Jõukad inimesed ometi ju kaltsukates ei käi?

Postitus valmis koostöös Paavli Kaltsukaga

Meil on üks sõbranna. Väga hoolitsetud. Alati trendikas ja sa näed, et viimne kui detail rõivastes, kui aksessuaarides on viimseni läbi mõeldud. Mulle tavaliselt selline peenutsemine korda ei lähe, kuid kui sinna juurde on ka iseloom ja maailmavaade, mis kogu seda komplekti toetab, siis paneb tema ruumi sisenemine ikka toa rõõmsamalt elama küll.

Ma ei võtakski asja teemaks, kui siin poleks ühte huvitavat fakti tema juures. Kõik oma riided, mis tema selle imelise üldmulje loovad, ostab ta endale kaltsukatest. Mulle üldse ei meeldi see sõna kaltsukas, sest mitte ükski riideese ei reeda mitte ühelgi mõeldaval moel, et tegu võiks olla teise ringi tootega. Kuid jah ta on täiesti põhimõtteline kaltsukast šoppaja ja pole aastaid ostnud mitte ühtegi riietust poest. Kui siis pesu, aga see pole meil kunagi jutuks tulnud.

Kõik pildid Paavlist skooritud riietega eelarvega 60 eurot

Ja temaga suheldes olen ma ka õppinud, et ka kaltsukatel on vahe sees. Et küsimus ei ole ainult selles, mis tooted mingil päeval kohale jõuavad, vaid teatud kaltsukaid eelistades võid sa kindel olla, et nendes on alati parem kaup. Kuna tegemist on Tallinnas elava inimesega, siis korduvalt on ta kiitnud Paavli Kaltsukat ja kui ma peaksin nimetama nüüd kahe minuti jooksul nii palju Tallinna kaltsukaid, kui ma tean, siis ma ei oskakski mitte ühtegi teist nimetada, sest alati kui tuleb teemaks, et kust ta millegi endale skoorinud on, on Paavli nimi huultel. Ok, Tiina kaltsukas on ka olemas.. ma pakun. Võib-olla ei ole ka. Lihtsalt nimi Tiina tunduks ilus nimi, mis riidepoele panna.

Teine kaltsukas, mida ta kiitnud on, on see, mis asub Põlvas. Ma ei tea, mis kaltsukast ta räägib, sest kui Tallinnast lõuna-Eestisse juba satub, siis ta käib alati ka Põlvast läbi, et sealset kaltsukat külastada. Ma ei tea, äkki Põlvas ongi ainult üks ja seal ta käibki? Ehk kaks poodi täiesti erinevates Eesti otstes ja mõlematest ta räägib ülivõrdes, et ta on kõik enda, mehe ja laste riided neist skoorinud. Teil võib nüüd olla tekkinud tunne, et ma veedan sõbrannadega aega kaltsukaid arvustades. See oleks päris vahva ettekujutus tõepoolest, aga paraku ei. Ma lihtsalt unustan end vahel välja lülitamast, kui naised sellest lobisevad. Seega ma korjan alati sellist elutähtsat infot üles, et kus on parimad kaltsukad.

Mina seevastu ei tea kaltsukatest mitte midagi. Minu mälestus viimasest käigust kasutatud riiete poodi pärineb kusagilt 90-ndate lõpust, kui mu ema mind sinna mingit kampsunit proovima sundis. Mäletan, et see oli Riia tänaval täiesti avalikus kohas, bussipeatuse läheduses, kus veetis aega suur hulk noori. Seisin seal uksel ja ootasin õiget hetke, kui keegi ei vaata, et sinna sisse lipsata. Nii tähtsaks pidasin ennast ja arvasin kõiki võõraid kindlasti huvitab, kus ma käin. Aga mul oli veider piinlikkus kaltsukates käimise ees. Seda peamiselt seetõttu, et meie rahaline seis ei olnud kiita ja eks noorena, kes tahab ennast kellegina näidata, oli mul vaja näidata ka end jõukamana, kui me tegelikult olime ja jõukad inimesed ju ometi kaltsukates ei käi!?

Ma olen tänaseks palju targem ja mu silmad on palju enam lahti ning oma tutvusringkonnas näen, et just need inimesed, kes on finantsiliselt vabamad, satuvad kaltsukatesse sageli tihedaminigi, kui need kelle rahakotis sageli tuul puhub. Ma isegi ei tea, miks see nii on. Kas suurem teadlikkus maailma kurnavast ületootmisest või rahanumbri tundmisest? 

