Tahaks ju igale poole jõuda!

Trummipõrin… ma sain oma arvuti tagasi! Olen veendunud, et see teadmatus on ka teid öid ärkvel hoidnud, et kaua sellega läheb ning palju hooldus maksma läheb? Hea uudis on see, et mitte midagi ei läinud maksma, sest mingi partii MacBook Prosid oligi nõks ajuvaba klaviatuuriga ja need tehti tasuta korda. Minu oma kuulus samasse seltskonda. Igal juhul on nüüd kirjutamine miljon korda mõnusam, sest ma ei pea siin pimedas oma välise klaviatuuriga toimetama.

Eile panin ma üles üleskutse, et kutsuge meid endale külla, kui te tegelete majutusega ja nii paljud teist kutsusid. Ma olen tõesti suutnud luua fassaadi justkui me oleme mingi tore punt, kes pakub toredat seltskonda. Ütleme nii, et osasid teid on ootamas kainestav reaalsus.

Aga pakkumisi oli nii palju, et ka parima tahtmise juures ei suudaks me kõike läbi käia. Heal juhul kolmes-neljas kohas ja seepärast ärge võtke mitte kuidagi isiklikult, kui me teieni ei jõua. See ei saa olema kuidagi seotud sellega, et teie kutse ahvatlev ei olnud, sest ma tahaks päriselt minna kõikidesse üles visatud kohtadesse. VSpa, Lepanina, Roosta puhkeküla, kodune loomaaed poniga Viljandimaal, Nõiariik, Nõva, Kauksi puhkemajad vaatega rannale… need on vaid paar, mis mul pakutuist hetkel esimesena meelde tulid. Nii palju imelisi paiku ja hea uudis on see, et nad on olemas ka uuel aastal ning kui nüüd ei jõua, siis tulevikus kindlasti. Kui teil on aga pärl ja te tunnete, et te tõesti vajate kajastust, siis kirjutage mulle otse ning mõtleme koos, kuidas me saame üksteisele võimalikult kasulikud olla. Ka toidukohad- kirjutage, sest eks ma kajastan kõiki neid käike ka blogis ning enda sotsiaalmeedias ja mine tea, äkki saame ka meie kuidagi üksteisele kasulikud olla. Minu soov on alati koostöödega üks – mõlemad pooled peavad selle lõppedes tundma, et said hea diili.

Kindlasti on paremaid söögikohti kui tanklad

Ka eelmisel aastal oli palju pakkumisi ja mitmed sellised, kuhu ma siis ei jõudnud ja sel aastal kindlasti lähen… vähemalt see oli mu plaan. Ma ei mäleta, mis ma eile hommikuks sõin ja ma lootsin, et mul on meeles kohad, kuhu ma möödunud aastal minna tahtsin aga ei jõudnud. Optimist. Seega plaanin ma ka järgmisel aastal sama sisuga postituse teha ja loodan, et te kõik pakute taas, sest tegelikult ei ole te vaid mulle abiks. Tegelikult on sel lehel 25000 jälgijat, kelle pilgud on teemasse suunatud ja ennast välja pakkudes ning reklaami tehes, aitate lisaks ka enda ettevõtmist ja aitate inimesi, kes samasuguse mõtte najal on, et kuhu perega minna. Loodan, et paljud saavad ideid, kuhu minna, kui lappate kommentaare.

Me kindlasti tahaks lastega spasse minna ja tuleb teha üks valik nende vahel. Mina pole ise kunagi spas käinud ja ma ei ole oma kaaluga seal, kus ma tunneksin end ujukate väel mugavalt. Teate küll seda tunnet, kus sa tajud, et kõikide pilgud on sulle suunatud ja kõik, kes sosistavad, räägivad nagunii sinust. Kompleksides inimesed on sellised maailmanabad juba, et arvavad, et kõik neid vahivad ja kõik nendest räägivad. Aga Esileedi enda keha ei põe. On ta rahul endaga? Ei. On ta soovitud kaalus? Kaugel sellest. Aga elad sa vaid korra ja kui sa veedad end häbenedes, siis võiks sa sama hästi ka ära surra. Kuid lapsed kindlasti fännaksid spad täiel rinnal ja ma ei taha lasta enda ebakindlusel neil kannatajaks jääda.

Teiseks sooviks me väga jõuda sel aastal lõpuks mõnele ilusale saarele. Lapsed ei ole kunagi sõitnud suurema laevaga, kui see jõelaev, mis siin Emajõel lõbusõite teeb ja Lonny, kes Taevaskojas lõbusõite teeb. Sõita praamiga, kuhu autogi peale mahub, oleks juba atraktsioon iseenesest. Minu enda jaoks ei pea isegi praamile minema, vaid iga kord, kui ma mere äärde satun ja/või mere lõhna tunnen, olen ma lummatud. Ehk siis merelähedane puhkus, kus me saaks meres suplemas käia, oleks samuti ideaalne sel suvel.

