Esileedi ainult lubab, aga kui tegudeks läheb…

Postitus ilmus koostöös Napsiega

Kui ma ei oleks blogija ja ei teeks Napsiega koostööd, kas mu voodit kataks siis ka Napsie? Noh kurat võtaks tänaseks vist juba küll. On see ju igal pool pildis – blogides, Instagramis, Facebookis. Sellest ei ole enam võimalik olnud mööda vaadata ja kui madratsi valimiseks oleks läinud, oleks Napsie olnud kindlasti üks potentsiaalne kandidaat.

Kuid mina olen nendega koostööd teinud möödunud aastal ja nüüd on mul aastane kogemus olemas ja ka täna, aasta hiljem, kiidan ma tehtud valikut. Jah, see oli tunduvalt jäigem, kui mu möödunud vedrumadratsid ning ega mul sellesse ka väga palju usku ei olnud. Peale paari esimest ööd oli mul suisa tunne, et millesse ma end seganud olen? Kuid paar päeva kuluski, et selle uue madratsiga harjuda. Harjumatu oli see, et see võttis mu kehakuju ja toetas tunduvalt paremini mu selga. Tagantjärgi targana, oleks ma pidanud juba ammu sellisele madratsile üle minema.

Seda räägib ka Esileedi, kes teatas, et enne, kui me ka maale Napsiet ei muretse, siis tema sinna enam ööseks ei lähe. Tal olla villand, et vähe sellest, et kolme lapsega ühes voodis magades, ei ole just maailma parim unekvaliteet, siis ka see maal olev madrats ei toesta tema keha mitte mingil moel ja ta ärkab valusana ja peab hommikul ärgates justkui noore pensionärina sirutus ja venitusharjutusi tegema, et valus keha taas tööle hakkaks. Nüüd on meil ka maal see olemas… ja ta ikka ei lähe!

Suur madratsi pluss tuli välja alles hiljuti, kui me võõrustasime perekond Piltsbergi, kes on nüüdseks juba kahel korral meil ööseks peatunud. Väga toredad inimesed ja meie kodu on neile ikka valla, kui nad soovivad oma kodu vooditele vaheldust. Kuid neid on viis ja meid on viis, kuidas me kõik ära mahume? Napsie taas abiks. Kuna Esileedi voodi on magatav ka siis, kui sellelt madrats pealt eemaldada, siis olemegi kolm neist mahutanud madratsile ja kaks külalistetuppa/minu kontorisse, mille on nüüd 100%liselt endale hõivanud Esileedi, sest otsustas ka, et väikese koormusega saaks ka tema end tegevuses hoida.

Napsie madrats on ideaalne seetõttu, et see ei eeldagi voodiraami, sest selle aluspind on sellisest materjalist, mis on põrandale panekuks mõeldud. Madrats keset elutuba on üldse üks funktsionaalne leiutis, sest sinna tahavad kõik peale minna. Kuigi nad on meil külas käinud vaid kaks korda, on laste jaoks tekkinud juba väikesed traditsioonid, mida nad pikisilmi ootavad. Juba kella kuue paiku õhtul hakatakse paluma, et madrats alla toodaks. Kui me lõpuks siis toome, siis esiteks viskuvad kõik sinna pikali, mis areneb vaikselt suuremat sorti batuudiks, kus kõik järgemööda end tühjaks hüppavad, kuni nad siis lõpuks kokku varisevad ja enne magamaminekut pika multika üheskoos diivanil vedeledes ära vaatavad. Ehk siis meil on külaliste tuleku puhul olemas täiesti üks  lisavoodi.

Foto: Kadri Valsberg

Kui ma endale esimese Napsie madratsi sain, oli minu ootus, et ka mu alaseljavalud loodetavasti taanduvad. Seda pole kahjuks juhtunud, kuid suur erisus on sellegi poolest. Kui eelmise madratsiga läksin ma valusa seljaga magama ja ärkasin seljaga, mis ei olnud õhtust erinev, siis arvatavasti kõvem madrats, mida Napsie kahtlemata on, laseb mul ärgata seljaga, mis on tunduvalt paremas seisus õhtusest, kui voodisse langesin. Pole midagi teha, tuleb ikka kaalu kaotama hakata. Enam ei saa madratsi kaela ka seda ajada. Pekki küll… Hea madrats on hea une ja puhanud keha eelduseks, aga ta ei lahenda kõiki probleeme, mis sul tuleb endal joonde ajada.

