Mu käekell, mis sahtlis vedeles, muutus hetkega sada korda põnevamaks

Postitus valmis koostöös Swedbankiga

Kui Peter Henlein 1505. aastal maailma esimese kaasaskantava kella valmistas, näitas see vaevu aega. Seda peeti peamiselt aksessuaariks ja väga kalliks takka tippu. Kui täna taskust haarata see sama pallikujuline kellalaadne toode… näeksid sa ikka sama vinge välja, nagu kellakandjad 500 aastat tagasi. Eriti, kui sa teeksid seda kusagil Telliskivi linnaku kandis.

Kellad, mida me täna käe peale ostame, ei pääse enam sageli pelgalt kella näitamisega. Need näitavad sageli ka kõike muud, mida me tänapäeval nii loomulikuks pidama oleme hakanud- kuupäeva, pulssi, läbitud samme, kalendrit ning viimaseid sotsmeedia teavitusi. Ehk kellad lähevad aina nutikamaks. Mulle see sobib, sest mida enam suudab see pisike asi käe peal ära teha, seda vähem on mul tarvis muud nodi kaasa vedada.

Juba kuid olen käinud Selveris tehes toimingut vaid telefoniga ja rahakott taskus on jäänud puutumata, sest telefonirakendusega olen saanud kõik ostud kenasti ära teha. Paljud küll vaatavad mind kui ilmaimet, kui ma telefoniga toimetades järsku puldi lahti saan. Täpselt samamood ka kassas makstes.

Kuid nüüd olen jõudnud nii kaugele, et enam ei ole vaja ei telefoni ega rahakotti (tegelt siiski võiks, igaks juhuks.. muidu süüdistate pärast mind). Piisab sellest, kui käe peal on kell, millel on viipe funktsioon. Minu Fitbit Ionic on selleks täpselt sobiv. Tundsingi kuidas ma sellest kellast tüdinema hakkasin ja siis sai korraga sellest minu virtuaalne maksekaart. Swedbank küsis, kas ma oleksin nõus testima ja tagasisidet andma, kuidas töötab. Loomulikult! Kõik, mis puudutab tehnoloogiat, on minu jaoks põnev. Alates äppidest, kuni nutikate igapäevaste vahenditeni. Kell maksevahendina on minu jaoks uudne ja selle katsetamine põnev.

Selle käigus jõudsin ma ka ühe kindla tõdemuseni: kui te püüate telefonile pangakaarti seadistada ja see ei taha kuidagi toimida, siis teie kell on lihtsalt vigane. Avastasin selle enda kella puhul. Kogu see seadistus peaks olema täiesti valutu ja kergelt lahendatav. Minu kogemus selline ei olnud. Veetsin arvutitarkadega messengeis päris tükk aega ja jõudsime järeldusele, et äkki on mingi programmi viga. Õnneks oli mul sahtlis teine Fitbit veel ja kõik toimis suurepäraselt! Süsteem ei olnud vigane, vaid minu kell oli. Ma imestasingi varem, et ok, pulssi mõõdab, kella näitab ka, aga miskipärast ei mänginud muusikat nagu mu Fitbit seda tegema peaks.

Kogu kaardi seadistamisprotsess võttis kokku vähem, kui viis minutit. Kui sa teed seda üle kahe tunni, sajatad, vannud, helistad ja kakud niigi väheseid juukseid enda peas, siis on tõenäosus, et ka sulle on sattunud vigane kell.

Kaart kellale seadistatud, kell laetud, oligi aeg testima hakata. Lähim Coop sobis suurepäraselt.

Eks poes järjekorras seistes oli natukene kõhe ikka – kas ikka töötab? Kas müüjad on üldse sellisest asjast kuulnud? Eriti täna, kui me lemmikmüüjat puldis polnud. 

