Ainult üks asi jäi Noorsandi unistuste sünnipäevast täitmata

See on niivõrd-kuivõrd koostööpostitus. Mina tahtsin soodsamalt spasse ja Wasa Resort, et ma enda kogemust jagaks

Kui ma ei oleks tartukas, oleksin ma pärnakas. Ma ei ole seal üldse palju käinud. Kokku äkki 7-8 korda (enamus kordadel Lottemaal) ja alles nüüd olen hakanud avastama selle võlu. Sel korral tulime keset talve, sest Noorsandil täitub ülehomme (pühapäeval) juba seitsmes ring ümber päikese. Masendavalt kiirelt on see aeg läinud. Nii nagu ütlus on, et lastega on päevad pikad, aga aastad lühikesed. Tean, et sünnipäev tulemas, sest mänguasjapoed juba pommitavad oma SMSidega, et mul sünnipäev kindlasti meeles oleks.

Noorsandi suurim soov oli minna minu ja Esileediga spasse. Kõik. Kaksikud saavad need paar päeva vast ise ka hakkama. Oskavad porgandit ja keedumune juba koorida küll. Peaks piisama. Siiski tegime otsuse, et kuigi kaksikute ellujäämisoskused on päris vinged, võtame nad siiski kaasa.

Poolteist aastat tagasi, kui me käisime Rõõmsate laste festivalil, majutati meid vast valminud hotelli Wasa Resort. See oli vist toiminud alles paar nädalat ja meie kogemus oligi, et see oli imeilus ja värske hotell… mis on toiminud vaid paar nädalat. Kõik sünniraskused andsid tunda – teenindus lonkas, asjad ei toiminud nii nagu oleks oodanud. Kuid olles ka ise viis aastat hotellinduses töötanud, siis ma mõistan suurepäraselt selliseid asju ja sellistest alguse äpardustest mingeid järeldusi ei tee. Ma olen töötanud ka ühes spahotellis selle avamise päevast ja alguses ei jagagi mitte midagi. Kõik on steriilne, sissetöötamata. Nö hing puudub.

Sel sügisel oli meil plaan minna uuesti Wasasse spatama, kuid erinevatel põhjustel jäi see ära ja kui ma nendega nüüd ühendust võtsin, siis saigi see korraldatud ja kaks ööd me oleme siin nüüd olnud. Ma ei oleks saanud valida paremat kohta. Kinnitan, et hotell maksab mulle täpselt null eurot, et ma neid kiidaks. Wasa oli meie enda valik ja ma kauplesin meile lihtsalt parema diili – sest blogi noh.

Kõik kasvuraskused on minevik ja kui ma täna rääkisin ühe sõbrannaga (pange tähele, et varsti on Esileedi käed puusas ukse peal: „Mis sõbrannaga???“), kes uuris meie kogemust Wasas, siis ma ei osanud öelda ühtegi asja, mis poleks siin ootustele vastanud. Parkimine – suurepärane. Toad – ilusad ja puhtad. Hommikusöök – täiesti tippklass. Spa- väike, aga puhas, ilus, mõnusalt soe vesi (mis pidi Esileedi sõnul eriti suur asi olema). Mullivann on piisavalt suur ja ei tule võhivõõrastega varbad koos „nautida“. Ka õhtusöögi kohta on öelda vaid kiidusõnu. Mina võtsin böffi, mis oli väga hea ja Esileedi kitsejuustusalati, mis oli nii hea, et ma kahetsesin, et ma böffi võtsin, kuigi see oli ju ka suurepärane. Pearoaks võtsime mõlemad steigid ja ka see oli mõnus. Soovitan anterkoodi võtta meedium-rare. Oli tunduvalt mõnusam elamus, kui Esileedi medium.

Teenindus – eelmise kogemusega nagu öö ja päev. Kordagi ei pööritatud silmi ja ma ei tundnud, et ma kedagi segan. Hotellis tahangi tunda, et kõik sealne on selleks, et mu pere tunneks end võimalikult oodatult ja hoituna. Täpselt selline meie kogemus oligi.

Ümbritsevaid inimesi ei olnud aga palju. Me valisime meelega minipuhkuseks argipäevad, sest eks nädalavahetustel on alati rohkem rahvast ja me ei pidanud pettuma. Mitte ühtegi järjekorda, õhku, ruumi – kõike külluses. Päevasel ajal oli hetki, kui meie pere oli basseini ala ainsateks asukateks. Mitte koguaeg, kuid oli pooletunniseid hetki, kus kedagi teist ei olnud. Julgen väita, et praegu on spas käimiseks parim aeg. Eriti vist Pärnus, kuna sinna talvel naljalt ei satuta. Ja eriti praeguse pandeemia ajal eelistavad inimesed olla kodus kinniste uste taga. Aga jah, praegusel hetkel tundus hotellis vähem inimesi, kui meie koduselveris ükskõik, mis ajahetkel.

