Esileedi nurk: räägib asjadest, millest mina midagi ei tea

Ei, ta ei räägi seksist. Ta räägib seedeensüümidest.

Postitus on valminud koostöös Enzymedicaga. Ei saa postituse eest tasu, kuid kuna me oleme nagunii kasutajad, saame väikese reklaami eest paremaid tingimusi.

On asju, millest ma ei teesklegi, et ma rääkida oskan. Seedeensüümid on üks neist. Ma ei topi üldse tegelikult nina sellesse toidulisandite maailma. Ma teen lihtsalt suu lahti, kui Esileedi ütleb ja panen kinni, kui tunnen, et midagi suhu pandi. Kuid Esileedi on ise võtnud ja lastele andnud juba aasta otsa seedeensüüme, millest ta ammu rääkida on tahtnud. Mõtlesin, et teeks siis väikese küsimuste-vastuste ringi.

Noh, räägi mulle seedeensüümidest. Mis need on?

Proviisorina olen teadlik seedeensüümidest juba ammu. Aga rohkem huvi hakkasin tundma mõne aasta eet, kui mu sõber ütles, et hakkas kasutama Enzymedica seedeensüüme ja et nii palju paremaks on läinud enesetunne. Siis tutvustas meile neid ensüüme pikemalt juba maaletooja ja see maailm tundus eriti põnev ja kõnetas mind.

Ok, aga seleta minusugusele põmmpeale, mida need asjad teevad?

Seedeensüümid aitavad meil erinevaid toidusolevaid aineid seedida. Ilma seedeensüümideta ei suudaks meie kehad toitu lagundada ja omastada.  Inimese keha toodab ka seedeensüüme, aga et erinevatel põhjustel võib nende tootmine olla pärsitud ja seetõttu on hea lahendus seedeensüüme juurde võtta.

A kellele need mõeldud on? Kes neid võtma peaks? Ma saan aru, et Kids Digest on lastele ja sina võtad neid teisi.

Seedeensüüme võiksid tänapäeva maailmas/keskkonnas nähtavasti kõik võtta. Sest meie toit kipub olema töödeldum, ühekülgsem, elu stressirikkam. Kindlasti võiks seedeensüümide peale mõelda inimesed, kes söövad palju töödeldud toitu, kellel esineb erinevaid tervise probleeme – seedehäired, gaasid, selge tundlikkus/talumatus mõnedele toiduainetele, energiapuudus, ka nahaprobleemid (palju räägitakse, et nahk on soolestikus toimuva peegeldus) jne. Kuumtöödeldud toidu sees ei ole seedimiseks vajalikke ensüüme, kuna need hävinevad umbkaudu 48 kraadi juures ja need leiduvad vaid toores toidus. Parim oleks liikuda vähemtöödeldud toidu suunas, kuid alati see ei ole nii lihtne.

Sa annad lastele ka neid roosasid tablette toidu ajal krõbistada? Kas mingil põhjusel? Oli neil mingeid sümptomeid, et sa neile annad? 

Kuna meie pere lastest kaks on väga pirtsakad ja ühekülgsed sööjad, siis ma väga soovisin, et nad saaksid oma söödud toidust maksimaalselt toitaineid kätte. Ja ühel lapsel oli meil probleeme aeg-ajalt esineva kõhukinnisusega. Ja lisaks jäid nad päris sageli nohusse/köhasse.

Sa annad lastele neid juba jupp aega. Kas igal pool?

Ma olen järjepidevalt andnud ensüüme neile ligikaudu aasta. Lasteaeda kaasa pole andnud (kuigi võiks; hea mõte ☺ ), sünnipäevadele olen enamjaolt kaasa võtnud nii endale, kui neile. 

Nii, ja kas oled ka mingeid muutusi täheldanud?

Kõhukinnisusega enam pole meil kordagi probleeme olnud. Ja mis mul südame rahulikuks teeb  seedimine on selgelt korrpärane ja kõht käib ilusti vähemalt korra päevas neil läbi.

Kui meil tekkis ensüümide andmises üks pikem paus, siis oli näha, et lapsed jäid praktiliselt kohe nohusse ja üks lastest kurtis ka sellel perioodil sagedamini kõhuvalusid. 

Lapsed ei taha eriti tablette tavaliselt võtta, aga nendega sul probleeme pole. Kas need on mingi eriti hea maitsega?

Kuna kaks last ei oska meil kapsleid neelata, siis on need närimistabletid meile väga otstarbekad. Lapsed närivad neid hea meelega. Sa ei ole proovinud? Väga mõnusa marjamaitsega on.

Aga kuidas sa veensid lapsi, et nad neid võtaks? Nad ei ole ju eriti altid uusi asju proovima. Oli see lihtne?

Jaa, oli lihtne. Maitse lastele sobis. Ja võtavad hea meelega. Seletasingi neile, et see aitab teie kõhtudel toitu seedida nii, et te saaksite kõik vajalikud toitained kätte ja ei tekiks kõhuvalu ja muid muresid ja et kehad saaksid kasvada nii nagu nad päriselt tahavad. 

Sa oled nüüd jupp aega neid kasutanud, kas sa julged neid ka siin oma sõpradele soovitada?

Jah ja olen hoolega soovitanud. Lihtsalt sellepärast, et meie muutus oli nii märkimisväärne. Arvestades tänapäevast elukeskkonda soovitaksin ma kindlasti proovida, kui on mingigi mure lapse tervisega/enesetundega. (Ma lisan siia lingi, kes tahab põhjalikumalt lugeda

Kui keegi soovib ka proovida, siis kood HENRY15 annab 15% soodukat Kids Digest üksiktootele (seal müüakse ka kolmeseid komplekte, aga koodiga kolm üksikut ostes, tuleb soodsamgi). Vaata tooteid SIIT(LINK)

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

  • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

    Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

  • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

    Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

  • Midagi hoopis teistsugust

    Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…