Mitu tolmuimejat teil kodus kasutuses on?

Postitus valmis koostöös Boschiga

Kui keegi küsiks minult, mitu tolmuimejat mul on, siis täpselt nii palju, nagu normaalne on. Ehk siis kolm. On teil ikka kõigil vähemalt kolm, eks? Tegelikult jah, see tundub palju, aga kõigil on täiesti oma koht olemas. Esiteks tavaline tolmuimeja põhjalikuks koristuseks, sest see on hästi võimas (nii võimsaid ei tohi tänapäeval enam müüa), aga samas tüütu, sest sel on juhtmed ja voolikud, millega mässama peab. Teiseks robottolmuimeja, mis põristab vaikselt siis, kui pere kodust ära on, et naastes põrandad puhtad oleks. Kolmandaks on aga meie uus lisand tolmuimejate perekonda, mida me kasutame igapäevaselt, et teha kiireid sutsakaid, kui miski kohe puhastust vajab.

Seda kolmandat ongi mul hea meel tutvustada, sest see tuli meie perre alles paar nädalat tagasi ja ta nimeks on Bosch Flexxo (LINK!). Tegemist on varstolmuimejaga, ehk selline, mis nurgas seisab ja sa võid selle iga hetk haarata, et maha pudisenud kraami puhastada. Meil on ka varem olnud varstolmuimeja ja ma ka kirjutasin temast blogis. Siis ma kirjeldasin seda kui imurit, mis võiks asendada harja ja kühvlit köögis. Et ta küll teeb töö ära, aga tolmuimejat ei asenda. See uus, on aga täiesti teisest puust, kuna selle võimsus on juba päris hea ja tõmbab vägagi viisakalt. Kui ma elaks korteris ja ma saaks valida ainult ühe, valiks ma selle, sest see on kõige enamate võimalustega ja robot ei asenda tavalist tolmuimejat, kui sul nüüd ja kohe kiirelt vaja on. See pole küll nii tugeva imemisjõuga nagu ma oma vana tolmuimejaga ära hellitatud olen, aga sel on nii palju muid tegureid.

Tegelikult ma leiaks viisi, kuidas ikka robot ka lisaks sebida. Kleebiks sellele vuntsid ja habeme ette ning smuugeldaks korterisse.

Võrreldes vana varstolmuimejaga, mis meil kunagi oli, on Bosch Flexxo suur pluss see, et kui nende nõrgim lüli on tavaliselt akukestvus, siis antud isendile lubatakse hämmastavad 55 minutit tööaega. Ma suhtun sellistesse klauslitesse alati väikese reservatsiooniga, sest see on nagu auto küttekulu, mida tootja lubab. Meil oli kunagi KIA, mis oli umbes poolteist korda janusem, kui paberite järgi olema pidanuks. Ma küll ei võtnud aega, aga esimesed jooksutamised kestsid tõesti hulga kauem, kui eelmise tolmuimeja kogemus oli, mis andis heal juhul 15 minutit tööaega. Selle ajaga jõudsime vaevalt elutoa ja köögi põranda üle lasta.

Hetkel on tolmuimeja põhiliseks kasutajaks Vennas, kes sarnaselt minuga tohutu tehnoloogiahuviline on. Täna lasteaiast naasteski oli tema esimene küsimus… kas meil magusat on? Ok, tema teine küsimus oli, et kas ta võib põrandaid koristama hakata. Tööõpetus missugune. Parim võimalus lastele töö armastust sisendada, on anda head tööriistad, millega nad opereerida suudavad. Vennase koristamine on küll selline nõks ligadi-logadi, sest ta pole siiani aru saanud, et millest me räägime, sest tema arust on põrandad täiesti puhtad. Kuid sellest pole viga. Lahenduseks tuli haarata kuivainete sahtlist peotäis küpsisepuru või mingit muud purulist ja see mööda tube laiali loopida. Tunnistan, ka minu arust oleks koristamine kordades huvitavam, kui ma kohe silmaga tulemust näeks. Kui tuba on puruga kaetud, näeb tulemust kohe.

Mulle meeldibki, et Bosch Flexxol on sedavõrd hästi toimiv hari all, et kõik, mis harjaste ääre alt sisse mahub, see ka tolmuimejasse tõmmatakse. Ka tolmukoguja on pidevalt nähtaval, sest sel on läbipaistvast plastikust korpus. Teate seda tunnet, kui midagi kolinaga tolmuimejasse tõmmatakse ja ometi sa ei näinud koristades, midagi, mis sellist suurt kolinat teha võinuks? Siis jääbki see kripeldama, et äkki see oli kõrvarõngas… või münt. Mina olen ükskord tolmu sees tuhnides enda fotoka mälukaardi tagasi saanud, kui ma otsisin tegelikult münti, mille ma imejasse tõmbasin. Mälukaart oli täiesti ootamatu avastus. Sain tagasi nii 20 sendise mündi, kui ka 150 eurot maksva mälukaardi, millel ainsa koopiana paari viimase kuu pildid peal olid. Nüüd ei pea nuputama, mis torru raginaga sisse poeb, vaid sa võid seda kogujast lahti tegemata vaadata.