Tõepoolest, müüja ei olnud kellaga maksmisest mitte kunagi midagi kuulnud, kuid sellest hoolimata panin kella hetkeks vastu kaarditerminali ja oligi makse kinnitatud. Mul ei olnud poes kaasas mitte ühtegi muud asja kui see kell käe peal. Vaatasin veel müüjale otsa, et näha tema imestunud nägu, aga ei mingit emotsiooni. Ta oli arvatavasti aastate jooksul seal poes näinud korduvalt põnevamaid asju.

Olen seda kasutanud nüüd viimased nädal aega ja mulle on sattunud vaid üks Juustukuningate pood, kus ma kellaga hätta jäin. Küll ei olnud asi kellas, vaid nende enda terminalil ei pidavat viipemakse töötama. Kuid kui see üks koht välja jätta, siis toimis kellamakse ideaalselt kõikides kohtades, kus on olemas viipemakse võimalus, mis on ka vist juba päris standard tänasel päeval.

Mis on miinused? Ma ei tea. Ma ei kogenud ühtegi. Väga mugav ja isegi, kui sa jõuad poodi ja sul on rahakott autosse unustatud, siis sa ei pea sundima kogu järjekorda enda taga ootama, vaid kell päästab kenasti olukorrast välja. Pealegi, kui sa ei ole oma kaarti õigesse lahtrisse tagasi pannud ja peale viiendat rahakoti läbituhlamist sa juba vandumas oled, siis taas – sul on nüüd ju selleks kell!

Asi tundus ka turvaline, sest muidu tekiks küsimus, et kui mu kell ära kaob, või kusagile maha ununeb, et siis võiks iga mats tulla ja mu kellaga endale lagritsat ja koriandrit kokku osta. Esiteks, kui sinu esimene valik oleks osta lagritsat ja koriandrit, siis on üldse imeks pandav, kuidas sa niimoodi vabalt inimeste vahel kõndida saad? Ümbritsevad oleksid kindlasti šokeeritud, kui nad teaksid, milliseid psühhe meie vahel ringi on liikumas. Teiseks ei ole see asi nii väga lihtne, vaid enne kella maksevõimaluste kasutamist tuleb kellal sisestada ka PIN-kood. Seega, kui sa isegi kaotad enda kella sellele koriandrit ja lagritsat järavale veidrikule, siis sinu raha ta ei saa!

Aga mis kelladel see maksefunktsioon täpsemalt on? Garmini puhul makset toetavate kellade nimekirja võib leida SIIT ja Fitbiti valikut võib näha SIIT. Muide, paluti edasi öelda, et kõik Swedbanki kliendid saavad hetkel Fitbiti kella ostes selle 15% soodsama hinnaga!

Võtan kogemuse kokku. Julgen soovitada küll! Kui sinu kell toetab viipefunktsiooni, siis proovi ka ära. Isegi, kui sa seda mingil põhjusel aktiivselt ei kasuta, on sul vähemalt see alati kaasas, kui muu peaks maha ununema.

Kommentaarid

“Mu käekell, mis sahtlis vedeles, muutus hetkega sada korda põnevamaks” on saanud 4 vastust

 1. Keesu ütleb:

  Aga see on samamoodi summas kuni 25 eurot? St et kui ma lähen piima ja leiba ostma, aga emotsiooni ajel olen korvi ikka 50 euro väärtuses kaupa kuhjanud, tuöeb ikka autosse kaardi järgi minna?

  • Henry ütleb:

   vist ei ole, kuna sellele eelneb pin-kood, mis tuleb kella sisestada. Mul oli arve üle 40 euro ja maksin kellaga

 2. Õnneli ütleb:

  Olen just uut fitbit kella ostmas. Kuidas see swedbanki ale töötab?

  • Henry ütleb:

   seadistad kella ära ja makstes sisesttas kella pin-koodi ja libisttad üle makseterminali, korras. väga lihtne. Veendu lihtsalt, et Fitbit, mille sa ostad, ikka toetab viipemakset

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…