Millal oli su lapse esimene…? Mul pole aimugi!

Postitus valmis tänu koostööle Graspicuga

Mitu pilti teil telefonis on? Kokku. Koos videotega. Vaadake kohe järgi ja kirjutage mulle kommentaariks. Ma tean, et mu telefonil on räigelt suur kõvaketas ja sinna mahub palju ning kui ma siin telefonist uurin, siis mul on täitunud vaid pool kõvakettast ja seega mahub pilte veel küll ja küll. Kas vaatasid järgi mitu pilti on tehtud? Panid kommentaari? Pane ikka. Aga ütleme siis korraga koos välja, mitu pilti on ja siis näeme, kellel on rohkem. Valmis? Kui ma ütlen kolm, siis ütleme koos, eks? Ok läks! ÜKS. KAKS. KOLM!

Kolmteist tuhat kuussada!

Kas kellelgi oli see number suurem? On see üldse võimalik? Loomulikult on seal palju sodi, kui ma olen samast olukorrast mingi 10 pilti teinud ja ma ei viitsi kunagi neid liigseid maha kustutada, mis oleks küll suurepärane harjumus, mida juurutada, aga fakt on lihtsalt see, et mul on tohutult palju pilte ja kui ma neid lappan, siis ma mäletan umbes pool aastat tagasi, kus ja miks mingi pilt sai tehtud, kuid kui ma vaatan kaks-kolm aastat vanu pilte, siis pole mul aimugi. Mul on lihtsalt suur hulk pilte, aga neil ei ole mingit konteksti. Võiks ju aga olla.

Kui ma peaksin tahtma leida pilti päevast, kui Noorsand kaotas esimese hamba, siis poleks mul aimugi, millal see juhtus. Ma tean, et mul on see jäädvustatud, aga millal see oli, sellest pole mul aimugi. Isegi aastat ei oska öelda. Kui vanalt hakkas Piiga roomama või käputama? Ka ei tea. Meil on ju iga lapse jaoks need raamatud olemas, kuhu sa märgid mingid erilised hetked üles, et pärast hiljem hea vaadata oleks. Ma ei tea, kas see teeb meist halvad vanemad, aga me ei ole neid täitnud. On jäänud lihtsalt unarusse peale esimest paari kannet. Lapsega ei juhtu märgilisi asju sedavõrd tihti ning raamat ei ole ka ju kogu aeg käe ulatuses ning „ah ma hiljem kirjutan“ on meist igale tuttav mõte. See on see mõte, mis tegelikult tähendab, et ma ei kirjuta seda ei nüüd, ei hiljem, ei iialgi üles, sest paari minuti pärast on mul see meelest läinud.

Eestis on loodud aga äpp, mis kogu sellest segadusest läbi aitab närida. Selle nimi on Graspic ja see on suurepärane lahendus jäädvustada erilised hetked selliselt, et sa hiljem võid mööda lapse/laste ajajoont vaadata ning kõik erilised hetked, mida sina oled eriliseks pidanud, tulevad mööda ajajoont välja.

Näiteks, su laps istub esimest korda rooli taga su süles. Loomulikult filmid sa selle üles – laps süles, telefon ühes käes, turvavööst pole haisugi, kõik see on hea vanema tunnused.Sa filmid/pildistad selle hetke, lisad rakenduses sündmuse nime ja ongi sul lapse ajajoone peal pilt sellest erilisest hetkest ning saadki hiljem mööda ajajoont kerida ning nähagi pilte ja klippe neist erilistest hetkedest ja ei pea nuputama, millal miski oli ja kus see pilt sellest hetkest olla võib. Lisaks saad juurde lisada lugusid. Kõige kiirem ja lihtsam viis enda pere blogi pidada vist.

Mul oleks väga hea meel olnud, kui see rakendus oleks olnud siis, kui tited sündisid, aga pole viga, küll ma aja jooksul lisan pilte ka eelnevatest erilistest hetkedest, sest pildid on mul ju olemas. Pluss ega ma pilte ainult telefoniga ei tee. Mul on selleks ka kaamera, mis tähendab, et see 13600 pilti pole ju kaugeltki lõplik number. Mul on see telefon veidi üle kahe aasta vana ja noorsand on juba üle seitsme. MUL ON VÄGA PALJU PILTE!

Mis mulle meeldib on see, et seal äpis on suur hulk ette antud ideid, mis need erilised hetked olla võiks, mis oleks üles märgitud, kuid iga pere väärtustab erinevaid asju ja vahvad hetked võiksid olla ka täiesti veidrad asjad. Esimest korda, kui laps täiesti iseseisvalt LEGO kokku paneb. Esimene kord jõuluvanale luuletust lugemas. Esimest korda kui emale ja isale peale satub. See oleks vahva pilt. Huvitav, kes selle klõpsaks?

Kuid Graspic on vahva äpp (LINK) (täiesti tasuta, hetkel vaid Androidile) ja meil hakkab kindlasti vatti saama. Vaadake ka nende Facebooki lehte, kus nende peamine infovahetus toimub. Kas sooviksite, et ma ka teiega aeg-ajalt meie ajajooni jagaks? Sest blogisse ei pääse ju kõik hetked või pildid. Teieni jõuab heal juhul 0,5% meie igapäevaelust, aga Graspic laseks mul dokumenteerida veelgi paremini meie ettevõtmisi, et ma saaks pärast tagant järele vaadata, kus ja millal. See äpp on pidevas arendustöös ja usun, et mida aega edasi, seda ilusamaks ja funktsionaalsemaks see ka läheb.

Aga siin paar meie esimest. Noorsandi esimene vihma käes paterdamine ja esimesed sammud:

Noorsandi esimene tahke toidu söömine:

https://youtu.be/lEa2izVbUEA

Noorsandi esimene pööramine:

Nagu näha, on Noorsand ilmselgelt mu lemmiklaps. Tegelt on teised ka täitsa nitsevoo, lihtsalt teistest pole videod Youtube’i jõudnud, sest eks esimese lapsega tundu kõik esimesed asjad palju erilisemad.

Mitu pilti+videot sa siis enda telefonis kokku loendasid?

Kommentaarid

“Millal oli su lapse esimene…? Mul pole aimugi!” on saanud 5 vastust

 1. Anni ütleb:

  700 ma alati kustutan ära need pildid mis ei meeldi ,telefon on varsti aasta olnud ,enamus pildid kassist ja lapsest ja toidu pildid

 2. A. ütleb:

  20 pilti, hoian oma telefoni võimalikult “puhtana”. See on viimasel aastal omandatud harjumus, kunagi oli telefonis ikka segadus 🙂

 3. Hõbe ütleb:

  23051 😉

 4. N36 ütleb:

  489, peabki koristama hakkama 😀

 5. Anja ütleb:

  8973 sorteeritud kõik v,a ekraanipildid neist 1859 need tõesti sorteerimata 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…