Piiga ebaloomulikud joonistused

Lapsed pani joonistama ja minu kirjutama Skizze

“Ah, anna neile tahvlid ning telefonid kätte ja las tegelevad nendega!”.. oleks ideaalne lahendus alati, kui lapsed midagi tahavad ja sa sellega tegelda ei saa. Hetkega on nad sellesse liimitud ja sa võid seal kõrval lammast tappa ja su laps ei pane seda tähele. Kuid see ei ole hea lahendus, sest nägime isegi, et kui me laseme lastel ise enda nutiaega reguleerida, siis ei lõpeta nad enne, kui aku on tühi ja terve aeg, mis see laeb, nende käed sügelevad, et millal ometi masinad täis laetud saavad. Seega oleme protsessis, kus me teeme täielikku nutipaastu. Mitte ei anna me neile vähem seadmeid näppimiseks, vaid mingi perioodi välistame me selle täielikult. Peakski enda kodukindlustuse igaks juhuks selleks perioodiks üle kontrollima, sest nende mängufantaasia üks osa on pea alati ka maja ümberehitus. Ma ei tunne kunagi elamist ära, kui ma hetkeks ära lähen.

Lisaks möllamisele ja müramisele, mida peamiselt poisid harrastavad, on ka hetki, kui see võimalik ei ole. Siis on peamiseks tegevuseks joonistamine. Muide, keegi teist tõi mingit pilti vaadates välja, et Piiga paistab olevat vasakukäeline ja kui ma seda Esileedile ütlesin, siis ta pööritas silmi, et ta teab ja kuidas mina sellest alles nüüd teada sain? Nii hea isa ma olengi – teie teate enne mind mu enda perekonna edusammudest. Igal juhul on Piiga tohutu joonistaja. Tegelikult igasugune käsitöö – kleepimine, lõikumine, joonistamine. Ja selleks tarbeks saimegi katsetamiseks väga nutikad joonistamiskohvrid. Ma räägin kohe lähemalt.

Selle asja nimi on Maped Creative. Maped Creative sarja kuulub terve hulk erinevaid arendavaid kunstivahendeid, aga ma räägiks täna ühest. Täpsemalt Maped Creative Travel Board, mis on siis joonistuskomplekt pisikeses kohvris, mida on eriti mugav kasutada just autosõitude ajal. Saime kahte erisorti, millest üks oli rüütlite ja printsesside temaatikaga ja teine keskendus peamiselt loomadele. Aga see ongi selline väike kohver, mida avades on sinna kinnitatud neli vildikat, puhastuslapp ja joonistusalus. Joonistusalused on komplektiti erinevad. Ühel valituist, oli joonistustahvel ühtlasi ka magnettahvel, kus sai siis kombineerida joonistamist ja mõnd kaasas olnud magnetit ja teises komplektis, oli joonistustahvel läbipaistev ja kaasas erinevad mõistatused ja pildid, mille sai siis tahvli alla asetada ning joonistada/värvida alloleva šablooni järgi. 

Pole raske arvata, kes meie perest sellest komplektist eriti sillas oli.. aga kahjuks mulle ei saadetud. OK, tegelikult oli sellest vaimustuses Piiga, kes tänaseks keeldub ühelegi autosõidule minemast, kui tema joonistamiskohvrit kaasas ei ole. Mida ta peamiselt joonistab, on meie pere. Kõige pealt suuuure suuuure minu ja siis kui ruumi jääb, siis joonistab eriti pisikeselt teised ka juurde. Tahaks kiita oma tütre kunstiannet, aga… võib olla lihtsalt inimeste joonistamine pole päris tema õige rida… Äkki mõni natüürmort kukub edaspidi paremini välja…