Kuid nii nagu sellised tolmuimejad, saab ka Bosch Flexxost ühe nupulevajutusega pisikese käsitolmuimeja, millega saab puhastada nii diivani vahesid, kui autoistmeid ja see on nii vajalik! Kolm last suudavad nii palju puru toota. Esileedi emal oli viis last ja Esileedi elab ikka illusioonis, et ta ema on kuu pealt kukkunud ja alati kui on oht, et ta ema või isa meie autosse peaksid istuma, peab auto olema imetabaselt puhtas seisus, et ta ema šokki ei saaks. Ta ei saagi, aga ega Esileedi mõistuse häält ei kuule. Suurt tolmuimejat õue auto juurde vedada on korralik tüütus, aga pisikesega saab kenasti ligi ja toimetused tehtud.

Bosch Flexxo hakkas mulle silma ka sellega, et see on võitnud parima disaini auhinna. See on mulle alati intrigeeriv, mis selliste otsuste taga on ja selleks tuleb auhinnavõitjaid alati lähemalt uurida. Antud disainilahenduse nupukus seisneb muuhulgas ka selles, kuidas lisaotsikud  sellesse niigi saledasse masinasse ära peidetud on ja see on täiesti geniaalne. Alati on see, et otsikud on kusagil eraldi kapis ja sa lõpetad seisus, et sa ei kasutagi neid. Siin on need peidetud varre sisse ja seega alati vajadusel olemas.

Minu testimise periood kestab siin veel kuid ja mida rohkem kogemusi, seda enesekindlamalt julgen ma seda soovitada. Hetkel saan edasi anda vaid kahe sõltumatu eksperdi tagasiside: Vennase ja meie kodu koristaja, kes meil korra nädalas abis käib. Vennase sõnul on Bosch Flexxo väga hea sellepärast, et see on nii lahe.. mida iganes see tähendama siis peaks. Koristaja sõnul olla see väga mugav ja hea tõmbega. Novot. 

Kommentaarid

“Mitu tolmuimejat teil kodus kasutuses on?” on saanud 5 vastust

 1. Gerli ütleb:

  Oeh, ka mina vajaks uut tolmuimejat Ostsin alles eelmine aasta sünnipäevaks kärcheri endale, mis nüüdseks katki ja vana, mis veel alles oli andis ka otsad nädal tagasi Kuna meil suur korter siis mina pean alati vajalikuks võimsust, minu kaks poissi suudavad seda putu ja sodi koguaeg leiutada

 2. Reelika ütleb:

  Meil ka kolm (tavalist) tolmuimejat, igal korrusel üks…, igavene tüütus on nende juhtmetega jändamine ja treppe mööda vedamine. Üks lendas trepist alla ka, a no töötab veel…
  Aga ikkagi uut ja head vaja… juhtmeta palun 😀

 3. J. M. ütleb:

  Kaks. Robot, kes teeb igapäevast teenijatüdruku tööd ja sõber Thomas, kes aitab suurema koristuse korral. Jubedalt tahaks seda kolmandat variant ka, aga mu mees ilmselt minestaks, kui ütleksin, et ostame ühe veel . Aga roboti kõrvale üks hea varstolmuimeja oleks minu poolt sama oodatud, kui mõnes peres iga järgmine laps.

 4. Illa ütleb:

  Meil on hetkel 4. Üks on see traditsiooniline suur suurema mustuse jaoks. Siis on 2 varstolmuimejat. Üks on Dyson V11 mis asendab meie vanat Philips Aqua Turbo v mis iganes see ka oli. See viimane ei teinud oma tööd üldse hästi, halva disainiga (ebamugav lahti teha, anuma sisemiste ühenduste vahele läheb kasutamisega tolm, mida eemaldada ei saa). Ja siis on ka robot. See sai kunagi muretsetud seepärast, et mul on tolmuallergia ning voodi oli nii madal, et selle alt ei saanud puhastada. Sai otsitud ja võetud spets selline madal mudel, et käiks nii diivani kui voodi all. Kahjuks algoritm on rumal. Pole väga kaualt kasutust leidnud. Nüüd lastega on liiga palju asju maas ja kutsikas siiamaani teeb tuppa. Sugulasel juba nii oli, et läksid kodunt ära ja robot taris looma õnnetuse mööda kodu laiali… Seepärast pole ka uut robotit võtnud. Kes teab mis sind pärast kodus ees ootab!

 5. Mati ütleb:

  Üks Miele, mis teeb väga hästi oma töö ära. Aga vahest tahaks seda vart ikka. No et köögipõrand ruttu üle tõmmata või siis autoistmed. Et mingi aeg tuleb teine ka. Roboti jaoks peab põranda liiga tühja hoidma, ei õnnestu see mul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…