Miks ma Vennasele vastik tundun?

7:49 äratus. Mina olen meie pere esimene ärkaja. Ma ei teagi miks. Vahel harva on tualetti astudes Esileedi seal juba poti peal tusaselt mulle otsa vaatamas, aga enam jaolt on ärgates kõik nii nagu peab – prill-laud üleval ja tuled kinni. Number ühel käidud, on esimene asi mul pesta hambad ja kanda peale higipulk. See on minu hommikune meigirutiin – hambad valgemaks ja karvad kaenla all mingi ollusega kokku. See on vastuseks sadadele küsijatele, kes on soovinud teada mu naharutiini, et mis on minu sära saladuseks…. ok keegi pole küsinud…

Kõik teised meie peres on kohutavad ärkajad. Õigemini sõltuvalt sellest, kuidas ma neid äratan, sõltub see, kuidas nad ärkavad. Kõigepealt hakkan ma vaikselt hüüdma Noorsandi. Kui ta kuuleb, et tal on võimalus kaissu pääseda paariks minutiks ärkama, kiirendab see protsessi oluliselt. Ah jaa, enne seda lükkan ma ukse lahti ka teise magamistuppa, kus on Esileedi kaksikutega, et ruum valgemaks läheks. Jahmunud lugeja: „TEISE TUPPA??? TE MAGATE ERALDI???? MIKS????“ Sest ma olen maganud koos ja ma olen maganud üksi…. Hirmuga mõtlen aega, kui lapsed enam pimedat ei karda ja ma pean enda selle toa lastele loovutama ja taas kellegagi voodit jagama. Õõhh.

Uks lahti, koridori valgus tuppa lastud, võtan Noorsandi kaissu ja kui olla temaga hästi õrn ja vaikselt temaga lollitada, ärkab ta üles suurepärases tujus. Ka Piiga on väikene päike, kes peale pissiringi otsejoones mulle kaissu pikutama jookseb.

Ja siis seal on kaks – Esileedi ja Vennas ning hoia oma piip ja prillid, kui sa hommikul nende kahe tuldsülgava draakoni teele peaksid jääma! Esileedi võtab igat naeratust ja heatujulist tervitust enne hommikukohvi isikliku solvanguna. Vennas peidab pea sügavale patja ja üritab virutada jalaga kõigele, milleni ta vähegi ulatab. Ka tema puhul aitab tuju tõsta, kui ma mõnd karakterit etendan. Näiteks olen ma katkine robot, kel on poldid kadunud ja ma pean terve voodi ja Vennase pidžaama läbi otsima, et need leida. Sellise lõbusa mänguga tulevad kõik kaasa ja aitavad otsida. Ainult Esileedi kurja lõrinat on tualetist kuulda. Õigemini ma ei tea, mis helid sealt kostuvad. Ma alati kujutan, ette, et need on justkui tema möiratused, mis koopast kostuvad. Võib täitsa vabalt ka hommikune puuks olla või äkki ta räägib mulle midagi torisedes ja see on sagedus, mida minu aju vastu ei võta. Kuigi samas, kuna ma pole selle 15 kooselu aasta jooksul vist kordagi teda puuksutamas kuulnud, siis ma ei tea, kuidas need kostuvad. Võib vabalt möiratuse moodi olla.

Lapsed alla ja hambaharjad kätte. Tavaliselt lähevad esmalt käima ka hommikused multikad, kuid mu lapsed ei ole füüsiliselt võimelised enam kui ühte asja korraga tegema. Multikad ja hambapesu korraga- mission impossible. Istuvad hambaharjad su ees valmis ja vahivad ainiti tele-ekraani. Seega on hommikumultikad jäämas aina väiksemaks ja väiksemaks osaks meie hommmikust. Mulle endale meeldib, kui miski taustaks käib. Pakun, et see oin mingi lapsepõlve nostalgia, sest meil käis ka igal hommikul raadio.

Hommikused kivikujud kui telekas käib

Hambad pestud. Vähemalt nende väitel. Kui ma olen enda laste kohta midagi õppinud, siis hädavalesid suudavad need kolm toota korralikult. Keegi ei saa asjaga edasi minna enne kui mina või Einsteini soenguga Esileedi (tema hommikusoeng on vaatamisväärsus omaette) nende hambad üle peseb. Ainus, kes ei lase mul seda teha, on Vennas, sest ta tundis kunagi mu suul või habemel kilulõhna peale seda kui ma kilu sõin ja poiss sai vist templi mällu igaveseks.

Esileedi morning look

Selleks ajaks on ka Esileedi laste riided valmis pannud. Ma ei saa siiamaani aru, miks ta selle riiete otsimise hommiku peale jätab ja siis niigi tusasena mööda elamist ringi tuhiseb, et lastele riideid valida. Eriti Vennasele, kes võitleb iga riietuse vastu, mis ei ole pidulikud riided või luukere pildiga dressid. Riietumine võtab aega 3 minutit. Kui telekas käib võtab sama tegevus umbes 30 minutit, sest nad võivad seal pool tundi istuda jalg ühes sääres ning unustavad teise teise säärde torgata.

Enne minekut ka hommikusöök, mis on samuti minu valmistada. Paraku ei ole nad erilised hommikused sööjad kui Vennase suur kohvilembus kõrvale jätta. Tüüp suudab enne lasteaeda kaks espressot hinge alla tõmmata, sest muidu aju ei tööta. Kuid midagi pean neile kõhtu saama ja pinnin seni, kuni igaüks enda soovi avaldab. Eriti oluline on hommikusöök Noorsandile, kes võiks vabalt mõnes Snickersi reklaamis olla, sest ta on selline kisakõrist draamakunn, kui peaks midagi ebasobivat juhtuma ja tal juhtub kõht tühi olema. Eilegi keeldus hommikusöögist ja korraldas lasteaias tühise asja tõttu sellise skandaali, et pooled rühmalapsed ära ehmatasid. Hommikusöök võtab umbes 10 minutit aega. Kui käib multikas, siis võib vabalt korrutada kahega.

Söödud, õueriided selga ja Esileedi istub mõnusasse jääkülma autosse, et pere kenasti lasteaeda viia. Mina istun mõnusalt diivanile, panen mõne rämpssaate tööle ja naudin, et kellelgi teisel on veel hektilisem elu kui meil.

Ok ok, ärge seda espressojuttu nüüd tõsiselt võtke. See oli nali. Päris kahte ta ikka igal hommikul enne lasteaeda ära ei joo.

Kui organiseeritud teie hommikuti olete? Kui kaua läheb teil ärkamise hetkest kuni sihtkohta jõudmiseni?

Kommentaarid

“Miks ma Vennasele vastik tundun?” on saanud ühe vastuse

 1. Kerli ütleb:

  Mul endal läheb ca tund tavaliselt. Kui ainult lapse saadan, äratan ta 7.45 ja 8.10 on ta uksest koos isaga väljas. Riided selga, patsid pähe, hambad ja minek. Hommikuti multisi ei vaata ja hommikusööki sööb lasteaias. Lasteaias sööb ta putru, kodus tavaliselt hommikuhelbeid. Minu tehtud puder ei pidavat maitsema nii hästi kui lasteaias.
  Ise olen tegelikult maru aeglane ärkaja. Isegi kui ainult lapse uksest välja pean saatma, ärkan pool tundi enne teda. Ma lihtsalt pean saama pikutada enne kui täitsa ärkan. Ja enne kohvi ei ole mõtet mind torkida. Niiet tean, mida Esileedi tunneb…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…