Sellest, mida meie Esileediga 10 nädalat teinud oleme

Kas teie muretsete koroona pärast? Ma siiani ei muretsenud. Kannan maski, pesen käsi. Kasutan talupojamõistust ja annan endast parima, et sellesse mitte jääda. Ma olen ikka mõelnud, et ma ei soovi sellesse haigestuda, aga kui haigestun, siis pole lihtsalt midagi teha. Kuid nüüd on siin mitu näidet meie ringkonnast, kellest üks on raskete tüsistustega haiglas ja mitmed teised on ikka nädalaid jalust maas. Ei ole naljaasi. Lisaks veel Esileedi selg ja nüüd suri segastel asjaoludel meie lähedase äi ära. Selliseid negatiivseid sõnumeid tuleb kõikjalt peale ja väga raske on positiivseks jääda. Seda enam ma loodan, et te hindate minu väikest panust teie igapäeva, kui ma teiega enda mõtteid Facebookis või päeva hetki Instagramis jagan.

Seda enam on mul hea meel, et me Esileediga nüüdseks oma kümme nädalat oleme astunud mööda uut rada, et saavutada palju parem tervis, kui see, millega me hetkel igapäevast silmitsi oleme. Parim kaitse haiguste vastu on tugev immuunsus ja hea toitainerikas toit on üheks selle eelduseks. Ma räägin mõne sõnaga, mis see rada on ka. Ma olen seda teekonda juba korra teinud eelmisel aastal, kuid selle lõppedes, tuli ka vana elu tagasi ja nüüd tagantjärgi ma mõistan, kui vale kogu mu meelestatus tol korral oli ning kui suur on erinevus sellega, kus ma vaimselt olen nüüd.

Igal juhul oleme me Esileediga läbimas programmi, mille nimeks on Wildfit. See kestab 12 nädalat ja meil on täna käsil juba kümnes nädal. Mulle meeldib kogu see lähenemine, sest see on minu jaoks ülimalt loogiline. Ma ei ole kogu programmi kestel kordagi pidanud midagi lihtsalt uskumise pärast uskuma, mida paljud programmid eeldavad, vaid see on kõik olnud ülimalt loogiline. Mis selle loogika siis on?

Me elame maailmas, kus on erinevad aastaajad. On kevad, on suvi, sügis ja talv. Mitte kunagi inimkonna ajaloos ei ole olnud sellist rasvumise epideemiat, nagu seda on täna. Täiesti uudne asi ajaloos ja tulebki vaadata, millest see tuleneb. See tuleneb toidust, mis meile sedavõrd kättesaadav on. Me saame süüa lõputult sõltuvust tekitavaid toite, toite, mis me veresuhkrut stabiilselt kõrgena hoiavad. Toite, mis kõhu täitmise asemel, tekitavad isu veelgi enama järgi. Kuna varem on sel moel söödud? Mitte kunagi.

Alati on inimene saanud süüa seda, mis ta loodusest saab. Ma nüüd ei räägi siin viimasest paarist tuhandest aastast, vaid sadadest tuhandetest aastatest inimkonna ajaloos. Miljonitest aastatest evolutsioonist. Loomulik on, et talvel on alati toitu väga raske hankida, mis tähendab, et sügisel tuleb süüa rohkelt toite, mis tekitaksid võimalikult efektiivselt rasva, et talv üle elada. Kevadel, kui toit taas käepärasem on, ei ole küll neid erinevaid magusaid vilju, kuid rohelus ja värske toit on taas kättesaadav, saab süüa taas toite, mis ebavajalikust rasvast lahti aitab saada. Suvel me saame nautida looduse küllust – marju, erinevaid vilju.

