Aasta sai kasutatud, on aeg tibusid lugeda

Postitus valmis koostöös Boschiga

Meie aastane kogemus Bosch Flexxo tolmuimejaga on läbi saanud ja oleks aeg teha järeldusi.

Kui me ostame autot, on seal rida tingimusi, mille me oleme seadnud, millele see uus auto vastama peab: hind, mahutavus, küttekulu, kus asub topsihoidja, kas päikesesirmil oleva peegli juures on ka lisavalgustus ja muud eluliselt vajalikud asjad, mis tuleb kõik arvesse võtta. Täpselt sama tuleb läbi käia ka tolmuimeja puhul.

Mis on mul varstolmuimeja puhul oluline:
võimsus
akukestvus
mugavus
ergonoomilisus.

Antud Flexxo on mõeldud pigem igapäevasele kergkoristusele. Koridoris on liiv maas? Ideaalne. Köögi põrand on leivapuru täis? Super! Lapsed on elutoa põranda rebitud salvrätte täis ajanud? Mitte just parim valik. Võimsust on Bosch Flexxol küllaga, kuid selleks, et praht harjaste vahelt imemistoruni jõuaks, peab see sealt läbi mahtuma ja seega suurem praht sinna ei jõua. Jõuab, kui tolmuimeja korra maast üles tõsta ja siis prahi peale asetada, aga ilmselgelt ei ole see sellena mõeldud. Selle võimsus on piisav, et igapäevane tolm ja puru põrandalt kätte saada ja seepärast selle aasta jooksul meile täiesti asendamatuks saanud. Meil on kaks teist tolmuimejat veel, mis seetõttu oma koormust kindlasti kätte ei saa. Roboti paneme me tööle tavaliselt korra nädalas ja korra nädalas on ka suur koristus, kus on kasutuses tavatolmuimeja.

Mul on eelnevalt olnud kaks varstolmuimejat ja lisaks sellele, et võimsust polnud neil ollagi, oli alati probleem akukestvusega. Ma olin õnnega koos, kui neist 10 minutit välja pigistasin. Kümme minutit koristust ja siis paar tundi laadimist. See tähendaski seda, et tolmuimejal pidi kogu aeg laadija taga olema, kui see kasutuses ei olnud. Bosch Flexxo kestab võrreldamatult kauem. Kindlasti üle poole tunni. Me ei pea ka laadima teda iga kasutuskorra tagant, vaid teeme seda siis, kui selle järgi vajadus on. Kusagil korra nädalas ehk. Võib-olla ka harvem, sest kuidas me seda tavaliselt kasutame? Koridor tundub liivane – lasen kiirelt üle. Kulunud aeg: 2 minutit. Meie kodus leiab kord nädalas aset ka põhjalik koristus ja meie tavatolmuimeja suri ära ja uut ei olnud veel osta jõudnud ning koristajal tuli kasutada Bosch Flexxot. See sai koristaja kiidusõnad, et võimsust on ja aku kestab ka oodatust palju paremini, kuid siiski on sellist suurt koristust parem teha võimsama tolmuimejaga, kuna kapi alla sellega väga ei sõida ja väiksem võimsus tähendab ka pikemat koristusaega.

Tavatolmuimeja suurim miinus on mugavus. No need ei ole oma vooliku ja juhtmega manööverdamiseks mugavad. Liikumisraadius on samuti piiratud. Flexxo on ülimugav. Sel on kõik lisajupid varre sisse peidetud ja kui soovida see käsitolmuimejaks muuta, et näiteks diivan või auto puhtaks imeda, siis on see nupuvajutuse kaugusel. Ka selle ära panemine on nii lihtne, et sa lihtsalt paned ta nurka ja seal ta seisabki. Nii pisike asi, aga nii oluline. Kuigi pean tunnistama, et tavatolmuimejat meeldib mulle ka räigelt ära panna, sest seal saab nupule vajutada ja nautida seda, kuidas masin juhtme ise sisse kerib. Kõik masinad, mis muudavad kasutaja elu lihtsamaks, saavad minult pöidla püsti.

Ergonoomilisuse eest saab Felxxo samuti maksimumpunktid. Ma olen 190cm pikk ja enamus tavainimesele toodetud asjad jäävad mulle nõks madalaks – toolid, lauad, harjavarred, tolmuimejad jpm. Boschi kasutamine on minu seljale super, sest ma ei pea sellega töötamisel kummarduma, vaid see on piisavalt pikk, et laseb mul sirge seljaga toimetada. Kuid paras on selle kõrgus ka mu lastele, sest selle disain on selline, et sa võid ka põlvepikkune olla ja sa saad seda kontrollida.

Mis mu aastane kogemus siis ütleb? Kui ma otsiks endale 150 ruudu peale, mis meie maja on, ühte ja ainsat tolmuimejat, siis Bosch Flexxo ei oleks meie valik. Me vajaks midagi, mis on võimas ja kestab kaua. Ka ei ole sellega treppe just eriti mugav koristada.

Kui ma otsin endale tolmuimejat, mis mul alati käepärast oleks, et teha kiireid sutsakaid ja enne külalisi kiirelt põrand üle lasta, koera karvad esikust sisse tõmmata, köögis põrandale kukkunud suhkur ära koristada, on Bosch Flexxo suurepärane. Kui on ka korter 50-60 ruutu, võiks Flexxo olla hea valik, sest ta võtab nii vähe ruumi ja mis mustust sinna ikka nii väga tekkida võib? Kuna kasutus on nii kerge, et ta on alati stardivalmis ja käesirutuse kaugusel (ta seisab meil kööginurgas), siis on ka põrandad meil tunduvalt puhtamad. Muide, kuuseokkaid on sellega nauding koristada! See klõbin, mida need okkad teevad, kui nad mööda toru üles lippavad, selles on midagi nauditavat.

See oli meie aastane kogemus Bosch Flexxoga. Me oleme sellega väga rahul, sest see teeb täpselt selle ära, mida me sellelt ootame ja täidab oma rolli koduses majapidamises ideaalselt. Tõin välja ka selle küljed, mis mulle vähem istusid ja loodan, et sai tasakaalus ülevaade 🙂

Kommentaarid

“Aasta sai kasutatud, on aeg tibusid lugeda” on saanud 2 vastust

 1. Anne-Mary ütleb:

  Kuidas selle sisu puhastamine käib? Mõtlen just seda, et kuuseokkad on nüüd kõik ilusti sisse tõmmatud ja edasi? mingi hetk saab ju see “paak” täis. Kas see on lihtsasti prügikasti tühjendatav ja kas suuremad asjad kipuvad torusse kinni ka jääma?

  • Henry ütleb:

   10 seki küsimus. Kaan pealt, filter eest, kalla sisu prügikasti. Torusse pole kunagi midagi veel jäänud, sest nagu ma ütlesin, siis kuna see on varstolmuimeja, mida sa ei tõsta aeg-ajalt maast üles nagu tavatolmuimeja toruga teeksid, siis suured asjad ei lähegi harjaste vahelt läbi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…