“Millisele küsimusele ei ole võimalik vastata eitavalt?”

Postitus ilmus koostöös Kaleviga

Kas sa teadsid, et enda küünarnukki on füüsiliselt võimatu keelega puudutada? Päriselt. Kui sa ei ole seda ise veel tänaseks katsetanud, siis on päris hea tõenäosus, et sa teed seda veel täna. Lihtsalt selleks, et saada kinnitus, et ma ei valetanud. Ei valetanud. Ma nikastasin suisa enda käe natuke ära, sest ma olin ju niiiiii lähedal. 

Selliseid fakte, vanasõnu, mõistatusi ja küsimusi on täis uus Drako mäng, millest ma teile siin postituses räägin. Nimelt tulid Kalevi nutikamad ideele luua niigi populaarsele Drakole võimalus olla enamat kui lihtsalt tegelaskuju ja luua tema ümber mäng. Lauamängud mulle meeldivad ja nüüd oligi mul võimalus sellega tutvuda.

Lugesin ka Mallu postitust, kel oli võimalus enne mind Drako duelliga tutvuda ja ta rääkis kuidas ta alguses aru ei saanud, kuidas see mäng täpselt käib. Naised… Ma ei tohiks vist sellist seksistlikku nalja siin väga teha, sest statistika kohaselt on ka teist, kes siin loevad 98,6% naised. Kuid pole midagi teha, mehed ja naised mõtlevad erinevalt. Pluss on loogiline mõtlemine alati minu tugevam külg olnud. Lugesin õpetuse läbi… ja siis ma lugesin veel korra. Ja siis ma palusin Esileedil lugeda ja järsku hakkas kusagilt mõte hargnema. Ilmselgelt olid mänguloojad loonud midagi, mis oli nii lihtne, mis ei vajanud isegi mingit selgitust, sest see on nii lihtne. Vale. Lihtsamad mängud vajavadki paremat selgitust.

Istusime perega laua taha, sest olgem ausad, asja läbi tehes õpib alati kõige efektiivsemalt ja kui alguses ei saanud vedama, siis ühel hetkel olime me Esileediga lapsed unustanud ja mängisime hoopis omavahel. Loomulikult ei lasknud lapsed sellel ebaõiglusel pikalt kesta ja peagi krahmati meilt käest kõik Drako kujukesed ning puksiti mängust välja.

Kuid mäng on iseenesest väga lihtne – igal mängijal on oma Drako kujukesed, mida saab endale koguda Draakoni kommipakkidest (kokku on kuus erinevat kuju) ja laua keskel on viis kaarti ning hakkabki duell pihta. Igal kujukesel on midagi käes ja kaardilolev pilt otsustab, kas sa võidad selle ringi või kaotad. Kes võidab, saab enda kuju edasi mängus hoida, kes kaotab, see jääb oma kujust ilma.

Kujust ilma jäämine tähendab meie peres kõikide hädade algust. Piiga, kes oli just suure pingutusega enda kujukesed vendade tugevast haardest endale võidelnud, pidi nüüd kaotuse korral ühe neist vabatahtlikult ära andma. Jääb ära! Täpselt nii nagu 90% lauamängudega, kus keegi võidab ja keegi kaotab, lõpeb see meil nutuga. Kaotusega leppimise õpetamine ei ole meil eriti heal tasemel olnud. Keegi kolmest ei taha olla vähemat kui esimene. Aga sellepärast mulle lauamängud meeldivadki – need tekitavad emotsioone. Olgu need kas positiivsed või negatiivsed. Kõik tunded on head. Ainuke emotsioon, mida ma lauamängu ajal tunda ei taha, on tüdimus. Ja ootus, millal ometi see mäng läbi saab. Kuid piiga kaotusevalu ja Noorsandi võidujoovastus on mõlemad täpselt sama positiivsed emotsioonid, mida lauamängus kogeda.