Ok, tasakaalustamiseks peaksin ma äkki siiski midagi välja tooma, mida mina isiklikult teisiti teeks. Suurim miinus – voodi juures ei leidnud ma ühtegi pistikut, mis tähendas, et ma pidin oma telefoni laadima 2 meetrit eemal oleva laua juures. Kas keegi üldse saab magada nii, et telefon ei ole käeulatuses? On seda keegi üldse kunagi proovinud? Ka tekitasid kahetiseid tundeid duširuumi/wc seinamaterjalid. Selleks oli tuhmistatud klaas, millest jooksid peenikesed läbipaistvad ribad. Ehk kui keegi on vetsus ja paneb tule põlema, on terve tuba valge. Kuid olen seda mitmetes välismaa hotellideski kohanud. Eks ta moodne asi ole. Lihtsalt mina, häbeliku lõuna-Eesti mehena, tahan, et minu asi saaks aetud nii privaatselt kui võimalik. Soovitavalt betoonplokkidest seina taga. Ma tõesti ei osanud midagi muud välja tuua, sest kõik oli täpselt nii kui peab.

Noorsand kinnitas korduvalt kui rahul ta selle tripiga on. Kõik tema soovid on siin ka täitunud – sai ujuda, uisutada, kassipoegadega mängida, jäätist ja õues lund süüa. Väikese inimese lihtsad soovid. Ok, üks soov ei täitunud. Me ei jätnud kaksikuid Viljandi CIRCLE K tanklasse, kust nad oleks pidanud koju tagasi hääletama, nagu Noorsand valjult arutles.

Pärnu on imeline linn ja Wasa Resort on väga lastesõbralik spa. Selline on meie kogemus. Seal küll pole erilisi atraktsioone, on saun, mullivann ja bassein, kuid meie alles õpime ujuma ja me ei ajanudki midagi enamat taga. Küll tuleb ka torust laskumiste ja voolujõgede puhkuseid. Wasa on pigem selleks, et aeg maha võtta ja lõdvestuda. Me oleme nüüd lõdvestunud ja teel tagasi koju. Aitäh emale, et seni kodul silma peal hoidis!

Ja aitäh Wasa Resort täiusliku puhkuse ja väga ootamatu üllatuse eest sünnipäevatordi näol, mis andis basseinist väsinud lastele laksu energiat ja hea tuju.

Mis tüüpi puhkus oleks teie/teie pere valik, kui te saaksite praegu kaheks kolmeks päevaks aja maha võtta?

Kommentaarid

“Ainult üks asi jäi Noorsandi unistuste sünnipäevast täitmata” on saanud 2 vastust

 1. Leenu ütleb:

  Meie praegune ideaalpuhkus, mida oleme nüüd viimase kuu jooksul ka kaks korda teinud, on suusapuhkus Haanjas. Sobiks ka Kääriku, meie vana lemmik, aga sealses hotellis on remont. Haanja on praegu vapustavalt ilus. Kirjeldamatult. Kaks korda päevas käime suusatamas, saab ka kelgutada, mõnes kohas uisutada, sauna… Oleneb, kus majutud. Lapsed on muidugi veidi suuremad ja oskavad kõik suusatada, aga ma ei suuda kujutada ette midagi mõnusamat kui lumisel talvel (ok, täna on veist külm…) rahulikult imehea kvaliteediga suusaradadel liuelda. Meie panime oma lapsed juba u 3-aastaselt suuskadele ja täna sõidab ka noorim (8) nii, et seltsi mõttes küll eelistab ta, et keegi sõidaks temaga koos, aga tegelikult saab iga mäega hakkama, nii üles kui ka alla. Mmm, tahan suusatama…

 2. Geidi ütleb:

  Spa! Või saunamaja kohas kus lapsed saavad kelgutada ja kpmblustünn või vann peaks ka olema.
  Seega pere, vesi ja saun. Kõik mida õnneks vaja, vabu päevi ka ikka 😉
  Mõtleme suurema poisi (mkm ta saab 14) sünna puhul ka spapuhkuse peale. Pidusid niikuinii ei korralda sel aastal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…