Mitu kilo me Esileediga kolme kuuga kaotasime? – a mida henry teeb?

Mitu kilo me Esileediga kolme kuuga kaotasime?

22.04 2021

Panin Instagrami üles küsimuse, et millist sisu soovitakse kõige enam näha. Peamiselt tulid poliitkorrektsed vastused, mis ei tahtnud mingeid valikuid teha, aga nende seast, kes söandasid valikut langetada, sooviti enim, et ma võtaks taaskord teemaks kaalulangetusteekonna.

Seda on sel korral tunduvalt keerulisem teha. Eelnevatel kordadel on olnud selline enese piitsutamine ja motiveerimine. Olen jaganud oma trenne ja toitusid, mille ma valmis kaalusin ja karpidesse ladusin. Jagamine oli hea lihtne, sest inimestele meeldib kord. Sest siis see tähendab, et inimene jälgib mingit režiimi. Peab ennast rajal hoidma.

Kuid sel korral on see hoopis teine kogemus. Ma olen eelnevalt ka kirjutanud, et programm, mille me Esileediga koos läbisime, kestis kolm kuud ja sel on nimeks Wildfit. Mis on selle programmi võlu võrreldes teistega? Ma tunnen, et kõik eelnevad programmid, mida ma olen kasutanud ja oi ma olen kasutanud paljusid, kasutavad peamiselt ühte ja sama loogikat – söö vähem kaloreid, liigu rohkem ja tänu kaloridefitsiidile hakkab ka kilosid maha tulema ja alati on tulnud ka. Kuid siis sa libastud. Libastumine on ju inimlik! .. aga tänu libastumisele on see päev nagunii pekkis, et paneme siis täna täiega. Täna söön kõike seda, mille järgi mul juba ammu isutab ning mida ma endas pidevalt olen alla surunud. Järgmine päev oled taas motiveerituna rajal… aga see tundub nii mõttetu. Pealegi jäi eilsest rämpsupäevast nii palju alles ja kui sa seda ära ei söö, siis see läheb lihtsalt raisku ja toidu raiskamist me ei tolereeri! Ja tagasi rajale minna on väga keeruline ning ongi selline yoyotamine, kus sa püüad tagasi rajale minna ja nii kui satud olukorda, kus ahvatlused tekivad, oled sa tagasi alguses. See programm on absoluutselt teistsugune, sest kogu eesmärk on see, et sa ei suru enda ihasid ja soove alla, vaid sa mõistad neid ja saad aru, millest need tekivad. Enamus ihadel ei ole põhjuseks vaid meeldiv maitse, vaid seostuvad ka mingid emotsioonid.

Me oleme Wildfiti järginud nüüd 13+2 nädalat. Programm kestis 13 ja 2 nädalat oleme nüüd otsa teinud. Selle imeline külg, mida ma alguses pidasin just kõige tüütumaks, on see, et programm ei keskendu kaalulangetamisele. See keskendub üldisele heaolule ja tervisele. Ma olen 15 nädalaga rohkem köögivilju tarvitanud, kui ma teeksin seda muidu võib olla kahe aastaga. See aitab su kehal nö täituda toitainetest, sest ei sööda tühje kaloreid. Programm tegeleb ka imeliselt emotsionaalse söömisega. Ma ei taibanud seda kunagi ja oleks ka eitanud, et see mind kuidagi puudutab, aga ma olen väga emotsionaalne sööja. Ma ei saanud sellest lihtsalt aru. Kuna Wildfiti programm eristab kuute erinevat nälga, siis kursuse ajal me õppisime, kuidas need näljad rahuldatuna hoida, et kui sa tunnedki näljatunnet ja sul tegelikult ei peaks kõht tühi olema, siis sa saad kiiresti identifitseerida põhjuse ja tegelda probleemiga, mitte seda toiduga täita.

Eriti kiidan koolitaja Ermilit, kes on teema endale väga põhjalikult selgeks teinud. Hea on see, et ta ei ole vaid teoreetikust coach, vaid ta ise praktiseerib täpselt sama elustiili, nagu ta seal õpetab. Kui kursuse ajal oli keeruline ära tabada, kui vajalik see coachi ja grupi tugi on, siis peale kursuse lõppemist, tundis just eriti Esileedi, et ta vajaks kaasmõtlejatega infovahetust, mille tarbeks Facebookis grupp tehti, kus saab jagada enda toidu ideid ja uusi avastusi ning saada jätkuvalt tuge ja tarkusi ka Ermililt. Olles tema käe all selle koolituse nüüd läbinud, julgen soovitada teda väga.

