumise teevad, et sul oleks valik.

Hange.ee ehituskeskkond ongi abimees, et leida endale keegi, kes sind sinu ehituse- või remondimurega aitab. Alates pisitöödest ja lõpetades kasvõi maja ehitusega. Kas sa oled tapeeti pannud? Oled? Ok, ma tahtsin öelda, et mina ka ei ole, aga te vist kõik olete. Igal juhul mina ei ole ja see tundub mulle kõige keerulisem ettevõtmine üldse. Meie peres panid misipärast tapeeti alati naised ja tulemuseks see, et õhumullid vahel ja keegi ei jälgi, et muster õigesti jookseks. Kuid eks see ole ka mõistetav, sest nad ei ole selle ala spetsid. Nad teavad lihtsalt, kuidas see käib ja ega nad pakugi raha eest teenust. Seega alati oleks parim, kui töö võtaks ette keegi, kes teab täpselt tehnikat, materjale, võimalikke muresid. Lisaks, kuna tegu on hankekeskkonnaga, kus võidab see, kes kõige parema hinna ja kvaliteedi suhte pakub, on ka pakkumised tõsiseltvõetavad, kuigi võitja valib siiski see, kes pakkumisi ootab ja kui ei tule ühtegi sobivat, siis pole ka mingit kohustust kedagi valida.

Seega usun, et loetletust töödest saaks ma vast hakkama kõigiga. Ma saaks ka auto parandamise ja programmeerimisega hakkama, kui ma ette võtaks ja ennast kõigega kurssi viiks. See võtaks küll väga palju aega, energiat ja tähelepanu, aga ma saaks hakkama. Seepärast ma toetan põhimõtet, et iga kingsepp jäägu oma liistude juurde. Spetsialistid saavad küsida töö eest raha, sest nad teavad, mida nad teevad. Mina ei teaks. Mina hakkaks lihtsalt oletama ja katsetama, et see peaks selliselt käima. Olete vaadanud saadet „Naabrist parem“? Kui kiirelt hakkavad tööd jooksma ja ideed lendama, kui meeskondadele mõni pädev abimees lisandub. Sellepärast pöörduvad ettevõtted ka minu poole, et ma aitaks neil sisu luua ja näiteks müügikirju koostada, sest mina olengi spetsialiseerunud kirjutamisele. Ometi me oskame ju kõik kirjutada. Oleme koolis käinud ja teame enam-vähem õigekirja. Sest kirjutamisel ja kirjutamisel on vahe. Terrassi tegemisel ja terrassi tegemisel on vahe.

Hange.ee lehel jäetakse tehtud töödele ka hinnanguid ning pakkumisi ülevaadates, on võimalik kohe ka näha, kuidas ettevõttega varasemalt rahul on oldud. Õnneks ärigeeniustest kaksikute Tiidu ja Teedu OÜ Desperaado ei saakski pakkumist teha, sest taolised ettevõtted on keskkonnast blokeeritud. Ka on Hange.ee keskkonna siseselt võimalik tutvuda ka pakkumise teinud ettevõtte majandusnäitajatega. Seda alates maksuvõlgadest, asutamise aastast, töötajate arvust kuni käibenäitaja ja majandustegevuse registri sissekanneteni. Ehk kui hinnangud ja kõik muu paistab korras võib siiski selguda, et ettevõttel on võlad, mida oleks ju hea teada, eriti kui ehitusettevõte küsib näiteks ettemaksu.

Otsid siis abi, et paigaldada uus köök? Või uus pistik seina? Lisa oma töö Hange.ee veebilehele ja ettevõtted, kes tahavad seda projekti endale, teevad sulle ka seal pakkumise.

Mis suuremad kodu heakorratööd teil sel suvel plaanis on? Kas teete kõike ise, või palkate kellegi tegema?

Kommentaarid

“Kõigest sellest, mis meie kodus laguneb” on saanud ühe vastuse

 1. Aiks ütleb:

  Aia värvimise entusiasm läheb üle paari esimese pitslitõmbega, eriti kui on laudade vahede värvimise hetk. Soovitan rulliga teha ja tegelikult soovitaks ma üldse mitte teha 🙂
  Meil on lapsed nüüd suuremad ja ei mõrva ennast poole minutiga kui peale ei vaata just ja nüüd on aeg aias muru korda teha ja kuuri katus kukub varsti täielikult sisse ja ideaalis võiks ka terrassi laiendada ja tänavakivide vahed oleks vaja murust puhtaks rookida ja laste mängumaja aknad ära vahetada. Maja juures ei lõppe tööd kunagi. Edu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…