Kokkuvõttes olen ka aasta möödudes Napsie usku. Madratsid peavad vastu, nende katted on ülilihtsalt eemaldatavad, kui soov neid pesta. Ma mõtlen hetkel negatiivseid külgi enda jaoks ja kui kõrvale jätta see paaripäevane harjumisperiood, siis ei oskagi ühelegi negatiivsele küljele linnukest panna. Ok, madrats võiks laiem olla. Mingi 2,5-3 meetrit näiteks, siis võiks terve perega suures voodis magada ja sa ei teakski, et nad seal on. Piltsebergid mahuksid ka ära. Muidugi ei tea, kas nad enam uuesti tuleksid, kui me neile sellise üllatava avalduse teeksime. 

Selle aasta jooksul on umbes paarkümmend teist minu käest üle küsinud, kas me oleme ikka Napsiega rahul ja me oleme. Ka Esileedilt küsitakse seda küsimust päris sagedasti. Meie oleme väga rahul ja ma mõistan, et madratsiost on päris suur väljaminek, aga antud juhul on see ka suhteliselt lollikindel, sest neil on 101-päevane garantii ja kui madrats ei vasta ootustele, saate selle tagastada. Tullakse ise järgi ja makstakse raha tagasi.

Muide hetkel Napsie.ee lehel kuu lõpuni soodukas:
tekid -70%,
voodipesud -35%
madratsid -25%.

Kui sa ajad taga head kõvemat madratsit, või muud voodisse vajalikku, siis tuleks kiirelt tegutseda. 

Kuhu teie ootamatud ja oodatud külalised enda kodus magama panete? Kas te mahutaksite viis ära? (siis teame, kas tulla)

Kommentaarid

“Esileedi ainult lubab, aga kui tegudeks läheb…” on saanud 6 vastust

 1. Airi ütleb:

  Rootsi keeles on väljend, et kui on südameruumi, on ka pepuruumi, ehk siis kui tahad häid sõpru külla kutsuda, peab olema leidlikkust, et nad ära mahutada. Olen 90 rm korterisse ära mahutanud peale enda 4-liikmelise pere veel kaks 4-liimelist peret, ehk siis 12 inimest. Praegu on veidi väiksem korter aga mingi 10 inimest mahuks vabalt magama, igaühele jätkuks isegi padi ja tekk (küll mitte nii kvaliteetsed nagu teil ;P ). Nii et kui Ahvenamaale olete tulemas, siis trügige sisse 😀

 2. Marju ütleb:

  Meil on kolm üheinimese madratsit ja kaks poroloonmadratsit veel lisaks. Seega tulge tulge 😉

 3. Kadi ütleb:

  Ma olen ilmselt üks vähestest, kes ei tea Napsiest midagi.
  Meil on pisike elamine ja pööritatakse juba selle peale silmi, et me terve oma perega (5 liiget) siia ära mahume.
  Esimese korruse põrandapinda on 25m2 ja selle sisse jääb ka saun. Teist korrust ehitame. Jõuluks on lootust, et saab valmis.
  Ja me oleme enda juures majutanud küll inimesi. Ilmselt mahuks ka 5. Kui ei proovi, siis ei tea.
  Aga kuna meil napsiet pole, siis peaksite enda oma kaasa võtma, sest meil vaid pakkud õhkmadratseid. Hommikul kindlasti hindaksite oma kodus olevaid madratseid kohe väga 😀 , kui just oma madratsiga külla ei tule.

 4. Merilin ütleb:

  Mäletan kui valisime omale uut madratsit. Kas siis ikkagi Dormeo või Napsie?! Kuna meie tuttavatest kellelgi Napsiet polnud (ehk kedagi, kes oleks soovitanud), siis jäime Dormeo juurde. Parem valik kui eelmised jurad mis meil olnud on. Aga endiselt mõtlen, kas oleks mõni, mis ikkagi mehe seljavalusid paremini leevendaks.
  Aga ruumi on meil küllaga. Küll 4 tuba, kuid üsna hea suurusega ruumid. Külalisi on mahtunud palju. 1 tuba on meil täitsa “tühi” hetkel. Ehk siis kola on seal, aga muidu mahutame sinna külalised. Suur 2- kohaline õhkmadrats mahutab 2-3 inimest ja elutoas saab magada terve suur pere. Seal on lahtikäiv diivan. Lisaks on võimalik mahutada sinna ka üks suur madrats ja üks väike madrats ning jääb liikumisruumi veel üle ka . Nii et kes teavad, et mahub, need ikka käivad külas ka

 5. Kädi ütleb:

  Henry, kas su pere on katsetanud ka Napsie tekke ja patju?

  • Henry ütleb:

   Ei ole. Nad pidid saatma, aga neil oli suur ale ja meile sel korral ei jagunud

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas pigem ootamatu pettumuse olukorras

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…

 • Midagi hoopis teistsugust

  Postitus valmis koostöös GoGoNanoga Ma huvi pärast vaatasin, et millal oli minu esimene koostöö GoGoNanoga ja kui mu blogi mulle ei valeta (vabalt võib), oli meie esimene koostegemine…