Kolmandaks tuleb kindlasti Pärnus ära käia. Eelmisest suvest on mul sellest linnast, kus ma vist äkki üldse elus kolmandat korda käisin, nii soojad ja positiivsed mälestused, et minu esimene valik, kui me peaks Tartust ära kolima, oleks Pärnu. Mulle meeldis seal kõik, mida ma nägin. Ma nägin isegi noori juutuubereid ja isegi nemad nägid coolid välja. Aiakohvikud, puumajad, jõgi, mererand. Samas äkki olekski tark mitte minna, et see ilus mälestus mu peas alles jääks. Ok kuulsa pitsapaiga pitsa ei vastanud suurtele ootustele, aga isegi see ei olnud pettumus, sest me sõime seda sellises kohas nagu Liisu Pesa appartment, mis omakorda ületas minu kõiki ootuseid. Nii ilusa perenaise, kui ka ilusasti korda tehtud külaliskorteri tõttu.

Neljandaks tahan ma avastada ka Ida-Virumaad. Vähesed teavad, aga minu Vene keel oli umbes teismelise eani täiesti perfektne. Mul ei olnud aktsentigi, sest ma räägin oma vanaisaga Vene keeles. Ta on puhast verd eestlane, aga erinevatel põhjustel on ta venekeelne. Kui ma siis rääkisin Vene keelt igapäevaselt, siis nüüd maksimaalselt paar korda kuus, kui ma talle helistan. Mul oleks nii hea meel, kui ma saaks seda praktiseerida ja ka laste sõnavarasse rohkem sõnu kui “ljeto”. See on ainus sõna, mis neil meelde jääb.. kui ma neile meelde tuletan. Kindlasti on seal kandis teistsugused turistid, kui Pärnus ja ka inimesed teistsugused.

Ka Setomaale loodan ma jõuda. Ja Viljandimaale ja üldse igale poole.

Ma käiks ja uuriks Eestit siit ja sealt, kui ma oleks natukene rikkam. Viie inimese majutamine, meelelahutus ja toit ei ole teps mitte odavate killast. Isegi perepileti soodustus ei ole abiks. Eelmisel nädalal tahtsime Emajõe peale ühe Seto Line reiside jõelaevaga sõitma minna ja perepilet 17 eurot. Hakkasin juba kukrut sobrama, kui selgus, et kolme lapsega ei kuulu perepileti alla, vaid perepilet on ainult 2+2 inimest. Kui ma soovin ka kolmanda lapse kaasa võtta, siis tuleb talle eraldi pilet juurde osta. Nii pidigi Piiga kaldal ootama, kuni me poegadega lõbusõidul käisime… raudselt mõni jäi uskuma. Tegelikult lihtsalt loobusime. Peamiselt põhimõtte pärast.

Ma lähen uudistan teie pakutuid ideid edasi. Aitäh, et pakkusite! Sain juba mitu kirja lugejatelt, et saite endale majutuse tänu just sellele postitusele. Mul on ainult hea meel. Ja teised minge uurige ka pakkumisi ja saatke mulle enda puhkuse pilte, kui te mõne laheda koha leiate. Saatke pilte ja paar sõna juurde ka, miks teile seal nii väga meeldis/ei meeldinud. Oleksin tänulik.

Kommentaarid

“Tahaks ju igale poole jõuda!” on saanud 6 vastust

 1. Astrid ütleb:

  Pärnusse tulles tulge meie juurde mängima MiniFarm mängumaale Ilusa ilmaga mängime Pärnu rannas laste mänguväljaku juures, vihmase ilmaga mängutoas

 2. Liis Er ütleb:

  Kas teil perekaarti pole? Sellega päris palju soodusi suurtele peredele 🙂

  https://www.perekaart.ee/

 3. Nell ütleb:

  Pärnu “kuulsa pitsapaiga” pitsasid pärnakad ei söö enam ammu. Meil on märksa paremad pitsakohad 🙂 Aga rand, MiniFarmi mängumaa, Liikluslinnak, ufosõidukid Hyppa mängumaal, sõit jõelaevaga, jalutuskäik muulil, Teispere talu koduloomad, Jõuluvana Korstna talu, Lavassaare muuseumraudtee ja palju-palju kohti veel Pärnus ja Pärnumaal ootavad avastamist 😀

  • Henry ütleb:

   ma jätan meelde, et selline kommentaar oli ja Pärnus olles võtan selle kätte 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…