Kokkutulekust, merchist, reklaamist ja salaprojektist

Täna on selline lihtsam lobapostitus, kus ma täidan mingeid lünkasid, mis ma eelnevalt lubanud olen. Ja vastan küsimustele, mis mulle on tulnud. Oleksin võinud küll selleks “Küsimuste ja vastuste” postituse üleskutse teha, aga läks nii.

Mis sa arvad sellest, et Eesti kuulsaim blogipaar kuulutas enda lives, et nende blogi müüb Eestis kõige vingemalt, erinevalt sinust ja porgandist ning ainsad, mis mingit müüki suudavad Eestis pakkuda on Marimellid, seljakotiga Eveliis ja Mallukas?

Mis ma oskan öelda. Vaevalt on kellelgi kahtluseid, et tegemist on oma ala absoluutsete professionaalidega ja ka mul ei ole mingit põhjust nende sõnades kahelda. Ok, nad oleksid võinud seda kuidagi paremini serveerida, mitte seda kõigile kuulutama minna, sest on mulgi ju käimas läbirääkimisi ning on ju oht, et info jõuab ka otsustajateni. Ma tean, et küsija loodab siit mingit draamat, aga siit seda ei tule, vaid agara õppijana on mul siit palju kõrva taha panna. Loodan, et Marimellid jätkavad enda koolitustesarjaga ja ma saan isegi tippudelt (ja täppudelt no pun intended) õppida. Ma küll ei ole kindel, kuidas nad selliste järeldusteni jõudnud on, aga ma usun, et nad teavad, mida nad räägivad. Põhjalike ja numbreid armastavate inimestena, on neil kindlasti kuudepõhised graafikud ja kõigi projektide müükide analüüsid aastalõikes olemas. Ja olgem ausad, tegelikult on ju tore, et nad selle avalikult jutuks võtsid, sest kindlasti vaatab ka mõni potentsiaalne koostööpartner nende õhtuseid otselülitusi ja teab minust, porgandist ning teistest eemale hoida ning panna oma raha sinna, kus sellest ka mingit reaalset kasu on. Seega, minu poolt kiitus. Mina võin ju teenida ka vabalt näiteks kerjates, et te reklaame vaataksite. PLUSS ma just taipasin, et me pole Esileediga seda tulumaksu asja veel ära esitanud. Sealt peaks ka kopikas kukkuma.

Mis on blogimise juures kõige parem ja kõige halvem?

Ma arvan, et kõige parem ja kõige halvem on üks ja sama asi – kaasaskäiv kuulsus. See on küll meelitav, kui sa lähed poodi, võid enda korvi kaupa täis laduda ja sealt maksmata lihtsalt välja jalutada (va alkoholi- ja tubakatooted), kuid mingil hetkel muutub ka see koormavaks, sest ka mu ema on vihjama hakanud, et kui ma võin korviga välja jalutada, et äkki ma oleks nõus talle vahel leiba ja piima tooma. Kuulsusega ongi see, et mingid lähemad ja kaugemad sugulased ilmuvad kusagilt välja ja hakkavad midagi eeldama. 

Seda võimalust ei ole kõigil blogijatel ja mitte igas poes, vaid ainult kahe XX-ga Maximates ja Järve Selveris. Tartu võiks ka ajaga kaasas käia ning mõista, et ka siin on üpris laia kõlapinnaga mõjutajaid, kes tahaks ka mujalt kaupa, kui ainult MAXXIMAtes. Meie kodupood on COOP ja siin tuleb mul iga asja eest maksta, mis ma korvi panen. #vottafank

Kas sa merchi (enda bränditud toodete) peale ei ole mõelnud?

Olen. Kuid ma soovin, et see oleks midagi erilist. Ei taha mingist tavalist kruusi või t-särki. See võiks olla selline merch, mida mitte kellelgi ei ole.

Mu idee on teha logoga nukirauad ja kui te olete mu teises grupis FBs (teid on seal hetkel 4100 inimest) nimega “AMHT ideede kontrollgrupp”, siis ma tegin teie seas küsitluse ja küsisin, kui paljudel teist on taskus nukirauad ja see suhe oli, et nukirauad igapäevaselt kaasas, vaid 39% minu lugejatest. See tähendab, et 61% oleks minu potentsiaalne klientuur. Nüüd tuli küll kriis peale ja see lükkub natuke edasi, aga alates maist on täitsa saadaval. Eeltellimusi saab juba esitada. Kui te kõik telliks, võtaks see ka mult selle koorma, et ma peaks siin ootama ja lootma, et mõni ullike tahab minu blogiga koostööd teha.

Põrgatasin ka pussnoa ideed, kus tera nupu vajutusega välja hüppab, aga vastustest selgus, et see on enam kui pooltel ning torkenuga on selline pikaajaline toode, et kui see on sul olemas, siis vaevalt sa nii pea uut endale ostad. Pigem ei lähe noa merch käiku.

Mis on su edasised plaanid peale blogi?

Väga hea küsimus. Nagu paljud teist teavad, on Esileedi läbimas doulaõpet. Doula on siis laiemalt tuntud kui sünnitoetaja. Ka meie laste sünni juures oli meil sünnitoetaja ja ma ei oleks saanud rohkem talle tänulik olla. Ta oli meile toeks kogu selle protsessi vältel ja muutis selle kogemuse muinasjutuliseks. Mulle vähemasti, sest Esileedi tegeles seal nautimise asemel tuhude ülehingamisega. Ei osanud nii hetkes olla nagu mina. Sellest ajast saadik oleme me Esileediga mõlemad teadnud, mida me teha soovime. Paljud teist teavad, et Esileedi on läbimas doulaõpet, aga väga väike ring teab, et mina olen läbimas sama kursust, aga lihtsalt kaugõppes. See on minu väike salaprojekt. See ei ole lihtne, sest mul on palju aastaid, mida ma alkoholi tõttu olen ära unustanud, mis mul nüüd meelde tulevad. Kuid selleks see kursus ongi vajalik, et kogu see emotsionaalne pagas seljast saada ja olla täielikult toeks sünnitajale. 

Algul on see kindlasti ehmatav naistele, kui telefoni teel ja kohtumisel on nad näinud vaid Esileedit, aga kui käes on sünnituse aeg, siis kohale oleme tulnud mõlemad ja kui Esileedi on hästi toetav just sõnadega ning afirmatsioonidega, siis mina kuulun koolkonda, mis usub nahk-naha kontakti ning püüan igal võimalusel liibuda enda palja ülakehaga vastu sünnitaja nahka. Taaskord, algul hirmutav, aga kui sünnitaja näeb minu südamlikku naeratust ja poolavatud silmi ning enda keha ta vastu surumas, on see tema jaoks kui kinnitus, et kõik saab korda. Juuresolevate isadega on keerulisem, aga siis tuleb talle lihtsalt meenutada, et ta on seal ainult toeks, mitte selle päeva staar. Olen väga rahul suunaga, mis me perekond valinud on ja peagi on meil ka koduleht Leedi-Henry (panime kavalalt meie nimed kokku ja saimegi sellise) ning loodame, et muudame sinu sünnikogemuse kordumatuks. Noh kordumatuks kindlasti, sest minu teada oleme me Eesti ainus doulapaar.

Kas sa kunagi fännidega kokkusaamist ei soovi korraldada?

See on ka põhjus, miks ma postituse tänasele jätsin. Ma ootasin natukene inimlikumat ilma ja sel nädalavahetusel, neljandal aprillil, kell 12.00 teen ma koos oma kaasblogijaga ThymeOutiga kokkutuleku Tartus Shakespeare kohvikus. Võite tulla perega, sest meil on päevakava. 

 – Kell 12.00 siis Shakespeare kohvikus, kus ma pean kõne ja esineb mu vana naabripoiss kõrvalt tänavalt Dj Heiki koos popstaar Raitsiga. Kolm 45-minutilist setti.

– Kell 15.00 liigume seltskonnaga lähedal asuvasse Kaubamajja, kus kuulame raamatupoes Tiiu Leinatalo ettekannet tema peagi ilmuvast raamatust. Kes on Tiiu? Ma hetkel ei tea, aga praeguse viiruse ajal on raske leida muud meelelahutust. Aga tundub täitsa põnev ja raamat “Lehmapiim 13-18 sajandi Eesti kultuuripärandis” on ka paljulubav ja katab kaks tundi kenasti ära.

– Kell 17.00 on meie seltskonnale broneeritud konverentsiruum Tartu Mänguasjamuuseumis, kus lapsed saavad hullata ja ringi joosta ja täiskasvanutele tuleb lingami massaaži õpetama kroonimata intiimsaladuste kuninganna Leida Mõnniste. Püüdsime saada Epp Kärsinit, aga see oleks ajanud hinna räigelt kõrgeks. Leida on ka sel alal pea pool sajandit tööd teinud ja teab suurepäraselt, millest räägib.

– Kell 19.00 on lõpetuseks Ülikooli maadlussaalis meil võimalik enda aur lõplikult välja lasta, kui meile tuleb tutvustama ekspert, mis on naerujooga. Praegu keerulisel ajal on selline lõdvestus hädavajalik. Koht on küll ootamatu, aga selline ma juba olen – üllatusi täis ja loodan, et kogu päev saab olema üllatusi täis koos toredate inimestega.