Ka on mu lapsed tohutud kaotajad. Neil on täielikult kuldkala mälu. Nad võivad näiteks mänguasjaga alla korrusele tulla ja viis minutit hiljem otsivad nad seda mänguasja taga ka ruumidest, kus nad pole sel päeval käinudki ning seepärast on neil alatasa kõik kadunud. Esileedi heidaks praegu etteheitliku pilgu minule, aga mina ei ole niiiiiiii suur kaotaja. Ma ei ole hea asjade leidja, aga ma ei kaota nii palju. Selles kohvrikeses on neli pastakat, puhastuslapp, tahvel ja muu nodi, mis seal kaasas oli – kõik kolm panevad religioosselt oma kohvrikesed alati peale kasutamist korralikult kokku, et ei tekiks olukorda, et välja sõites ei oleks neil kohvris vajalikke vahendeid. Selle kohvri nad kaotavad loomulikult hetk hiljem ära ja siis lasteaeda minnes jauravad ukse peal, et nad ei saa lasteaeda ilma selleta minna.

Kuid ka poisid on selles leidnud enda joonistamiskire. See ei ole loomulikult võrreldavgi Piigaga, kes võiks hommikust õhtuni seda ebaloomulikku perepilti joonistada, kuid siiski oli ühel hetkel üleval korrusel toas vaikus. Ma jooksin loomulikult paanikas vaatama, et kas nad on kusagilt tikud leidnud või suurema uputuse korraldanud, aga ei, kõik kolm vedelesid toas oma nurkades ja joonistasid enda tahvlitele. Kuna nad tahavad ka iga valmistööd meiega jagada, siis on plussiks ka see, et nad saavad ära näidata ja siis uuega alustada, sest tahvli saab lapikesega puhtaks tõmmata. Mõni kirglikum ema ütleks, et see on miinus, sest tahab alles jätta kõik joonistused. Mina ei taha. Esiteks on Piiga joonistused pehmelt öeldes ülepakutud ja teiseks on meil kõik kapid nende joonistusi täis.

Ma arvan, et see on ka hea toode jõuluvana kotti. Maksab mingi 15 euri, aga sellest saab laste parim sõber pikkade ja lühikeste autosõitude jaoks. Mu lapsed juba kibelevad, et tahavad Tallinnasse minna ja kui ma küsisin, kas nad nii igatsevad enda tädi? Siis vastus oli, et jaa, seda ka… kuid mõte autos joonistada kauem kui viis minutit, mis meil kulub lasteaeda jõudmiseks, tundus neile veelgi vahvam.

Kust neid leida? Esiteks on Skizze poode nii Tartus kui ka Tallinnas ja loomulikult nende e-poes see kõik saadaval. Kuid silmad tuleks lahti hoida ka Tallinna Kaubamaja Lastemaailmas, Selverite jõulualal, Apollo raamatupoodides ja järgmisel nädalal peaks see jõudma ka Juku mänguasjapoodidesse.

Kommentaarid

“Piiga ebaloomulikud joonistused” on saanud ühe vastuse

 1. Anna ütleb:

  Kui mul tüdruk väiksem oli, olid tema joonistused täpselt samasugused nagu piigal. Joonistamine alati olnud lemmiktegevus. Nüüd 8-aastasena pole aega peale kooli õppimiseks, sest joonistada on vaja. Ainus joulusoov on paberid ja pliiatsid-vildikaid. Koolis pidid klassikaaslased tema töid alati imetlema. Nüüd on ta pildid hästi detailiderohked ja väga ilus värvidega mängimine. Eriti meeldib joonistada mingeid tegelasi multikatest või mängudest.
  Eriti huvitav oli see kuu märkasin umbes 5 aastaselt, et tal jäävad multikatest igasugused detailid meelde. Alati meeldis joonistada selle multika kohta mida just kinos nagi ja isegi mul täiskasvanuna ei jäänud nii palju detaile meelde.
  Ainus mida soovitan, lasta piigal joonistada niipalju kui jaksab. Käsi, silm, fantaasia areneb ja varsti hakkavad tulema väga huvitavad pildid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…