Öeldakse, et kui sa ostad auto uuena, siis uksest välja sõites langeb selle väärtus hetkega 15 protsenti. Kui ma vaatan kaltsukate hindu, siis on need hinnad langenud 70-90%. Paavli Kaltsukas tegi mulle ettepaneku, et ma ostaks kolmele lapsele ilusad komplektid ja eelarveks anti mulle 60 eurot. Hästi, hea plaan küll, aga mis ma selle ülejäänud 40 euroga teen? Kleit 4 eurot, pluus 2 eurot ja nii ma vaatasin erinevaid riideid ning sain aru, et lootus ära kulutada 60 eurot ühe korraga oli ilmselgelt liialt ambitsioonikas.

Muide, ma ei pidanud Esileediga tuhlamiseks isegi kaltsukasse kohale minema, vaid Paavli Kaltsukal on täiesti toimiv e-pood, kus on sadu, või isegi tuhandeid tooteid, kus sees tuhlata. Ja seal tuleb tõesti tuhlata ning kogemus on pea sama autentne kui kohapeal riidepuid kääksutada. E-poel täitub järgmisel nädalal 5 aastat ja ka nemad tähistavad seda sünnipäevanädalaga ja mul on antud võimalus välja loosida nende  30 eurone kinkekaart, mida saad kasutada nii füüsiliselt poes, kui ka e-poes ja teen selle loosi enda Insta lehel. Mine vaata lähemalt SIIA ja võta ka osa. usu, selle summa eest paned sa pooled enda külaelanikud viisakalt riidesse (võisin liialdada).

Kas ma lõpetaks nüüd asjade ostmise uutena? Ma arvan, et kaltsukas ei muuda kardinaalselt meie seniseid tarbimisharjumusi, kuid kindlasti tänu sellele, et nad enda tegevuse meile kaardile panid, on meil nüüd palju rohkem võimalusi leida täiendust enda valikutele ja kui ma ostan midagi kasutatut ja seepärast jääb uus ostmata, siis ongi see vaid tore nii maailmale kui minu rahakotile.

Kommentaarid

“Jõukad inimesed ometi ju kaltsukates ei käi?” on saanud 7 vastust

 1. Keesu ütleb:

  Nii, kui sa juba alustasid Põlva kaltsuka mainimisega, siis ole hea ja uuri välja, milline konkreetne kaltsukas see on, mida seal külastama peab :p

  • Henry ütleb:

   Nii, sain teada, et kiidetakse Sõbralt Sõbrale poodi Mäe tänaval ja teine on nurga peal Kaubamaja parkla kõrval

 2. Printsess ütleb:

  Äkki mõtleb Põlva Kirbuturgu? See, mis Selveri kõrval on? Ma ise käin seal ja see suht populaarne. Siis on veel üks Kaubamaja vastas bussipeatuse juures, mille nimi mulle ei meenu. Ilmselt on veel kuskil, aga oleks ise ka huvitatud, et mida silmas peeti, kuna kaltsukad mulle meeldivad. Ise ka olen Paavlist tellinud e-poes ja see meeldib ka! Viimasel ajal proovin lihtsalt mitte nii palju riideid osta, kuna sellest oli sõltuvus saanud.

 3. Liisa ütleb:

  Selles mõttes, et kaltsukad on kurjast! Enne kunagi kui polnud kaltsukaid “avastanud”, siis õmblesin palju riideid ise. No, et oleks teistmoodi ja äge. Siis avastasin, et mind ümbritses palju Humana’sid ja enam pole vaja ägedate/eriliste asjade tarbeks õmmelde. Pole mõtet isegi, sest seal on kõike! Ja odavalt. Nüüd on täiega hasart, et kui odavalt on võimalik nelja inimest riietada!
  Aga,jah, ma kaotasin oma hobi

 4. Kristiina ütleb:

  Ma arvan, et see on Põlva Kaubamaja kõrval olev puumaja, sissepääs küljelt. Lina tänav 1E

 5. Siile ütleb:

  Kui juba Põlva kaltsukas käib,siis poleks ka pikem sôit Räpina Rõivatare kaltsukasse 🙂 😉

 6. maria ütleb:

  Sebi oma jälgijatele ka paavli e-poe oma sooduskood

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…