– Osalustasu on 7 eurot inimese kohta, eeldusel, et tuleb üle 30 inimese. Soovijad kiri postkasti. 

Nüüdseks on vast enamus selle läbi lugenud ja saanud aru, et täna oli 1. aprill ja kogu see postitus on bullshit. Ei tule kokkutulekut koos lingamiga keset koroonat, ei saa minust pervost doulat, ei tule nukiraudu merchi, ei saa ma poest tasuta kaupa, ei ole see blogipaar oma ala eksperdid… inimene, kes palju räägib, ei ole tark, vaid jutukas.

Kommentaarid

“Kokkutulekust, merchist, reklaamist ja salaprojektist” on saanud 17 vastust

 1. Maris ütleb:

  No tänane naljapäev on nüüd korras Nii head ideed Hea, et plaan ei ole sünnitama minna, sest sind nähes seal ruumis, siis tuleks laps kohe välja

  • Henry ütleb:

   See oleks üks osa sellest plaanist. ja kui ei tule, siis küll mu higise keha liibumine asja kiirendaks 😀

 2. Raili ütleb:

  Aitähh! Olin lugemisega poole peal kui tuli meelde, et on 1.aprill. lugesin pisarsilmas ja kõht kõveras naerust. Parim!

 3. Gerli ütleb:

  Ohjuudas, nii palju naeru, et pisarad silmas! No sa kohe oskad, ja ma loll jäin algul uskuma ka veel siis lugesin uuesti

  • Henry ütleb:

   😀 uskumatu, et häirekellad ei löö tööle juba siis, kui ma neid kelkijaid oma ala tippudeks nimetasin 😀

 4. Kärt ütleb:

  Head 1st Apprilli . No küll on ikka tore et sa hommikul vara meid oma huumoriga tervitad. I’m sa kirjutan ette Mende sünnitavate emade nägusid kui sa Esileediga koos sünnitus ruumi Marsid ja lisan siia juurde et sa oled ainuke Eesti blogija keda ma igapäevaselt jälgin no ei ole need Marimellid DJs Mallukad nii peene huumoriga ja labased inimesed pole mulle kunagi meeldinud. Keep rocking!

  • Henry ütleb:

   1. aprilliks inimesed juba ootavad minult Ei saa alt vedada. Ka ei paneks ma sinu poolt väljatoodud blogijaid ühte potti. Seal ikka meeletu vahe 🙂

 5. Astrid ütleb:

  Mine metsa aga teise koha pealt olen veits pettunud, et dj heiki ilma showstaar hillarita on saan aru, et ta oleks ka hinna lakke upitanud nagu epp, aga no ikkagi…

  • Henry ütleb:

   Ma tean. aga Hillaril on praegu tegu, et Tori bussipeatuse avamisel silma peal hoida ja prügimafia paika panna

 6. Isabel ütleb:

  Ma pole muidu eriti 1. aprilli naljade fänn AGA selle blogi 1. aprilli postitust ootan alati! 😀 Tänud naerutamast! 😀

 7. Kristi ütleb:

  “Lehmapiim 13-18 sajandi Eesti kultuuripärandis” 😀 😀 😀 Kust Sul tuleb seda huumorit?

 8. Maarja ütleb:

  Ûlihea, Ma juba mitu korda mehele ettelugenud Sinu postitusi ja ütlusi facebookis. Naer on terviseks

 9. Mari-Liis ütleb:

  Sa ajasid mind südamest naerma, aitäh sulle.
  Ma ausalt ei saa Marimellide enesehiilgise ja-kindluse mullist aru. Neil viimasel ajal #nofilter oma jutuminutites ja blogis.. ja siis kurdavad, et lugejad teevad liiga ja keegi neist aru ei saa. Votrafank tõesti, kui kriisi algused kuulutasif et käisid reisimas ja koroona põhimõtteliselt välja mõeldud teema..
  Said päris palju viha ent mu silmis teenitult.
  Pealegi, kui nadnii awesome tegijad, soisemikd keejavad v õigemini panud blogisse vist lingid, et toeta meie tegevust.
  EESTI PARIMATEL BLOGIJATEL JA Tegijatel ei peaks ju lugejate almust vaja minema.
  Käisin neid aegajalt lugemas ja jälgimas,et mis geniaalsusega jälle hiilgavad aga enam ei viitsi, sest ega sealt miskit arukat küll lugeda ei ole mu arvates.
  Not my cup of tea..
  Edu sulle ja su teistele toredatele tegelastele,
  Päikest!
  Oma kodulinna blogijat toetan alati ja koguaeg (ehk siis sind)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…