Lapsed võivad süüa midaiganes ja ikka on neis metsikult pauerit

Kuid inimene on nutikas ja on õppinud nüüd elama nii, et ta võiks aastaringselt süüa hilissuvele ja sügisele omast toitu, ehk just seda, mis annab kehale märku, et talv on tulemas ja rasvakogumine on kõige tähtsam prioriteet. Wildfiti programm aitabki minna tagasi sellesse loomulikku rütmi, mis on meile sedavõrd omane. See programm on niivõrd suurepärane just sellepärast, et see ei keela ühtegi toitu, vaid iga toidu jaoks on lihtsalt oma aeg.

Kümne nädalaga oleme Esileediga mõlemad kaotanud üle kümne kilo. Tegelikult see aeg ei ole olnud kümme nädalat, sest esimesed neli-viis nädalat on programmi sisse-elamise aeg ja see on üks geniaalne osa sellest, sest kui sa teed suuri muutusi päevapealt, oleks see raske ja ilmajäetuse tunne rõhuks. Wildfitis on iga nädal pisikesed muudatused ja ei valmista mitte mingeid probleeme. Vastupidi, iga nädal on põnevus, et mis nüüd juhtub. Ehk see kaalukaotusaeg on olnud umbes viimased 4 nädalat.

Kadunud on nii kilosid, kui sentimeetreid, aga kõige suurem võit on enesetunne. Mul pole kümme nädalat olnud kõhus söögijärgset raskuse tunnet. Pole tundnud peale sööki, et tahaks leiba luusse lasta. Arvestades ülekaalu, on see alles väikene osakene, aga mu haige selg on juba praegu palju parem. Mulle täielikult piisab kuuest unetunnist ja ma olen palju aktiivsem. Mul on juba lõunaks tavaliselt 5000 sammu täis, ilma, et ma selleks teadlikult isegi pingutaks. Varem oli mul päevas 2500 tavaline tulemus. Et muutused on juba praegu suurepärased ja suurimad just seal, kus silmaga näha ei ole.

Eelmisel aastal, kui ma seda sama asja tegin, sattusin ma sellele nii, et üks mu lugejatest kutsus mu endaga teekonnale kaasa ja nii me vaatasime videoid, mis on sellest programmist. Ma ei olnud selle eest maksnud, mul ei olnud mingit grupi tuge, mul ei olnud koolitajat. Sel korral otsustasin ma maksta ja kogemus on 180 kraadi testsugune. Ma ju näen ka enda suitsetamisest vabanemise koolitusel, kui oluline on minu tugi ja olemasolu suitsust loobujatele ja ometi arvasin ma ise siin programmis, et küll ma ise. Rohkem saad ise lugeda SIIT

See ei ole koostööpostitus. Jagan teiega midagi, millesse ma ise väga usun ja meeldib see, et Wildfit ei keskendu vaid kaalule ja toidule, vaid kogu üldisele tervisele ja enesetundele. Meie grupis, kes iganädalaselt Zoomis kohal käib, on enamus täiesti tavalised ja normaalkaalulised, kuid nad on näinud ja kuulnud, kuidas inimesed on enda enesetunnet ja energiataset selle programmiga muutnud ja soovivad ka. Seega see ei ole lihtsalt kaalulangetusprogramm, vaid viis, kuidas toiduga end paremini tundma panna. Plus ka koolitaja Ermil on olnud suurepärane ja oluline lüli kogu selles teekonnas. Aga eks ma annan veel märku, et kuidas meil läheb.

Kommentaarid

“Sellest, mida meie Esileediga 10 nädalat teinud oleme” on saanud 3 vastust

 1. Jn ütleb:

  825 eurot! Tervis on tâhtis, aga sellist summat välja käia… no ei. Veelvähem järelmaksuga 3 osas 1125 eurot!! Kindlasti on see toimiv aga hind on meeeeletu!

 2. Kristi ütleb:

  .. Ja kus on before & after pildid

  • Henry ütleb:

   minu jaoks ei ole projekt läbi ja muutused ei ole veel sellised, millega ma uhkeldada saaks ja tahaks. Küll ka need tulevad. Me teeme iga kuu progressist pilte

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…