Mis mulle meeldis, oli see, et lisaks duellile oli iga kaardi pöördel siis mingi tarkus või mõttetera, mis hoidis ka meeled valla. Ma olen elanud 38 aastat ja ma sain alles täna tänu kaartidele teada, et kängurud ei oska kõndida selg ees. Mitte, et see nüüd väga selline asi oleks, mida ma päevast päeva nuputan. Aga hea teadmine sellegi poolest. “Millisele küsimusele ei ole võimalik vastata eitavalt?” oli küsimus, mille Esileedi mulle valju häälega ette luges ning enne kui ma jõudsin midagi vastata, teatas Noorsand elutargalt: “Kas sa kommi tahad?” Tõepoolest! Sellele ei ole vist ka võimalik eitavalt vastata, aga antud kaardile oli vastuseks antud: “Kas sa oled ärkvel?”

See oli üks neist mängudest, mida tuleb kõige pealt mängima hakata ja küll siis pärale jõuab. Lisaks oli Kalev nõus, et tõepoolest annab juhiseid paremaks teha (sellega ollakse just tegelemas) ning teile, kes te hakkate seda mängu mängima, siis soovitused olid järgmised:

1. Lao lauale 5 kaarti

2. Kui ühte Drakot satub mitu siis lao neile kaarte peale seni, kuni kõik 5 on erinevad (suur draakoni pilt kaardi kesekel)

3. Mõlemad mängijad valivad oma kujukeste hulgast Drako, kelle duellile saadavad

4. Nüüd on sama loogika, mis kivi-paber-käärid

5. Vasakul ülal nurgas olev sümbol on kõige tugevam. See teeb ära keskel olevale sümbolile. Keskel olev oma korda alla olevale.

6. Kui võitja selgub esimese kaardiga, siis ongi selge.

7. Kui esimesel kaardil võitja ei selgu vaadatakse järgmist jne

Mängu saab endale kas osta Kalevi kommipoest või saab stardipaketi endale alla laadida aadressilt drakosweets.eu. Ma olen väga rõõmus, et luuakse uusi lauamänge ja seda Eestis. 

PS! Kui sa pole veel proovinud enda küünarnukki limpsida, siis võid selle ära teha nüüd.  Ja mul on kaks mängu ka teile anda ja ma loosin esmaspäevaks paar inimest, kes selle endale saavad. Loosin nende vahel, kes kommenteerivad, mis oli viimane lauamäng, mida te mängisite ja kuidas läks?

Kommentaarid

““Millisele küsimusele ei ole võimalik vastata eitavalt?”” on saanud 78 vastust

 1. Jelena ütleb:

  “Tark mees taskus”- no ei läinud hästi, ei kannata seda mängida ei kainete ega joogiste inimestega

  • Triin ütleb:

   Mul on kolm poega ja kaks suuremat võistlevad pidevalt, mis mängu nendega mängida. Ma viimati mängisin nendega doblet aga hea meelega prooviks nüüd midagi muud. Ja pole parata, hetkel veel võidan neid või siis teesklen kaotust

  • Nevel ütleb:

   Alias! oli põnev ja nalja sai

  • Liis ütleb:

   Reis ümber maailma. Ja 5 a poeg võitis. Üks tema lemmikuid mänge.

 2. Hiis ütleb:

  Oma kohe neljasega mängisime õhupalli mängu. Ka kaardimäng. Igaüks saab 5 õhupalli kaarti ja sis hakatakse teisest hunnikust keerama kaarte, mis õhupalliga juhtub. Ala kass teeb katki jne. Kellel viimasena pall terveks jääb on võitnud. Hea lihtne mäng

 3. Kaili ütleb:

  Bingo, hea numbrimäng eriti lapsele kes õppis numbreid aga mõnus on vanaema juures istuda suure laua ümber ja kõik mängivad bingot, suured ja väikesed

 4. Geidi ütleb:

  Eile autode memory, tegime mitu roundi. Mina võitsin, issi kaotas (ja ta ei hakanudki nutma). Viimase geimi kaotas pere pesuna ja hakkas nutma ka ikka.
  Me armastane lauamänge ja õuemänge.

 5. Kristi ütleb:

  Lastega Aliast… Vene keeles

  • Katrin ütleb:

   Mees, kes teadis ussisõnu. Meil hetkel olemasolevatest kõige kaasahaaravam mäng. Sobib nii lastele kui täiskasvanutele. Ilmselt paremini sobib vanusele 6+ aga võibolla ka varem.

 6. Eve ütleb:

  Reis ümber maakera. Pidin leppima kaotusega 🙂

 7. Katrin ütleb:

  Monopoly – minu 10.aastase lemmikmäng 🙂

 8. E ütleb:

  Eile, peale poja magama viimist, oli just lauamängu õhtu meil. Siin siis mängud mida mängisime.
  Dobble. Kui ikka tähele ei pane ja mõtted mujal, siis on kaotus kindel.
  Reis ümber maailma. Pead lootma et sul veab . Ja enamasti mul veab ka.
  Yatzi. Jällegi tõsine õnne mäng.
  Lauamängud on toredad. Kurb et poja alles 10 kuune ja et temaga veel mängida ei saa. Aga õnneks läheb aeg kiiresti

 9. Efka ütleb:

  “Ubongo ” Tead, kaotasin 7 aastasele

 10. Kaidi ütleb:

  Meie mängime 7 ühe hoobiga. Laps soovib seda mängida ja no kui puugi kaart tema käes siis on mäng hea kui mitte siis on jama… Ja memo mis on loomulikult dinosauruste piltidega 🙂

 11. Anna-Liisa ütleb:

  Monopoly – ei võitnud 🙂

 12. Maarja-Liisa ütleb:

  What the fruit?

  Ainult seda ei saa palju mängida – vastused jäävad lõpuks pähe.

  • Anneli ütleb:

   Eelmine suvi, kui õelapsed minu juures olid. Teginneile ise lauamängu. Kuna kodus mänge pold ja mu poiss oli liiga väike, et lauamänge mängida, ei jäänudki muud üle kui ise teha. Lisasin sinna erinevaid tegevusi ja ülesandeid. Lastele meeldis väga. ☺️

 13. Liis ütleb:

  Unot mängisin lapsega, võitsin.

 14. Maru ütleb:

  Muidu viimane oli kaardimäng hoopis ja seal võitsime paarilisega enamasti, aga lauamängust oli vist EESTI
  No seal hoopis kaotasin

 15. Kertu R. ütleb:

  Meie pere on suur lauamängusõber… Või kui nüüd täiesti aus olla, siis pigem mina ja poeg (aasta-kahe pärast loodetavasti ka tütar) ning elukaaslasel pole lihtsalt muud valikut kui meie vaimustustust jagada 🙂 Viimane mäng mida üheskoos mängisime oli laste Alias. Kuidas läks? Kolmene poiss sätib enamasti mängureeglid sedasi, et tema kindlasti võidaks- nii ka seekord.

 16. Liis ütleb:

  Viimati mängiti meil kodus Jungle Speed’i ja TicTacBoom’i. Mõlemad väga head seltskonnamängud. Kuna mina panin sünnipäevalast magama, siis kuulsin vaid itsitamist taha tuppa. Seega õigem oleks olnud siiski vastata, et ise mängisn viimati strateegiamängu Carcassone. Seal tuleb ehitada linnasi ja teid ning nende pealt punkte lugeda. Ettevaatust! Hasarti tekitav! 😀

 17. Liisa ütleb:

  Viimati sai mängitud Exploding kittens – väga mõnus ajaviide

 18. Annika ütleb:

  Alias ja UNO, see viimane meil tihe mäng, kui voolukatkestus on ( kui nüüd mõtlema hakata, siis päris tihti on seda- kahtlus hakkab tekkima, äkki lapsed korraldavad neid katkestusi )

 19. Aya Prass ütleb:

  Blue Moon City’t mängisin oma 7-aastasega. Ta on aastate jooksul reeglid kenasti selgeks saanud .

 20. Heleri ütleb:

  Meil polegi ühtegi lauamängu

 21. Reelika ütleb:

  Kui aus olla, siis ma ei teagi mis ning millal oli viimane mäng. Arvan et see oli rohkem kui 15a tagasi. Kuna nüüd endal laps, siis tuleb hakata mängima ja mänge ostma. Hetkel pole kodus veel ühtegi mängu. Ei oska isegi alustada, et mis mäng peab 100% olema.

 22. Reet ütleb:

  Mängisime viimati kaardimängu “Mina, Detektiiv” (https://www.rahvaraamat.ee/p/kaardim%C3%A4ng-mina-detektiiv/844359/et?ean=0634158678400) ja oli ikka keeruline küll. Lihtsama taseme juhtumised olid mõnel korral isegi aimatavad aga päris detektiivi minust siiski ei saa. Vist. Lapsed (13 ja 11) pakkusid vastuseid loomingulisemalt ja nendel õnnestus see detektiivi asi paremini. Õnneks selles mängus konkreetselt võitjaid ja kaotajaid ei ole (meil ei olnud igatahes), siis sellega kaasnev emotsioon jäi seekord olemata.

 23. Annika ütleb:

  Üks kindlaid lemmikud on mul koos 6aastase härraga UNO kaardid, need on lõbusad, sunnivead veidi nuputama ja üldjuhul toimib see mäng ka ilma suuremate pisarateta.
  Aga viimati mängisime CARS 3 lauamängu, mis on Reis ümber maailma mängu moodi (lihtsalt täring on numbrite asemel piltitega). Ma ei tea, mis selle mänguga on, aga seal kipub ikka nii minul kui elukaaslasel rohkem õnne olevat, mis siis omakorda tähendab, et pere noorem härra ühel hetkel endast täiesti välja läheb. Samas on aga positiivne, et vaatamata oma negatiivsetele tunnete tahab ta siiski edasi mängida. Ehk siis ka selline väike enesekontrolli arendamine 🙂
  Drako mängu ka juba väga ootame oma koju, aga pole veel Kalevi poodi sattunud. Kujukesi on aga terve meeskond juba 🙂

 24. L. ütleb:

  Ei ole nüüd väga lastesõbralik, aga viimane mäng, mida mängisin oli kaardimäng lõvi (väljakutsuv peomäng edasijõudnutele). Mina selle mängu võitsin ja joovastavaid vedelikke pidin ka õnneks väga vähe tarbima 🙂 Ma arvan, et jättes välja isegi alkoholi tarbimise osa, on see väga põnev ja nalja täis mäng.

 25. Pille ütleb:

  Jõuluseiklus. Jäin teiseks noorema poja järel.

 26. Eve ütleb:

  Lastega saab Uno kaarte pea iga päev mängitud. Teine lauamäng, mis on meie peres väga pop on tsirkus. Lastele ja mulle lauamängud meeldivad. Hea ajaviide ning lapsed on õppinud ka kaotama. Laste vanused siis 9a, 6a ja 4a ning kindlasti meeldiks neile ka see drako lauamäng.

 27. Mirjam ütleb:

  Selle suve lemmik on meil UNO. Peaaegu iga õhtu istume ümber laua ja mäng läheb lahti. Mu 5aastane ja seitsmene on juba nii vilunud, et ma pean tavaliselt kaotaja rollis olema :p

 28. Marje ütleb:

  Oma kolme aastase pojaga mängisime viimati numbridoominod. Tuleb tunnistada, et kaotasin.

 29. Triinu P ütleb:

  Viimane mäng mida sai perega suures seltskonnas mängitud, oli Alias… Kõik läksid omavahel tülli, kuna paarid loositi ja ilmselgelt sattusid mõned tugevamad ühte tiimi ja mõned nõrgemad jällegi teise tiimi. Omavaheline mõistmine ei toiminud kõige paremini ja ilmselt on nüüd peres mõneks ajaks Aliase keeld, kuni viimane mäng ununeb

 30. Helen ütleb:

  Lastega oli viimane lauamäng tähestikumäng ja noh lõppes see kahe lapse korraliku tüliga 🙂
  Aga viimane mäng mida sai täiskasvanutega mängitud oli “BAILA” ja noo lõppes see rohkem, kui küllalt joogisena Aga see-eest oli tore 🙂

 31. Merka ütleb:

  Viimane lauamäng oli õhupalli kaardimäng. Tütar on 4ne ja temaga lihtne seda mängida, muidugi kui mina sain rohkem päästvaid kaarte, muutus pahuraks. Aga siis ärkas üles meie suslik ja kaardid lendasid mööda tuba laiali. No ei lase 1,9ne mängida midagi

 32. Krista ütleb:

  Miks ei saa vastata küsimusele “kas sa oled üleval” eitavalt? Saab ju küll.
  “Kas sa oled üleval” nagu ülakorrusel, vastad “EI, olen all”.

  Ja viimati mängisin lastega Uno kaarte. Iga kord võitis noorim ja kaotas vanim 😀 Õnneks ta nutma ei hakanud.

 33. Kaili ütleb:

  Meie pere armastab lauamänge, viimase aja lemmik on 5 sekundit. Sain lapselt pähe, aga igal ajal olen nõus uuesti mängima 🙂

 34. Angeelika ütleb:

  Viimane vist oli Uno, väga ammu.

 35. Maarja-Liis ütleb:

  Viimane lauamäng oli puzzle. Kui saab seda nii nimetada? Mingi aeg mängisin veel tütrega sellist mängu, et on neli pilti ja hunnik väikseid kaarte ja selle kaardi peab panema sinna kuhu see sobib. Nt mesilane läheb mesitaru peale jne

 36. Maarja ütleb:

  Tsirkust mängisime lastega. Igati vahva mäng ja enda lapsepõlv tuli meelde. Ise sain pähe, suurem poiss vōitis, kaksikutest poisil oli suht ükskõik et kaotas, aga piiga solvus

 37. Merli ütleb:

  Viimane võis olla Monopoli mäng lapsega. See on keeruline mäng ja võitjat selles ei selgu meil, seega ka veidi igav mulle, aga lapsele meeldib raha lugeda :D. Kõige rohkem meeldib ikka täiskasvanutega mängida, aga seda tuleb üli harva ette, sellepärast ongi nii hästi meeles, kuidas lapse sünnipäeval mängumaal sai grupiga Eesti mälumängu (vms) mängitud. Oli lõbus ja huvitav, väga meeldis :D.

 38. Thea ütleb:

  Olen lasteaia õpetaja ja mul on lahedad 4-5aastased, kes on väga osavad lauamängu kaaslased. Mängisime hiljuti alles UNO kaarte ja laste alias on meie suur lemmik (eriti meie rühma kõige jutukamatele).

 39. Anette ütleb:

  Mina mängisin viimati koos sõbrannadega Dixitit. Väga lahe oli kaarte tõlgendada ja vaadata, kuidas kaartidel olevaid pilte ühe või teise asjaga seostati. Mina ja veel üks tüdruk jäime esimest kohta jagama ja siis jäime vaatama, kes saab teise ja kes kolmanda koha. Väga lõbus oli sõbrannadega, keda polnud pikka aega näinud, lauamängu mängides ühiselt aega veeta 🙂

 40. Elyna ütleb:

  Mina oma 1,9a mängisin malet 🙂 pigem oli see nuppudega tutvumine ja kõige populaarsemad olid loomulikult ratsud. Aga ikkagi. Ühekski lauamänguks pole liiga vara või liiga hilja. Lauamängud on ses mõttes geniaalsed asjad küll. Vajalikud sotsiaalsed oskused saab peenelt päevakorda tuua.

 41. Maris ütleb:

  Viimati mängisin lastega tsirkust, mis on nende suur lemmik 🙂 Mul pole kunagi õnnemängus vedanud ja nagu ikka siis ka viimane kord ma kaotasin haledalt 😀

 42. Pirx ütleb:

  Vana hea kokkulapitud ja kleebitud tsirkus. Kaotasin, sest nagu ikka siis mingi ahv loopis enne finishit mu redelit pidi alla!

 43. Kaire ütleb:

  Minu pikaaegne lemmik on “Rummy” https://www.apollo.ee/rummy.html Aga kodus suht hiljuti mängisin oma 2,5 a ahvide mängu, https://www.xsmanguasjad.ee/tooted/lauamangud/kogupere-lauamangud/mattel-ahvimang.html
  niivõrd-kuivõrd sai temaga mängida, aga õnneks tal praegu ühtmoodi hea meel nii kaotuse kui võidu üle. 🙂

 44. Merle ütleb:

  Me mängime väga palju lauamänge, sest mulle ei meeldi arvuti taga istuvad lapsed. JA lauamäng on ju koos perega. Meil issi pidi isegi suuuure riiuli lauamängude jaoks ehitama. Viimane oli male. Mul 7 aastane poiss väga armastab seda. Eriti veel peale seda, kui ta 1 korra võitmatut issit võitis. Nüüd on kutt täiesti sõiduvees 😀

 45. Meriliis ütleb:

  Mängisime 7aastasega Hatsimals collEGGtibelside “the EGGventure” mängu.. Ta tihti võidab kuid viimane mäng jäi pooleli, sest meie pisike kohe kohe 2aastane otsustas reegleid muuta ja korjas kõik kaardid laualt omale

 46. Triin P. ütleb:

  Meie viimane mäng lapsega oli “Reis ümber maailma”. See on õnneks veidi väiksem, raamatusuurune mäng, kui see nö päris suur mäng.
  Laps hõiskas iga ringi järel, et tema võitis. Aga märkamatult õnnestus siiski mul oma nupud esimesena paika panna. Seekord aga kisa ja nutt jäi ära, kuna poiss ei saanudki aru, et ta ei võitnud 😀 Veeretas rõõmsalt edasi ning koos liigutasime ka tema nupukesi edasi.

  Kuna draakonikujukesed on ka meie kodus omaette hitt, siis oleks tore ka seda lauamängu proovida 🙂

  • Karmen ütleb:

   Viimane lauamäng, mida mängisin, oli koos lastega halli cups. Mul ei lubatud nii kiiresti liigutada end, nagu oleks tahtnud, seega jäin lastega enam-vähem viiki

 47. Egle ütleb:

  Ilmselt oli see 6-aastase lapsega kabe. See on väga tore, aga kuna ma tahtlikult kaotada ei taha (ei tundu mulle õige), siis laps on vahel ikka kurb. Aga hea lapsel arendada ettenägelikkust ja seletada, mis tagajärjed üks v teine käik kaasa tuua võib.

 48. Triin ütleb:

  Mängime perega palju lauamänge, aga viimati koos lastega UNO kaarte 🙂 veel meeldib scrabble ja Touche 🙂 aga mängides üritan ikka lapsi aidata, sest kaotada ei meeldi ka meie pere lastele 🙂

 49. K. ütleb:

  Mul elukaaslane armastab lauamänge. Enamasti lõppevad need kahjuks ka meil ühe osapoole kehva tujuga, sest üks teine osapool kipub väga nahhaalseks muutuma ja toredast-lõbusast õhkkonnast pole jälgegi. Viimati mängisime vist scrabble’t.

 50. Aiks ütleb:

  Meil on populaarsed veidi füüsilisemad mängud, kus saab midagi toksida või vajutada. Midagi peab toimuma mõtlemise asemel 🙂 Viimati sai mängitud Tigerist ostetud mesilasekärje mängu, kus raami vahele surutud kärgede otsa käib mesilane ja siis on spinner, mis määrab ära kärje värvi, mis tuleb välja koksida. Natuke nagu mesilase jenga 🙂 Kaotab see, kelle käigu järel mesilane kukub, aga põhiline on see, et ühte või teistpidi lõppeb mäng laamendamisega ja see teeb kolmeaastasele rööveldisele kõvasti rõõmu.

 51. Kristi ütleb:

  Meie pere lemmik on UNO ja seda just ka viimati 5a preiliga mängisime.

 52. Annika ütleb:

  Mina mängisin viimati yatzee’d .
  Sain KAHE punktiga pähe .

 53. Triin ütleb:

  Viimati mängisime lastega transpordivahendite piltidega memoriini, 6 a. poja võitis. Väikese preilile meeldib lihtsam printsessi memoriin. Õhtuti tuleb mõlemat kordamööda läbi mängida 😀

 54. Krk ütleb:

  Väga nutikas vastus Noorsandilt! Viimati lapsega mängisime lauamängu “Coco Crazy”, kus kuue kookospähkli sisse on peidetud eri värvi ahvikesed. Mängijad veeretavad kordamööda täringut ja vastavalt sellele tohivad kas mõne pähkli avada ja seesolevat värvi piiluda; pähklite asukohti laual vahetada või arvata mõnes pähklis peituvate ahvide värvi. Kui värvi õigesti arvad, saad ahvi endale. Eesmärk ongi piilumiste ja värvi asukohtade meeldejätmisega koguda kokku kõiki värvi ahvid. Täiega tore.
  Hea meelega prooviks Drako mängu, lapsel täpselt on alanud see nutikate vastuste iga. 🙂

 55. Signe ütleb:

  Sõpradega Aliast,põnev ja lõbus oli.

 56. Triin ütleb:

  Whack a Mole (või miskit sarnast) ehk meie kodu üks kolmest lauamängust (teised on domino ja scrabble). Mäng kus tuleb täringut veeretada ja vastavalt värvidele siis edasi astuda ning boonuseks, kui satud haamri märgiga ruudule, saab ühe kaasmängija kobrast haamriga lüüa ja ta tagasi algusesse saata 😀 Drako mängu võiks ju ka proovida siis nüüd 🙂

 57. Annike ütleb:

  Mängisime UNO kaardimängu. Lõbus, keskendumist vajav ja mitte liiga kaua kestev. Sobib nii lastele kui täiskasvanutele 🙂

 58. Gitta ütleb:

  Viimati mängisime mehe sõpradega Aliast. Väga lahe oli ja naerda said kõik, aga 3 kuud tagasi saime esimest korda lapsevanemateks ja tahaks lauamänge ajaks kui laps on juba suurem. Selline lauamäng oleks kindlasti tore esimeseks lauamänguks ja kuna laps on alles nooruke, saame mehega lauamängu selleks ajaks selgeks õppida, kui neiu ka meiega liituda saab 😀

 59. Triinu ütleb:

  Suht igapäevased mängud lapsega on olnud Ligretto ja Catan. Ligretto on kusjuures numbreid tundvate lastega igas vanuses mängitav, korralikult harjutab tähelepanelikkust ja kiirust. Sõpradega üritasime Gloomhavenit aga väga kaugele sellega ei jõudnud (mäng kaalub pea kümme kilo ja seal on miljon erinevat stsenaaruimit, tegelast, lisa jne).

 60. Aili ütleb:

  Me mängisime kaarte. 7aastane piiga mängis esimest korda potiknoid. Kui süsteemile pihta sai võitis. Algaja õnn! 😀

 61. Kerli ütleb:

  Viimati koos lastega Monopoly. Suurem laps võitis.

 62. Inga S ütleb:

  Scrabble, aga lapse enda loodud reeglitega. Meil kõikide lauamängudega nii, et alguses mängime reeglite alusel ja pärast hakkab laps ise leiutama uusi reegleid ja nii oleme saanud päris mitu uut mängu 🙂

 63. Sohvi ütleb:

  Õpetasin väikesele külalisele vana head doomino mängu –
  vahva oli kogeda, kuidas noormehel tuli arusaamine täppide lugemisel doominoklotsidel.

 64. Diana ütleb:

  Meil on praegu igapäevasteks mängudeks nii UNO kui ka kabe. 5-aastane poeg on meil kohe eriti võiduhimuline ning nii mõnigi kord teeb nii tuule alla, et silm ka ei pilgu

 65. Maarja-Liisa ütleb:

  Meie nelja-aastase lemmikmäng on Outfoxed. Meeskonnana siis võidetakse või kaotatakse.

 66. Riin ütleb:

  “Reis ümber maakera” lapsega saab seda tihti mängitud. Üks kord võidan mina ja teine kord laps. Arvestust ei pea. Meile lihtsalt meeldib mängida.

 67. Eneli ütleb:

  Me UNOtame igal õhtul 🙂

 68. Triin ütleb:

  Mees kes teadis ussisõnu – meie kohe kohe 8-aastaseks saava piiga lemmik, iga õhtu võiks mängida (v noh meil samas pole ka neid rohkem väga 😀 :D). Oleks hea midagi uut proovida!

 69. Leila ütleb:

  Pojaga kabet.
  Ta ei oska siiani kaotada..

 70. Triini ütleb:

  Meie mängisime viimati 6kesi kana või muna. Lõpuks jäime meie mehega kahekesti ning lastele jäi täringu veeretamine kasutades sellekski mobiili äppi kuna kõik miljon kakssadatuhat täringut on just siis kusagile peitu pugenud kui aeg on lauamängu mängida 🙂 aga hakkama saime.

 71. Kaire ütleb:

  Viimati lahedat arendavat mängu triominos colour. Väga põnev isegi suurtele ma ütleks, mu 3 ja 5 a poegadest rääkimata. Soovitan kõogile. NB! Praegu paljudes kohtades ka soodushinnaga müügil 🙂
  Kuna lapsed iga päevaga nutikamad, siis uus mäng kulub ikka ära!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…