Ise oleme ka paljud sõbrad ära influentsinud, kes kõik soovivad samuti programmi läbi teha. Mul on ju tegelikult kõik materjalid olemas, mida nad võiks minu käest nillida, aga ma olen selle eelnevalt korra omal käel läbi teinud ja no ei ole sama. Oli ju mulgi tookord tagasilangus kiire tulema, sest programm lõppes ja mul oli ikka mitmeid küsimusi, kuid küsida polnud kelleltki. Soovitan kahe käega, et kui oledki seda ette võtmas, siis tee seda koos coachiga.

Programmi lõppedes olin mina selle kolme kuuga kaotanud 16 ja Esileedi 17 kilo ja kuigi meie kaalulangus on üpriski samas järgus, siis komplimente saab ainult tema. Mina võin seal kõrval kõhtu ja põski sees hoida, aga keegi ei tee isegi märkama mitte. No eks ole ka minu ülekaal tunduvalt suurem ja mul on veel oma terve täiskasvanud mees enda kehalt minema tarvis saada ning see 15 kilo ei hakka eriti silma. VEEL! Ühe kolme-aastase raskus on juba maha raputatud. Nädalas pudeneb keskmiselt 1-1,5 kilo, mis ongi minu eesmärk.

Te võite õigustatult küsida, et milles see programm seisneb, aga just selles see võlu ongi, et see on üllatusi ja avastusi täis ning kui keegi oleks mulle enne programmi algust selle sisu täpselt ette rääkinud, ei oleks ma sellest kindlasti sellist kogemust saanud. Mitte, et seal mingeid sala-asju tehtaks ja räägitaks, vaid need muudatused, mis sa ellu rakendad, tulevad vaikselt ja tasapisi ning see iganädalane põnevus ja avastus, on üks võlu sellest programmist.

Igal juhul ma julgustan kõiki seda programmi lähemalt uurima. Ka neid, kel pole kaaluga probleemi, sest nagu ma ütlesin, siis see on eelkõige tervist ja heaolu soosiv ettevõtmine. Ma jagan peagi teile ka rohkem infot, sest Ermil korraldab mai alguses tutvustavat webinari ja ma tean, et ma saan teile ka sama hea hinna, nagu me ka ise maksime (ei saanud tasuta ja ei maksta ka mulle, et räägiksin). Aga sellega natuke veel kannatust.

Ja asjatundmatu pilk, kes üritabki etteruttavalt ennast kogu protsessiga kurssi viia, võib tunda, et see on piirav elustiil. Ka mina oleks seda mõelnud enne programmi. Tegelikult on see just avav, sest ma ei ole kunagi nii mitmekesist toitu söönud, nagu viimased kolm ja pool kuud. See programm ei piira mitte midagi, sest kõik valikud teed sa tegelikult ise. Aga ma ei taha liialt ette reeta, vaid soovitan avada enda meeled ja soovi korral proovida ning usaldada protsessi. Aga nagu ma ütlesin, peagi annan märku, kui tutvustus tulemas on.

Eelmine postitus Järgmine postitus

9 kommentaari

 • Katry

  22.04.2021 at 11:12

  Tegelikult te ei kaotanud – olete hoopis võitnud! 😉

  1. Henry

   22.04.2021 at 11:14

   Amen to that! 🙂

   1. Kaire

    22.04.2021 at 12:23

    Oo, vägev! Mul ka aasta tagasi Wildfit läbitud. Mis aastaaeg teil praegu on? Ma läksin kohe sügisesse peale programmi lõppu 😃

 • Mari

  22.04.2021 at 11:23

  Te olete mõlemad väga väga tublid! 😊😊 Jätkake samas vaimus!

 • Piret

  22.04.2021 at 12:05

  Menüü tundub väga isuäratav ja portsud päris suured. Kuna mind vaevab pidevalt tohutu energiapuudus, siis on vist ka aeg teadlikumalt toituma hakata, kaalulangus poleks ka muidugi paha 🙂

 • Neiu N

  23.04.2021 at 19:19

  Mis selle programmi maksumus on?

 • Kristi

  26.04.2021 at 16:33

  Ma olen ka kunagi wildfiti proovinud, kuid see seller smuuti sees on ikka väga võõra maitsega. Samuti on raske kartulist loobuda, eriti kui abikaasa ja lapsed kõrval seda nuiavad.

 • Mari

  19.05.2021 at 13:22

  Henry, nii tore, et Wildfitist kirjutasid, mul nüüd kolmas nädal alanud ja juba on teistmoodi, hea olla, mis siis veel lõpus on 😀
  Ja ma ei ole ainuke, kes sinu kaudu meie gruppi tuli, rohkem ikka vastupidi.

  1. Henry

   19.05.2021 at 13:33

   see on täiesti elumuutev ja kui sa kunagi tunned, et mott maas, siis võid alati mulle messnegeri kirjutada. Teeme ühis vestluse Esileediga ja sinuga ning saame ka keerulistest hetkedest üle.

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga