Kuus asja, mida Esileedi jälgib, et lastele soodsamalt riideid skoorida

Kunagi, kui ma võisin Noorsandi üle rõõmu tunda, kui pere ainsa lapse üle, oli rahalises mõttes ilus aeg. Mitte, et sinna ei kulunud seda, vaid me ei muretsenud raha pärast. Me saime lubada kõike, mida me lapsele riietuseks osta soovisime. Kui meie meeskonda lisandusid veel kaksikud, muutus kõik. Mitte ainult elukorralduses, vaid ka see, kuidas me riideid ostsime.

Esileedi saadab mulle sageli pakiautomaatide kutseid, et ma läheks tooks taas paki ära. Teeb kodus paki lahti, võtab välja lasteriided, kiljatab korra rõõmust ja kõik. Mulle tundub, et see on viimane kord, kui ma neid riideid näen. Küsisin Esileedilt, kas mu tähelepanek võiks tõesti tõsi olla ja selgub, et võib küll! Nimelt ostab tema riideid ette. Kuigi see võib tunduda teile ootamatu (või siis üldse mitte), aga ma tõepollest ei tea laste riietamisest mitte midagi. Kogu see tellimise ja ostmise rõõm on langenud Esileedi õlgadele. Palusin teda, et äkki ta oleks #Kogumispäeviku garderoobikuu raames jagama põhimõtteid, kuidas tema lastele riideid ostab ja odavamalt skoorib. Esileedi võtab üle:

 1. Osta ette. Must reede, lihavõttepühad ja muud suured sündmused annavad võimaluse osta riideid sageli tunduvalt soodsama hinnaga. Tihti on see hind sedavõrd ahvatlev, et kui praeguseks on riided olemas, siis ostan ma varuga, et sügiseks see näiteks paras oleks. Enam-vähem oskab arvestada ka palju lapsed mingiks ajaks kasvanud on. On olnud kordi, kus me ostsime ühed sügissaapad suure varuga ja ma veel mõtlesin, et kui sügiseks veel ikka suured on, siis küll kasvab kevadeks. Sügisilmade saabudes oli Noorsandi varvas täpselt saapaninas.
 2. Osta hooajavälist kaupa. Väga igav tegevus on osta riideid, mida kohe selga panna ei saa, aga paratamatult on soojal ajal talveriided soodsamad, sest ka kaupmees üsitab neist lahti saada, et hooaja saabudes uus mudel müüki võtta. Näiteks üks mu lemmikfirmasid Didriksoni tooteid on tihti kohe hooaja alguses väljas mõne lühikese soodukaga. Tavaliselt on hea hind paarile kindlale värvile, aga see annabki võimaluse saada nende tooted tavapärasest soodsama hinnaga.
 3. Telli koos. Eesti kaupmehed väga suuri allahindluskampaaniaid teha ei taha ja välismaalt tellides lisandub pahatihti ka transporditasu. Facebookis on terve hulk gruppe, mis ühiselt tellivadki. Keegi hüüab välja, et järgmisel nädalal soovitakse miskit tellida ja kogutakse ka kõigi teiste soovid kokku ning transpordikulu, mis enne ähvardas hinnavõidu ära süüa, jaotatakse võrselt kõigi tellijate vahel.
 4. Leia endale välismaised kontaktid. Paljud portaalid, mis riideid müüvad, transpordivad neid kõigest riigi piires. Ka näiteks Soomes on väga heade sooduspakkumistega e-poode, mis aga Soomest välja ei transpordi. Õnneks on meil seal sõber (oli, ta otsustas nüüd sünnitada ja Eestisse tagasi kolida), kelle jaoks ei ole vaev kodumaale tulles ka üks pakike näppu võtta. Rahaline võit sageli väga hea. Näiteks me tellisime Saksamaalt C&A ketist riided kõige pealt mu Saksamaal elava õe juurde, kes need siis ümber pakkis ja Eestisse saatis. Siinkohal on mul võimalus ka sooduskoodi levitada, sest just C&A riideid ja pluss veel paljude teiste tootjate riideid toob maale care4wear.ee. Kasuta sealt ostes koodi henry19 ja ongi ostukord 20% soodsam. Mina ei saa sellest reklaamist mingit kasu. Loodetavasti teie saate.
 5. Osta riideid kasutatuna. Jalanõudega on keerulisem, sest kõik lapsed on erinevad ja nende jalad on erinevad ning teise ringi jalatseid ostes ei tea kunagi, kuidas need sisse kantud on. Õnneks kummikute taldu ära ei trööbata ega ka näiteks Crocsi lörtsisaapaid. Riietega tuleb samuti olla silmad lahti. Mõned kangad kannatavad väga palju, samal ajal ikka hea välja nähes. Üheks on kindlasti BredenKids, mida järelturul palju müüakse, kuna tänu materjali kvaliteedile kestavad nad väga hästi. Ma ostsin isegi lastele väiksena ühed teised ringi kombed, mille hiljem ise edasi müüsime.
 6. Leia endale sõbranna, kes on internetist otsimise virtuoos. Mul on hea sõbranna Kadri, kes suudab mingil imeviisil saada headele brändidele ülimalt soodsaid pakkumisi. Ecco jalanõud 70% soodusega, talvekombed -60%. Kuidas ta seda teeb, ei tea keegi. Vahel ta lihtsalt teatab, et näiteks Barefoot jalatsitele on seal ja seal selle päeva jooksul -20%. Kust? Kuidas? Tal oleks kindlasti lööki börsimaaklerina, sest tal on alati siseinfo.

Need kuus oleks peamised, mis aitavad mul lasteriiete pealt säästa. Loodan, et oli kellelegi kasuks.

Mis on teie nipid laste riideid soodsamalt osta?

Kommentaarid

“Kuus asja, mida Esileedi jälgib, et lastele soodsamalt riideid skoorida” on saanud 6 vastust

 1. J ütleb:

  Meil sama lugu – ostame suurte allahindluste perioodide ajal (pärast jõule ja jaanipäeva) riided ette. Mõned asjad hangime ka järelturult. Üldiselt ongi kogu aeg üks ost ja müük toimumas (väikeseks jäänud korralikud riided uuele ringile ja saadud raha eest järgmised riided lapsele selga). Ühe lapsega on veidi lihtsam, aga kahega on kulutused juba märkimisväärsed, isegi kui hoiab vanema lapse riideid nooremale alles,

 2. Merit ütleb:

  Minul on õnnestunud päris palju asju tuttavatelt kommiraha eest osta. Mõned korrad olen ka Georgest hunnikute viisi asju tellinud, sealr saab nt 3 paari retusid selle raha eest, mis meil poodides 1 paar maksab. Lisaks olen mõne asja ostnud ka Pepcost, selle raha eest kvaliteeti küll ja lasteaeda/koduõue trööpamiseks sobivad hästi, pole kahju, kui katki või plekiliseks lähevad

 3. Laura L ütleb:

  Ma olen lapsega elanud Soomes ja Eestis ja peaaegu alati eelistanud HM poe dressipükse, t-särke, aluspesu, tenniseid. Otsin ikka alega… seal on teatud riietel see võtad kolm ja maksad kahe eest. Alles ostsin kolm paari õhukesi dressipükse ja maksin a la 24 euro asemel 16. Väike win 😀 Tenniste puhul ajan taga, et oleks hästi painduv tald, sest olgem ausad, millegi pärast on enamus lastejalatsid nagu betoonkingad, millega filmides maffiamehed võivad kedagi õnnistada. Kuna ta kasvab nii kiiresti, siis ei raatsi väga neid kalleid jalanõusid osta, sest kolme kuu pärast on ju need väikesed… aga jah… mulle need osta 3 maksa 2 eest diilid meeldivad.. Talvesaapaid otsin tavaliselt nii, et teen seiret kus odavam, siiamaani prismades meie kuomad kõige parema hinnaga olnud ja talveriiete puhul leidis mu ema prismast lapsele icepeak kombe, miks maksis 100 asemel 30 (win win :D), ja huppa outletis võib ka häid leide olla 😀

 4. Kelli ütleb:

  Facebookis on grupp Lastediilid, kus kõik saavad jagada oma häid hinnaleide ja tehakse ka ühistellimusi, et jagada postikulu. Kasud sees igal juhul

 5. H2 ütleb:

  Meil üks laps aga midagi ikka lubada ei saa. Beebina oli lihtne, kaltsukad ja sugulased, aga nüüd vanus selline et midagi enam saada pole. Tõesti vist oleks pidanud enne lapsetegemist mõtlema, mis supi sisse end möksisime.

 6. L. ütleb:

  Meil on ka kolm last. Aja jooksul olen loobunud sellisest nö ette ostmisest. Kuna see ikka põhjustab aeg-ajalt olukordi, kus avastad, et millegi olemasolu olen unustanud või saab see parajaks valel hetkel. Ja ikka olen sunnitud ostma uue asja. Nii tekib küsimus, kas ma ikka päriselt säästan midagi, kui kapis on asjad, mis kunagi selga ei jõua. Seetõttu ostan pigem vajaduspõhiselt. Ja kui otsida, leiab ka siis mõistliku hinnaga asju, isegi kui osta on vaja kolmele. Nt Kuoma talvesaapaid müüb Prisma 35-45 eur paar, samas kui mõni teine edasimüüja müüb neid ligi 70eur paar e pea kahekordse raha eest. Hulgi ostan ma ainult sokke ja aluspesu. Muid asju pigem vähem, kui rohkem. Sest palju riideid pole kindlasti mitte vaja. Ja üha enam ostan hoopis pigem ühe kallima ja kvaliteetsema asja, kui mitu odavat. Üha enam vaatan väiketegijate toodangut, kui et ostan suurtelt kettidelt või tuntud brändidelt. Jälgin pigem *sustainable* põhimõtet, kui seda, et asi oleks võimalikult odav või võimalikult tuntud.
  Saan aru, et osadele on soodukad päriselt vajalikud, sest muidu ei jaksakski midagi osta, kuid neile, kel raha otseselt probleem pole, on see nö soodukas pigem psühholoogiline trikk, meelitades ostma rohkem, kui päriselt vaja on. Sest nii soodsalt saab ju… Aga kas ikka saab?
  Päris-päris odava asja maksab sageli kinni kusagil keegi teine e see, kes selle teises ilma otsas sandikopikate eest valmis on õmmelnud, saamata selle eest inimväärset tasu.
  Osad asjad ostan ma teadlikult number suurema, et saaks kauem kanda. Riided on erineva lõikega, mõne asja puhul saab seda rakendada, mõne mitte. Nt kevadeks ostsin kõigile softshellid, millel varruka otstes kummid, niisiis võtsin number suuremad, et kindlasti sügisel ka läheks, sest kumm hoiab varruka otsad õiges kohas ja annab kasvuvaru.
  Oma laste riided, mis veel korralikud ja kantavad, viin kirbukale, ka nii säästab. Vahel ostan sealt isegi, kuid riiete osas ainult asju, mida päriselt vaja.
  See teema on tegelikult väga lai ja põhjustab minus palju emotsioone ja mõte läks veidi lappama, sest öelda ja mõelda on palju rohkemale, kui sellele numbrile, mis lõpuks maksta tuleb. Ei tahtnud kedagi ärritada vms. lihtsalt soodne pole tegelikkuses alati soodne ning sel teemal võiks kirjutada kohe mitu postitust. Instagramis on #whomadeyourclothes seda tasub uurida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Päevaküsimus

Kas sina oled kunagi narkoosis olnud?

Loading ... Loading ...

Otsi

Arhiiv

Liitu uudiskirjaga

FB ja IG seab aina kitsendusi, kui paljude inimesteni mu sõnumid ja postitused jõuavad. Jäta palun enda e-maili aadress, sest ma plaanin korra nädalas (või paari nädala tagant) saata mailile ühe uudiskirja, et sa ei jääks väikesest meelelahutusest ilma lihtsalt sellepärast, et FB nii otsustas. Luban, et need jäävad ainult minule ja ma ei levita neid kellelegi, ega hakka ka saatma spämmi. Luban olla viisakas ja vastutustundlik.

Loe ka neid lugusid

 • Mis mind ära päästis?

  Kes on elanud kivi all, siis viimased kuu aega olen ma veetnud Tartu Ülikooli Kliinikumi haiglas uroloogia osakonnas. Jäin ootamatult hästi ägedasse (mitte lahedasse) haigusesse, mis mind pilve…

 • Pe**e, t**a, f**k ja teistest vahvatest sõnadest

  Kuna eile oli FB seinal juttu ropendamisest, siis ma mõtlesin, et kirjutaksin natukene meie pere filosoofiast sel teemal. Ma ei ole kunagi eriti suur ropendaja olnud. Mul on…

 • Miks te endale koera soovite? Peamiselt laikide pärast!

  Kuna mul pole mingit skandaali teile vahendada (tegelt üks on, aga sellest ma ei räägi), siis minu jälgijaskond on üpriski stabiiline, väikese tõusunurgaga ülespoole. Iga kuu tuleb mõnikümmend…